vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

310 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος

Αποσυνδεδεμένος manoslykos

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #150 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 21:38 »
Αν γύρναγα στο κ.τ. σε περίπτωση που δεν είχα δει το forum τυχαία (δυστυχώς 5 μήνες μετά το πρώτο η.τ) δεν το ξέρω. Από τη στιγμή που το έπιασα θέλω να πιστεύω ότι θα το υποστήριζα.
Όμως σίγουρα θα ήμουν ένας άσχετος βορά του καθένα. Αυτού που θα μου έλεγε ότι ο ξάδερφος του κουμπάρου αυτού που μένει από κάτω έβγαλε υγρό στον πνεύμονα με δαούτο.
Του άλλου που του σκάει η μπαταρία ανάμεσα στα πόδια και μένει άκληρος. Ή ακόμα ακόμα αυτού του έμπορου που θα ήμουν ένα 20άευρο με πόδια.
Η ενημέρωση λοιπόν εδώ μέσα είναι τεράστια και για τα πάντα.
Μέσα σε 6μιση μήνες που είμαι στην παρέα τι micro-coil μάθαμε τι μες… και τι χόμπι που μου έγινε!!!!!
Για να μην πούμε για κάτι ξεγυρισμένες στιγμές νιρβάνας με το μεσημεριανό καφέ που ούτε 3 καμελάκια άφιλτρα καπάκι δε μου είχανε δώσει.
 Χαιρετώ λοιπόν τους μικρούς αλχημιστές φίλους μου (θεωρώ) συνατμιστές και συνφορουμίτες. 

Αποσυνδεδεμένος minka

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #151 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 23:02 »
Αν δε ειχα βρει το συγκεκριμενο φορουμ μαλλον με εναν oldholborn αγκαλια θα ημουν παλι.
Βεβαια ολα εχουν ενα αντιτιμο....εχει γινει το γραφειο μου συνεργειο επισκευων ατμιστων....κατσαβιδακια πενσουλες νυχοκοφτες τρυπανακια βιδες(!!!!) συνδετηρες σε διαφορες διατομες συρματα διαφορων ειδων μεγεθων mesh φυτιλια μπουκαλακια μπουκαλαρες μεχρι κ πλυμενα βαζακια για τις βασεις κλπ κλπ!
 Αλλα εχω κρυψει τις παντοφλες της κυρας κ μεχρι στιγμης ειμαι ασφαλης.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #152 στις: Νοεμβρίου 14, 2013, 21:04 »
Δεν μπορώ να ξέρω τι θα γινόταν, σιγουρα όμως μου έδειξε ένα νέο κόσμο που δεν είχα ιδέα ότι υπάρχει. Χωρίς το φόρουμ θα είχα απλώς το αρχικό μου ce5 και θα άλλαζα 2-3 μάρκες υγρών από αυτες που φέρνει το κατάστημα της περιοχής μου. Αυτήν τη στιγμή πλέον έχω δύο bcc και έναν vivi nova (εκτός του ce5 που είναι σε αχρηστία), επισκευάζω μόνος μου τις κεφαλές, έχω υπόψιν μου 4-5 εταιρίες υγρών που θα δοκιμάσω στο μέλλον και ετοιμάζομαι να πάρω μοντάκι. Στο μέλλον ίσως πάω στους επισκευάσιμους

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #153 στις: Νοεμβρίου 15, 2013, 02:19 »
Αρκετά γιατί εδώ μέσα ανακάληψα ότι αν ασχοληθείς έστω και με περιορισμένο προυπολογισμό
έχεις πάντα κάτι να κάνεις.
Ειτε πρόκειται για καινούργιες γεύσεις είτε για άλλες δημιουργίες π.χ. φυτιλοαντιστάσεις κ.α.

Αποσυνδεδεμένος Kostas1989

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Zmax Sigelei & Kayfun 3.1
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #154 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 02:45 »
Αν δεν υπηρχε το e-kapnisma σιγουρα θα ειχα σταματησει το ατμισμα μιας και ειμαι ο μονος που ξερω απο τον κυκλο μου που ατμιζει.

Αποσυνδεδεμένος Roy

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • smoking is dead....vaping is the future
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #155 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 02:58 »
Με βοηθησε παρα πολυ...μου λυθηκαν πολλες αποριες που ηταν δυσκολο γενικα να λυθουν διοτι δεν ξερω αλλους ατμιστες...ολα τα μελη του βοηθανε παρα πολυ τους νεους ατμιστες σε καθε ειδους απορια..επισεις υπαρχουν παρα πολλα θεματα και με πολλε λεπτομεριες που βοηθανε πολυ...και τελος μπορω να πω οτι γενικα το e-kapnisma ειναι καπως "εθιστικο"  τουλαχιστον ετσι λειτουργησε σε μενα...δηλαδη εννοω οτι θελεις να μπεις στο φορουμ και να αρχιζεις να διαβαζεις και να δεις καθε πατεντα η κατσκευη που εχει φτιαξει καποιος και υστερα να πειραματιστεις και εσυ...γενικα το e-kapnisma με εκανε να ψαχτω παραπανω σε πολλα θεματα,αν δεν ηταν αυτο και τα μελη του ισως και να ειχα παρατησει το κανικο τσιγαρο....γι'αυτο λοιπον ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ σε ολους ....!!!

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #156 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 03:29 »
αν το έδινα σε νούμερο θα έλεγα ότι η μισή μου επιτυχία όσον αφορά το Η.Τ. ως τώρα και τη διακοπή του Κ.Τ. την οφείλω στο φόρουμ. Καθώς ο μόνος ατμιστής στον περίγυρό μου μέσα από εδώ μπόρεσα να διαμορφώσω ας πούμε την ατμιστική μου ταυτότητα, μέσα από τις πολλές πληροφορίες που ακόμη δεν τις έχω εξαντλήσει όλες. Το πιο σημαντικό όμως είναι ότι έχω στο μυαλό μου ότι υπάρχει ένα μέρος που μπορώ να απευθυνθώ αν χρειαστώ κάτι όσον αφορά το Η.Τ. και θα βρω άτομα να με υποστηρίξουν ή να μου λύσουν απορίες αν χρειαστεί.  [size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος Ritsa M

  • *
  • 56
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #157 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 08:02 »
Σίγουρα η ενημέρωση εδώ είναι ενας μεγάλος σύμμαχος και οι εμπειρίες των άλλων όπως γεύσεις υγρών, αξιολογήσεις  , είναι ένας σίγουρος δρόμος για να περπατήσουμε εμείς που δεν ξέρουμε και φοβόμαστε και κάποια πράγματα( επισκευές, βαμβάκια, mod κ.α.) 

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #158 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 11:50 »
Σίγουρα, ο όγκος των πληροφοριών που μπορεί να αντλήσει ο νέος (και ο παλιός) ατμιστης από το φόρουμ, είναι πολύτιμος και καθοριστικός. Ασφαλώς, βέβαια, σε συνδυασμό με την θέληση και την επιμονή για παραμονή στο ατμισμα.

Sent from my ST21i using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #159 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 11:54 »
Ποσο μας βοηθησε ειναι η σωστη ερωτηση σε λαθος χρονο. Για μενα πιο σωστα ειναι ποσο μας βοηθαει. Ειναι τοσα τα μοντελα και σε ατμο οσο και σε μπαταριοθηκες που οι 24 ωρες της ημερας δεν φτανουν για να τα δεις ολα. Αυτο απο μονο του εχει καταργησει τη διακριση σε παλιο και νεο. 2+ χρονια αφου ξεκινησα στον ατμο και ειναι σιγουρο οτι δεν ξερω ουτε τα μισα και ας εχω φτιαξει απο μονος μου μοντ για ιδια χρηση η κι αν εχω πειραματιστει για κατασκευη ατμο απο κομματια αλλων. Συνεπως προκειται για ενα σπιτι που μαζευομαστε ολοι εμεις και ανταλλασουμε αποψεις και εμπειριες. Ειδικα το τελευταιο μας βοηθαει να επιλεξουμε και να το κανουμε οσο το δυνατο φθηνοτερα.

Sent from my GT-I8260 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος aftershockjo

  • *
  • 18
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #160 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 14:19 »
Αν και κοντεύω να κλείσω χρόνο,γράφτηκα στο φόρουμ πριν λίγες μέρες.
Το παρακολουθώ όμως κάτι μήνες από του Κοσμά(zarathustra).
Θεωρώ ότι βοηθάνε πολύ,ειδικά τους καινούριους,είναι εξαιρετικά ευγενικοί και ακομπλεξάριστοι,σε αντίθεση με ένα ποδηλατικό φόρουμ,στο οποίο είμαι γραμμένη κάτι χρόνια...Εκεί,δυστυχώς υπάρχει τρελός ανταγωνισμός,έλλειψη χιούμορ,έναν καινούριο συνήθως τον ειρωνεύονται κτλ.Και ενώ θέλω να διαβάσω ποδηλατικά πράγματα,συνήθως διαβάζω τσακωμούς,και πόσα βατ κάψανε στην προπόνηση....
Εδώ,αν είσαι άσχετος,γεμάτος απορίες και χωρίς προκατάληψη,θα ανοίξουν τα μάτια σου.
Αν πας σε ένα μαγαζί,θα σου πουν λίγα λιγότερα από τα βασικά και συνήθως θα σου πουν ότι αυτά που πουλάνε είναι τα καλύτερα....
Απλώς πιστεύω,εντελώς προσωπική αυτή η παρατήρηση,ότι όλα αυτά τα τεχνικά θέματα,με αφήνουν αδιάφορη,όχι γιατί είναι ασήμαντα,απλώς επειδή δεν τα καταλαβαίνω εντελώς....
Επίσης,παρατηρώ ότι η συνήθεια του καπνίσματος αντικαθίσταται από τη φροντίδα που απαιτούν όλα αυτά τα μικροσκοπικά αντικείμενα,κι αυτό σιγά σιγά γίνεται ένα ευχάριστο χόμπυ!!

Αποσυνδεδεμένος adamtsik

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #161 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 14:38 »
Η ημερομηνία εγγραφής μου στο e-kapnisma (Νοέμβριος 25, 2011, 02:57) είναι και ημερομηνία που πέταξα το τελευταίο πακέτο με τσιγάρα και άρχισα το ΗΤ.
Ελπίζω να συνεχίσουμε μαζί για πολλά χρόνια ακόμα   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #162 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 15:55 »
Μια εβδομάδα πριν ξεκινήσω το άτμισμα, όταν και έψαχνα πληροφορίες για το η.τ., ανακάλυψα το φόρουμ. Η συγκέντρωση όλων των πληροφοριών για το η.τ., σωστά ταξινομημένες και με τον noob-friendly τρόπο παρουσίασης ήταν άκρως βοηθητικά στοιχεία στην κάλυψη οποιασδήποτε απορίας και ενδοιασμού είχα για το η.τ. Έκτοτε είναι πολύ χρήσιμο για τις διάφορες απορίες που γεννόνται στην πορεία και εκτιμώ ότι το φόρουμ είναι ένας από τους λόγους που έχω πορωθεί τόσο με το άτμισμα, που το έχω δει σαν χόμπι.

Δε νομίζω ότι χρειάζομαι ιδιαίτερη βοήθεια για να συνεχίσω το άτμισμα (προς το παρόν, τουλάχιστον) γιατί έχω καλυφθεί από όλες τις απόψεις με αυτήν την ασχολία, αλλά θεωρώ ότι αν δεν ήταν το φόρουμ δε θα ήμουν τόσο ενημερωμένος κατά τις πρώτες μου αγορές, με αποτέλεσμα να είχα πάρει κάτι λιγότερο ικανοποιητικό το οποίο ίσως και να με δυσκόλευε στο να μείνω μακριά από το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος kostis67

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #163 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 16:05 »
3 μήνες  πριν γραφτώ στο φόρουμ απλά το διάβαζα και κάπνιζα η.τ  και κ.τ κάποιες φορές. μετά την έγγραφή μου στο φόρουμ πέταξα τελείως το κ.τ και είμαι χαρούμενος γι αυτό και γιατί δεν έχω σταματήσει ακόμα να μαθαίνω κάτι καινούριο κάθε φορά. Αυτό μου αρέσει περισσότερο . Η βοήθεια σας είναι πολύτιμη σε όλους και όσο ποιο πολύ διαβάζει κάποιος τόσο ποιο πολύ ασχολείται και μένει ποιο δεμένος (με βάση το δικό μου χαρακτήρα) στο η.τ . Καλά να είστε να συνεχίσουμε και μεις μαζί σας .

Αποσυνδεδεμένος nuclear

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #164 στις: Δεκεμβρίου 26, 2013, 16:39 »
Δεν ξέρω αν θα είχα σταματήσει το άτμισμα μια που βρήκα το forum σχεδόν ταυτόχρονα με την διακοπή του καπνίσματος , αλλά σίγουρα έμαθα πάρα πολλά μέσω του forum και συνεχίζω να μαθαίνω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342277 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206487 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541435 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31063 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357765 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11521 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193062 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1304 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591895 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios