vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

151 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, pngtszs1976, Buliwyf, lagoudakis, mantzoumis, ahill2

Twitter

GENESIS HINTS & TIPS

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #150 στις: Ιουλίου 18, 2012, 10:51 »
Αν κανει παντως κανείς καμμια παραγγελιά για είτε νικρομ είτε κανθαλ ανω του 0.20 ας σφυρίξει κλέφτικα αν θελει να δοκιμάσωμεν και υμείς! :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #151 στις: Ιουλίου 18, 2012, 18:16 »
Αλεξ εχει 0,23 ο ατμομηχανη. αλλα μηπως στεγνωνει αμεσως ; πολλες σπειρες θα βγαινει.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #152 στις: Ιουλίου 18, 2012, 18:40 »
Μπορει! θελει το πειραματάκι του. Ισως με λιγότερο πλάτος πλεγματος να ισορροπεί! ισως και να είναι τελείως μούφα! Αν δε δοκιμασουμε δεν θα ξέρουμε ομως!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #153 στις: Ιουλίου 19, 2012, 22:24 »
αυτο που με χαλαει παντα στα χοντρα συρματα ειναι η καταναλωση της μπαταριας. επειδη περναω τα 5-6μλ τη μερα θελω λιγο οικονομικο σεταπ για να μη κουβαλαω 5 μπαταριες. εαν η γευση ξεφευγει  ε τοτε το συζηταω ;)

Αποσυνδεδεμένος androidk

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #154 στις: Αυγούστου 09, 2012, 13:48 »
Καλημέρα παίδες.Να κάνω μια ερώτηση στους έχοντες genesis atty
. Επειδή ψάχνομαι να αγοράσω τον πρώτο μου  genesis atty...ρε παιδιά παίζουν καλά σε 3.7v modakia και σε ego μπαταριές η θα πρέπει κάποιος να τους παίζει σε 4,5+ V;Ρωταω γιατι τα περισσοτερα review που βλεπω παιζουν ολοι με 2,κατι ohm kai 4+V.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #155 στις: Αυγούστου 09, 2012, 13:53 »
Εδω που τα λέμε, ότι και να πάρεις σε νν απογειώνεται.
ΑΛΛΑ
Εγω είμαι με το οραιον εδώ και μήνες, με 16340 550 mAh, και ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος.
Ενδεχομένως ανάλογα με το σετάπ σου να πρεπει να κουβαλας καναδυο μπαταρίες παραπανω για να είσαι παντα εκεί που θέλεις, αλλα απ την αλλη επισκευάσιμος είναι. Οτι αντίσταση θες κανεις για οσα βόλτ έχεις.
Σημειωτέον οτι προσωπικά είμαι ικανοποιημένος με αντιστάσεις των 2Ωμ σε 3,7 βόλτ. Και χτύπημα στο συγκεκριμένο εχω μια χαρά. Σε καποιο αλλο παίζεις λίγο απο δώ λίγο απο κεί και θα το βρείς.

Αποσυνδεδεμένος androidk

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #156 στις: Αυγούστου 09, 2012, 14:04 »
Εδω που τα λέμε, ότι και να πάρεις σε νν απογειώνεται.
ΑΛΛΑ
Εγω είμαι με το οραιον εδώ και μήνες, με 16340 550 mAh, και ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος.
Ενδεχομένως ανάλογα με το σετάπ σου να πρεπει να κουβαλας καναδυο μπαταρίες παραπανω για να είσαι παντα εκεί που θέλεις, αλλα απ την αλλη επισκευάσιμος είναι. Οτι αντίσταση θες κανεις για οσα βόλτ έχεις.
Σημειωτέον οτι προσωπικά είμαι ικανοποιημένος με αντιστάσεις των 2Ωμ σε 3,7 βόλτ. Και χτύπημα στο συγκεκριμένο εχω μια χαρά. Σε καποιο αλλο παίζεις λίγο απο δώ λίγο απο κεί και θα το βρείς.
Μα αυτο ακριβως !!!Για μενα αυτος ειναι και ο σκοπος του επισκευασιμου.!Να τον κάνεις να παίζει παντού ανάλογα με το setup....αχχχχ αυτός ο aviss και είναι μεγάλη η λίστα! :eyesplash: :wall:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #157 στις: Αυγούστου 09, 2012, 14:21 »
Προσωπικά συμφωνώ μαζί σου. Αλλα η αναπόφευκτη πτώση της απόδοσης της μπαταρίας σε οδηγεί να εχεις περισσότερες μαζί σου. Απ την αλλη με ενα νν ειναι η ίδια απ την αρχή μεχρι τέλους.
Εμενα παντως και ΓΙΑ εμενα μου φαίνεται οτι το πολυπλοκεύω πολύ για να μπορέσω  να το διατηρήσω. Είμαι των πιο απλών λύσεων. Εξ ού και επισκευάσιμος. :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Οπως και ναχει, εν κατακλείδι, δεν ειναι απαραίτητο ενα νν, αλλα ειναι μια τέλεια προσθήκη ότι και να λέμε.
Απαραίτητο όμως, όχι.

Αποσυνδεδεμένος androidk

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #158 στις: Αυγούστου 09, 2012, 14:34 »
E καλά εγώ με SM που έχω και ένα Orion v.2 που παλεύω να βρω(αν και δεν το βλέπω μέσα στο 2012) η μόνη πολυπλοκότητά που θα χω είναι ...το τι θα ατμιζουμε τώρα??? Για αυτό ρωτάω! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #159 στις: Αυγούστου 09, 2012, 14:38 »
Εγω με οράιον και Σφερώη παντως αυτό μονο έχω!!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #160 στις: Αυγούστου 09, 2012, 14:45 »
Εδω που τα λέμε, ότι και να πάρεις σε νν απογειώνεται.
ΑΛΛΑ
Εγω είμαι με το οραιον εδώ και μήνες, με 16340 550 mAh, και ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος.
Ενδεχομένως ανάλογα με το σετάπ σου να πρεπει να κουβαλας καναδυο μπαταρίες παραπανω για να είσαι παντα εκεί που θέλεις, αλλα απ την αλλη επισκευάσιμος είναι. Οτι αντίσταση θες κανεις για οσα βόλτ έχεις.
Σημειωτέον οτι προσωπικά είμαι ικανοποιημένος με αντιστάσεις των 2Ωμ σε 3,7 βόλτ. Και χτύπημα στο συγκεκριμένο εχω μια χαρά. Σε καποιο αλλο παίζεις λίγο απο δώ λίγο απο κεί και θα το βρείς.

Μπορείς να του βάλεις kick με 16200  :confused1: μπαταρία  :laugh_cantstop: :yahoo: :hapy_crazy: και να έχεις σταθερό άτμισμα για 10 ολόκληρα λεπτά  :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #161 στις: Αυγούστου 09, 2012, 15:26 »
Το επομενο setup στο καινουριο μου Orion θα ειναι U wick. Εχοντας σεταρει παρα πολλους διαφορετικους Genesis θα δοκιμασω το U για πρωτη φορα. Λενε οτι εχει οντως διαφορά απο το μονο...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dezshMvf0Xw&feature=player_embedded[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #162 στις: Αυγούστου 09, 2012, 15:58 »
Πως παει Πετρο το orion ?
Ευχαριστημενος ?

Πες μας εσυ γιατι τον Alex δεν τον πιστευουμε , ειναι fan boy  :tongue_smilie: :))

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #163 στις: Αυγούστου 09, 2012, 16:13 »
Εγω παντως το χα κανει και αυτό και διαφορά δεν ειδαι πουθενα.
Ουτε στο διπλό είδα ουσιαστική διαφορά με αντίστοιχης αντίστασης μονό. οχι ουσιαστική τουλάχιστον. Και σίγουρα όχι που να αξίζει την εξτρά φασαρία.


Του πετρου ειναι ν2, και τελικά ανακαλύψαμε οτι υπάρχει διαφορά μεγέθους!!!!!!


χεχεχεχε εξακολουθώ να εχω το μικρότερο!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #164 στις: Αυγούστου 09, 2012, 16:39 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: Οντως υπαρχει διαφορα μεγεθους. Η V2.1 εκδοση που εχω ειναι λιγο μεγαλυτερη διαμετρο για να περνει 18350/18650 μπαταριες και λιγο πιο μακρυ για λογο που δεν εχω καταλαβει ακομα...
Επισης ειναι σατινε οχι mirror στο χρωμα και το κουμπι ειναι πιο μεσα για να μην πατιεται στην τσεπη.

Κωστα, διστυχως δεν του εχω αφιερωσει το χρονο που θα ηθελα αλλα απο Δευτερα που θα εχω πιο πολυ χρονο θα δοκιμασω και το U.
Οτι αφορα την αποδοση του ειμαι πολυ ικανοποιημενος αλλα θα ηθελα να κανω πιο πολλα σεταρισματα για να πω.
Οτι αφορα την εμφανιση μπορω να πω οτι ισως ειναι το ομορφοτερο μοντακι που ειχα ποτε! Με 18350 μπαταρια μονο φυσικα.

Θα επανελθω συντομα στο νημα του Orion και με φωτο, αλλα μαλλον... αλλο ενα fanboy του Orion γεννιεται!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Ο alex θελει υποστηριξη!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 37 7301 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:39
από Buliwyf
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324087 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118470 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826080 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509464 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569960 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244894 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763921 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as