vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

313 επισκέπτες, 3 χρήστες
maprix, Sergios, djfloor

Twitter

eGo-C vs eGo-W vs i Want

Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #75 στις: Απριλίου 10, 2012, 17:51 »
Μια ερώτηση να κάνω

Παρατήρησα μερικές φορές και ύστερα από απανωτές τζούρες με το ego-c  να ζεστένεται υπερβολικά στο σημείο επαφής με την μπαταρία.
Είναι φυσιολογικό επειδή έχει τον ατμοποιητή χαμηλά ή έχει κανα πρόβλημα και να το βάλω στην άκρη μην πάρουν καμιά φωτιά τα μουστάκια μου :)) :)) :))
Το ίδιο κάνει και ο w και μάλιστα αν το παρακάνεις ...ζεματάει και είναι και στα χείλη  ???

Αποσυνδεδεμένος kourou90s

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #76 στις: Απριλίου 10, 2012, 20:06 »
Kαλησπέρα καταρχήν! εγώ έχω δοκιμάσει τον c και τον w μπορώ να πώ ότι ο w γενικός μου φάνηκε καλύτερος σε όλα αν και είμαι καινούργιος στο η.τ και δεν ξέρω πολλά...

Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #77 στις: Απριλίου 11, 2012, 01:07 »
Ανάλογα τη χρήση που κάνει ο καθένας νο μίζω είναι καθαρά προσωπική επιλογή
και όχι τύχης. Και για να εξηγούμαι ο C περισσότερο "ζωντανός" καλή τζούρα αποκρίνεται
σε κάθε περίπτωση δροσερός ατμός με έντονη γεύση και πολύ καπνό. Ο w ζεστό ατμό
μεγάλη χωρητικότητα σφιχτή τζούρα αλλά καθόλου μα καθόλου διαρροές

Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #78 στις: Απριλίου 11, 2012, 01:20 »
μια χαρά είναι όλοι για αρχή,μετά τρώνε συρτάρι ;D

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #79 στις: Απριλίου 11, 2012, 01:47 »
Ο w ζεστό ατμό μεγάλη χωρητικότητα σφιχτή τζούρα αλλά καθόλου μα καθόλου διαρροές
Αυτη η σφυχτη τζουρα ειναι που με ξενερωσε αφανταστα οταν δοκιμασα μια φορα τον w απο φιλο.
Εγω που εχω συνηθισει κι ολας με ego-t και C η πρωτη σκεψη μου ηταν ''τι σκ... βουλωμενο ειναι?''
Για μενα αν εχει καποιος την υπομονη να μαθει τον C εχει λυση το ηλεκτρονικο (και ''οικονομικο'') του προβλημα.

Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #80 στις: Απριλίου 11, 2012, 01:50 »
Έτσι για να γελάσουμε: όταν μια από τις πρώτες μέρες με τον w τράβηξα τζούρα μου βούλωσαν
τα αυτιά  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #81 στις: Απριλίου 11, 2012, 01:55 »
Ο W ισως ειναι για πιο παλιους ατμιστες που εχουν δυναμωσει καπως τα πνευμονια τους απο την απουσια κ.τ. :laugh1: :laugh1:.

Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #82 στις: Απριλίου 19, 2012, 23:28 »
Ο W ισως ειναι για πιο παλιους ατμιστες που εχουν δυναμωσει καπως τα πνευμονια τους απο την απουσια κ.τ. :laugh1: :laugh1:.
:respect: :respect:

Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #83 στις: Απριλίου 20, 2012, 15:55 »
γειά σας, εγώ έχω δοκιμάσει μόνο το ovale ego-c, το έχω περίπου 3 βδομάδες τώρα και χαίρομαι γιατί έχω μειώσει το κανονικό τσιγάρο σε 1-3 την ημέρα, υπήρχε και μέρα που δεν κάπνισα καθόλου!  :D
Έχω μια απορία με το ego-c, πως καταλαβαίνουμε ότι πρέπει να αλλάξουμε τον ατμοποιητή?? από την μέρα που το αγόρασα δεν το έχω αλλάξει. Επίσης όσοι έχετε το ego-c, πως το καθαρίζετε κτλ? εγώ το μόνο που κάνω είναι κάθε φορα που γεμίζω υγρό, σκουπίζω με ένα χαρτομάντηλο την περιοχή που μπαίνει αυτό που γεμίζουμε το υγρό, πρέπει να καθαρίζουμε και τον ατμοποιητή??? και αν ναι, πως???? αυτό που βάζουμε μέσα το υγρό προσπάθησα μια μέρα να το πλύνω, αλλά δυσκολεύτικα πάρα πολυ να το ανοιξω και τελικά το κατάστρεψα και πήρα άλλο καινούργιο. Αυτά που βάζουμε το υγρό μέσα κάθε πόσο πρέπει να τα αλλάζουμε??? Επίσης είναι κακό να αδειάζει εντελώς η μπαταρία?? σε άλλης εταιρίας είδα οτι αμα φτάσει η μπαταρία στο 50% αλλάζει χρώμα αλλα σε αυτό της οβαλε δεν αλλάζει χρώμα με αποτέλεσμα πολλές φορές την ώρα που ατμίζω το βλέπω ότι αναβοσβήνει πολλές φορές και μετά κλείνει και πρέπει να την βάλω να φορτιστεί.


Αποσυνδεδεμένος NickX

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #84 στις: Απριλίου 20, 2012, 16:03 »
Ρίξε μια ματιά εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3551.0.html

Θα λυθούν αρκετές απορίες σου...

Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #85 στις: Απριλίου 20, 2012, 16:03 »
Ο ατμοποιητής αλλάζει όταν αρχίζει να μυρίζει συνεχόμενα "καψίλας" και όχι τυχαία.
Περίπου η διάρκεια ζωής ανάλογα τη χρήση είναι 15-20 μέρες, τώρα αν ατμίζεις 1,2 ml σίγουρα θα παραταθεί.
Για την καθαριότητα τα είπες ξεβιδώνεις τη βάση αφαιρείς τον ατμο σκουπίζεις με χαρτάκι καθαρίζεις τον κώνο πάλι με χαρτάκι και το tank (αμπούλα) και όλα μια χαρά πανεύκολα.
Η μπαταρία θέλει φόρτιση μόλις σβήσει, απλά προς το τελείωμα της πέφτει η απόδοσή της με αποτέλεσμα να μην έχεις ικανοποιητική ποσότητα ατμού.


ΥΓ Μην αφήνεις το tank χωρίς υγρό θα κάψεις τον ατμοποιητή !

Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #86 στις: Απριλίου 20, 2012, 16:13 »
οκ ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας!  :)

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #87 στις: Απριλίου 22, 2012, 03:55 »
Γεια σας κι από μένα!
Τυχαίνει αυτοί οι τρεις να είναι οι πρώτοι μου ατμοποιητές. Προσωπικά μου αρέσει να τους χρησιμοποιώ εναλλάξ, αλλά όπως θα φαίνεται κι από το νικ, αγαπημένος μου είναι ο w. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί θεωρείτε ότι έχει σφιχτή τζούρα, ειδικά σε σχέση με τους άλλους δύο. Αντιθέτως, βγάζει νομίζω τον περισσότερο ατμό και μάλιστα αβίαστα εντελώς, σε αντίθεση με τον want που σε ζορίζει κάπως (αν και εγώ έχω μια καλύτερη εκδοχή του, με 4 τρυπούλες στη μπαταρία και δύο στον άτμο, που λύνουν πολλά από τα προβλήματα που διάβασα εδώ, νομίζω). Ο c από την αρχή μου φαινόταν κάπως πιο "παιδικός" (ίσως φταίει ότι εκεί χρησιμοποιώ περισσότερο τις φρουτένιες γεύσεις  ::)), αλλά την πρώτη φορά που τον χρησιμοποίησα, κάτι έκανα λάθος μάλλον και έφυγε όλο το υγρό στην τσέπη μου. Αυτό δεν συμβαίνει νομίζω ποτέ με τους άλλους δύο -αν και ο w αν δεν ξέρεις να τον χρησιμοποιείς και αν έχεις λάθος πιπάκι δημιουργεί πρόβλημα με την υγροποίηση κτλ. Πάντως δεν αλλάζω με τίποτα τον ζεστό ατμό του. Αυτά :)

Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #88 στις: Απριλίου 22, 2012, 04:02 »
Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί θεωρείτε ότι έχει σφιχτή τζούρα, ειδικά σε σχέση με τους άλλους δύο. Αντιθέτως, βγάζει νομίζω τον περισσότερο ατμό και μάλιστα αβίαστα εντελώς,
Άλλο σφιχτή τζούρα και άλλο περισσότερο ατμό δεν είναι συγκρίσιμα αυτά.
Ο w είναι καλός ατμοποιητής με ζεστή τζούρα αλλά και σφιχτή κατά το ρούφηγμα. Το "ντουμάνι" του δεν το κρίνουμε λόγο ότι παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο όπως η σύνθεση του υγρού όπως και η κατάσταση του εν γένη.
Όσον αφορά τον C είναι με πιο "αεράτη" τζούρα και κρύο ατμό Για το ντουμάνι του πρέπει να κριθεί και αυτός μόνο με το ίδιο υγρό.  :)

Αποσυνδεδεμένος liapakos

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την στιγμή,πριν γίνει ανάμνηση...
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #89 στις: Απριλίου 23, 2012, 01:11 »
και εγω παιδια τον ego C προτιμω.Ξεκινησα με τον Τ,αλλα λογω κοστους πηγα στον C που στο τελος βγηκε και πολυ καλυτερος!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 26 6226 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:54
από Tem
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117250 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825400 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508490 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569409 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244449 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294886 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1971 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763394 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog