vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

180 επισκέπτες, 5 χρήστες
lagoudakis, camber, gigelis78, Milarepa, Nikrom

Twitter

ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
...εμενα παλι αυτες οι ανακατωσουρες μου συμβαινουν βραδυ αργα αμα πιο εστω και μια μπυρα........με καφε,χυμο και cola τη βγαζω !!!!
και μενα γιαννη συνηθωs βραδυ με πιανουν,τωρα αs πουμε τιs εχω..για να δουμε..vg κανω παντωs

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
.....δηλαδη το να πινει 24 λιτρα νερο σε 24 ωρες καποιος ειναι κατι που μπορει να γινει - μαλλον η συζητηση σηκωνει ρεκορ γκινες !!!!

Αποσυνδεδεμένος homerk

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
.....δηλαδη το να πινει 24 λιτρα νερο σε 24 ωρες καποιος ειναι κατι που μπορει να γινει - μαλλον η συζητηση σηκωνει ρεκορ γκινες !!!!

Δεν αναφέρθηκε για να το δοκιμάσεις άστο το έκαναν  άλλοι για σένα και φυσικά δεν θα μπω στο τριπακι σου να σου εξηγήσω αν χρειάζεται να πιεις 1 λίτρο την ώρα για 24 ώρες η 5 λίτρα για 5 ώρες και σχετικές μπούρδες ο λόγος που έβαλα το άρθρο είναι αυτός που γράφω μετά από αυτό

Αποσυνδεδεμένος savvas74

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ πάντως, εδώ και 3,5 μήνες περίπου με το η.τ., παρατηρώ, που και που, λίγο σφίξιμο στο στήθος και ακόμα πιο σπάνια, σαν να μη μου φτάνει ο αέρας σε μία ή δύο συνεχόμενες αναπνοές. Κατά τα άλλα ΟΚ.
Κάνω 1-1,5 ml τη μέρα με 24άρα νικοτίνη.

...εμενα παλι αυτες οι ανακατωσουρες μου συμβαινουν βραδυ αργα αμα πιο εστω και μια μπυρα........με καφε,χυμο και cola τη βγαζω !!!!
και μετά το φαγητό αν πιείς μπύρα πάλι  έχεις ανακατωσούρες?

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Το θεμα παιζει μονο αργα βραδυ

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Άρα λοιπόν το πρόβλημα bujinkan ήταν ίσως η υπερβολική κατανάλωση νικοτίνης και όχι βέβαια το η.τ. Αυτό νομίζω θα πρέπει να ξεκαθαριστεί για να μην τρομοκρατηθούν κάποιοι νέοι στο χώρο του η.τ. Η υπερβολική κατανάλωση νικοτίνης έχει λοιπόν κακές επιπτώσεις, αλλά δεν είναι παρενέργεια. Παρενέργεια θεωρούμε μια κατάσταση που συμβαίνει όταν όλα γίνονται με μέτρο. Αν δλδ παρουσιαστεί κάτι σε κάποιον που ατμίζει πχ 1ml/ημέρα 9mg. Αφού υπάρξει κάτι εκεί λοιπόν, είναι παρενέργεια. Αν κάποιος ατμίζει πχ 30ml/ημέρα  :wall:  36mg νικοτίνης είναι επίπτωση. Φυσικά το αποτέλεσμα σε τέτοια περίπτωση μάλλον δεν θα το μάθουμε από τον ιδιο  :laugh1:
Προσέξτε πάντως γενικά και τα ψυχολογικά σας. Δεν φαντάζεστε τι μπορεί να συμβεί στον οργανισμό και να είναι από ψυχολογικά αίτια. Το πιο τρελό που μου έχει συμβεί ήταν όταν μετά απο 40 περίπου ώρες κλεισμένου λαιμού - μίλαγα ψυθιριστά - ο ωρλ όταν με είδε γέλαγε κ είπε οτι δεν έχω τίποτε και είναι ψυχολογικό. Περίπου μισή ώρα μετά ήμουν μια χαρά. Κουφό?

Κόψαμε το τσιγάρο με το ΗΤ αλλά γενικά πρέπει ρε παιδιά να αλλάξουμε όσο μπορεί ο καθένας τρόπο ζωής. Περισσότερη κίνηση, άθληση λιγότερη καθιστική ζωή, καλύτερη διατροφή. Αν αποφύγουμε την καθιστική ζωή θα μειώσουμε και τα ml ατμίσματος και πιστεύω η υγεία μας θα βελτιωθεί ακόμα περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Kαι λιγοτερο αγχοs,για τι απο εκει θα παμε αδιαβαστοι....

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Λοιπον επειδη τελικα πεταχτηκαν παλι ενα σωρο ειρωνες και ξερολες εδω μεσα εγω θα γραψω τι εγινε και οποιος θελει διαβαζει και κρινει και οποιος θελει ας συνεχισει την ειρωνια ετσι και αλλιως @εσμενους τους εχω τους ειρωνες......

Πριν καμια βδομαδα λοιπον ενιωσα μια απλη ζαλαδα και ενα κοιλιακο αλγος...λεω ενταξει δεν ειναι τιποτα
Την επομενη νασου και διαρροια οποτε λεω οκ την αρπαξα την γαστρεντεριτιδα
Παω λοιπον σε ενα απλο παθολογο και αποφανθει γαστρεντεριτιδα και μου δινει φαρμακα
Το επομενο διημερο καπως καλυτερα αλλα μετα ηρθαν τα δυσκολα

Ξαφνικα ενιωθα πιο εντονα τον κοιλιακο ιλιγγο και οταν ξαπλωνα ενιωθα ενα μπερδεμα στο μυαλο σαν συγχιση θα το περιεγραφα η οποια εφερνε και εναν τρομο
Το συναισθημα αυτο ειναι πραγματικα πολυ τρομακτικο,δεν ξερω πως να σας το εξηγησω αλλα ειναι σαν να χανεις τη διαυγεια και τη σκεψη σου και το μυαλο να μπερδευει τα παντα

Τρομαγμενος πηγα σε ενα φιλο πολυ καλο γιατρο ο οποιος αφου με εξετασε σχολαστικα και μου εξηγησε απο τι προερχονται οι ιλιγγοι στον ανθρωπο, αποφανθηκε πως δεν ειναι κατι που προερχεται απο τον εγκεφαλο και με καθυσηχασε
Να πω πως ο συγκεκριμενος γιατρος ειναι πολυ φιλος και μολις του ειπα οτι εχω κοψει 3 μηνες το τσιγαρο και το εχω αντικαταστησει με το ΗΤ χαρηκε παρα πολυ
Επισης ειπε πως ειμαι πεντακαθαρος (με ακουσε) και πως γλυτωσα τη ζωη μου
Να μην πολυλογω συνεχιστηκαν τα συμπτωματα επι 2-3 βραδυα και ημουν χαλια διοτι οσο και να σε καθησυχαζει ο γιατρος,οταν ενιωθα αυτη τη συγχηση νομιζα πως τρελενομαι

Ευτυχως τωρα μετα απο μια βδομαδα ειμαι πολυ καλυτερα

Μια μερα εψαχνα στο ιντερνετ τι επιπτωσεις μπορει να εχει μια υπεδοσολογια νικοτινης μιας και ηθελα να μαθω αν μπορει να το επαθα απο το πολυ ΗΤ
Να πω οτι κανω περιπου 4-6 ml 15αρα η 18αρα ημερησιως

επεσα λοιπον στο παρακατω Pdf που ειναι του φαρμακου nicorete inhaler 10mg και επεσε το ματι μου στο σημειο που λεει
Σημεια και συμπτωματα τοξικοτητας Νικοτινης και τα περισσοτερα που αναφερει κατι μου θυμιζουν

Μπορει λοιπον να επαθα κατι τετοιο μπορει και οχι
Καθε επικοδομητικη συζητηση ευπροσδεκτη

Απο αυτα που λεει στη στηλη ανεπιθυμητες ενεργειες και στη στηλη σημεια και συμπτωματα τοξικοτητας εγω ειχα τα κατωθι
κοιλιακο αλγος
συγχηση
δυσπνοια
παραδοξα ονειρα
πονοι στο στηθος
ναυτια
κοιλιακη διαρροια
αδυναμια
τρομος με διανοητικη συγχηση

http://www.nicorette.gr/sites/nicorette_gr/files/Nicorett%20inhaler%2010mg%20leaflet%20GR.pdf
ΥΓ: Aνεφερα στο γιατρο μου τις σκεψεις μου και μου ειπε οτι ειναι πιθανο αυτο το σεναριο αλλα δεν μπορει να πει με σιγουρια κατι
Παντως εγω για καλο και για κακο αποφασισα να ελατωσω την προσληψη Ml και νικοτινης ημερησιως ετσι για να εχω καλυμενα τα νωτα μου γιατι η τρομαρα που πηρα ειναι μεγαλη :'(

με αυτα που γραφεις τωρα :respect: :respect: :respect:
με τα πριν :nope: :nope: :nope:

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
με αυτα που γραφεις τωρα :respect: :respect: :respect:
με τα πριν :nope: :nope: :nope:
μα δεν εγραψα κατι αλλο πριν
Εγραψα μαλλον απο την νικοτινη απο το ΗΤ, δεν ειπα απο το ΗΤ καθαυτου,ουτε εκανα συγκριση ΗΤ με ΚΤ

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Άρα λοιπόν το πρόβλημα bujinkan ήταν ίσως η υπερβολική κατανάλωση νικοτίνης και όχι βέβαια το η.τ. Αυτό νομίζω θα πρέπει να ξεκαθαριστεί για να μην τρομοκρατηθούν κάποιοι νέοι στο χώρο του η.τ. Η υπερβολική κατανάλωση νικοτίνης έχει λοιπόν κακές επιπτώσεις, αλλά δεν είναι παρενέργεια. Παρενέργεια θεωρούμε μια κατάσταση που συμβαίνει όταν όλα γίνονται με μέτρο. Αν δλδ παρουσιαστεί κάτι σε κάποιον που ατμίζει πχ 1ml/ημέρα 9mg. Αφού υπάρξει κάτι εκεί λοιπόν, είναι παρενέργεια. Αν κάποιος ατμίζει πχ 30ml/ημέρα  :wall:  36mg νικοτίνης είναι επίπτωση. Φυσικά το αποτέλεσμα σε τέτοια περίπτωση μάλλον δεν θα το μάθουμε από τον ιδιο  :laugh1:
Προσέξτε πάντως γενικά και τα ψυχολογικά σας. Δεν φαντάζεστε τι μπορεί να συμβεί στον οργανισμό και να είναι από ψυχολογικά αίτια. Το πιο τρελό που μου έχει συμβεί ήταν όταν μετά απο 40 περίπου ώρες κλεισμένου λαιμού - μίλαγα ψυθιριστά - ο ωρλ όταν με είδε γέλαγε κ είπε οτι δεν έχω τίποτε και είναι ψυχολογικό. Περίπου μισή ώρα μετά ήμουν μια χαρά. Κουφό?
Μα δεν εγραψα πουθενα για το ΗΤ οτι αυτο ευθυνεται
Ξεκαθαρα στο πρωτο μνμ εγραψα  απο τη νικοτινη του ΗΤ και οχι καθεαυτου το ΗΤ
Ουτε εκανα καμια συγκριση ΗΤ με ΚΤ.....
Εννοειται οτι το ΚΤ ειναι  θανατηφορο μην τα ισοπεδωνουμε ολα...
Απλα ηθελα να επισημανω μεσα απο την περιπετεια μου οτι ολα θελουν μετρο....Διοτι οπως εγω ετσι και αλλοι πολλοι πιστευω οτι το εχουν παραχεσει με την ποσοτητα ml ατμισματος την ημερα

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
 βαλε εναν που διαβαζει πρωτη φορα το φορμ να δεις τη θα σου πει
για τα 1 και τα 2 :bye:

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
@bujinkan
Συμφωνώ μαζί σου, απλά τα έγραψα για να είναι ξακάθαρα στους νέους ατμιστές  :)

Αποσυνδεδεμένος gohawk

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
O κάθε οργανισμός είναι και διαφορετικός.

Φίλος μου υγειέστατος αμα πιεί ενα νές καφέ το απόγευμα, παθαίνει ταράκουλο και δεν μπορεί να κοιμοιθεί το βράδυ.
Εγω πινω 5- 6  νές την ημέρα και κοιμάμαι σαν πουλάκι.

Επίσης κάπνιζα μέχρι πρίν 8 ημέρες 50 τσιγάρα μίνιμουμ ημερησίως.

Ξεκίνησα το ΗΤ πρίν 8 ημέρες και ατμίζω 5 ml περίπου ημερησίως 18 νικοτίνη.

Προχτές μου την έδωσε για κάποιο προσωπικό λόγο και ξενύχτησα, πίνοντας ουίσκυ και κάπνισα έξτρα καμμιά
15αριά τσιγάρα κανονικά, μετά απο μια εβδομάδα αποχής και κανά 4-5άρι ml ατμίσματος.

Το πρωί ήμουν ευδιάθετος και ακμαίος.

Τώρα αμα τα τινάξω ξαφνικά είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.  ;D

ΥΓ.Είμαι 52 ετών.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά μπαταρία για διάρκεια +- 2 ημερών; [Μπαταρίες για mod] 68 26820 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:18
από LowellTip
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115659 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824184 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507193 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8901 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154669 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568663 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1717 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762655 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1090 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog