vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

144 επισκέπτες, 2 χρήστες
mathimatikos1966, ZoeM

Twitter

Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #465 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 00:16 »
Περίπου 200€ για
2 εργοστασιακούς απλούς
5 κεφαλές
Ένα istick 30w
1 κλώνο   kayfun
10 αρώματα
1βάση fresco 20άρα
1 βάση κλασική 20άρα
4 βάσεις μηδενικές
Σύρμα
Βαμβάκι
3 έτοιμα υγρά

Αλλά με τον kayfun τώρα τέρμα οι κεφαλές και έχω ήδη 200 ml κλώνο tribeca (συνταγή του φόρουμ) και υλικά για ακόμα 100, καθώς μπόλικη μενθόλη για φρουτάκια. Θα ξανααγοράσω υγρά σε περίπου 3 μήνες. Κάνοντας υπολογισμο στο εξέλ, τα100 μλ κλώνου τριμπέκα κοστίζουν 10,5 €

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #466 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 15:43 »
Να σας πω κατι & ιδιαιτερα σου παλιοτερους ατμιστες & χρηστες η.τ που εχουν & μεγαλυτερη τεχνογνωσια. Ναι σιγουρα ειναι πιο οκονομικο να φτιαχνεις μονος σου αντιστασεις αλλα για καποιους που εχουν εξωτερικη δουλεια τους & ο χρονος τους ειναι ελαχιστος δεν μπορουν να καθονται να παλευουν με μεγενθυτικο φακο να φτιαξουν συρματακια & βαμβακια. Οι πιτσιρικαδες μπορουν να το κανουν αυτο πιο ανετα σιγουρα.Το κοστος της ετοιμης παντως για 1 μηνα χρησης ειναι στα 6 EUR (3 κεφαλες). Αν βαλεις & 2 αρωματα ιδιοκατασκευης το μηνα με αναμειξεις των βασεων κοστος,30 EUR - θελεις καποιος 36 ευρακια το μηνα. Μια χαρα βγαινει για εναν medium χρηστη αν αναλογιστουμε το οικονομικο αλλα κυριως το καλο που κανουμε σε αντιθεση με το κ.τ.  :)
Φιλε 36 ευρω  τον μηνα κοστιζει η  αθληση των 2 παιδιων μου,εδω κοβουμε απο παντου και αν μπορω να κοψω απο το ηλεκτρονικο αυτο θα κοψω και οχι την αθληση των παιδιων μου,εσενα  μπορει να μην σου ειναι και τιποτα τα 430 ευρω τον χρονο για αλλους ειναι πολλα τα λεφτα!
Kαι εγω φτιαχνω diy υγρο ,αγοραζω τα 100 ml βαση με 20 νικοτινη 11 ευρω και αλλα 200 ml μηδενικη αλλα 4 ευρω και προσθετο 3-4% αρωματα  που κοστιζουν και αυτα αλλα 6 ευρω για τα 310 ml συνολικα υγρο που θα παρασκευασω ,δηλ. μου κοστιζουν τα 310ml 21 ευρω,οικονομικα θα μου πεις, σωστα?
Οχι φιλε ακομη και αυτα τα 21 ευρω αν μπορω να ψαλιδισω θα το κανω,τωρα διαβαζω το thread για τα diy υγρα και η επομενη μου αγορα θα ειναι 1 λιτρο Γλυκερίνης Φαρμακευτικής Καθαρότητας 99,9% (5 ευρω),1 λιτρο Προπυλενογλυκόλη(αλλα 5 ευρω),20 ml ενεσιμο νερο (αλλα 2 ευρω)και 2 βασεις 100ml +100ml  50%pg 50%vg 36ρας νικοτινης (32 ευρω),δηλ. συνολο 44 ευρω για 2,3 λιτρα υγρου!!!!!
42 ευρω μου βγαινουν σημερα τα 620ml diy υγρου ,και 44 ευρω θα μου βγουν τα 2,3 λιτρα,(οσα δηλ. χρειαζομαι για εναν χρονο!)να στο πω και αλλιος ,για 2,3 λιτρα υγρου αν εξακολουθω και το φτιαχνω ετσι οπως το κανω σημερα θα μου κοστισουν 155,5 ευρω  με τον καινουργιο οικονομικο τροπο diy 44 ευρω,αρα 111 ευρω τον χρονο εξτρα οικονομια ,εμενα δεν με χαλαει καθολου!
Η πλακα ειναι οτι με τα ετοιμα τα μπουκαλακια των 10 ml που αγοραζα στην αρχη και που κοστιζουν 6 ευρω το ενα θα ηθελα 230 μπουκαλακια δηλ. 1380 ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αντιστασεις φιλε στο ποδι δεν φτιαχνω ,ουτε καθομαι να φτιαχνω μια μια,εκατσα μια ωρα πριν καμια βδομαδα και εφτιαξα 15 αντιστασεις με τα βαμβακια τους κομπλε,θα κατσω την αλλη βδομαδα παλι καμια ωριτσα και θα φτιαξω αλλες 15-20, ετσι θα εχω για μηνες καβαντζα αντιστασεις!
Δεν αλλαζουμε αντισταση καθε μερα! 
36 ευρω τον μηνα φιλε τα λες "μια χαρα" εσυ και εμεις παμε να την βγαλουμε με 5-6 ευρω τον μηνα (44 ευρω τα υγρα για εναν χρονο ειπαμε ειναι 3,66 ευρω τον μηνα  ,αντε πες και αλλα 1-2ευρω χονδρικα για αντιστασεις και βαμβακια),αν λοιπον τα 36 σου φαινονται "μια χαρα"  τοτε τα 5-6 ευρω πως σου φαινονται,"δυο χαρες"?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 17, 2015, 15:49 από valsam »

Αποσυνδεδεμένος peris72

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • !!! LOL !!!
    • Ένα μικρό καθημερινό κέρδος ;-)
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #467 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 16:00 »
Περίπου 1000 ευρώ τους τελευταίους 2-3 μήνες. Έγινε σχεδόν μαζική αγορά για συσκευές, ατμοποιητές, υλικά και υγρά.


Ένα Provari Titanium mini και ένα Evic vtc mini, ένα Subtank mini με 2η επισκευάσιμη κεφαλή V2, ένα Subtank nano και ένα Uwell Crown μαζί με την επισκευάσιμη κεφαλή. Μερικές έτοιμες κεφαλές για όλους τους παραπάνω άτμο μαζί με διάφορα σύρματα (kanthal, twisted, clapton, Ni200), οργανικό βαμβάκι Ιαπωνίας, μπαταρίες 18350, 18490, 18650 και 1-2 εργαλεία για κατασκευή αντιστάσεων.


Διάφορα υγρά όπως Halo Midnight Apple+Tribeca+Calico black, Five Pawns Castle long, After-8 Smoke+Pure+Bite me, Teleos Crunch, Eliquid France Relax, Cuttwood Unicorn Milk και άλλα, μαζί με μερικές βάσεις Atmos (μηδενικές και 20mg) τα οποία θα με καλύψουν για ένα αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2015, 01:12 από peris72 »

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #468 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 19:30 »
Κοιτα φιλε Valsam, ολα αυτα ειναι εντελως υποκειμενικα. Ο καθε ενας ατμιστης λειτουργει με τα δικα του θελω & τις δικες του αναγκες. Εγω μιλησα για εναν medium χρηστη σε ολα (αλλα με clearomizer & οχι με επισκευασιμο ατμοποιητη). Μιλησα για ιδιοκατασκευη αρωματων με τις βασεις τους & 3 ετοιμες κεφαλες για καποιον που ατμιζει 90 ως 120ml το μηνα με κοστος 30-35 EUR εκ των οποιων στην ουσια ειναι καπου στα 18 EUR (μηνιαιως γιατι οι βασεις κρατανε πολυ παραπανω), που ειναι ενα ποσο που καποιοι μπορουν & καποιοι αλλοι δεν μπορουν να διαθεσουν, συμφωνω σε αυτο. Υπαρχουν & αυτοι που προτιμουν τις ευκολες/γρηγορες λυσεις διχως πολλες ιστοριες, οπως & αλλοι που προτιμουν να αφιερωνουν περισσοτερο χρονο. Η τσεπη παιζει σημαντικο ρολο κακα τα ψεματα & ιδιαιτερα στην εποχη που ζουμε. Εγω προτιμω να δινω τα 18-30 EUR καθε μηνα ξερεις γιατι; Διοτι οταν καπνιζα καθε μηνα ξοδευα αδερφε 3 & 4 φορες περισσοτερα απο αυτα. Αρα κερδισμενος ειμαι οικονομικα, αλλα κυριως στην υγεια μου  :) Το πιο σημαντικο ειναι να βρισκουμε μετα απο καποιο χρονο στο η.τ την φορμουλα ετσι ωστε & να ικανοποιουμε τους καλυκες μας αλλα & να μπορουμε να κρατησουμε το budget οσο χαμηλοτερα μπορουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 17, 2015, 19:52 από Tzenamo »

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #469 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 00:23 »
Φιλε Tzenamo  το θεμα μας εδω ειναι "Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?" και'γω στο ερωτημα απαντω οχι με νουμερα του τυπου 300-400-600 ευρω αλλα με την φραση  " θα μπορουσα να ξοδεψω  αρκετα εως πάρα πολυ  λιγοτερα χρηματα",δεν εξεταζω ποσα λεφτα ξοδευα για τσιγαρα και ποσα τωρα με το ηλεκτρονικο τσιγαρο οπως κανεις εσυ συμφωνα με την δικη σου λογικη αλλα συμφωνα με την δικη μου που λεει αφου μπορω να γλητωσω καμποσα λεφτα με τα diy (αντιστασεις και υγρα) γιατι να μην  το κανω ρε φιλε?
Το Θεμα χρονου για να φτιαχτουν υγρα και αντιστασεις φιλε ειναι αμελητεος σε σχεση παντα με τον χρονο που ετρωγα για να κανω τα 20-30 στριφτα που εκανα καθε μερα, και οσο για το θεμα υγειας  με τον επισκευασιμο καθε μερα αλλαζω βαμβακι και καθε 2 αντισταση γαι να μην ατμιζουμε μαυριλες και καμενες μπιχλες!
Kι φθηνα και υγιεινα ,ετσι το βλεπω εγω!

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #470 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 00:36 »
Η δικη μου λογικη ναι, εχει να κανει παντα σε σχεση με το κ.τ. Η δικη σου ειναι διαφορετικη & σεβαστη mate  :)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #471 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 22:21 »
Μέχρι στιγμής, όλα μου τα έξοδα έφτασαν στα 380 ευρώ, περίπου.
Όπως πολύ ωραία αναφέρει παραπάνω και ο φίλος Tzenamo, με την ίδια λογική προχώρησα κι εγώ, (κακά τα ψέματα, με την ίδια λογική έγινε και στους περισσότερους από εμάς), βέβαια, πρώτα η υγεία και μετά η τσέπη. Πέρα λοιπόν από τα πρώτα σημαντικά σημάδια βελτίωσης του οργανισμού, έχουμε και λέμε:

 
Σε πακέτα τσιγάρων ήθελα 369 ευρώ/μήνα.
Σε πακέτα καπνού ήθελα 195 ευρώ/μήνα.

 
Σε βασικό εξοπλισμό η.τ. + πρώτα υγρά, έφτασα τα 380 ευρώ. Με τον ανιχνευτικό ρυθμό νέου ατμιστή είμαι στα 60 ευρώ/μήνα.

 
Δεν θέλω κάτι άλλο. Ατμίζω και απολαμβάνω. :baby: 


Σημ. Ξέχασα να πω, βασικός εξοπλισμός + πρώτα υγρά + 2ο (επισκευάσιμο) ατμοποιητή.

 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2015, 22:28 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #472 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 23:12 »
Μέχρι στιγμής με τους υπολογισμούς μου είμαι στα 450 ευρώ +- 15 ευρώ.  Δηλαδή δυόμησι μήνες ατμίσματος . Είμαι ήδη συν οικονομικά μιας και ξόδευα περίπου 220 ευρώ τον μήνα σε τσιγάρα . Δύο πακέτα λακι στραικ την μέρα.
Επίσης θα αργήσω να πάρω υγρά (ίσως τώρα τις γιορτές κανα premium θα το τιμήσω μ΄ρες που θα ναι   :D ) μιας και έχω απόθεμα 200ml τουλάχιστον υγρά  , καθώς και από δύο αντιστάσεις για τον mini nautilos και τον ego-one αντίστοιχα . . Συμπέρασμα πάμε καλά! Υγεία - κάθε μέρα τα πνευμονια ανοίγουν όλο και πιο πολύ! Αυτοπεποίθηση στα ύψη! Ηθικόν ακμαιότατον!

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #473 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 23:27 »
40 μέρες ατμιστής, ο λογαριασμός για απλό εξοπλισμό αρχαρίου + υγρά ανέρχεται ~ στα €200 και είναι στο δρόμο εξοπλισμός αξίας €100.
Αν κάπνιζα θα ήθελα €400 + €60 για ένα καφέ παραπάνω τη μέρα που τώρα δεν τον πίνω γιατί μου αλλοιώνει τη γεύση της σοκομπανάνας που έχω  :baby: ...

Update μετά από 3 μήνες ατμίσματος:

Στους 3 μήνες λοιπόν της ατμιστικής μου καριέρας έχω ξοδέψει ~ €500.
Από αυτά τα €50-€60 ήταν κακές επιλογές.
Αυτή τη στιγμή είμαι σχεδόν Ο.Κ. από εξοπλισμό, έχω έτοιμα υγρά για 2 μήνες, 800ml 12άρας βάσης και καμιά 10αριά αρωματάκια που θα "μαγειρέψω" αύριο και 200ml των ADV υγρών μου που ωριμάζουν.
Νομίζω πως δεν τα πάω άσχημα για rookie.
Εάν κάπνιζα θα είχα χαλάσει €900 χαλλλαρά χωρίς τις νυχτερινές εξόδους...

Α ναι, παραλίγο να το ξεχάσω: Στο οικονομικό όφελος προσθέστε και €50-€60 για αντιβιοτικά, εισπνοές και trebon που γλύτωσα γιατί πλέον δεν αρρωσταίνω για πλάκα με λοίμωξη του άνω αναπνευστικού...

Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #474 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 12:51 »
Σήμερα, έκλεισα 92 μέρες ατμιστής. Επίσης σήμερα, έπεσε για πρώτη φορά το μέσο κόστος ατμίσματος ανά ημέρα, κάτω από τα 5,5 ευρώ που είχα υπολογίσει ότι θα χρειαζόμουν την ημέρα για τσιγάρα (1,5 πακέτο prince την ημέρα μέσο όρο, χωρίς να υπολογίσω τα έξτρα πακέτα που έφευγαν σε εξόδους, σ/κ, διακοπές κλπ.)

Επέλεξα να ξεκινήσω με πιο ακριβό εξοπλισμό από ότι ίσως θα έπρεπε (2x iStick TC40W + 2 nautilus mini) για να έχω και αυτό στο μυαλό μου σε περίπτωση που σκεφτόμουν να επιστρέψω στο κ.τ.

Στην εικόνα που έχω επισυνάψει, θα δείτε δύο γραμμές. Η πρώτη, είναι τα νούμερα που ισχύουν. Στην δεύτερη, υπολόγισα το κόστος του η.τ. χωρίς την αγορά 2 ατμοποιητών (subtank nano και nautilus 5ml) που θα μπορούσα να είχα αποφύγει. Με τα υγρά δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα, γιατί είχα αποφασίσει ότι δεν θα περιοριστώ στο πόσα και τι υγρά θα δοκιμάσω.

Συμπέρασμα: Έβγαλα τα λεφτά μου μέσα σε τρεις μήνες και επαναλαμβάνω, δεν πρόσεχα ιδιαίτερα τι αγόραζα (ο νεροχύτης μου έχει πιει μπόλικα υγρά). Εάν λοιπόν έχετε κάποιον που σκέφτεται να το γυρίσει στο άτμισμα, αλλά φοβάται το κόστος (το έχω ακούσει και αυτό), δείξτε του αυτά τα νούμερα.

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #475 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 13:16 »
Ατμίζουμε εδώ και σχεδόν 5 χρόνια εγώ, η γυναίκα μου και η μάνα μου.
Δίνουμε περίπου 50-80€ το μήνα όλοι μαζί. Μαζί με τις δικές μου αγορές σε ατμοποιητές
και μοντάκια υπολογίζω να έχουμε δώσει περίπου στα 5000 - 5500 € στα 5 χρόνια.
Παρακάτω μπορεί να είναι αλλά παραπάνω αποκλείεται.
Όταν καπνίζαμε τσιγάρα, δίναμε οι τρεις μας τουλάχιστον 3000 το χρόνο,
οπότε στα 5 χρόνια είναι 15000€ (τα τριπλάσια)!

Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #476 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 13:21 »
Σσσσσσστ! Αν μάθει η εφορία ότι σου περίσεψαν 10.000 θα σε τσακίσει!  :))

Αποσυνδεδεμένος sotiro

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #477 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 13:43 »
Καλησπέρα,
2 μήνες ατμιστής και έχω ξοδέψει 280 ευρώ περίπου.
Βέβαια σε αυτά τα λεφτά έχουμε ένα σετ Kanger Evod Mega(μπαταρία/ατμοποιητή) (τον οποίο έχω στο κουτί του για ώρα ανάγκης και μόνο μιας και είμαι απο day 1 με επισκευάσιμο),ένα istck 50 και ένα subtank mini καθώς επίσης και σύρματα βαμβάκια!Μέσα σε αυτό το ποσό περιλαμβάνονται 600 ml  DIY κ και περί τα 50 ευρώ έτοιμων υγρών.
Αρκετά ευχαριστημένος αφού απο την πρώτη μέρα δεν έχω αγγίξει ΚΤ και απο οικονομικής απόψεως (υπολογίζοντας 300 ml DIY το μήνα!!!!!!!  :-[ :idiot1: ) είμαι στα 35-40 ευρώ κόστος μηνιαίως.
Φυσικά οι αγορές Hardware έγιναν απο τας Ανατολάς αφού σε διαφορετική περίπτωση το κόστος θα ανέβαινε περίπου 100 με 120 ευρώ.
 :D

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #478 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 14:10 »
Μέχρι τώρα, μετά απο τρείς μήνες δηλαδή, έχω φτάσει τα 430 περίπου...απο τα οποία τα 250 ήταν τον πρώτο μήνα μόνο με δοκιμές πολλών υγρών και αφού ο πρώτος εξοπλισμός δεν ξεπέρασε τα 120e. Σαν πρώτο εξοπλισμό στον πρώτο μήνα εννοώ ένα modάκι, δύο ατμοποιητές και σύνεργα για επισκευάσιμο. Τα 430 τώρα τα έφτασα με αγορά τρίτου ατμοποιητή, κάτι ψιλολόγια drip tip και τέτοια, νέου mod (αναμένεται), μερικά υγρά ακόμα και μπαταρίες - φορτιστή. Και όλα αυτά με μεγάλη αυτοσυγκράτηση...   :))

Αποσυνδεδεμένος TASLAB

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πετρωμένον φαγείν αδύνατον
Απ: Πόσα Ξοδέψατε μέχρι στιγμης για το ΗΤ ?
« Απάντηση #479 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 15:30 »
Ατμιζω 3 μήνες. Έχω ξοδέψει σε υγρά και σύρμα περίπου 50 ευρώ αφού απο νωρίς κατάλαβα πως δεν ανέχομαι  την γλυκαδα στο λαιμό και την έχω πέσει σε σκέτη βάση με 3 νικοτίνη. Απο εξοπλισμό ξεκίνησα με 2 μπαταρίες ego και 2 c4 ατμο  κόστος 35 ευρώ και  τα δύο. Αφου δεν ξανά κάπνισα αγόρασα 2 aspire c5 bdc κόστος 12 ευρώ. Δεν με κάλυψαν και η επόμενη αγορά μου ήταν ένα σετ kanger emow και μία μπαταρία vision spinner 1600 για δεύτερη  (η μεγαλύτερη βλακεία που έκανα ήταν η vision ) κόστος 37ευρω το σετ και 20 ευρώ η spinner. Τελευταία μου αγορά και κορυφαία για την ώρα istick 30w με Lemo rta σετ 60 ευρώ και kf v4 κλώνο 28ευρω.με κάτι εκπτώσεις μου βγήκαν και τα δύο μαζί στα 70 ευρώ ;-)
Και το σύνολο αυτού : 224 ευρώ.
Ήθελα σε ΚΤ 360 ευρώ στο ίδιο διάστημα.
Είμαι κερδισμένος και σε χρήματα και σε υγεία το πιο βασικό.
Με τον εξοπλισμό μου πλέον δεν θα χαλάσω πολλά αφού δεν έχω τρελές απαιτήσεις και με καλύπτει στο έπακρο. Ενα stickακι κάποια στιγμή δεύτερο και είμαι κομπλέ για πολύ καιρό. Κάθε μέρα θα ανεβαίνει η διαφορά χρημάτων που εξοικονομω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246016 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1876 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8025 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121651 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326746 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8603 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297694 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827599 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios