vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

190 επισκέπτες, 1 χρήστης
vougiouklakis

CE3 (ή CS 3) Clearomizer

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #120 στις: Μαΐου 21, 2012, 13:55 »
δοκιμασε με κωνο ωστε να κοψεις τον αερα.
http://www.vaporbreak.com/en/ego/68-e-cigarette-ego-cone-20-pcs-free-shipping-world-wide.html

Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #121 στις: Μαΐου 21, 2012, 14:02 »
είναι υποκειμενικό αλλά με ξενέρωσε η αεράτη τζούρα του.Εν το μεταξύ δοκίμασα να μπουκώσω τις 3 απο τις 4 διόδους αέρα αλλά πάλι έπαιρνα πολύ αέρα για τα γούστα μου.
Με τι αντίσταση είπαμε ότι έρχονται? Αυτός που άνοιξα τουλάχιστον είναι 2.9 ωμ. Θα δώ και τους υπόλοιπους στις επόμενες ημέρες
Με πόσα volt  ? σου έβγαλε καμένο Σάκη ? μέχρι 4,5 θα είσαι εντάξει  :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2012, 14:44 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος batsman1

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #122 στις: Μαΐου 21, 2012, 14:35 »
Κι εμενα παιδια καμμια φορα βγαζει καμενο και θελει μια δυο τζουρες χωρις πατημα διακοπτη .Αυτο στο πρωτο γεμισμα συνηθως μετα στρωνει.Τωρα οταν βγαζει καμενο το βγαζει ανεξαρτητα με τα volt.Μου εχει βγαλει στα 5 αλλα και στα 4 οταν το βαζω στο καπακι :yes:

Αποσυνδεδεμένος sakissakis

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • που ήσουν ρε κινέζε τόσα χρόνια?
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #123 στις: Μαΐου 21, 2012, 14:52 »
Με πόσα volt  ? σου έβγαλε καμένο Σάκη ? μέχρι 4,5 θα είσαι εντάξει  :dontknow:

 :D πρίν δεν ήξερα ποιον ρωτούσες. Η αλήθεια είναι ότι το πήγα μέχρι 5 και κάτι και εκεί νομίζω ότι άρχισε να ζεσταίνει αρκετά ο ατμός αλλά δεν ένιωσα καμμένο .Πάντως χθές που έκανα 4.5 ml  σε 8  ώρες περίπου (το παράκανα ξέρω :D) το δούλευα γύρω στα 4.5 και είχα πραγματικά καλή απόδοση απο ατμό.

Έχω άλλους 3 θα τους δώ και αυτούς και θα δώ και με τον κώνο.Πάντως για όποιον θέλει μέτριας θερμοκρασίας ατμό-αεράτη τζούρα και καλή παραγωγή ατμού θα το πρότεινα.

Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #124 στις: Μαΐου 21, 2012, 15:06 »
Κι εμενα παιδια καμμια φορα βγαζει καμενο και θελει μια δυο τζουρες χωρις πατημα διακοπτη .Αυτο στο πρωτο γεμισμα συνηθως μετα στρωνει.Τωρα οταν βγαζει καμενο το βγαζει ανεξαρτητα με τα volt.Μου εχει βγαλει στα 5 αλλα και στα 4 οταν το βαζω στο καπακι :yes:
Κάνε ένα βρασιματάκι στο drip μάλλον θα διορθωθεί  :hmmm:

Η αλήθεια είναι ότι το πήγα μέχρι 5 και κάτι και εκεί νομίζω ότι άρχισε να ζεσταίνει αρκετά ο ατμός αλλά δεν ένιωσα καμμένο .Πάντως χθές που έκανα 4.5 ml  σε 8  ώρες περίπου (το παράκανα ξέρω :D) το δούλευα γύρω στα 4.5 και είχα πραγματικά καλή απόδοση απο ατμό.
Αν είσαι εντάξει στα 4,5 ...από γεύση και ατμό

Αποσυνδεδεμένος arspi

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #125 στις: Μαΐου 21, 2012, 21:23 »
Έχει δοκιμάσει να τον επισκευάσει κανείς ;

Αποσυνδεδεμένος glyrakos

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini + DID
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #126 στις: Μαΐου 22, 2012, 12:46 »
Λοιπόν. Σήμερα παρέλαβα με συστημένο δεματάκι στη πόρτα μου τους 3 που είχα παραγγείλει. Βρήκα και 2 καραμέλες και απόδειξη! (γιατί πολλοί εδώ δεν δίνουν...   :confused1: ). Άριστη και πολύ γρήγορη εξυπηρέτηση!
Αχρησιμοποίητος μετρώντας με πολύμετρο έχει 3,7Ω και μετά από μικρή χρήση (10-15 τζούρες) και υγρό μέσα έχει 4,0Ω  και με mini provari 2,6Ω και 3,1Ω αντίστοιχα. 
Γέμισμα : Πίκρα αν δεν έχεις σύριγγα. Αλήθεια kinggreece αν του βγάλεις τη πάνω σιλικόνη με ένα τσιμπιδάκι δε γεμίζει πιο εύκολα και χωρίς διαρροές;
Χτύπημα και γεύση : πολύ καλά (εν αναμονή για τους CE4+ για να τους συγκρίνω). Έχω βάλει turkish tobacco από liqua στα 18mg/ml.
Ντουμάνι : σε σχέση με i-mist νομίζω ότι έρχεται το ίδιο. Δηλαδή αρκετό ντουμάνι.
Τον δουλεύω στα 4,2V με το mini και είμαι ευχαριστημένος. Αρκεί να αντέχει καμιά 15 ημέρες όπως έχουν αναφέρει και κάποιοι άλλοι συνατμιστές.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #127 στις: Μαΐου 22, 2012, 12:51 »
οχι μην βγαλεις το σιλικονακι.......θα ''ξεπλακωσεις'' την αντισταση απο κατω αν την βγαλεις :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος glyrakos

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini + DID
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #128 στις: Μαΐου 22, 2012, 13:12 »
Καλά τώρα το έκανα....  ;D
Τί σχέση έχει η αντίσταση με τη πάνω σιλικόνη; Συγνώμη αλλά δε το καταλαβαίνω.
Πάντως κανονικά το γεμίζεις από τη μικρή τρυπούλα που έχει η πάνω σιλικόνη (όχι την κεντρική που ανεβαίνει ο ατμός) έτσι δεν είναι; Γιατί στον 1ο CS3 δεν ήταν τρυπημένη μέχρι τέρμα (διαμπερώς).

EDIT: όντως έχεις δίκιο! Δεν γεμίζει έτσι όπως έλεγα αφαιρώντας τη σιλικόνη, γιατί πλημμυρίζει η αντίσταση και στάζει από το πόλο στο βίδωμα. Άντε πάω φαρμακείο να πάρω σύριγγα με βελόνα... Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ :D
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 22, 2012, 17:50 από glyrakos »

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #129 στις: Μαΐου 22, 2012, 16:29 »
Ήρθαν και τα δικά μου σήμερα, πρώτες εντυπώσεις από ένα που άνοιξα, αρκετό ντουμάνι, καλή γεύση (εφάμιλλη με ce4+), μέτριο χτύπημα (3 νικ. κάνω αλλα σε σύγκριση με ce4+ το κτύπημα είναι υποδεέστερο), πολύ αεράτη τζούρα... Ευκολία στην αλλαγή γεύσης, αν έχει μείνει λίγο κάτω-κάτω, φυσάμε σε χαρτοπετσέτα και όλα τα υπολείματα βγαίνουν έξω, βάζουμε νέα γεύση και όλα οκ... Ο τρόπος γεμίσματος στα μείον... Σε γενικές γραμμές, από τα πιο καλά κάρτο σ' αυτή την κατηγορία τιμής που έχω δοκιμάσει... Για τα γούστα μου ο ce4+ εξακολουθεί να έχει τα πρωτεία...

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #130 στις: Μαΐου 26, 2012, 17:14 »
Μετά από 3 μέρες άτμισμα αρχίζει να βγάζει βρώμα στο εσωτερικό του (σκουραίνει το υγρό και σαν να έχει σωματίδια). Τουλάχιστον σε εμένα που κατεβάζω 4ml 100% vg την ημέρα. 

Εύκολο καθάρισμα πάντως. Βγάζεις τη σιλικόνη από πάνω, γεμίζεις τη σύριγγα με απιονισμένο νερό και του δίνεις να καταλάβει και στον χώρο πλήρωσης αλλά και στο καλαμάκι μέσα. Όταν το νερό βγαίνει καθαρό, έχει καθαρίσει πλέον. Το γεμίζεις και συνεχίζεις  ;D

Από εκεί και πέρα κάθε 2η θέλει καθάρισμα αλλά σιγά τον κόπο. Εγώ έχω 3 έξω και τους παίζω με γεύσεις και τους καθαρίζω όλους μαζί για ευκολία.

Από Δευτέρα θα αρχίσω DIY υγρά 50% 50% οπότε λογικά όλοι οι ατμοποιητές μου θα ζούνε παραπάνω πλέον.

Γενικά του δίνω 9/10.
Σε σχέση με τον CE4+ είναι πιο καθαρός και αντέχει βαριά χρήση. Ευκολότατο πλύσιμο επίσης.
Σε σχέση με τον ego c αντέχει ΠΟΛΥ παραπάνω και θέλει λιγότερα γεμίσματα. Και γλιτώνεις τις επισκευές με φιτίλια, που μου είχανε κάνει τα νεύρα φιτίλια με την συχνότητά τους (VG)
Σε σχέση με DCT fogmaster αντέχει παραπάνω χωρίς να χάνει απόδοση θα έλεγα.

ΤΟ 1/10 το χάνει γιατί είναι άσχημος και δεν ξέρω πως να τον καλύψω στο Ego μου....  >:( Έχει κανείς ιδέα;

Μια λύση που θα τον έκανε τέλειο θα ήταν να τον μετέτρεπαν οι δημιουργοί του σε τάνκ. Πιο ταιριαστός θα ήταν σε ego και θα κράταγε και πολύ υγρό.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #132 στις: Μαΐου 26, 2012, 17:20 »
Παράθεση
TΟ 1/10 το χάνει γιατί είναι άσχημος και δεν ξέρω πως να τον καλύψω στο Ego μου....  >:( Έχει κανείς ιδέα;

http://www.priceangels.com/Atomizer-Cone-Base-for-Electronic-Cigarette-E-cigarette-EGO-s644097.html

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #133 στις: Μαΐου 26, 2012, 19:06 »
ΤΟ 1/10 το χάνει γιατί είναι άσχημος και δεν ξέρω πως να τον καλύψω στο Ego μου....  >:( Έχει κανείς ιδέα;

Το κάλυμμα του i want  ίσως ;

http://www.nobacco.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=229&category_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=2

προτείνω αυτόν επειδή είναι μακρύτερος από τον κλασικό   ego και μου φαίνεται πως χρειάζεται λίγο μεγαλύτερο αυτός ο άτμο 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 26, 2012, 19:17 από STYLIANOS »

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #134 στις: Μαΐου 26, 2012, 20:54 »
Το έχω. Δεν ταιριάζει ακριβώς αλλά το καλύπτει μέχρι ένα σημείο. Φαίνεται ουσιαστικά μέχρι εκεί που φτάνει το ντριπ τιπ και λίγο πιο βαθιά. Πρέπει να βγάλουνε δικό τους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342116 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541284 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30962 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50066 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597100 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357608 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11431 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192929 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1216 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591631 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios