vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

88 επισκέπτες, 7 χρήστες
george kotsopoulos, Doubt, Giannis.B, dvelev, manoslykos, bloodlessz, maprix

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Μήπως γνωρίζει κάποιος αν κυκλοφορεί η.τ. στην Πορτογαλία; Θα μπορεί να βρει αναλώσιμα ο ατμιστής ή να κουβαλά; Μιλάμε για παραμονή 5-6 μηνών και είναι δύσκολο να πάρει μαζί. Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Φιλε μου προσωπικα δεν ξερω για Πορτογαλια, αλλα μην αγχωνεσαι...η αγορα ειναι παγκοσμια, μπορεις να παραγγελνεις τις ποσοτητες που θες και να εχεις δ/ση Πορτογαλιας. Αν δεν εχεις καποιο καταστημα η.τ. στην πολη σου καθε φορα θα κανεις ψιλομεγαλες παραγγελιες (απο οποια χωρα,κατα προτιμηση ΕΕ για να ερχονται πιο γρηγορα) σε υγρα και αναλωσιμα ωστε να εισαι καλυμενος.

Αποσυνδεδεμένος dkostas

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Μήπως γνωρίζει κάποιος αν κυκλοφορεί η.τ. στην Πορτογαλία; Θα μπορεί να βρει αναλώσιμα ο ατμιστής ή να κουβαλά; Μιλάμε για παραμονή 5-6 μηνών και είναι δύσκολο να πάρει μαζί. Ευχαριστώ
http://electronic-cigarette-directory.com/component/mtree/buy-on-line-internet-shops/other-countries/Portugal.html
http://www.ecigarette7.com/  ;)

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Εφετος ταξιδεψα μια φορα Αθηνα-Μιλανο και επιστροφη, Αθηνα-Ηρακλειο και Αθηνα-Θεσσ/νικη.

Σε ολες τις πτησεις ατμισα, αλλα προσπαθησα να μη δινω στοχο. Βαθιες ανασες, οχι καπνα κλπ.

Ατμο ειχα επανω μου μου δυο steam, ενα mini lava, ενα v-max και μπαταριες καθως κα ενα μπουκαλακι 20ml (τα υπολοιπα στη βαλιτσα).

Δεν αντιμετωπισα πουθενα κανενα προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Ευχαριστώ παιδιά. Με καλύψατε. Ο γιος μου πάει με το πρόγραμμα Έρασμος. Να μη βρει πάτημα να ξαναρχίσει το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Καλημερεεεςςς.... :bye: :bye: :bye:
Κατι με βαλιτσες, κατι με αλιταλια δε βρηκα ακρη σε αυτο που εψαχνα..  :-[ .
Το ατμισμα στα αεροδρομια ειναι καθαρα θεμα χωρας?Επιτρεπετε να ατμιζει κανεις?Δε νομιζω οτι θα υπαρχουν σχετικες ανακοινωσεις-ταμπελες σχετικα με το ατμισμα... :confused1:
Το να πηγαινω να ατμιζω στα ηλιθια χαζοκουτια της καμελ οπου ειναι μεσα μια ''διαδηλωση''απο χαρμανιδες  :)) και εγω να ατμιζω και να εισπνεω ενα ''best of''απο το καπνο των τσιγαρων και να κανω παθητικο καπνισμα ειναι εντελως ξενερα... :angry_orange:
Ξερει κανενα κοσμικο-πολυγυρισμενο και πολυταξιδευμενο μελος  ;) να μου πει....?
Πιο πολυ η απορεια μου εχει να κανει με τη περιεργια... ::)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
εγω καθομουν απεξω απο αυτα τα κουτια και ατμιζα..κανονικα στην ακφετερεια ή στις καρεκλες της αναμονης..
ειδικα στο αεροδρομειο δεν μου εχει πει ποτε κανενας κατι.. (κανα 4αρι ταξιδια με διαφορετικες αεροπορικες και διαφορετικα αεροδρομια Ελλαδα-εξωτερικο)

Αποσυνδεδεμένος abel

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Προς το παρόν, απ'όσο γνωρίζω κι έχω ρωτήσει, στον Ελ. Βενιζέλο (φαντάζομαι και στο Μακεδονία) δεν υπάρχει απαγόρευση για το άτμισμα, σε όλους τους χώρους αεροδρομίου. Δεν έχει βγεί σχετική ανακοίνωση από ΙΑΤΑ, ΥΠΑ ή από ΑΙΑ.


Προσωπικά όσες φορές έχω βρεθεί τελευταία, προσπαθώ να είμαι διακριτικός. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να ρίχνω ντουμάνια και να με κοιτάζουν περίεργα  :ninja_hide:

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Ας μεταφέρουμε τις εμπειρίες μας από διάφορα αεροδρόμια που ατμίσαμε για να βοηθηθούν αυτοί που φοβούνται ή αναρωτιούνται αν μπορούν να ατμίσουν.


Εγώ λοιπόν να καταθέσω ότι πρόσφατα άτμισα στα παρακάτω αεροδρόμια:


1. Ελ. Βενιζέλος
2. Φρανκφούρτη
3. Κάιρο


Να συμπληρώσω ότι δεν είδα κανέναν άλλον!!!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Έχω ατμίσει χωρίς το παραμικρό θέμα σε:
  • Κέρκυρα
  • Ελ. Βενιζέλος
  • Ρώμη Fiumicino
  • Γένοβα
  • Λονδίνο (Heathrow, Gatwick, Stansted[στο City δεν πάτησα ακόμη!!!])
  • Birmingham
  • East Midlands
  • Manchester.
Έπεται συνέχεια!

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
 ελ βενιζελος.. Κανενα προβλημα.. Ουτε οταν ατμιζα και ντουμανιαζα το χωρο ουτε στον ελεγχο χειραποσκευης.. (1 ego με τον sm και 1μπουκαλακι 5 ml με υγρο)

Düsseldord ατμιζα διακριτικα (ή μοναδικη ημουν βεβαια) κ στον ελεγχο με τον ιδιο εξοπλισμο κανενα προβλημα..ουτε που ασχοληθηκαν..

Sent from my GT-I9100


Αποσυνδεδεμένος Giorgakis

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα και από εμένα.


Την περασμένη εβδομάδα Ταξίδι Αυθημερόν (Λόγω Δουλειάς) Μυτιλήνη με Olympic Air. Μέσα στο αεροπλάνο ξεκάθαρη ανακοίνωση: Απαγορεύεται η χρήση και του Ηλεκτρονικού Τσιγάρου. :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
To ίδιο και στα αεροπλάνα της Aegean Airlines...

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
κακα τα ψέματα στο αεροπλάνο λογικό μου ακούγεται
ειδικά με τα ντουμάνια των επισκευάσιμων

Αποσυνδεδεμένος PanosLion

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
η QATAR AIRWAYS μας έκανε την καρδιά περιβόλι...απαγορευεται η χρηση ηλεκτρονικού τσιγάρου,είναι smoke free flight λενε,καλα...
Στο αεροδρομιο της Doha κανενα προβλημα, στη Σιγκαπούρη όπου κ αν ρώτησα
μου ειπαν οτι απαγορεύεται.Απ'ότι έμαθα στη Σιγκαπούρη προσπάθησαν να το φορολογήσουν τρελά όπως το κ.τ. (marlboro 17sg dollars), και τέλος απαγορευσανε την πωληση του.Όσο κ αν έψαξα δεν βρήκα μαγαζι με η.τ.Έκτοτε, οι δυσμοιροι σιγκαπουριανοι ζουν στο σκοτάδι...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499455 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1649 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy