vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

79 επισκέπτες, 5 χρήστες
lemon78, mathimatikos1966, john67, angelosdes, Blackwolf

Twitter

Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 10:50 »
Δεν ξέρω αν είναι απλά ατμός είτε ατμός με διάφορα άλλα χημικά συστατικά ναι? Αλλά ξέρω με σιγουριά ότι όταν ατμίζω σε μη καπνιστές μπροστά δεν έχουν κανένα απολύτος πρόβλημα ενω όταν κάπνιζα τα τσιγάρα μου δεν με άντεχαν ούτε μισή στιγμή!!!!

Για εμένα δεν έχει καμία σημασία το τι είναι απο την στιγμή που βλέπω ότι δεν ενοχλώ τους ανθρώπους που δεν θέλουν με τίποτα τον καπνό απο τα κτ !!!!  Στο αυτοκίνητο του πατέρα μου ατμίζω ελεύθερα κ δεν τον ενοχλεί ! Άλλα αν ποτέ του ζητούσα να καπνίσω κτ? θα με κατέβαζε ακόμα κ στην έρρημο :yes: :yes: :yes: Άρα εδω μιλάμε για ατμό που λογικά κ αποδεδειγμένα δεν ενοχλεί καθόλου κ τους χειρότερους αντικαπνιστές.

Η γνώμη μου είναι κ εύχομαι να μην με παρεξηγήσει ο φίλος που λέει στον τίτλο ότι δεν είναι ατμός... γιατί αν ήταν καπνός δεν θα τον λέγαμε ατμό... ;)

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 10:51 »
Γιατί απλούστατα φίλε μου όταν ένα υγρό θερμανθεί μέχρι του σημείου ζέσης του θα αρχίσει να παράγει ατμό και όχι καπνό. Δεν μπορώ να στο κάνω πιο λιανά δηστυχώς μιας και η ειδικότητα μου δεν είναι χημικός.

Μη φοβάσαι πάντως δεν κοροϊδεύεις τον εαυτό σου..
Ατμό ρουφάς και όχι καπνό!  ;)
Στη μοναδική περίπτωση που ρουφάς καπνό είναι όταν από κακή τροφοδοσία καίγεται το φιτίλι ή ο πολυεστέρας του cartomizer. Ελπίζω να λύθηκαν οι όποιες απορίες σου. Τώρα αν θέλεις και γραπτή διαβεβαίωση ε αυτή δηστυχώς δεν μπορώ να στην δώσω.. ;D

 

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 11:13 »
Ναι όντως...ξέρει κάποιος;

Αυτό θα ήθελα και εγώ να το μάθω. Notify [On].
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2011, 14:10 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 11:17 »
Κάποια πιο ...ουδέτερη πηγή?

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 12:22 »
Ο ατμος απ'οτι ξερω μετα απο λιγο υγροποιείται  ξανα. Δηλαδη αν υποθετικα εχουμε ενα τεραστιο ντουμάνι απο ηλεκτρονικα τσιγαρα αποθηκευμενο καπου, μετα απο καποια ωρα θα μετατραπη ξανα σε γλυκερινη?

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 12:31 »
Ο ατμος (με βαση τη Φυσικη) υγροποιειται υπο ορισμενες συνθηκες θερμοκρασιας-πιεσης.
Σε κανονικες συνθηκες ο ατμος στο ατμοσφαιρικο αερα απλα αραιωνει τοσο οσο τελικα να διαλυθει και να ειναι μη ανιχνευσιμος.
Οσο για τον εκπνεομενο ατμο υπαρχουν στο φορουμ λινκς απο μελετες εξωτερικου, που αποδεικνυουν οτι δεν ανιχνευτηκε οποιαδηποτε τοξικη ουσια.

Κοιτα κι εδω:---> http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,416.0.html

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 13:20 »
Αν ήταν καπνός, θα υπήρχε και καύση.
Η καύση είναι αντίδραση που ξεκινά μεν με κάποιο αίτιο (κάποιος δίνει ενέργεια), αλλά εξελίσσεται μόνη της.
Δεν θα μπορούσε να σταματήσει με το πάτημα ενός κουμπιού.
Εγώ, πάντως, σιγουρεύομαι όταν κάθε πρωί βλέπω τα δόντια μου στον καθρέφτη...  ;D

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 14:14 »
Ο πιο εύκολος τρόπος να σου λυθεί η απορία είναι να πας σε ένα ξενοδοχείο, κτήριο, όχημα κτλ. με ανιχνευτές καπνού και να το ντουμανιάσεις από κάτω. Το έχουν δοκιμάσει αρκετοί: Δεν αντιδρά.
Ο ατμός δεν έχει μονοξείδιο, δεν έχει πίσσα κτλ. Το λουκ και μόνο δεν τον κάνει καπνό.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 14:16 »
 :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: Συμφωνώ απόλυτα κ σε ξενοδοχείο πρόσφατα ειλικρινά την παρασκευή που μας πέρασε άτμισα σε δωμάτιο αυσητρά για μη καπνιστές κ δεν με καταλάβε κανείς.....άρα? Δεν έχει καμία σχέση με καπνό!!!!   :nope: :nope:

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 14:18 »
Και να πούμε και το άλλο καπνός χωρίς φωτιά υπάρχει? Στο Η.Τ no φωτιά οπότε και no καπνός  :laugh1: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 14:26 »
Σωστος :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 14:43 »
Απιστευτο και ομως αληθινο..  :idiot1:  :))
Απλα το λες σε καποιους και δεν σε πιστευουν..

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 14:47 »
Και να πούμε και το άλλο καπνός χωρίς φωτιά υπάρχει? Στο Η.Τ no φωτιά οπότε και no καπνός  :laugh1: :tongue_smilie:
Και η αντισταση του ατμοποιητη τι ειναι? Ειδος φωτιας ειναι. Τωρα, αν το υγρο δεν παραγει καπνο αλλά ατμο, ειναι αλλη ιστορια.
Αν μια αντισταση μπει σε ενα κοματι κερι, θα βγαλει καπνο ή ατμο? Σε ενα κοματι πλαστικο?

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 14:55 »
Αν η αντίσταση του άτμο έρθει σε επαφή με πλαστικό, πίστεψε με δεν θα θέλεις να μάθεις τι καπνό φουμάρεις.. :laugh1:

Σωστή η παρατήρησή σου bersekero γιατί μας διαβάζει και κόσμος.. :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116366 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824657 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507661 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8982 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154916 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568976 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244050 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294387 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1808 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762915 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1169 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4057 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem