vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

82 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, Aspirecigs

Twitter

eGo-C vs eGo-W vs i Want

Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #45 στις: Μαρτίου 20, 2012, 14:16 »
καλο χτυπημα καλη γευση καλες διαρροες

*alter ego-c*

Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 20, 2012, 15:27 »
Καλησπερα ,
Να πω και εγω την αποψη μου επειτα απο διαφορες δοκιμες

I Want απαραδεκτα σφικτη τζουρα δεν μου αρεσε καθολου.
Ego C πολυ καλως χωρις προβληματα ουτε διαροες ουτε τπτα. (Αυτος που εχω ειναι Ovale, αν και δεν εντοπσα διαφορα σε γευση η κτυπημα απο το ego t
Ego W για μενα Best Value For Money. Μεγαλη διαρκεια ζωης, με βολευουν πολυ τα σχεδον 2ml του, μου αρεσει η τσουρα και η γευση του. ( Μαρκα δεν γνωριζω ειναι παντως γαλαζιος)
Ελπιζω να βοηθησα.
 

Αποσυνδεδεμένος nikosier

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • If you can’t convince them, confuse them.
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #47 στις: Μαρτίου 20, 2012, 19:09 »
 :thumpup:να πω και εγω την γνωμη μου...
ego c... καλη τζουρα ΑΛΛΑ με διαρροες , βαρεθηκα να το σκουπιζω..επεσα μαλλον στην περιπτωση
ego-w...τρελη τζουρα καλο χτυπημα αλλα με χαλαγε οταν τραβαγα απανωτα ο πολυ ζεστος ατμος σε σημειο να χαλαει την γευση..
i want.... δεν εχει διαρροες αλλα οσο περναει ο καιρος με χαλαει που μαζευει υδρατμους στα πλαγια απο εκει που ερχεται ο ατμος στο στομα. οσον αφορα την διαρκεια ζωης βαρια βαρια 154-20 μερες....
εχουν γινει και σε αλλα δοκιμες αλλα σε αυτο το thread αυτα σχολιαζουμε

Αποσυνδεδεμένος Vgkantis

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • Twitter: @Vgkantis
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 20, 2012, 19:24 »
Δοκίμασα πλεόν και τον Ego-C εδώ και αρκετές μέρες και έχω να πώ οτι είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής. Πλούσιος ατμός, ούτε κρύος ούτε ζεστός, γεύση πολύ καλή (όχι τέλεια βέβαια) και καθόλου μα καθόλου καμμένο! Διαρροές δεν έχω δεί στην μπαταρία ούτε υγρό στο στόμα, μονάχα όταν βγάζω την αμπούλα-στόμιο ο ατμός που μένει μέσα κάνει λίγες σταγονίτσες. Δεν είναι κάτι όμως που επηρεάζει την λειτουργικότητά του. Βέβαια θέλει το "στύλ" ατμίσματος ήρεμα και χαλαρά ( Θεσσαλονικιότικα  :laugh1: ) και αυτό εμένα μου ταιριάζει γιατί σε όλα έτσι μου άρεσε να τραβάω τζούρα.

Είναι αυθεντικός απο Alter (www.ivape.eu) και ανταλλακτικά joyetech.

Ο Ego-w μου έδινε καμμένο (αυθεντικός απο BIO) και νομίζω πως μου έκαιγε το φυτίλι (πολύ μαυρίλα) και δεν ξέρω τον λόγο. Το λέω αυτό γιατί είδα ενός φίλου που το έχει αρκετό καιρό και είναι σαν την 1η μέρα..
Για τον iWant δεν έχω λόγια...... :wall:

Προτείνω Ego-c γιατί έχει φτηνά ανταλλακτικά και κάνει πολύ καλή δουλειά! Το μόνο μειονέκτημα ίσως είναι οτι δεν έχει μεγάλη χωρητικότητα υγρού (τουλάχιστον το type A που έχω).
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 20, 2012, 19:30 από Vgkantis »

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 20, 2012, 19:26 »
έχω ατμίσει μόνο το C και δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω τι παίζει με τις διαρροές, εμένα το δικό μου δεν χάνει καθόλου, έχω διαβάσει πολλούς που δεν έχουν πρόβλημα και άλλους τόσους που έχουν...

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 22, 2012, 12:16 »
Και εγω τον ego c μου δεν τον αλλαζω με τιποτα,διαροες 0,εκτος αν λετε για τους υδρατμους που μαζευει ο κωνος κατι το απολυτο φυσιολογικο,απλα καθε φορα που βαζουμε υγρο καθαρισμα ολη την περιοχη με χαρτοπετσετα,απλα θελει μερακληδικες τζουρες,αργες,βαθιες και σταθερες,οι ατμ μου βγαζουν περιπου 15 μερες ανετα,ειναι απο ovale το μαραφετι μου

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #51 στις: Μαρτίου 24, 2012, 03:34 »
Τι να επισκευάσεις δηλαδή ? να βγάλεις από τη μύγα ξύγγι !! 1 € ο ένας από Κίνα και μετά από 20 μέρες χαλάσει δεν χαλάσει πέταμα!! ειδικά αν δεν πιάνουν τα χέρια σου !!! άσε που θες κατσαβιδάκια-τσιμπιδάκια και χέρια χειρούργου  :D τα δικά μου είναι για κεφαλοτύρι σε μακαρόνια :)) :))

που κανει 1 ευρω  ο c ?  :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #52 στις: Μαρτίου 24, 2012, 09:47 »

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #53 στις: Μαρτίου 24, 2012, 10:04 »
naι οκ δεν λεω χονδρικη λεω για εναν νορμαλ ανθρωπο.  :tongue_smilie:

εγο-c απο health007.net? 2,20$ απο εκει. ξερει κανεις?

Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #54 στις: Μαρτίου 28, 2012, 01:28 »
Από προσωπική άποψη να πω:
Ο eGo-W
Μεγάλη  χωρητικότητα του tank 2 ml
Ζεστός ατμός
Καθόλου διαρροές
Καλή τζούρα
Δύσκολος στο καθάρισμα
Χρωστική αλλοίωση υγρών  συμπλήρωσης
Οσμές πλαστικού κατά καιρούς
Διάρκεια καλή -ανάλογα χρήσης

O eGo-C
Μικρή χωρητικότητα του tank
Καλή τζούρα καλό ντουμάνι
Πανεύκολος στο καθάρισμα
Πανεύκολη αντικατάσταση κεφαλής
Εσωτερικές διαρροές
Καλή διάρκεια 15 – 25 μέρες άνετα
Οσμές καμένου σπάνιες

Ο i-want
Καλή χωρητικότητα tank 1,5 ml
Καλό ντουμάνι
Καθόλου διαρροές
Μέτρια απόδοση γεύσης
Μέτρια απόδοση
Οσμές πλαστικού κατά καιρούς


Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #55 στις: Μαρτίου 28, 2012, 14:43 »
αν και είμαι αρχάριος στο φόρουμ να παραθέσω και τα δικά μου πειράματα.
Περιληπτικά έχουμε και λέμε:
ξεκίνησα με ego-t (έτσι αγόρασα το σετάκι)
απογοητεύτηκα και απο ποιότητα ατμού και απο ποσότητα και απο γεύση.
κρατάω την μπαταρία και αλλάζω κώνο και ατμοποιητή και παίρνω έναν CE3
πιο καλή τζούρα πλέον αλλά πολλές διαρροές και ο ατμο δεν αντέχει πάνω απο 7 ημέρες και μου φέρνει πικρίλα στο στόμα.
τον πάω πίσω στο μαγαζί και μου δίνει άλλον καινούριο ο οποίος και αυτός τερματίζει την καρριέρα του σε 3 ημέρες.
Δεν ξανα αγοράζω CE3 και πάω και παίρνω έναν κλώνο (κινέζικο αντίγραφο) σαν τον want της nobacco.
Σχετικά καλός σε ατμό αλλά έχει κάποιο θέμα με τις διαρροές και χαλαρώνει πολύ γρήγορα η μικρή πλαστική τάπα που κλεινει το τανκ.
και ειδικά είναι τόσο μικρή αυτή η τάπα του τανκ που έτσι και σου πέσει απο τα χέρια δεν την βρίσκεις ούτε με σφαίρες.
Τον παρατάω και αυτόν και πάω σε άλλο κατάστημα και αλλάζω πάλι κώνο και ατμοποιητή και παίρνω τον ego-w.
παραλληλα απο αλλού παίρνω για την δεύτερη μπαταρία που είχα έναν κώνο έναν προσαρμογέα και μια κεφαλή ego-c.
ο ego-w άπαιχτος και σε ντουμάνι και σε γεύση.
διαρροές μηδέν.
ο ego-c και αυτός καλός και χωρίς διαρροές αλλα για τα δικά μου γούστα μου ταίριαξε πιο πολυ ο ego-w.
Aνάμεσα στον w και στον c αυτό που υπερτερεί είναι το γέμισμα στον c που είναι πιο εύκολο.
Μέχρι και σήμερα έχω τον ego-w.

Αποσυνδεδεμένος omavros

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιστε...χχχ... γιατι χανομαστε
Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #56 στις: Μαρτίου 28, 2012, 15:37 »
απο αυτους προτιμω e-go c.αλλα νομιζω οτι υπαρχουν καλυτεροι απο αυτους για αρχαριους

Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #57 στις: Μαρτίου 28, 2012, 16:04 »
τα έχω δοκιμάσει όλα και για εμπορική συσκευή βρίσκω καλύτερο τον ego-808 η ICE ,αλλιώς πας σε dct

Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #58 στις: Μαρτίου 28, 2012, 16:06 »
αν και είμαι αρχάριος στο φόρουμ να παραθέσω και τα δικά μου πειράματα.
Περιληπτικά έχουμε και λέμε:
ξεκίνησα με ego-t (έτσι αγόρασα το σετάκι)
απογοητεύτηκα και απο ποιότητα ατμού και απο ποσότητα και απο γεύση.
κρατάω την μπαταρία και αλλάζω κώνο και ατμοποιητή και παίρνω έναν CE3
πιο καλή τζούρα πλέον αλλά πολλές διαρροές και ο ατμο δεν αντέχει πάνω απο 7 ημέρες και μου φέρνει πικρίλα στο στόμα.
τον πάω πίσω στο μαγαζί και μου δίνει άλλον καινούριο ο οποίος και αυτός τερματίζει την καρριέρα του σε 3 ημέρες.
Δεν ξανα αγοράζω CE3 και πάω και παίρνω έναν κλώνο (κινέζικο αντίγραφο) σαν τον want της nobacco.
Σχετικά καλός σε ατμό αλλά έχει κάποιο θέμα με τις διαρροές και χαλαρώνει πολύ γρήγορα η μικρή πλαστική τάπα που κλεινει το τανκ.και ειδικά είναι τόσο μικρή αυτή η τάπα του τανκ που έτσι και σου πέσει απο τα χέρια δεν την βρίσκεις ούτε με σφαίρες.
τα έχω δοκιμάσει όλα και για εμπορική συσκευή βρίσκω καλύτερο τον ego-808 η ICE ,αλλιώς πας σε dct
Παίδες γι αυτό συζητάμε:eGo-C  vs  eGo-W  vs  i Want

Απ: eGo-C vs eGo-W vs i Want
« Απάντηση #59 στις: Μαρτίου 28, 2012, 16:10 »
Παίδες γι αυτό συζητάμε:eGo-C  vs  eGo-W  vs  i Want

Σόρυ....
Ψηφίζω ego-w !!!!! :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8825 1115047 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:27
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823807 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506839 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8862 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154492 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243516 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293840 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1659 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762486 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1048 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3957 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem