vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

172 επισκέπτες, 6 χρήστες
ZoeM, manoslykos, Giannis.B, axilleaspro, Parolos, camber

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
ειναι τοσο μεγαλο προβλημα δηλαδη το να μην προκαλουμε? χωρις να θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν, αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι καποιοι θελουν απλως να τσακωνονται και εχουν βρει σαν αφορμη το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Εγω συμφωνω! Αλλα θέλει το εξής μέτρο: Να μήν είμαστε Υπέρ του δέοντος διακριτικοί, ωστε να ισοπεδωθουν οι διαφορές του κτ με το ΗΤ στα ματια του κόσμου. Μεχρις ενος σημείου, ΠΡΕΠΕΙ να διαμαρτυρηθουμε, (αναλογα τον τόπο και το χρόνο βεβαια) ωστε να μην ειναι στα ματια των παρεβρισκομένων κτ και ΗΤ το ιδιο πράγμα. Το μέτρο αυτό, ό καθένας πρεπει να το βρεί μονος του. Αλλα εμένα αυτος ειναι ο γνώμονάς μου.

Το οτι καππιοι το εχουν βρεί αφορμή, ειναι ίσως γεγονος. Οπως και η μερική ασυδοσία που εχω διαβάσει εδω μέσα (ατμισμα σε μετρό, τράμ λεοφωρεία κλπ)

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Καλά είναι για κλωτσιές η αεροπορικές εταιρείες ,σε πτήσεις με οργανωμένους οπαδούς το αεροπλάνο θυμίζει Ζωνιανα και δεν βγάζει κανένας από το πλήρωμα κουβέντα 

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.

Συμφωνω με τους traveler και ελιοτ.
Εμεις οι Ελληνες ειμαστε παντα της υπερβολης, μας αφησαν λιγο λασκα και ο νους μας στην καταχρηση.

"Ειπαν της γριας να χεσει κι εκεινη ξεκωλοθηκε".

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Οσον αφορα τους χωρους του αεροδρομιου επισημη οδηγια δεν υπαρχει.Οι εταιριες ομως εχουν επισημη εντολη και οι εργαζομενοι στα αεροσκαφη κανονικα ειναι υποχρεωμενοι να την εφαρμοζουν....το οτι δεν το κανουν ολοι ειναι αλλο θεμα συζητησης...αυτοι που το κανουν παντως δεν ειναι δικαιο να κρινονται ως καποιοι που την ειδαν φορωντας στολη...... :nope:  Επισης ο ανιχνευτης καπνου στην τουαλετα ενεργοποιειται και με τον ατμο αν το ντουμανιασετε,και αυτο δεν ειναι μυθος,το δοκιμασα προσωπικα.Η εταιρια εχει δικαιωμα να κυνηγησει νομικα τον επιβατη που τον ενεργοποιησε  βαση κανονισμου,αλλα παλι δεν το κανει σχεδον ποτε...επισης αλλο θεμα...Προσωπικα σαν ατμιστη φυσικα και δεν μου αρεσει καθολου αυτη η πολιτικη και τη θεωρω αδικη,αλλα ακομα κι αν μπω σε εστιατοριο και ο σερβιτορος μου πει οτι απαγορευεται δεν θα τα βαλω με το σερβιτορο αλλα με το μαγαζι, στο οποιο η δεν θα ξαναπαω η απλα θα κανω υπομονη...Ξεκινησα να ατμιζω γιατι καταλαβα οτι ημουν εξαρτημενος,δηλ αρρωστος και θελησα να απαλλαγω απο την ασθενεια τσιγαρο δοκιμαζοντας εναλλακτικο τροπο....αν ειναι να συμπεριφερομαι σαν εξαρτημενος και με τον ατμο...ε τοτε εχει δικιο ο nikoshat..."Ειπαν της γριας να χεσει κι εκεινη ξεκωλοθηκε". :))

Αποσυνδεδεμένος Silvester

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Δεν είναι ανάγκη να είμαστε και προκλητικοί. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην δεχθείς παρατήρηση για ένα ΝΤΟΥΜΑΝΙ ατμού. Είναι "ψυχολογικό" το θέμα...

Εγώ ατμίζω ΠΑΝΤΟΥ, αλλά σε νοσοκομεία,αεροδρόμια,αεροπλάνα,τράπεζες κλπ, φροντίζω να παίρνω μικρές τζουρίτσες με αποτέλεσμα ο ατμός να είναι σχεδόν μηδενικός. Με έχουν κοιτάξει πάρα πολλοί, δεν μου έχει μιλήσει κανένας.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
παιδια ας ειμαστε λιγο συνετοι !!! αν μας παιρνει ν ατμισουμε καλως, αν οχι δεν θα πεθανουμε κιολας.
δεν θα μπουμε σε καποιο αεροπλανο ν ατμιζουμε στα 7,4 βολτ ετσι για να τους δειξουμε εμεις οτι ειμαστε ντουμανιαρηδες και τα σπαμε και γουαου,,, αν κανεις τετοιο ντουμανι εν πτηση θα χασει τον προσανατολισμο ο πιλοτος!!
μπορουμε να ειμαστε πιο εγκρατεις, αν οχι, πρεπει να μπορουμε να γινουμε,

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
ναι αλλα οταν περναει το αεροπλανο μεσα απο συννεφο... τι ειναι μωρε το δικο σου συννεφακι...? ;)

Περα απο την πλακα και εγω ατμιζα στο αεροπλανο αλλα διακριτικα και εβγαζα αρκετα αργα τον ατμο απο το στομα προς το παραθυρο για να ειμαι και στοχος... Ειναι προτιμοτερο βεβαια να πηγαινεις μια τουλετα... να κανεις την αναγκη σου... και να επιστρεφεις στο καθισμα σου κυριος

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
το ζητημα ειναι μην τυχον καποιος ανεγκεφαλος υπευθυνος ελεγχου στις ακτίνες απαγορεψει την εισοδο της συσκευης και με δεδομενο ότι εχεις ήδη παραδώσει τις αποσκευες σε αναγκασει να την παραδώσεις και αυτήν. Πόσο πιθανό είναι αυτό? Γιατί αντε να χασεις καποια μπουκαλάκια αλλα να παραδώσεις τη συσκευη παει πολύ νομίζω. Ορισμενα αεροδρόμια εχουν πολύ αυστηρους ελεγχους (κυρίως Βελγιο, Αγγλία, Αμερική) και επειδη ταξιδευω συχνά θα ηθελα να ξερω με βεβαιοτητα αν μπορώ ή όχι να την κουβαλάω στη χειραποσκευη

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Πολύς λόγος για το τίποτα.Λοιπόν έχουμε κ λέμε.Σε κάθε αεροδρόμιο του κόσμου μπορεί να πετύχεις κάποιον υπάλληλο που δεν είναι σωστά ενημερωμένος.Επίσης κάθε Πολιτική Αεροπορία (ΥΠΑ)ενός κράτους έχει διαφορετικά στάνταρ ασφαλείας.
Αρα κανένας δεν μπορεί να σε διαβεβαιώσει για τίποτα.Ούτε καν ο υπάλληλος της αεροπορικής εταιρείας με την οποία πετάς.Μπορεί να σου πει ναι αλλά να σε κόψει ο έλεγχος ασφαλείας που δεν είναι αρμοδιότητα της εταιρείας.
Εχεις ένα ego(παλιό) στην τσεπούλα σου για να ξεχαρμανιάζεις στα αεροδρόμια  και τα καλά τα μηχανάκια σου στις αποσκευές και είσαι μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
για τη συσκευη στην τσεπη ρωτω, όχι οσες βαζουμε στις αποσκευες που παραδινουμε. Εκεί είναι το πρόβλημα, ιδιως αν μεσολαβει πολύς χρόνος απο την παραδοση εως την επιβίβαση (αναγκη ξεχαρμανιασματος) ή αν η διάρκεια της πτήσης είναι πολύωρη. Σκεφτόμουν πχ μήπως υπάρχει κάποιο εντυπο ή βεβαιωση που μπορούμε να κρατούμε ανα χείρας  στον ελεγχο που να αποδεικνύει οσα εξηγουμε προφορικά.

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Καποια στιγμη μεσα στον φλεβαρη θα πεταξω για ευρωπη(που ακομα δεν το ξερω)
Εγω θα ρισκαρω να παρω το lavatube μαζι μου,οποτε θα σας ενημερωσω στο γυρισμο
Αν δειτε ποστ μου που να ζητω lavatube για αγορα θα ξερετε αμεσως τι εχει γινει :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
@Humphrey
τα έγραψα όσο πιο απλά μπορούσα με πείρα 15 χρόνων στα αεροδρόμια.Ολα μπορούν να συμβούν κ να μην συμβούν.Εκανα κάποιες διορθώσεις.Ξαναδιάβασε το αν θες.

Γενικά θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος να ρισκάρεις ενώ μπορέις να κάνεις την δουλειά σου εύκολα κ άνετα με ένα πρόχειρο ego.
Αλλωστε μιλάμε για κάποιες ώρες μόνο

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η πτήση μου θαναι για ΝΥ μεσω Φραγκφουρτης οποτε μιλάμε για ανταποκριση και συνολικό ταξιδι μιας ολοκληρης ημερας γεγονός που με προβληματίζει όντας πολυ φρεσκος ατμιστης και αρα ιδιαίτερα ευάλωτος στα cravings .. :(

Αποσυνδεδεμένος Thodoris

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Χθες επέστρεφα από Κέρκυρα με Ολυμπιακή. Οι ανακοινώσεις μέσα στο αεροπλάνο περιελάμβαναν και τη φράση "επίσης σας πληροφορούμε ότι στις πτήσεις της Ολυμπιακής απαγορεύεται και το ηλεκτρονικό τσιγάρο". :angry_orange:

Ορκίστηκα να μην ξαναπετάξω με Ολυμπιακή ποτέ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246356 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572256 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122081 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298065 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827683 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511840 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios