vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

208 επισκέπτες, 5 χρήστες
chrismet, steft, Barbapaidi, lounik, lagoudakis

Twitter

GENESIS HINTS & TIPS

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #390 στις: Ιανουαρίου 08, 2013, 20:19 »
Με τον .ιδιο ακριβώς τρόπο.

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #391 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 01:33 »
οταν εβαλα μια καρφιτσα μαζι με το μες και μετα εκανα την αντισταση μου εδωσε καλητερη γευση και χτυπημα το εχει κανει κανεις η εμενα μου φενετε :-[ :-[ :-[






Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #392 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 01:38 »
Το έχω κάνει αλλά δεν παρατήρησα διάφορα ! Απλά η καρφίτσα σε βοηθάει να ειναι το μες πιο σταθερο με αποτέλεσμα να τυλιγεις καλύτερα την αντίσταση ! Μήπως χρησιμοποιησες άλλη διάμετρο αντίσταση ;

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #393 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 01:45 »
εγω το εκανα στον ντιντ τον κλωνο στον αγκα τ θα δωκιμασω αυριο γιατι εχουνε αλλη τρυπα για μες και ταυτοχρονα εμεινε και το υγρο καθαρο πριν σκουρινε λιγο :bye:




αντισταση 20αρι συρμα

Αποσυνδεδεμένος vaios61

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #394 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 01:50 »
οταν εβαλα μια καρφιτσα μαζι με το μες και μετα εκανα την αντισταση μου εδωσε καλητερη γευση και χτυπημα το εχει κανει κανεις η εμενα μου φενετε :-[ :-[ :-[
Μηπως,χωρις την καρφιτσα,εσφιγγες πολυ το mesh και δεν ειχες σωστη τροφοδοσια;Πριν,μηπως ειχες καποιο hot spot;

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #395 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 01:53 »
μαλων κατι τετοιο υποψιαζομε :hmmm:




της κουνουσα ομως τις σπειρες  τωρα τι να πω θα δειξει παντος ειναι πολυ καλυτερα :bye:

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #396 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 02:06 »
Αν εφτιαξες και καινούριο μες μπορεί απλά να το έκανες καλύτερο ! Σε μένα πάντως δουλεύει καλύτερα χωρίς τρύπα στο κέντρο του μες αλλά πιο μικρή διάμετρο συνολικά , με αυτόν τον τροπο έχω τέλεια τροφοδοσία ! Γίνεται και το μες πιο σκληρό και δεν τσακιζει εύκολα όταν φτιάχνω αντίσταση ! Έχω ένα did 16 . Αφού σου αρέσει τωρα .. Καλα ντουμανια! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #397 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 02:28 »
σε ευχαριστω :respect:


θα δοκιμασω και ενα σεταπ οπως λες :bye:

Αποσυνδεδεμένος anapofasistos

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #398 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 23:02 »
Σήμερα γύρισα το mesh ανάποδα στον DID, δηλαδή το πάνω κάτω. Είναι η δεύτερη φορά που γυρνάω το ίδιο mesh, το οποίο συνολικά το έχω 1 μήνα (δεν το ξανακάνω). Η πλευρά που βλέπετε τώρα στο κάτω μέρος ήταν πάνω κανά 10αριά μέρες και του άλλαξα 2-3 αντιστάσεις.
 
 Παρατήρησα λοιπόν αυτά που πολύ εύκολα βλέπεται και στη φωτογραφία. Το mesh κατακκόκινο (ίσως η φωτογραφία το παρακάνει γιατί τη τράβηξα κάτω από φως για να βγεί καλά) και σημάδια του ίδιου χρώματος στο εσωτερικο του tank που ήταν φρεσκοπλυμένο.
 
 Το χρώμα στο mesh το έχω ξαναδεί αλλά όχι τόσο πολύ. Δεν το είχα θεωρήσει σημαντικό, θεωρώντας ότι είναι μεν από την οξείδωση αλλά δεν θα έβγαινε κιόλας.
 Τώρα που βλέπω το χρώμα αυτό να ξεπλένεται ανησυχώ. Φυσικά και θα αλλάξω mesh, γιατί αυτό είχε αρχίσει έτσι κι’ αλλιώς να ξεφτίζει, αλλά έχω δεύτερες σκέψεις για το πόσο ασφαλής είναι η χρήση του.
 
 Περιμένω απόψεις….
 
 

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #399 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 23:10 »
Η μάκα που πιάνει το mesh είναι βρε συ. Και στα φιτίλια το ίδιο γίνεται απλά φαίνεται μαύρη. Αν το κάψεις άλλη μία και το ξεπλύνεις πιθανότατα θα φύγει.

Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #400 στις: Ιανουαρίου 20, 2013, 23:55 »
Κάθε φορά που αλλάζω αντίσταση, βγάζω το mesh και αφού το ξύσω εκεί που ήταν
η παλιά αντίσταση, το πλένω στη βρύση και αφού το σκουπίσω το καίω με έναν αναπτήρα
για να στεγνώσει.
Έχω γυρίσει και το πάνω κάτω όχι τόσο γιατί είχα πρόβλημα με την φθορά, αλλά επειδή το
είχα τσακίσει στο σημείο της οπής.
Δεν παρατήρησα ποτέ ως τώρα αλλοίωση στο χρώμα του υγρού.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #401 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 00:27 »
Στις πόσες μέρες θέλει νέα αντίσταση παιδιά ? ή μήπως να ρωτήσω στα πόσα ml ?


Αποσυνδεδεμένος anapofasistos

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #402 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 00:29 »
Η μάκα που πιάνει το mesh είναι βρε συ. Και στα φιτίλια το ίδιο γίνεται απλά φαίνεται μαύρη. Αν το κάψεις άλλη μία και το ξεπλύνεις πιθανότατα θα φύγει.

Ακριβώς επειδή το έκαψα με την ευκαιρία της αλλαγής, μου φαίνεται περίεργο που έβγαλε χρώμα...

Βέβαια το Mesh ήταν αρκετά χάλια. Αν τρίβεται και ξεφτίζει το ίδιο το mesh λογικό είναι να φύγει ότι υπάρχει επάνω του. Κάποια στιγμή θα το κάψω ανοιχτό και αν δω τίποτα περίεργο θα σας πω... :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Στις πόσες μέρες θέλει νέα αντίσταση παιδιά ? ή μήπως να ρωτήσω στα πόσα ml ?

Εγώ την αφήνω το πολύ μια βδομάδα.Σε ml πρέπει να φτάνω τα 40....

Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #403 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 00:31 »
Στις πόσες μέρες θέλει νέα αντίσταση παιδιά ? ή μήπως να ρωτήσω στα πόσα ml ?
Όταν βλέπεις και πιάνει μάκα επάνω και σε κάποιες ρουφηξιές σου χαλάει την γεύση σαν να ατονίζει,
καλό είναι να την αλλάζεις. Προληπτικά την αλλάζω κάθε 4-5 μέρες το πολύ
Χρήση με 3-4 ml ημερησίως

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #404 στις: Ιανουαρίου 21, 2013, 00:41 »
Ήθελα να ρωτήσω αυτούς που παίζουν με διάφορους Genesis. Έχω 3 Gini, 1 DID κι ένα Gemini. Υπάρχει λόγος να ψάχνομαι και με άλλους Genesis? Δηλαδή όσοι έχουν συγκρίνει αυτούς υπάρχουν σαφώς ανώτεροι που να προσφέρουν κάτι παραπάνω? Μέχρι στιγμή overall το Gini με έχει κερδίσει.

Τι άλλο θα μπορούσα να δοκιμάσω που να έχει ουσιαστική διαφορά? 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6306 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117331 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825452 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508560 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155336 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569437 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244461 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294914 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1976 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763415 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1303 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog