vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 1 χρήστης
aoratos

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
παρε κανα δυο μιας χρησης απο το περιπτερο για τ αεροπλανο.
Τα χω δοκιμασει, (τα cross που εχουν στα περιπτερα) απο ατμοπαραγωγη ειναι εντελως του πεταματου, αλλα η αληθεια ειναι πως το υγρο που χουν μεσα απο γευση ειναι πραγματικα παρα πολυ καλο.

Αποσυνδεδεμένος Jimakos24

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
άρα παιδιά για μια ανακεφαλαίωση:
περνάμε κανονικά και χωρίς πρόβλημα αν έχουμε σε χειραποσκευή μοντάκι με ξεχωριστή μπαταρία μέσα σε αυτό, άδειο ατμοποιητη, ανταλλακτικες αντιστασεις και υγρό σε μπουκάλι κάτω των 100?

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος drummer

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Μετά από ψάξιμο δεν βρήκα κάπου κάποιο αντίστοιχο νήμα γι ' αυτό λέω να το ξεκινήσω.
Αν έχω λάθος ας με συγχωρήσουν οι admins και ας με ανακατευθυνουν.

Πρόκειται να ταξιδέψω στην Κύπρο το Σεπτέμβρη και φυσικά θα πάω με αεροπλάνο.
Με τις συσκευές ηλεκτρονικού τσιγάρου τι παίζει στα αεροδρόμια - αεροπλάνα?
Στο αεροπλάνο απαγορεύεται εν πτήσει νομίζω,  αλλά μπορούμε να το έχουμε στις χειραποσκευες ή πρέπει να μπει στη βαλίτσα?

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Καλησπέρα!
Αμερική έχει ταξιδέψει κάποιος πρόσφατα??

Αποσυνδεδεμένος kingdm

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Έχω ταξιδέψει Κύπρο για το φίλο πιο πάνω, και Μεξικό με Lufthansa για τον ακριβώς πιο πάνω φίλο. Και τα δύο ταξίδια ήταν πρόσφατα και δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα ηλεκτρονικά τσιγάρα σε καμία από τις 2 πτήσεις. Ατμοποιητές τους είχα άδειους και μοντάκι χωρίς τη μπαταρία τους. Όλα όμας τα είχα χειραποσκευές και κανένα πρόβλημα :thumpup:

Θα τα πάρω σε τεύχη και γω και καλό μας ταξίδι :)

Αποσυνδεδεμένος drummer

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Έχω ταξιδέψει Κύπρο για το φίλο πιο πάνω, και Μεξικό με Lufthansa για τον ακριβώς πιο πάνω φίλο. Και τα δύο ταξίδια ήταν πρόσφατα και δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα ηλεκτρονικά τσιγάρα σε καμία από τις 2 πτήσεις. Ατμοποιητές τους είχα άδειους και μοντάκι χωρίς τη μπαταρία τους. Όλα όμας τα είχα χειραποσκευές και κανένα πρόβλημα :thumpup:
Ευχαριστώ πολύ για την μεταφορά της εμπειρίας!
Θα κοιτάξω να κάνω και εγώ το ίδιο λοιπόν!

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κανένα θέμα τελικά με Delta...
Δεν επιτρέπεται βέβαια να ατμιζεις στο αεροπλάνο..
Καλημέρα από NY!

Πριν από 2 εβδομάδες επέστρεψα από Σιγκαπούρη, Μαλαισία Ταυλάνδη. Ευχαριστώ τους φίλους για τη βοήθεια και για τις γνώσεις τους σχετικά με την απαγόρευση του ατμίσματος στη Σιγκαπούρη.Σας λέω την εμπειρία μου μήπως και σε κάποιο φίλο/φίλη φανεί χρήσιμη.

Στην Μαλαισία, Ταυλάνδη έκανα κανονικά ηλεκτρονικό αλλά στην Σιγκαπούρη αποφάσισα να μην πάρω τα ατμιστικά μαζί μου καθώς θα καθόμουνα μόνο 3 μέρες και δεν ήθελα να το διακινδυνεύσω. Την έβγαλα με απλές τσίχλες και τσίχλες νικοτίνης. Το ευχάριστο ήταν ότι κατάλαβα ότι το ηλεκτρονικό μπορώ να το κόψω με αρκετά μεγαλύτερη ευκολία από το αναλογικό.

Τα ατμιστικά τα άφησα στο left baggage counter του αεροδρομίου (http://www.changiairport.com/en/airport-experience/attractions-and-services/baggage-storage.html) και τα πήρα στην επιστροφή. Για 3 μέρες η χρέωση στην κάρτα ήταν 7,6 ευρώ. Left baggage counters υπάρχουν σε κάθε terminal του Changi και βρίσκονται στα αφορολόγητα κάθε terminal ***πριν*** το imigration και customs. Eίναι καλύτερα να τα αφήσετε στο terminal από το οποίο θα φεύγετε κάτι το οποίο έκανα και εγώ. Μετά ***πρέπει*** να επιστρέψετε στο κανονικό σας terminal για να μπορέσετε να περάσετε το imigration, να πάρετε τη βαλίτσα σας και να περάσετε από customs. Μην κάνετε το λάθος να περάσετε το imigration σε καμία περίπτωση παρά μόνο όταν έχετε αφήσει τον εξοπλισμό σας και έχετε επιστρέψει στο terminal από το οποίο ήρθατε. Η μετακίνηση μεταξύ των terminals είναι πολύ εύκολη και γρήγορη. Η βαλίτσα σας θα συνεχίζει να γυρνάει για 1 ώρα στον ιμάντα αποσκευών πριν την πάρουν οπότε θα πρέπει να έχετε τελειώσει τα πήγαινε-έλα μέσα στην ώρα. Δεν χρειάζεται βιασύνες, ο χρόνος είναι αρκετός αλλά δεν θέλει και χασομέρι στα αφορολόγητα.

Τα ατμιστικά μαζί με τις μπαταρίες τα είχα όλα μαζί μου στις αποσκευές χειρός εκτός από ένα 100μελο υγρό που το είχα στη βαλίτσα. Δεν υπήρξε πουθενά πρόβλημα. Στον transit χώρο του Changi μπορείτε να τα έχετε - δεν ισχύει η απαγόρευση - αλλά δεν μπορείτε να ατμίσετε πουθενά. Στο left baggage counter μάλιστα τους ενημέρωσα ότι έχω ατμιστικά και δεν υπήρξε κανένα θέμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 15:38 από giorgos123 »

Αποσυνδεδεμένος geobot24

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Για ταξίδι με ryanair για Θεσσαλονικη πρέπει να προσέξουμε κάτι συγκεκριμένο? Θα παρουμε ενα ego aio και το σετακι pico+nautilus x...αντιστασεις μεχρι τοτε
θα αγορασω να τις εχω συσκευασμενες...με τα υγρα τι παιζει?

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ την προηγούμενη εβδομάδα που έκανα το ίδιο ταξίδι με την ίδια εταιρεία, είχα στη χειραποσκευη ένα 20μελο μπουκαλάκι,  και δεν μου είπαν τίποτα.

Στάλθηκε από...


Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Μεχρι 100 μλ στην χειραποσκευη δεν υπαρχει θεμα.

Αποσυνδεδεμένος geobot24

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Tα άλλα (mod, atmo, aio) στα κουτιά τους?

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Φιλε για εσωτερικη πτηση δεν υπαρχει θεμα. Μονο τα υγρα λιγο προσοχη. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499458 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194718 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1649 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy