vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 3 χρήστες
antiklitos140, bloodlessz, treloneritis

Twitter

Βοήθεια σε αρχάριο...

Αποσυνδεδεμένος Greeco555

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #300 στις: Νοεμβρίου 25, 2012, 11:54 »
Ο καθε ατμοποιητης ειτε ειναι  Boge or Kanger η οτιδηποτε αλλη μαρκα θελη και την αναλογη συσκευα για να δουλεψη

για παραδειγμα αν εχες εναν ατμοποιητη στα 3ohms  αντισταση και τον χρησημοποιησης με μια απλη μπαταρια στα 3.5 βολτ δεν προκειται ουτε ατμο ουτε γευση να παρης

στην διακια σου περιπτοση θελης χαμηλης αντιστασης ατμοποιητες το περισοτερο να ειναι στα 2 ohms ετσι υστε να εχει αναλογη αποδοση.
οι CE3 h CE4 h CE5 ειναι αρκετα καλοι ατμοποιητες με εξαιρετικη αποδοση σε γευση και ατμο και εχεις και την επιλογη το ποσο υψηλη η χαμηλη αντισταση θες

πρωτα πρεπει να κατασταλαξης το τι ακριβως θες και αναλογα αποφασιζεις

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #301 στις: Νοεμβρίου 25, 2012, 12:47 »
οι 510Τ είναι καλοί ατμοποιητές.
Αν δε σε ενδιαφέρει πολύ το χτύπημα, θα πάρεις ΝR, γιατί με τη μικρή μπαταρία μόνο ατμό θα βγάζουν.
Για χτύπημα θα πάρεις τους LR χαμηλής αντίστασης στα 1.8 ομ. Αλλά υπερθερμαίνονται εύκολα. Οπότε ή θα τους χρησιμοποιείς ζευγάρι ή θα βολεύεσαι σε έναν χωρίς προβλημα αν δεν ατμίζεις πολύ.


Σε κάθε περίπτωση, LR φτηνούς στην Ελλάδα λίγο δύσκολο να βρεις. Εννοώ μέχρι 4-5 ευρώ, διότι για παραπάνω δεν αξίζει τον κόπο η διάρκειά τους.


Δες επίσης αν βρεις πουθενά λεπτά κλιαρομάιζερ χαμηλής αντίστασης.


Σόρι που δεν έχουμε περισσότερες πληροφορίες αλλά είναι παλιό μοντέλο που δεν εξελίσσεται πλέον. Ισως αν οι μπαταρίες του ήταν πιο δυνατές, να είχε συνεχιζόμενη εμπορικότητα για η.τ. εξόδου, αλλά τα 3.3 βολτ το χαντακώνουν.





Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #303 στις: Νοεμβρίου 25, 2012, 13:33 »
Nαι, σαν αυτό.


Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #304 στις: Νοεμβρίου 25, 2012, 19:53 »
και κατι αλλο που θελω να ρωτησω.
τα στελνω εδς επειδη δεν μπορω να βρω το νημα που χρειαζομαι.
εχει κανεις να μου προτεινει καποιον καλο ατμοποιητη?
εχω τον επσυλον και δεν μου πολυ αρεσει γιατι τρωει πολυ υγρο και σπαει το τζαμακι συνεχεια.
εχω μπαταρια giant-s και i-want.
βοηθιστε με γιατι εχω χαλασει πολλα λεφτα και δεν εχω βρει κατι που να εχει οτι θελω.
κυριως απο nobacco ψωνιζω και δεν πολυ ξερω τι αλλο κυκλοφορει.

Αποσυνδεδεμένος Greeco555

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #305 στις: Νοεμβρίου 25, 2012, 21:20 »
και κατι αλλο που θελω να ρωτησω.
τα στελνω εδς επειδη δεν μπορω να βρω το νημα που χρειαζομαι.
εχει κανεις να μου προτεινει καποιον καλο ατμοποιητη?
εχω τον επσυλον και δεν μου πολυ αρεσει γιατι τρωει πολυ υγρο και σπαει το τζαμακι συνεχεια.
εχω μπαταρια giant-s και i-want.
βοηθιστε με γιατι εχω χαλασει πολλα λεφτα και δεν εχω βρει κατι που να εχει οτι θελω.
κυριως απο nobacco ψωνιζω και δεν πολυ ξερω τι αλλο κυκλοφορει.


το τζαμακι σπαει λογο του υγρου που χρισημοποιεις , αν ο χυμος ειναι κανελα η βανανα 100% θα σου σπασει οπως και σε ολους τους ατμοποιητες επισκυασημους και μη
εγω τηα σου προτεινα εναv απλο 510 ατομιζερ ο οιποιος θα σου κρατιση τουλαχιστον 2 μηνες αν τον προσεχης αλλα θα πρεπει να κουβαλας ενα μπουκαλακι με υγρο μαζι σου και να ριχνεις μερικες σταγονες οποτε θες να ατμισης http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1085_1156&products_id=7986


η εναν επισκευασημο ego-c clearomizer (CE5) στα 1.8 οhms οι οπιοι θα σου κρατησουνε γυρω στον μηνα μεχρι να αλαξης κεφαλη,αλλα ειναι τελιοι σε αποδοση και δεν εχεις να φοβασε το υγρο θα βαλης μεσα


αυτα απο την μικρη μου εμπειρια


τα παραπανω δεν ξερω που θα τα βρεις στην ελλαδα οποτε απλα εβαλα τα λινκ μονο και μονο για να εχεις μια ιδεα σχετικα με το τι μιλαω




Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #306 στις: Νοεμβρίου 25, 2012, 21:34 »

το τζαμακι σπαει λογο του υγρου που χρισημοποιεις , αν ο χυμος ειναι κανελα η βανανα 100% θα σου σπασει οπως και σε ολους τους ατμοποιητες επισκυασημους και μη
εγω τηα σου προτεινα εναv απλο 510 ατομιζερ ο οιποιος θα σου κρατιση τουλαχιστον 2 μηνες αν τον προσεχης αλλα θα πρεπει να κουβαλας ενα μπουκαλακι με υγρο μαζι σου και να ριχνεις μερικες σταγονες οποτε θες να ατμισης http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1085_1156&products_id=7986


η εναν επισκευασημο ego-c clearomizer (CE5) στα 1.8 οhms οι οπιοι θα σου κρατησουνε γυρω στον μηνα μεχρι να αλαξης κεφαλη,αλλα ειναι τελιοι σε αποδοση και δεν εχεις να φοβασε το υγρο θα βαλης μεσα


αυτα απο την μικρη μου εμπειρια


τα παραπανω δεν ξερω που θα τα βρεις στην ελλαδα οποτε απλα εβαλα τα λινκ μονο και μονο για να εχεις μια ιδεα σχετικα με το τι μιλαω




ο 510 που λες ειναι σαν αυτον που εβαλα σε λινκ λιγο πιο πανω?
το τζαμακι σπαει απο κατω εκει που ειναι το δαχτυλιδι απο την χρηση.
ειναι πολυ ευαισθητο.
ο CE5 δεν ειναι ο ιδιος με τον EPSYLON?

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #307 στις: Νοεμβρίου 25, 2012, 21:37 »



ο 510 που λες ειναι σαν αυτον που εβαλα σε λινκ λιγο πιο πανω?
το τζαμακι σπαει απο κατω εκει που ειναι το δαχτυλιδι απο την χρηση.
ειναι πολυ ευαισθητο.
ο CE5 δεν ειναι ο ιδιος με τον EPSYLON?


αυτον λεω http://www.ecig.gr/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82/23-%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82-joyetech-510-t.html

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #308 στις: Νοεμβρίου 25, 2012, 22:01 »
Χρήστο, ο εψιλον δεν είναι φυσιολογικό να σπάει συνέχεια.
Εχω από το καλοκαίρι έναν. Τον έχω χρησιμοποιήσει συνεχόμενα πάνω από 2 μήνες, να μην πω 3 και είμαι ακόμη με το ίδιο tube.
Ασυζητητί ότι αν κρατάει σε μένα, κρατάει και σε άλλους.
Προσέχω βέβαια να μην τον ζορίζω σε τσέπες και τα σχετικά.
Μήπως τον βάζεις σε τσέπη;;; ή σου πέφτει συχνά;;


ο ce5 έχει την ίδια κατασκευή, τις ίδιες πιθανότητες να σου σπάσει και δεν είναι τόσο καλός σε απόδοση. Ούτε επισκευάσιμος ακριβώς είναι, έχει ανταλλάξιμες κεφαλές σαν τον εψιλον.
Βέβαια ίδιους με τους εψιλον σε χαμηλότερη τιμή για το φόρουμ έχει εδώ
http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=25_31&product_id=194  Aπό την τιμή αφαιρείς 15%. Στο λέω επίσης, για την περίπτωση που έπεσες σε ευαίσθητη παρτίδα.


ο 510Τ είναι μεν καλός, αλλά για βασικός ατμοποιητής θα σε κουράσει, επειδή θέλει κάθε 15 τζούρες 2-3 σταγόνες στάξιμο.
Αν δεν το φοβάσαι, κανένα πρόβλημα.


Το βασικό ελάττωμα του επσιλον είναι ότι καίει πολύ υγρό, αλλά αυτό αντιμετωπίζεται αν αρχίσεις να φτιάχνεις υγρά μόνος σου. Και το κατάστημα που σου έδωσα τα λινκ και η νομπάκο έχουν νικοτινούχες βάσεις και αρώματα.
Η βάση έχει 11 περίπου ευρώ τα 100μλ 18ρας και 2 ευρώ τα 100μλ μηδενικής. Τα αρώματα έχουν 7 ευρώ τα 10 μλ και ένα μπουκαλάκι άρωμα αρκεί για 200μλ βάσης (στη χειρότερη)
Οπότε, δεν θα σε ενοχλεί η κατανάλωσή του.


Αν δοκιμάσεις με άλλο κλιαρομάιζερ και πάλι σπάει, τότε θα πρέπει να στραφείς σε κάτι άλλο, πχ ego-C tank
Εννοείται ότι δεν σου προτείνω Τ2 που είναι πολύ πιο ευαίσθητος σε σπασίματα, αν οφείλονται στη χρήση που τα κάνεις.








Αποσυνδεδεμένος Greeco555

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #309 στις: Νοεμβρίου 25, 2012, 22:15 »

το τζαμακι σπαει λογο του υγρου που χρισημοποιεις , αν ο χυμος ειναι κανελα η βανανα 100% θα σου σπασει οπως και σε ολους τους ατμοποιητες επισκυασημους και μη
εγω τηα σου προτεινα εναv απλο 510 ατομιζερ ο οιποιος θα σου κρατιση τουλαχιστον 2 μηνες αν τον προσεχης αλλα θα πρεπει να κουβαλας ενα μπουκαλακι με υγρο μαζι σου και να ριχνεις μερικες σταγονες οποτε θες να ατμισης http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1085_1156&products_id=7986


η εναν επισκευασημο ego-c clearomizer (CE5) στα 1.8 οhms οι οπιοι θα σου κρατησουνε γυρω στον μηνα μεχρι να αλαξης κεφαλη,αλλα ειναι τελιοι σε αποδοση και δεν εχεις να φοβασε το υγρο θα βαλης μεσα


αυτα απο την μικρη μου εμπειρια


τα παραπανω δεν ξερω που θα τα βρεις στην ελλαδα οποτε απλα εβαλα τα λινκ μονο και μονο για να εχεις μια ιδεα σχετικα με το τι μιλαω


Oi ονομασιες των ατμοποιητων απο οτι καταλαβα στην ελλαδα ειναι διαφορετικοι οποτε μην με παρεξηγητε αλλα απο οτι κοιταξα ναι ο Επσυλον ειναι ιδιος με τον EGo η CE5 η οπως τον λενε τελος παντων ;D ;D  αλλα ειναι επισκευασιμος παρεμφερη με τον VIVI NOVA τον εχω για αυτο το λεω και την κεφαλη την επισκευαζω οποτε χαλαση απλα ειναι ψυλλο δουλεια και μερικοι δεν το πρωτιμανε

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #310 στις: Νοεμβρίου 25, 2012, 22:16 »
φτιαχνω υγρα μονος μου αλλα δεν τα καταφερνω διοτι με καινε στον λαιμο και σκεφτομαι να το γυρισω σε ετοιμα.
δεν υπαρχει καποιος καλυτερος? π.χ. mini vivi η τιποτα αλλο?
παντος ο επσυλον απο την nobacco δεν με εχει ικανοποιησει καθολου.
γι'αυτο και ψαχνομαι για κατι αλλο.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #311 στις: Νοεμβρίου 25, 2012, 22:17 »
Να επισημάνω επίσης ότι ο 510-Τ παίρνει αμπούλα (tank). Επομένως είναι tankatomizer. Ο κλασσικός 510 παίρνει φιλτράκια με πολυεστέρα και μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί για dripping.

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Νίκη

  • **
  • 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • e_High ατμιστής
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #312 στις: Νοεμβρίου 26, 2012, 00:03 »
 ego t δεν μου χάλασε ποτέ το μόνο ελλάτωμα ότι στάζει άμα δεν βάλεις σιλικόνη.Εγώ τον ΄πήρα μαζί με την μπαταρία από alter ego αλλά πουλάνε και μόνο του.
Δεν σπάει, δεν μπουκώνει,άμα βάλεις σιλικονη δεν λερώνει[ ταπίτσες που σου δίνουν μαζί με τον ατμό],ένα φύσιμα κάθε βράδι και έτομος

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #313 στις: Νοεμβρίου 26, 2012, 00:33 »
Τι είπαμε ότι μπορεί να βοηθήσει όταν παίρνει κανείς έντονη φιτιλίλα σε μακρυφίτιλους??
Βράσιμο ή βούτηγμα σε οινόπνευμα για αρκετή ώρα?

Απ: Βοήθεια σε αρχάριο...
« Απάντηση #314 στις: Νοεμβρίου 26, 2012, 00:35 »
Ξέπλυνε με οινόπνευμα , αν είναι αυτός ο λόγος μόνο της οσμής σε καινούργια κεφαλή :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499277 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy