vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

128 επισκέπτες, 6 χρήστες
johnath, ZoeM, paiktaras, camber, marauder800, bloodlessz

Twitter

Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #255 στις: Μαΐου 03, 2012, 01:20 »
Το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ και θα το λέω συνέχεια, να το διαβάζουν όλοι οι νέοι αναγνώστες. Με βοηθήσατε όλοι σας μέχρι στιγμής και γενικά παίρνω πολύ κουράγιο όταν μπαίνω εδώ μέσα και βλέπω ότι δεν είμαι η μοναδική περίπτωση που προσπαθώ να κάνω κάτι τέτοιο.
Προχθές έμαθα για ένα φίλο της κόρης μου, που με την βοήθεια του ΗΤ κατάφερε μετά από 6 μήνες να κόψει το ΚΤ με την βοήθεια του ΗΤ.
Και μετά έκοψε και το ΗΤ. Είναι πια ελεύθερος από όλα. Βέβαια δεν ήταν για πολλά χρόνια καπνιστής, αλλά σημασία έχει ότι ξέφυγε και ξέφυγε νωρίς.
Τώρα θα προσπαθήσει και η κόρη μου. Της βρήκα ένα μεταχειρισμένο μίνι σαν το δικό μου και θα της το πάρω.
Η ζωή είναι ΥΠΕΡΟΧΗ!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Karolina

  • **
  • 100
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "If music be the food of love; play on"
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #256 στις: Μαΐου 03, 2012, 01:44 »
Μπράβο σου!  :D :D :D

Να δούμε πότε θα τα καταφέρουμε και κάποιοι άλλοι (<------)! Το ζητούμενο μου προσωπικά είναι η διακοπή του Κ.Τ. (αλλά και του Η.Τ αργότερα, για το οποίο δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα.. μα οφείλω να παραδεχθώ πως έστω και για λίγες ώρες μου επανέφερε κάπως τον λαιμό (που με κάθε Κ.Τ. που ανάβω χειροτερεύει εμφανώς!)

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #257 στις: Μαΐου 03, 2012, 01:58 »
Μην ακους τι λένε...
Μας ζηλευουνε και μας κουτσομπολευουνε.....

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #258 στις: Μαΐου 03, 2012, 11:27 »
Μην ακούς κανένα! Άτμιζε γλυκίσματα μια και τόσο και ασ' τους να λένε!!! Ομορφαίνει δεν παχαίνει (το τιραμισού!!!)

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #259 στις: Μαΐου 04, 2012, 00:42 »
Μπράβο σου!  :D :D :D

Να δούμε πότε θα τα καταφέρουμε και κάποιοι άλλοι (<------)! Το ζητούμενο μου προσωπικά είναι η διακοπή του Κ.Τ. (αλλά και του Η.Τ αργότερα, για το οποίο δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα.. μα οφείλω να παραδεχθώ πως έστω και για λίγες ώρες μου επανέφερε κάπως τον λαιμό (που με κάθε Κ.Τ. που ανάβω χειροτερεύει εμφανώς!)
Καρολίνα δεν ξέρουμε και πολλά για το ΗΤ είναι αλήθεια. Αν έχεις τη δύναμη να κόψεις το ΚΤ μόνη σου κάντο. Αυτό είναι το καλύτερο απ' όλα. Εγώ δεν μπορούσα. Δεν θυμάμαι ποτέ τον εαυτό μου να έχει κόψει ποτέ τόσες πολλές μέρες το ΚΤ. Ένα θα σου πω...Ακόμα και στις εγκυμοσύνες μου, εγώ κάπνιζα. Ναι, ναι...δυστυχώς. Το έκανα και αυτό. Αν ξέμενα από τσιγάρο, έτρεχα μέσα στα άγρια μεσάνυχτα να βρω. Ακόμα και ομόνοια μόνη μου 3 και κάτι τα ξημερώματα είχα κατέβει για να βρω ΚΤ. Σου μιλάω για την πλήρη εξάρτηση.
Τώρα είμαι στην 2η εβδομάδα και συνεχίζω. Καμμιά φορά μόνο το αναζητώ, αλλά μου φεύγει αμέσως η σκέψη αυτή. Δεν θέλω να ξαναγυρίσω στο ΚΤ με τίποτα. Και ας μην ξέρω τι συνέπειες έχει το ΗΤ. Ξέρω όμως ότι μέρα με την μέρα η υγεία μου αρχίζει να αλλάζει προς το καλύτερο. Ανασαίνω ευκολότερα, αρχίζω και ψιλομυρίζω, ψιλογεύομαι. Και η ψυχολογία μου έχει αλλάξει. Αφού κατάφερα κάτι τόσο δύσκολο (γιατί όπως σου είπα παραπάνω, για μένα ήταν ακατόρθωτο) αξίζω πολλά!!!

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #260 στις: Μαΐου 04, 2012, 00:45 »
ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΤΑΞΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΛΙΓΟ ΚΑΠΝΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΦΥΛΑΞΕΙ ΓΙΑ ΩΡΑ ΑΝΑΓΚΗΣ. ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΠΙΑ. ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΤΕΛΟΣ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Karolina

  • **
  • 100
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "If music be the food of love; play on"
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #261 στις: Μαΐου 04, 2012, 00:46 »
Maraki κι εγώ κάπως έτσι. Στην διάρκεια της εγκυμοσύνης... ως μειωμένο δηλαδή..ήμουν στο ένα πακέτο την ημέρα (στο τέλος της εγκυμοσύνης με έπιασαν όλες οι τύψεις βέβαια)!

Σήμερα εκτός απο 3 τσιγάρα (χθές 5), η υπόλοιπη μέρα πέρασε με το Η.Τ.
Νοιώθω να κατεβάζω επιτέλους το σάλιο μου πιό εύκολα (είχα ένα θεματάκι τις τελευταίες ημέρες, που πρόσεξα πως με το κάπνισμα επιδεινώνεται)...... να είναι η ιδέα μου;... κι έτσι πάλι καλό είναι!

Αποσυνδεδεμένος Karolina

  • **
  • 100
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "If music be the food of love; play on"
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #262 στις: Μαΐου 04, 2012, 00:48 »
ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΤΑΞΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΛΙΓΟ ΚΑΠΝΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΦΥΛΑΞΕΙ ΓΙΑ ΩΡΑ ΑΝΑΓΚΗΣ. ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΠΙΑ. ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΤΕΛΟΣ!!!!!


Έχω κι εγώ ένα ολόκληρο (με όλα τα απαραίτητα σύνεργα!), αλλά...... ως γνήσια τεμπέλα (πουυυ να κάθομαι να στρίβω........... και μόνο στην σκέψη....) δεν ανησυχώ μήπως παρεκτραπώ εκεί αν δεν έχω τίποτε άλλο!  ::)

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #263 στις: Μαΐου 04, 2012, 15:02 »
Συγχαρητήρια Μαράκι...Καρολίνα ετοιμάσου να πετάξεις το σακουλάκι σιγά σιγά.....

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #264 στις: Μαΐου 04, 2012, 15:46 »
ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΤΑΞΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΛΙΓΟ ΚΑΠΝΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΦΥΛΑΞΕΙ ΓΙΑ ΩΡΑ ΑΝΑΓΚΗΣ. ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΠΙΑ. ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΤΕΛΟΣ!!!!!


Έτσι!

Εγώ δεν πρόλαβα να πετάξω τα τελευταία μου τσιγάρα γιατί τα κάπνισε ο πατέρας μου!!!

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #265 στις: Μαΐου 04, 2012, 21:46 »
ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΤΑΞΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΛΙΓΟ ΚΑΠΝΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΦΥΛΑΞΕΙ ΓΙΑ ΩΡΑ ΑΝΑΓΚΗΣ. ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΠΙΑ. ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΤΕΛΟΣ!!!!!

ευγε Μαρακι μου! :thumpup: :thumpup: :thumpup:

εγω πριν λιγες μερες αποφασισα να χρησιμοποιησω μια τσαντα μου που την ειχα ξεχασμενη,
μεσα βρηκα ενα μισοτελειωμενο στραπατσαρισμενο πακετο τσιγαρα..
ηταν η μερα που ειχα παει να αγορασω το πρωτο μου η.τ πριν απο 7 και μηνες..
βλεπετε δεν χρειαστηκε να τα πεταξω γιατι απλα..τα ξεχασα!  8)

Αποσυνδεδεμένος Karolina

  • **
  • 100
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "If music be the food of love; play on"
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #266 στις: Μαΐου 05, 2012, 01:43 »
Συγχαρητήρια Μαράκι...Καρολίνα ετοιμάσου να πετάξεις το σακουλάκι σιγά σιγά.....


Makis το σακουλάκι "πεταμένο" απο την ώρα της αγοράς του θεωρείται :P Ψιλιάζομαι πως έρχεται η ώρα και του πακέτου όμως  :yes:

Τελικά με αυτόματη μπαταρία και (όλως τυχαία) εύρεση υγρού στο άρωμα των τσιγάρων μου (στα 18mg - είχατε δίκιο κάποιοι τελικά για τα mg) μπορώ να παραδεχθώ πως νοιώθω παραπάνω απο 95% ικανοποίηση!


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #267 στις: Μαΐου 05, 2012, 01:52 »
Τελικά, Καρολίνα, βρήκες αυτόματη 510 μπαταρία;;
Σου έδωσε η koreydro τα λινκ με τις σούπερ τιμές, αλλά αν βαριέσαι να περιμένεις έχουν κάποια μαγαζιά εδώ. Κυκλοφορούν σε 2 μεγέθη, 220 και 340 mah (οι αυτόματες, διότι οι μάνουαλ είναι σε λιγότερα mah)

Αποσυνδεδεμένος Karolina

  • **
  • 100
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "If music be the food of love; play on"
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #268 στις: Μαΐου 05, 2012, 02:05 »
Τελικά, Καρολίνα, βρήκες αυτόματη 510 μπαταρία;;
Σου έδωσε η koreydro τα λινκ με τις σούπερ τιμές, αλλά αν βαριέσαι να περιμένεις έχουν κάποια μαγαζιά εδώ. Κυκλοφορούν σε 2 μεγέθη, 220 και 340 mah (οι αυτόματες, διότι οι μάνουαλ είναι σε λιγότερα mah)

Ναι βρήκα! Πήρα την μικρή (μου άρεσε λόγω μεγέθους), έτσι κι αλλιώς έχω και την άλλη (και αλλά δύο ego-t) οπότε είμαι καλυμμένη πιστεύω. Το πολύ πολύ σε λίγο καιρό να πάρω άλλη μία (αυτόματη) την πιό μεγάλη

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #269 στις: Μαΐου 05, 2012, 02:25 »
ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΤΑΞΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΑΚΟΥΛΑΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΛΙΓΟ ΚΑΠΝΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΦΥΛΑΞΕΙ ΓΙΑ ΩΡΑ ΑΝΑΓΚΗΣ. ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΠΙΑ. ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΤΕΛΟΣ!!!!!
Μας παιδεψες λίγο αλλά σε καταφεραμε.... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115961 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824422 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507431 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154792 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568814 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243908 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294221 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762796 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4022 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem