vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

250 επισκέπτες, 3 χρήστες
costasibiza84, manoslykos, Milarepa

Twitter

Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #315 στις: Ιουνίου 30, 2012, 21:52 »
Πολύ καλή απόδοση με φουλ γεύσης και πολύ πλούσιο ατμό και φυσικά ποτέ καμένο
στην V2 έκδοση με τα κοντά φιτίλια. Με την 2,8 Ohm αντίσταση και στα 4 έως 5,5 Volts
πας με πολύ ατμό ... ντουμάνι!

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #316 στις: Ιουνίου 30, 2012, 21:54 »
και εγώ για τη v2 έκδοση μιλάω Γιάννη...την 2,8 αντίσταση δεν τη δοκίμασα ακόμα

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #317 στις: Ιουνίου 30, 2012, 22:01 »
Γιάννη,πάντως είναι εύκολο να του αλλάξεις τα φυτιλια μονό...?εννοώ να τραβήξεις εξώ το κοντό και να βάλεις μακρύ..? Εγώ θα ξεχνάω να το γυρίσω στο πλαι...

Sent from my A100 using Tapatalk

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #318 στις: Ιουνίου 30, 2012, 22:05 »
Δεν το πειράζω καθόλου μην χαλάσει  :)) :)) η πρώτη έκδοση V1 με μακρυά φιτίλια
έδινε καμένο από υπέρ τροφοδοσία μάλλον. Πάντως δεν έχω πρόβλημα να τον περιστρέφω όπως με τους ce4 και αυτό μάλλον επειδή τα φιτίλια φτάνουν ως το tube δηλαδή είναι 1/2 πόντο μάκρος από τον άξονα και αυτό κάνει καλή τροφοδοσία στην αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος achilleas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • Honesty is the best policy.
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #319 στις: Ιουνίου 30, 2012, 22:15 »
Γιάννη,πάντως είναι εύκολο να του αλλάξεις τα φυτιλια μονό...?εννοώ να τραβήξεις εξώ το κοντό και να βάλεις μακρύ..? Εγώ θα ξεχνάω να το γυρίσω στο πλαι...

Sent from my A100 using Tapatalk

Εναλλακτικα - για δοκιμη - μπορεις να βαλεις ενα φυτιλι 1mm extra μηκους 4-5 cm αναμεσα στις εγκοπες
του κωνου απο πανω, αφου αφαιρεσεις το σιλικονακι.
Χωρις να λυσεις την αντισταση
Αν δεν σε ικανοποιει το αφαιρεις ευκολα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #320 στις: Ιουνίου 30, 2012, 22:19 »
Καμμενο από υπερτροφοδοσια...?!! Λίγο περίεργο ακούγεται σαν φράση.... η υπερτροφοδοσια δεν δίνει καμμενο από ότι θυμάμαι.. δίνει υγρή τζούρα και λίγο ατμο... μάλλον θα στραγγαλίζονταν τα φυτιλια με κάποιο τρόπο (ίσως δεν ήταν το σωστό πάχος φυτιλιου).

Πάντως σε μια από τις κεφαλες  θα κοιτάξω να κάνω την δοκιμή.. και ας γίνει downgrade σε v1 :)

Sent from my A100 using Tapatalk

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #321 στις: Ιουλίου 01, 2012, 11:12 »
Καμμενο από υπερτροφοδοσια...?!! Λίγο περίεργο ακούγεται σαν φράση.... η υπερτροφοδοσια δεν δίνει καμμενο από ότι θυμάμαι.. δίνει υγρή τζούρα και λίγο ατμο... μάλλον θα στραγγαλίζονταν τα φυτιλια με κάποιο τρόπο (ίσως δεν ήταν το σωστό πάχος φυτιλιου).
Πιστεύω πως με τα ποτισμένα με υγρό μακρυά φιτίλια η ροή του υγρού κινείται αντίθετα ως προς την αντίσταση ειδικά δε αν η ποιότητα δεν είναι και η καλύτερη και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να παίρνει κάποιος καμένο.
Τα φιτίλια "ποτίζονται" από το κάτω μέρος γέρνοντας προς το υγρό που όλο λιγοστεύει.
Τα κοντά φιτίλια που ακουμπούν στο tube και που όπως είπα στον ViVi Nova είναι 1/2 cm προεξέχοντα από τον άξονα της αντίστασης κάνουν ροή προς την κατεύθυνση της αντίστασης δεν γέρνουν προς τα κάτω.
Αρκεί μια περιστροφή κάθε λίγο.  :)

Αποσυνδεδεμένος savix

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #322 στις: Ιουλίου 01, 2012, 11:39 »
δηλαδη κανουμε οτι κανουμε σε ενα ce2 που θελει καμια φορα φυρισμα στο πλαι

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #323 στις: Ιουλίου 01, 2012, 11:46 »
Καλημερα...

Η ποιοτητα των φυτιλιων σιγουρα θα παιζει σημαντικο ρολο στις 2 εκδοσεις... αλλα, η ροη του υγρου στο φυτιλι δεν εχει τοσο ρολο με το αν το φυτιλι εχει κατευθυνση προς τα κατω,προς τα πανω, οριζοντια κλπ... Η ροη του υγρου θα ειναι απο την τροφοδοσια (το τανκ) προς την καταναλωση (αντισταση). Το κομματι του φυτιλιου που ειναι στην αντισταση χανει υγρο λογω ατμοποιησης και για αναπληρωθει εχουμε ροη απο το αλλο ακρο του που ειναι βαπτησμενο μεσα στο υγρο. Ετσι δουλευουνε και οι W, εξαλλου... Δεν τους γερναμε καθολου στο πλαι για να εχουμε καλη τροφοδοσια..

Ο μακρυφυτιλος που κανω εδω και 2,5 εβδομαδες εχει την πιο αψογη τροφοδοσια που εχω δει... μαλλον μου εκατσε το φυτιλι... (δεν μπουκωνει? καλης ποιοτητας?)

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #324 στις: Ιουλίου 02, 2012, 10:56 »
Σημερα μπηκα και εγω στο "club" του vivi nova  :thumbsup_move_1:
Απιθανος ατμο και σε τιμη λουκουμι!!!!!!!! 
Τιμη αγορας €10 απο ενα τοπικο καταστημα στην Ιεραπετρα .Τελικα υπαρχει φως και για εμας εδω στην επαρχια!!! :laugh1: :laugh1:

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #325 στις: Ιουλίου 02, 2012, 11:24 »
Φίλε greekn1c εμάς εδώ στη πόλη μου μας έχουν φαίνεται για ...εξορία  :)) :)) για να ρθει ο Vivi Nova
θα περάσουν μήνες και όταν θα ρθει θα κοστίζει 20 € ... ακόμα eGo-T πουλάνε τα 2,3 μαγαζιά  :'( :'(
Μόλις τον στρώσεις κάνε και ένα review για τις εντυπώσεις αλλά θέλει 1,2 μέρες να σου δείξει ποιος είναι

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #326 στις: Ιουλίου 02, 2012, 22:06 »
Εγώ ρε παιδιά σας διαβάζω κι έχω μπερδευτεί...
Είναι ανάκατα τα θετικά και τα αρνητικά σχόλια με προτάσεις για παρεμβάσεις / τροποποιήσεις / βελτιώσεις στην κεφαλή του nova...

Δεν είναι μομφή αυτό που λέω, απλά δεν μπορώ να καταλήξω διαβάζοντας το νήμα αν το τανκακι αξίζει για κάποιον που δεν πρόκειται να κάτσει να πειράξει κεφαλή και να αλλάξει φυτιλοαντιστάσεις.

Θα ήθελα επίσης -απ' όσους έχουν και τα δύο- δυό συγκριτικές γραμμές σε σχέση με τα DCT tanks. Γεύση - χτύπημα - ντουμάνι.  :bye:

Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #327 στις: Ιουλίου 02, 2012, 22:11 »
Ο ατμοποιητής είναι clearomizer
Ξεβιδώνεις από πάνω και από κάτω και τα χεις όλα χύμα.
Η αντίσταση είναι ανταλλακτικό ξεβιδώνεις από τον άξονα και
βάζεις όποια θες από τις 3 που υπάρχουν στην συσκευασία
Δεν χρειάζεται να βάλεις χέρι για φιτιλοαντιστάσεις μιας και
πουλιούνται σαν ανταλλακτικό και χωριστά.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,9798.30.html

Αποσυνδεδεμένος charis39

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #328 στις: Ιουλίου 02, 2012, 22:16 »
Εγώ ρε παιδιά σας διαβάζω κι έχω μπερδευτεί...
Είναι ανάκατα τα θετικά και τα αρνητικά σχόλια με προτάσεις για παρεμβάσεις / τροποποιήσεις / βελτιώσεις στην κεφαλή του nova...

Δεν είναι μομφή αυτό που λέω, απλά δεν μπορώ να καταλήξω διαβάζοντας το νήμα αν το τανκακι αξίζει για κάποιον που δεν πρόκειται να κάτσει να πειράξει κεφαλή και να αλλάξει φυτιλοαντιστάσεις.

Θα ήθελα επίσης -απ' όσους έχουν και τα δύο- δυό συγκριτικές γραμμές σε σχέση με τα DCT tanks. Γεύση - χτύπημα - ντουμάνι.  :bye:

Φίλε μου κατά την ταπεινή μου άποψη ναι αξίζει, το παίρνεις το πλένεις  καλά να ξεβρωμίσει  από την κινεζίλα και είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει  σε μη επισκευάσιμο και έχω δοκιμάσει πολλά :angel:

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vivi Nova 3.5 ml (vision) κ.α.
« Απάντηση #329 στις: Ιουλίου 02, 2012, 22:27 »
Τα διάβασα όλα αυτά και τα είδα Γιάννη. Δεν διατύπωσα απορίες για τον τρόπο λειτουργίας του τανκ και για την δυνατότητα αλλαγής έτοιμων αντιστάσεων.

Σ' ευχαριστώ Χάρη, απλά με προβληματίζει ο αριθμός των θετικών και αρνητικών σχολίων για το ίδιο προϊόν.

Θα μου πείς και όταν πρωτοσκάσανε τα DCT τα ίδια γίνονταν στο νήμα τους. Απλά εδώ δε μπαίνει η παράμετρος "δε γέμισες καλά το κάρτο και σου 'βγαλε καμμένο".

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246382 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572273 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8078 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios