vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

299 επισκέπτες, 6 χρήστες
djfloor, Sergios, Barbapaidi, polydimi5, Buliwyf, npaolo

Twitter

eGo-C vs eGo-W vs i Want

Αποσυνδεδεμένος new_user_north

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 28, 2012, 16:14 »
Και εγω ψηφίζω ego-w  :thumpup:, καλό ντουμάνι σε ατμό και πολύ έντονη γεύση.Είχα δοκιμάσει ego-c αλλα μου φαινόταν αλλοιωμένη η γεύση και το παράτησα  :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 28, 2012, 18:26 από new_user_north »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 28, 2012, 16:38 »
Οι διαρροές στον C αλλά και σε όλα τα tank system είναι πρόβλημα εφαρμογής της δεξαμενής. Ακολουθώ τις παρακάτω "εντολές" και δεν έχω ποτέ διαρροή:

- Η δεξαμενή πρέπει να μπαίνει όσο το δυνατόν καρφωτή, μη τη στριφογυρίζετε γιατί έτσι αν το καρφάκι έχει μια μικρή εκκεντρότητα τότε η τρύπα ξεχειλώνει και χάνει.
- Στον C προσέχουμε πάντα η κεφαλή να έχει κάτσει σωστά στη βάση γιατί αν έχει στραβοπατήσει  αυξάνεται η εκκεντρότητα στο καρφάκι και ισχύει το προηγούμενο σε μεγαλύτερο βαθμό.
- Δεν χρησιμοποιούμε το ίδιο τανκ σε διάφορους ατμοποιητές γιατί μια μικρή διαφορά στη γεωμετρία στο καρφάκι (διαφορετική εκκεντρότητα, διαφορετικό κόψιμο, διαφορετική διάσταση λόγω κατασκευής) που σίγουρα υπάρχει μεγαλώνει την τρύπα και αυξάνουμε την πιθανότητα διαρροής.
- Στα πλαστικά τανκ μέ το άκοπο καπάκι, αφού γίνει η τρύπα, καθαρίζουμε προσεκτικά το κομμένο κομμάτι χωρίς τράβηγμα! με μια μικρή φαλτσέτα.

Με αυτές τις βασικές αρχές ότι τανκ έχω χρησιμοποιήσει, γνήσιο, κλώνο, με σιλικόνη,  με πλαστικό δεν μου δημιούργησε ποτέ διαρροές.

Σε ότι αφορά την επιλογή W ή C, και οι δυό είναι καλοί ατμοποιητές όμως δίνουν άλλο χαρακτήρα στο άρωμα. O W έχει πιο πολλά "πρίμα" (κατα το μουσικό ανάλογο) δίνει μια φρέσκια χροιά και τονίζει τα λεπτά αρώματα, ίσως ταιριάζει πιο πολύ στα φρουτώδη υγρά. Ο C δίνει πιο πολύ μπάσσο, πιο πολύ όγκο στη γεύση και τονίζει καλύτερα τα καπνικά αρώματα με έντονο σώμα...
Για παράδειγμα, "το μήλο του Καλλιτέχνη" είναι εξαιρετικό σε W, σαν να έχεις μπεί στο καφάσι με τα μήλα, ενώ απλώς καλό στον C, ανάλογα, το Dark Vapure είναι πολύ φυτικό, σχεδόν μη καπνικό στον W, ενώ πολύ "πουράτο" στον C.
Γενικώς μου αρέσουν και οι δυό...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 28, 2012, 17:21 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 28, 2012, 17:40 »
Παίδες γι αυτό συζητάμε:eGo-C  vs  eGo-W  vs  i Want

εντάξει έβαλα λίγη παραπάνω σάλτσα στο νήμα
και ανακάτεψα και άλλους άτμο. :)
ψήφος στο ego-w απο μένα.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 29, 2012, 21:33 »
Μια ερώτηση να κάνω

Παρατήρησα μερικές φορές και ύστερα από απανωτές τζούρες με το ego-c  να ζεστένεται υπερβολικά στο σημείο επαφής με την μπαταρία.
Είναι φυσιολογικό επειδή έχει τον ατμοποιητή χαμηλά ή έχει κανα πρόβλημα και να το βάλω στην άκρη μην πάρουν καμιά φωτιά τα μουστάκια μου :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 29, 2012, 21:37 »
Γενικα οταν ανεβαζει θερμοκρασια ο ατμοποιητης (οποιοσδηποτε ατμοποιητης) καλο ειναι να τον αφηνεις να ψυχθει λιγακι... :yes:

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #65 στις: Μαρτίου 29, 2012, 21:44 »
πολυ ωραια η απαντηση #61 του slammer παραπανω περι γευσεων, γενικα δεν πανε ολες σε ολους τους ατμοποιητες. αυτο ειναι κατι που πρεπει να εχει κανεις υποψη στην αναζητηση του "απολυτου".

στα επιμερους, εχοντας μεγαλη εμπειρια μονο με τον w, αν μπορει κανεις να συμβιβαστει με τα κουσουρια του ειναι οτι πρεπει για ατμισμα ολη μερα και με μεγαλη διαρκεια μπαταριων, καθως ολοι εχουν αντιστασεις πανω απο 2Ω.

Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #66 στις: Μαρτίου 29, 2012, 23:15 »
Γενικα οταν ανεβαζει θερμοκρασια ο ατμοποιητης (οποιοσδηποτε ατμοποιητης) καλο ειναι να τον αφηνεις να ψυχθει λιγακι... :yes:
:thumpup:
ειδικά ο T και ο C υποφέρουν από απανωτές τζούρες εν αντιθέση με τον W ο οποίος απλά ζεσταίνει τον ατμό

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #67 στις: Μαρτίου 29, 2012, 23:16 »
καλα, ας ειμαι εγω χαρμανιασμενος και με καλο στησιμο στον w και σου λεω αν ζεσταινεται κι αυτος ή οχι..  ;D

απλα θελει καλη τροφοδοσια για να μη σηκωνει καμμενο μερικες φορες..

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #68 στις: Μαρτίου 31, 2012, 09:46 »
Καλός ο c βρε παιδιά ωραία γεύση δεν λέω αλλά πολύ κουραστικός με το γέμισμα. >:(

Που το πάει τόσο υγρό  :))Συνέχεια με το μπουκαλάκι στο χέρι είμαι  ;D

Ευτυχώς που έχω πάρει βάσεις και φτιάχνω υγρά μόνος μου και ρίχνω το κόστος ;D ;D

Σε διαφορετική περίπτωση έπρεπε να τρέχω στο Δ.Ν.Τ.  για χαμηλότοκα δάνεια  :)) :)) :)) :))

Αλλά τι κάνω εγώ πονηρός ο βλάχος ;) Το πρωί τον c  και μετά τον w .Να μην μου μένει και αυτός παραπονεμένος  ;D

   

Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 31, 2012, 12:03 »
Δεν έχω δει διαφορά κατανάλωσης αλλά μάλλον αυτό έχει να κάνει και με άλλους παράγοντες
όπως τις τζούρες και την διάρκεια ημερήσιας χρήσης καθώς επίσης και με την πυκνότητα των υγρών

Αποσυνδεδεμένος ar

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #70 στις: Απριλίου 09, 2012, 15:15 »
Eρώτηση:
Πήρα τις προάλλες το πλήρες σετ ατμοποιητή της joy απο κατάστημα bio
Έβαλα την κεφαλή με την μυτερή άκρη προς τα πάνω (ελπίζω σωστά),απο πάνω έβαλα το επιστόμιο,συμπλήρωσα υγρό (πήρε πολύ λίγο,και έσταξε απο κάτω γρήγορα),το άφησα κανά 5λεπτο,και.....στην 5η ή 6η τζούρα μου έβγαλε καμένο >:(
Τι σκ@τ@ να έγινε;

Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #71 στις: Απριλίου 09, 2012, 15:19 »
Μάλλον δεν το χεις κάνει σωστά.
Πρώτα βάζεις την κεφαλή στον κώνο μετά βιδώνεις την τάπα που κάθετε η κεφαλή τον ατμοποιητή και μετά βιδώνεις την μπαταρία, τέλος γεμίζεις το tank βάζεις και την σιλικονένια τάπα του και μετά το βάζεις μέσα στο κάλυμα ακούγονταν ένα κλικ και εφαρμόζοντας ως το τέρμα το tank .

Αποσυνδεδεμένος dttas

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #72 στις: Απριλίου 09, 2012, 15:20 »
Eρώτηση:
Πήρα τις προάλλες το πλήρες σετ ατμοποιητή της joy απο κατάστημα bio
Έβαλα την κεφαλή με την μυτερή άκρη προς τα πάνω (ελπίζω σωστά),απο πάνω έβαλα το επιστόμιο,συμπλήρωσα υγρό (πήρε πολύ λίγο,και έσταξε απο κάτω γρήγορα),το άφησα κανά 5λεπτο,και.....στην 5η ή 6η τζούρα μου έβγαλε καμένο >:(
Τι σκ@τ@ να έγινε;
Να ανοίξεις την τρυπούλα που έχει κάτω το τανκ να φύγει τελείως το μικρό στρογγυλό πλαστικό.

Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #73 στις: Απριλίου 09, 2012, 15:22 »
Να ανοίξεις την τρυπούλα που έχει κάτω το τανκ να φύγει τελείως το μικρό στρογγυλό πλαστικό.
Αν έχει κλειστό!  μπορεί να τρυπήσει με το σπρώξιμο αλλιώς θα πρέπει να το κόψεις με ένα μαχαιράκι  :)

Αποσυνδεδεμένος ar

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #74 στις: Απριλίου 09, 2012, 16:12 »
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις
Νομίζω οτι το θέμα λύθηκε,και το πρόβλημα δείχνει να είναι οτι θέλει ψιλογέμισμα και η βάση του ατμο εκτός απο το επιστόμιο..
.................................
Υγρό
Γέμισμα φυσιγγίων με υγρό
Τα φυσίγγια του eGo-C είναι παρόμοια με αυτά του eGo T.  Έχουμε κενά φυσίγγια και είναι διάφανα.  Αυτό σας επιτρέπει να βλέπετε το υγρό όταν το γεμίζετε.  Υπάρχουν δύο τρόποι να γεμίσετε το φυσίγγιο και σιγουρευτείτε ότι χρησιμοποιείτε το κατάλληλα υγρά αναπλήρωσης της Flavor Art.

1) Ανοίξτε το πώμα στη βάση και γεμίστε το υγρό.  Μη το γεμίσετε μέχρι επάνω.  Είναι καλύτερο να αφήνετε 1-2mm κενό.
2) Γεμίστε με υγρό μέσω της μικρής τρύπας που βρίσκεται στο πώμα.  Βεβαιωθείτε ότι αυτό βρίσκεται στη σωστή θέση.  Πιέστε το μπουκάλι για να μπει το υγρό στο φυσίγγιο.  Αφήστε κενό 1-2mm.

Προσοχή: Εάν υπάρξει γεύση καμένου αυτό σημαίνει ότι πρέπει να προσθέσετε υγρό.
http://www.e-ffect.gr/el/master/page/%CF%84%CE%BF-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%BF/%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6237 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117255 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825406 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508504 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155325 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569411 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244450 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294888 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1972 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog