vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 7 χρήστες
gstamatos, Buliwyf, nightdream, takoulas, petr@n, camber, Milarepa

Twitter

GENESIS HINTS & TIPS

Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #345 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 01:46 »
Πάλεψε το και στο τέλος θα πάρεις την καλύτερη γευση tribeca που έχεις δοκιμάσει.


Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #346 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 01:46 »
Δεν ξέρω τι άλλο να πω!!!  :confused1: :confused1:
Είναι κρίμα να έχεις έναν τόσο καλό ατμό και να μην μπορείς να τον χαρείς!
Μόνο από κοντά κάποιος που γνωρίζει θα μπορούσε να σε βοηθήσει!
Αν μάλιστα είσαι τυχερός και μένεις κοντά στους κατασκευαστές σώθηκες!

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #347 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 01:50 »
Ευχαριστώ φίλε Γιάννη , θα το κάνω ! Επειδή το έχω διαβάσει σε σε κάποιο άλλο νήμα από 3.5 ξεκίνησα. Αλλά όπως είπα και παραπάνω με κανένα setup δεν ατμισμα πάνω από 0.5-1 ml λόγο της άσχημης γεύσης συνεχώς το σκαλιζα και έφτιαχνα καινούριο ! Οπότε αν θέλει στρωσιμο κανένα δεν πρόλαβε να στρώσει ! Ελπίζω στα υπόλοιπα να είμαι Οκ !

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #348 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 01:54 »
Δεν ξέρω τι άλλο να πω!!!  :confused1: :confused1:
Είναι κρίμα να έχεις έναν τόσο καλό ατμό και να μην μπορείς να τον χαρείς!
Μόνο από κοντά κάποιος που γνωρίζει θα μπορούσε να σε βοηθήσει!
Αν μάλιστα είσαι τυχερός και μένεις κοντά στους κατασκευαστές σώθηκες!
  -- είμαι πολύ κοντά θα περάσω μια βόλτα αύριο αν και μου είπαν ότι σε setup δεν θα μου κάνουν κάτι ! Ο Δημήτρης που τον φτιάχνει ( Jim ) μου είπε μόνο αν μπορώ να πετύχω μια αντίσταση 2.2-2.3 ειναι ότι πρέπει για τον συγκεκριμένο.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #349 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 09:17 »
Παντως, αν ειναι η πρωτη σου δοκιμη ατμισματος με τζενεσις (πχ δεν εχεις δοκιμασει και Τζενεσις καποιου αλλου και να σου αρεσει) βαλε και το ενδεχομενο να μην σου αρεσει στην γευση αυτο το στυλ (δηλαδη η γευση που βγαζει το μες). Δεν εχουν ολοι τα ιδια γευστικα κριτηρια. Εισαι Αθηνα, σωστα? Για να εισαι σιγουρος συναντησου με καποιο παλαιοτερο ατμιστη που να εχει Τζενεσις και δοκιμασε τον δικο του..αν εξακολουθει να μην σου αρεσει η γευση τοτε μαλλον δεν κανει για σενα αυτη η κατηγορια. Αν σου αρεσει στην δοκιμη...φανταζομαι ενα μικρο φροντηστηριο θα γινει ;)

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #350 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 15:16 »
Δυστυχώς φίλε urahara ειναι η πρώτη επαφή με τζενεσις στον 1 + χρόνο που ατμιζω. Αλλά αυτή η γεύση που είχα δεν νομίζω να αρέσει σε κάποιον ! Ηταν πολύ άσχημη και λέω ήταν γιατί μου φαίνεται πως αρχίζει να γίνεται κάτι σιγά σιγά και ίσως συνήθιζει και ο ουρανισκος μου δεν ξέρω ! Θα δείξει και σίγουρα θα βρεθώ με κάποιον που έχει τζενεσις για μια δοκιμή ! Ευχαριστώ εδώ όλα τα μέλη που προσπαθούν να βοηθήσουν , να είστε όλοι καλά και να πω και ένα χρόνια πολλά σε όλους μέρες που ναι!!!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spyrounis

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • ή πες κάτι καλήτερο απ΄την σιώπη ή σιώπα !
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #351 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 19:35 »
φιλε μου δοκιμασε να κοψεις το μεςς που βγαινει απο την καμπανα κατα ενα τριτο,και να ειναι οι σπειρες πιο κοντα στην τρυπα που βγαινει το μεςς και οχι πανω πανω.......κι εγω με did ειμαι αλλα ποτε δεν ειχα προβλημα γευσης !!!

Αποσυνδεδεμένος Black Cat

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • The trouble is, you think you have time...
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #352 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 23:05 »
Αποστολή: Πρώτος Επισκευάσιμος (ΑGA-T), πρώτο στήσιμο. ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!! Αντίσταση 1,8 Ohm, Maxxx του Καλλιτέχνη στο τανκ....  :o Μου εχουν πεταχτεί τα μάτια εξω! Νομίζω οτι πρέπει να μειωσω νικοτίνη. :idiot1:
(Ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ όσους βάλανε ενα λιθαράκι σε αυτό το νήμα!  :respect: :respect: :respect: :respect: )

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #353 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 01:25 »
Λοιπόν σήμερα πήγα από ατμομηχανή αφού είχα παει για καφέ εκεί κοντά ! Για καλή μου τύχη ήταν εκεί ο Μιχάλης και κάτι άλλοι φίλοι όλοι με μεσατους ατμοποιητες και λέω εδώ είμαστε ! Το δείχνω στο Μιχάλη και του λέω τι θέματα έχω ,το βλέπει από δώ το βλέπει από κει και μου λέει όλα ειναι μια Χαρα ! Πλέγμα αντιστάσεις τροφοδοσιες όλα καλά . Μπορεί το συγκεκριμένο υγρο μου λέει να έχει αυτή τη γεύση και βάζει από το δικό του στον did μου και δοκιμάζει πάλι : όλα κανονικά μου λέει μια χαρα! Πήρα λοιπόν και εγώ κάποια υγρα να δοκιμάσω και μέχρι στιγμής όλα σούπερ ! Θα επανέλθω με το TriBeCa σε λίγες μέρες και θα δώ !! Πάντως τι γεύση που δοκίμασα στο gini του Μιχάλη περνώ και από το δικό μου τώρα που το δοκιμαζω στο Σπιτι , άρα είμαστε σε καλό δρόμο !

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #354 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 10:07 »
Ανάθεμα... Αν φταίει το υγρό κάθε εαυτού για την κακή γεύση τελικά, αυτό θα είναι μια νέα παράμετρος!!!!
Προσωπικά, δοκίμασα πρώτη φορά Tribeca σε DID. Αυτό που μύριζα στο μπουκάλι, αυτό μου έδωσε κι ο DID με ακόμη περισσότερα χρώματα στον ουρανίσκο!!!
Τη Bebeca όμως την είχα δοκιμάσει και χρησιμοποιήσει σε φυτιλάτο. Οταν την δοκίμασα στον DID λόγω του ότι ο DID ενίσχυσε κάποιες νότες του Bebeca εκει δε μου άρεσε. Μήπως αυτό επαθες κι εσύ?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #355 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 13:08 »
Αυτό το έχω πάθει και εγώ...
Κάποια αγαπημένα μου υγρά δεν μου αρέσουν σε mesh όσο σε φυτιλι... ίσως είναι αυτό που λέει ο demkoni "ενίσχυση από κάποιες νότες του υγρού". Γιαυτό και κάνω συχνές εναλλαγές σε ατμοποιητες, όπως και σε υγρά.. είναι σαν να λέμε η μπριζόλα μου αρέσει περισσότερο ψητή αλλά οι πατάτες περισσότερο τηγανητές.. κάποιες γεύσεις μας αρέσουν με συγκεκριμένο τρόπο "μαγειρέματος"

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #356 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 17:55 »
Παιδιά μάλλον αυτό ειναι ! Έκανα πολύ καιρό TriBeCa σε φυτιλατο και ίσως έτσι έχω συνηθίσει τη γεύση ! Το είχα σκεφτεί και αυτό αλλά η γεύση που επερνα ήταν πολύ περίεργη ( άσχημη ) μου το είπε και ο Μιχάλης (atmomixani ) αυτό! Πάντως χθες αγόρασα κάποιες γεύσεις και όλα ειναι Οκ ! Και ο Μιχάλης που δοκίμασε το υγρο του στο did μου μου είπε όλα μια Χαρα! Με το αγαπημένο TriBeCa θα κάνω ξανά προσπαθεί σε καμία βδομάδα! Έβαλα πάντως στον t3 που χρησιμοποιουσα τον τελευταίο καιρό και μαζί με τη αγαπημένη γεύση επερνα και μια δόση καμενου ( σε 2 καινούριες κεφαλές ) ! Να με έχει επηρεάσει το μες ; Το έχει πάθει κάποιος άλλος ;;

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #357 στις: Δεκεμβρίου 29, 2012, 21:39 »
Σχετικά με το Tribeca και αυτά που περιγράφεις, έχουν ειπωθεί πράγματα σε αυτό το νήμα,


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2094.0.html
[/size]
[/size]Αλλά δεν θυμάμαι αριθμό post. :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #358 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 18:12 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UKF2p-UG8TI[/youtube]

Το δοκίμασα αυτό για να ανοίξω λίγο την τρύπα στον αρασι.. περιττό να πω ότι στα 5 δευτερόλεπτα είχα σπάσει την άκρη από το τιρμπουσόν... :P

Τελικά την δουλεία μου την έκανα με ένα τρυπανακι μικρό (στην αρχή) σε ντρεμελακι και μια μικρή προκα μετά (και σφυρί ::) ). Μου πήρε ώρα αλλά τον απολαμβάνω τον Αρασι περισσότερο από ποτέ! :D

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #359 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 18:42 »
Μα καλά, από χάλυβα ειναι φτιαγμένος ο αρασι και έσπασε το τιρμπουσον;  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1113810 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 505615 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8701 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 153994 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243113 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293287 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1489 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762060 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 925 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3826 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13774 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios