vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 6 χρήστες
djfloor, Buliwyf, Ducati.Jimakos, sf.christou, Geraki, camber

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η πτήση μου θαναι για ΝΥ μεσω Φραγκφουρτης οποτε μιλάμε για ανταποκριση και συνολικό ταξιδι μιας ολοκληρης ημερας γεγονός που με προβληματίζει όντας πολυ φρεσκος ατμιστης και αρα ιδιαίτερα ευάλωτος στα cravings .. :(
ego στην τσέπη με pg για να μην βγάζεις πολλά ντουμάνια.Στην τουαλέτα όποτε χαρμανιάζεις για μερικές τζουρίτσες φυσώντας τον ατμό κάτω και θα είσαι μια χαρά  :)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
για τη συσκευη στην τσεπη ρωτω, όχι οσες βαζουμε στις αποσκευες που παραδινουμε. Εκεί είναι το πρόβλημα, ιδιως αν μεσολαβει πολύς χρόνος απο την παραδοση εως την επιβίβαση (αναγκη ξεχαρμανιασματος) ή αν η διάρκεια της πτήσης είναι πολύωρη. Σκεφτόμουν πχ μήπως υπάρχει κάποιο εντυπο ή βεβαιωση που μπορούμε να κρατούμε ανα χείρας  στον ελεγχο που να αποδεικνύει οσα εξηγουμε προφορικά.
Λογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα ναι? Φυσικά αν στην τσέπη σου έχεις κάτι απλό κ όχι κανένα ητ που βγάζει μάτια..... ::) ::) ::)
Όσες φορές ταξίδεψα είχα τα ego στην τσάντα του χεριού μου κ τα υγρά κ κανείς δεν είπε λέξη.
Τώρα...αν θα μπορείς να ατμίζεις κατά την διάρκεια της πτήσης? θα σε γελάσω γιατί δεν έχω πετάξει με ελληνικές εταιρίες εδώ κ πολλά πολλά χρόνια....
Πάρε μαζί σου το υγρό που θέλεις (μέχρι 20 ml) κ το ητ κ δύο καλά φορτισμένες μπαταρίες κ μην φοβάσαι.  :)

Edit: Εαν με καλό κ ευγενικό τρόπο ζητήσεις να ατμίσεις......κ αν δεν ενοχλείς τον συνεπιβάτη σου κ αν ο φροντιστής που θα ρωτήσεις είναι ενημερωμένος κ αν δεν πετάς με  Ολυμπιακή? Τότε πιστεύω να έχεις μια όμορφη πτήση με άνετο άτμισμα...... ;D ;D ;D ;D ;D
 Εγώ άτμιζα σε όλες τις πτήσεις άνετα μα......ήταν ξένες εταιρίες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2012, 12:16 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Οι περισσότερες συσκευές ατμίσματος περιέχουν μπαταρίες και κυκλωματάκια.
Στα X-rays αυτά δείχνουν σαν συσκευές με εκρηκτικά.
Αποφύγετε να βάζετε αυτά στις αποσκευές που πάνε στην κοιλιά του αεροσκάφους, μπορεί να μην τις ξαναδείτε ή και να μην πετάξετε.
Το καλύτερο είναι στην χειραποσκευή που έχετε μαζί σας, ώστε εάν ρωτηθείτε, να μπορέσετε να διευκρινίσετε περί τίνος πρόκειται.

Οι περισσότεροι κανόνες ασφαλείας είναι κοινοί μετά την 11 Σεπτεμβρίου, κανόνες που σκλήρυνε η FAA (Αμερικάνοι) και σχεδόν όλες οι χώρες εναρμόνισαν τους κανόνες τους με αυτούς. Βασικά πάντα ίσχυαν αυτοί οι κανόνες, αλλά είχαν ατονήσει, ανάλογα την χώρα και τους εξωτερικούς κινδύνους.

Υ.Γ. Το ιδανικό είναι να ρωτήσετε, στην χώρα που θα πάτε, την αντίστοιχη Υπηρεσία Πολιτικής Αεροπορία, για να είστε προετοιμασμένοι τι έχετε να αντιμετωπίσετε στους ελέγχους ασφαλείας. Τι λέω τώρα, εεεε!!!! Ποιος το κάνει αυτό;; Ακόμα και εγώ που τα ξέρω, δεν θα το έκανα.

Αποσυνδεδεμένος tomk8ww

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
το ξαναείπα νομίζω και παλαιότερα.Αν έχεις 1 κανονικό η.τ (και όχι κανένα κλαρίνο σαν του Γιάννη από πάνω-Μιχάλη κλπ)δεν τρέχει τίποτα.Προσωπικά τα είχα στο μπουφάν μου(και μπαταρία καβάντζα και 1 μικρό μπουκαλάκι υγρά) και δεν έγινε τίποτα.(εννοείτε ότι πέρασε απ την κάμερα το μπουφάν)
 Τώρα για το άτμισμα στο αεροπλάνο μην ρωτήσετε κανέναν-έχουν ψιλοαγριέψει........κάντε το ζούλα(το είχα στο τσεπάκι στο στήθος μου και ρούφαγα κανονικά).....ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΕΞΤΕ να μην σας φάει καμμιά ζηλιαρόγατα και αρχίσει τα...................φωτιά.......φωτιά....... :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Λογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα ναι? Φυσικά αν στην τσέπη σου έχεις κάτι απλό κ όχι κανένα ητ που βγάζει μάτια..... ::) ::) ::)
Όσες φορές ταξίδεψα είχα τα ego στην τσάντα του χεριού μου κ τα υγρά κ κανείς δεν είπε λέξη.
Τώρα...αν θα μπορείς να ατμίζεις κατά την διάρκεια της πτήσης? θα σε γελάσω γιατί δεν έχω πετάξει με ελληνικές εταιρίες εδώ κ πολλά πολλά χρόνια....
Πάρε μαζί σου το υγρό που θέλεις (μέχρι 20 ml) κ το ητ κ δύο καλά φορτισμένες μπαταρίες κ μην φοβάσαι.  :)

Edit: Εαν με καλό κ ευγενικό τρόπο ζητήσεις να ατμίσεις......κ αν δεν ενοχλείς τον συνεπιβάτη σου κ αν ο φροντιστής που θα ρωτήσεις είναι ενημερωμένος κ αν δεν πετάς με  Ολυμπιακή? Τότε πιστεύω να έχεις μια όμορφη πτήση με άνετο άτμισμα...... ;D ;D ;D ;D ;D
 Εγώ άτμιζα σε όλες τις πτήσεις άνετα μα......ήταν ξένες εταιρίες.

 :)) :)) πολλα ΑΝ μαζευτηκαν και βλεπω τις πιθανοτητες να γερνουν εναντίον μου  :(
Η καλυτερη λυση που μπορώ να φανταστω είναι να καθίσω παραθυρο και να ατμίζω μέσα απο τη μπλουζα μου  :))

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Μα......σε αυτή τη ζωή αφαιρείς όλα τα Αν που είναι μόνο εμπόδια κ προχωράς με το καλό σου ητ κ δεν θα σε σταματήσει κανείς αφού δεν θα ενοχλήσεις κανέναν...........Είμαι σίγουρη ότι δεν θα έχεις πρόβλημα. ........Άλλα μην ξεχάσεις να φορέσεις μια άνετη μπλούζα.... :laugh1: :laugh1: :laugh1:   ;)

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
ωραια απαντηση, μαυρε Αγγελε  :thumpup: μου θύμισε το ποιημα του Κιπλινγκ με τα  Αν και ΑΝ  που καταληγει στο "Άντρας σωστός τότε θε να 'σαι, γιε μου!"
ευχαριστώ για την τονωτική ενεση  :bye:

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
  • Κρητη...
Μια ερώτηση προς τους ατμιστες που κουβαλάνε GG και ταξιδεύουν με αεροπλάνο!
Παιδιά με το GGTS+Οδυσσέα λέτε να υπάρξει πρόβλημα για ενα μελλοντικό μου ταξίδι στην Πράγα;;
Δεν μιλάω για υγρά μιας και για το συγκεκριμένο θέμα έχω πληροφορηθεί!
Μιλάω για τη συσκευή αν υπάρχει κανένα πρόβλημα να την περάσω στο αεροπλάνο στη χειραποσκευη μου.
Οι αερογραμμες είναι Czech airlines!

Kritikare πρόσφατα έκανα κάτι αντίστοιχο με GGTS+Oddy συγκεκριμένα Αθήνα-Πράγα και απο εκεί οδικώς Μπρατισλάβα όπου και πέταξα για Αθήνα. Κουβαλούσα το GG πάνω μου και το έβαλα στα μικρά καλαθάκια που βάζεις οτι έχεις στις τσέπες σου. Και στα 2 αεροδρόμια δείξαν ενδιαφέρον. Αθήνα με ρώτησαν τι είναι αυτό, τους είπα ηλεκτρονικό τσιγάρο και μου απάντησαν ΟΛΟ ΑΥΤΟ?? :)) Παρ ολα αυτά δεν έδειξαν παραπάνω ενδιαφέρον και με αφήσαν να περάσω κατευθείαν στην πύλη. Στην Μπρατισλάβα ήταν μάλλον πιο συνειδητοποιημένοι. Το κοίταγαν κανα 3-5λεπτο στις ακτίνες και με ρωτάει ένας Σλάβος σεκιουρητάς λίγο τσαμπουκαλεμένος τι είναι αυτό. Του απαντάω, αλλά νομίζω πως δεν με πολυπίστεψε και με έβαλε να το καπνίσω μπροστά του. Αλλο που δεν ήθελα εγώ είχα χαρμανιάσει στην ουρά μια ώρα, βαράω λοιπόν εκεί 2-3 καλές μπροστά του και ηρέμησα. Αυτός μάλλον όχι τόσο μιας και μου ζήτησε να λύσω το κάτω κομμάτι δηλαδή την μπαταριοθήκη. Την έλυσα και μόλις είδε την μπαταρία ηρέμησε. Το ψαχούλεψε άλλο λίγο και με άφησε να περάσω. Καθώς έφευγα τράβηξα και άλλες 3 για την ψυχική οδύνη :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
  • Κρητη...
Φιλε ppkstat να σαι καλά ηρεμησα κάπως τώρα γιατί φοβομουνα μην με περάσουν για κανένα τρομοκράτη!
Εεε νταξει άμα θέλει δοκιμή για να δει ότι είναι ΗΤ του κάνουμε 2-3 τζουρες του κάνουμε και κυκλακια και είμαστε κόμπλε!
:-)

Γενικά πάντως δείξε κατανόηση...φαντάσου να είσαι υπεύθυνος ασφαλείας και ξαφνικά να δείς μια πολύπλοκη μηχανολογικά κατασκευή που βαθιά μέσα έχει μια αντίσταση και 2 καλώδια που καταλήγουν σε κάτι στέρεο και μακρύ  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
  • Κρητη...
Ναι έχεις ενα δίκιο φιλε μου!
:-D

Αποσυνδεδεμένος cookie-dog

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Στην Κινα που πηγα και γυρισα 2 φορες τους τελευταιους 2 μηνες καπνιζα διακριτικα μεν αλλα χαλαρα στα παρακατω αεροδρομια στις καφετεριες και αιθουσες αναμονης

Ελ Βενιζελος
Pudong Airport (σαγγαη)
Tianjin
Hong Kong
Xiamen
Instanbul

Στο αεροπλανο καπνιζα μονο στις τουαλετες.

Επισης στην Qatar Airways ειχε μεσα στο αεροπλανο φωτεινες επιγραφες στην οθονη οτι απαγορευεται το Η.Τ.

Αυτα......

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Καταρα στην Καταρ.. που ηθελα να παω και Σιγκαπουρη με αυτην, αμ δε !
 :))
στον ελεγχο με τις ακτινες δεν ειχες προβλημα ετσι?

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: Να το ψάξεις με Egypt Air!!! Καταπληκτική εταιρεία κ αγαπημένη μου!! Τρομερά τα αεροπλάνα της!!!!!! Το service δεν είναι το καλλίτερο μα είναι αρκετά καλό! Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με το άτιμισμα!!
 Δεν θα χάσεις τις αποσκευές σου  ;)  κ με σιγουριά σου λέω πέταει από Κάιρο για Σιγκαπούρη!!!  :yes: :yes: :yes: (πολλά  :yes: τελευταία λέω κ ανησυχώ.... ::) ::) λές να με παρεξηγήσεις?  :laugh1: :laugh1: :laugh1:)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 26 6181 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:54
από Tem
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117189 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825341 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508437 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9129 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155304 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569381 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294857 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1964 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763357 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1295 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog