vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

138 επισκέπτες, 8 χρήστες
pngtszs1976, tony1976, BruceNon, Doubt, Buliwyf, bloodlessz, Giannis.B, manoslykos

Twitter

GENESIS HINTS & TIPS

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #360 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 18:59 »
Αχα...!!!
μετα απο πολυ κοπο ομως εχω την αερατη τζουρα που ηθελα

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #361 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 19:03 »
Εγώ που θέλω να σφίξω τη τζούρα του Aga τι κανω όμως;
Αυτό το σκηνικό με το αλουμινένιο δακτυλίδι από την εσωτερικη πλευρά της καμπανας που δουλεύει ως "ρυθμιστής τζουρας" δε μου αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #362 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 19:06 »
ουτε το σκηνικο με την λαμα απο ξυραφακι απο μεσα?
μια χαρα πατεντα ειναι...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #363 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 19:13 »
Αυτό δεν το ξέρω (λες και ακούω γυναίκες να μιλάνε για τη νέα μόδα στις μποτες νιωθω  :)))
Μέσα σε αυτό το νήμα υπάρχει αυτό το κόλπο;

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #364 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 19:15 »
ναι σε αυτο ειναι και εχει και βιντεο... στο κανω παραθεση παρακατω  ;)

αν και αναφερεται στον DID στο βιντεο ειναι γενικα για ολους τους τζενεσις αυτου του ειδους...
λοιπον οσοι εχετε θεμα με την τρυπα στην καμπανα του τζενεσις σας και δοκιμαζεται διαφορες πατεντες με ζιλοτειπ η κοβοντας κομματια απο κουτακια αναψυκτικων φτιαχνοντας τρυπες και προσορμοζοντας το η βαζεται καρφιτσες-οδοντογλυφιδες η γενικα οτιδηποτε μαλλον αυτος ο τυπος στο βιντεο βρηκε την φθηνοτερη και καλυτερη λυση...
ας βγαλουμε τα ξυραφακια μας και ας κανουμε τον ρυθμιστη τζουρας μας στον τζενεσις επισκευασιμο ατμοποιητη μας... :tongue_smilie:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=u9aSXXUoYkI[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #365 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 19:37 »
Στον δικό μου did το έχω κάνει ήδη...με το δεύτερο ξυραφάκι πέτυχε. :thumpup:

Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #366 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 20:46 »
αν κανουμε αυτο το κολπο στον aga-s λετε να σφιξει και το κουμπομα?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #367 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 20:47 »
το κουμπωμα γιατι να σφιξει...? η λαμα απο το ξυραφακι απλα θα μειωσει την τρυπα...

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #368 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 20:53 »
Εγώ που θέλω να σφίξω τη τζούρα του Aga τι κανω όμως;
Έχω κάνει το παρακάτω κολπάκι στον Ζ ΑΤΤΥ PRO μου εδώ και αρκετούς μήνες και δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα ως τώρα! Το μόνο κακό είναι ότι χρειάζεται ''καλό'' μάτι και επιδέξιο χέρι για να το φτιάξει κανείς!
Έκοψα (με κοινό ψαλίδι) μια λωρίδα από αλουμινένιο κουτάκι (γίνεται και με σιδερένιο) με φάρδος μικρότερο από το πάχος του τοιχώματος της καμπάνας:

Την τύλιξα σπειροειδώς και την έβαλα μέσα στην τρύπα όπου κρατιέται μια χαρά λόγω της τάσης να ξετυλιχτεί:

Όσο περισσότερες οι σπείρες τόσο πιο σφιχτή η τζούρα!

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #369 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 21:54 »
Αν κατάλαβα καλά ο aga-s κουμπωνει με o-rings κι οχι σπειρωμα και θες όταν κλείνεις της καμπάνα να σφηνωνει καλύτερα;
Αν ειναι αυτό, τότε βάλε πιο χοντρα o-rings (αυτά τα λαστιχενια δακτυλιδια πάνω στα οποία "πιάνει" η καμπανα).
Αν δεν έχεις, κάνε μια βόλτα από το μηχανικό που έχεις για το αυτοκίνητο και ζητα του. Σίγουρα θα έχει και μάλιστα σε πολλα μεγέθη ώστε να βρεις κάποιο να ταιριάζει.  :)

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #370 στις: Ιανουαρίου 03, 2013, 22:55 »
Scubabatdan με κεραμικό φυτίλι.
Οταν παίρνει τζούρα φαίνεται μια χαρά, αλλα στην αρχή, και με γεμάτο σχεδόν τάνκ, πυρακτώθηκαν μια χαρούλα οι σπείρες.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7MTh-7Ts2Bg&feature=em-uploademail[/youtube]
Απντέητ κεραμικού φυτιλιού.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6xYiQM-XfH8&feature=em-uploademail[/youtube]
συνεχεια...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4XZn-dYhUa8[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cGvhU0fkoWA[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #371 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 00:56 »
καλησπέρα

  μερικά μηνύματα πίσω είχα ζητήσει την βοήθεια για τον πρώτο τζενεσις ( did d16) γιατί έπαιρνα  πολύ άσχημη γεύση! τελικά με τη βοήθεια του Μιχάλη (ατμομηχανή) καταλήξαμε ότι όλα είναι καλά καιοτι το συγκεκριμένο υγρό έδινε την κακή γεύση και όχι κάποιο πρόβλημα στο στήσιμο. επειδή ωμός μιλάμε για το αγαπημένο tribeca όλο και είχα στο μαυλο μου οτι κάτι πρέπει να γίνει , με ολα τα αλλα υγρά έμεινα κατάπληκτος και ούτε που μπορώ να τα ατμισω πια με ευχαρίστηση στους εργοστασιακούς ατμο! δοκιμασα λοιπον χθες παλι το εν λογο υγρο που οπως ειχα γράψει και τοτε στο παρών νήμα. καθαριζω το did το πλεγμα και γεμιζω tribeca !! απλα τελειο, σουπερ γευση !!!!! το πρωι σημερα φτιαχνω και ενα καινούργιο πλεγμα για να δω γεύση γιατι μου έκανε εντύπωση αυτη η αλλαγη και ηθελα να δω και με καινούριο στήσιμο αν θα ήταν ετσι . λοιπον γεύση φοβερή!!!!!! απο το πρωί πιπίλα δεν το χορταίνω με τίποτα !!! αποθέωση λέμε της γεύσης!!!!!! :respect:
 
δεν καταλαβαίνω γιατί με τις πρώτες δόκιμες είχα χάλια γεύση και τώρα..... :tongue_smilie: 
αυτά απλά ήθελα να καταθέσω αυτή την εμπειρία -απορία μου.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #372 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 01:07 »
πιστευω, οτι απλα στην ολη αυτη πορεια, εμαθες να τον στηνεις καλυτερα... και δεν το πηρες χαμπαρι... ;)
καλα ατμισματα...!

Αποσυνδεδεμένος vaios61

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #373 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 01:16 »
πιστευω, οτι απλα στην ολη αυτη πορεια, εμαθες να τον στηνεις καλυτερα... και δεν το πηρες χαμπαρι... ;)
καλα ατμισματα...!
Συμφωνω και γω...Το ιδιο επαθα(εβγαζε λιγο καμμενο),αλλα την αλλη μερα, με ηρεμια το σκαλισα και τωρα :cigar: :cigar: :cigar:

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #374 στις: Ιανουαρίου 04, 2013, 02:43 »
καλησπέρα

  μερικά μηνύματα πίσω είχα ζητήσει την βοήθεια για τον πρώτο τζενεσις ( did d16) γιατί έπαιρνα  πολύ άσχημη γεύση! τελικά με τη βοήθεια του Μιχάλη (ατμομηχανή) καταλήξαμε ότι όλα είναι καλά καιοτι το συγκεκριμένο υγρό έδινε την κακή γεύση και όχι κάποιο πρόβλημα στο στήσιμο. επειδή ωμός μιλάμε για το αγαπημένο tribeca όλο και είχα στο μαυλο μου οτι κάτι πρέπει να γίνει , με ολα τα αλλα υγρά έμεινα κατάπληκτος και ούτε που μπορώ να τα ατμισω πια με ευχαρίστηση στους εργοστασιακούς ατμο! δοκιμασα λοιπον χθες παλι το εν λογο υγρο που οπως ειχα γράψει και τοτε στο παρών νήμα. καθαριζω το did το πλεγμα και γεμιζω tribeca !! απλα τελειο, σουπερ γευση !!!!! το πρωι σημερα φτιαχνω και ενα καινούργιο πλεγμα για να δω γεύση γιατι μου έκανε εντύπωση αυτη η αλλαγη και ηθελα να δω και με καινούριο στήσιμο αν θα ήταν ετσι . λοιπον γεύση φοβερή!!!!!! απο το πρωί πιπίλα δεν το χορταίνω με τίποτα !!! αποθέωση λέμε της γεύσης!!!!!! :respect:
 
δεν καταλαβαίνω γιατί με τις πρώτες δόκιμες είχα χάλια γεύση και τώρα..... :tongue_smilie: 
αυτά απλά ήθελα να καταθέσω αυτή την εμπειρία -απορία μου.
Χαίρομαι που τα κατάφερες!  :thumpup: :thumpup:
[size=78%] Με είχες κουφάνει εκείνο το βράδυ! Να είναι όλα σωστά και να δίνει χάλια γεύση!!![/size] :wall: :wall:
Τώρα έμαθες τι έχανες τόσο καιρό!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4687 498985 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:35
από Tem
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 91 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy