vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

325 επισκέπτες, 4 χρήστες
πολυς, maprix, camber, thanos1071

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1425 στις: Μαΐου 23, 2012, 17:47 »
μια ερωτηση για να μην τρεχω ολο το θεμα , οταν εχει διαρροη απο κατω μετα την επισκευη που οφειλεται?

Μήπως κατά το γέμισμα σου πέρασε υγρό στον κεντρικό σωλήνα? Καλό φύσημα και βίδωμα μέχρι τέρμα το πιπάκι...

Σε μένα καμιά φορά ξεβιδώνοντας λίγο το πιπάκι (για καλύτερη απόδοση), περνάει λίγο υγρό το οποίο το βλέπω αργότερα στον πόλο της μπαταρίας, τίποτα ανησυχητικό... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1426 στις: Μαΐου 23, 2012, 19:49 »
λογω οικονομικης στενοτητας δεν υπαρχει περιπτωση να παρω αλλο σετακι τωρα, ηδη εχω παρει 2 η.τ το πρωτο κουτακι ειδικα μπηκε στο συρταρι μεσα στον 1 μηνα.φαντασου οτι εχω χαλασει μεχρι τωρα 250 ε  με ολα αυτα τα τσουμπλεκια, οποτε πορευομαι με τα ηδη υπαρχοντα. τωρα για τα υγρα, οπως εχω γραψει και πιο πανω, εβαλα την πρωτη φορα απο atmos lab kapnos στα 18 mg και τωρα το αδειασα και εβαλα της F.A virginia παλι στα 18 mg. λοιπον τωρα που εβαλα το αλλο καταλαβα λιγο την γευση του αλλα απο χτυπημα στο λαιμο δεν εχω.καμια σχεση με το χτυπημα και γευση που μου εδινε πριν το e go-c μου με τον ατμο απο joyetech.οποτε μπαινει συρταρακι και αυτο...... :locked:

Δημητρα θάθελα να σου πω ότι επειδή εγώ ατμίζω ταυτόχρονα με ego-c και ce4 (για να ψύχονται και λίγο ειδικά ο c που ζεσταίνεται πιό πολύ) με το ίδιο υγρό και οι
δύο δεν παρατηρώ διαφορά στο χτύπημα.

Αυτό που έχουν διαφορά είναι λίγο στη γεύση  εμένα προσωπικά μου αρέσει λιγάκι περισσότερο η γεύση που δίνει ο c.

Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1427 στις: Μαΐου 23, 2012, 20:11 »
παιδια μια ερωτηση,αν το γυρισεις αναποδα(το επιστομιο προς τα κατω) θα τρεξει υγρο??ευχαριστω!!!!

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1428 στις: Μαΐου 23, 2012, 20:50 »
Όχι δεν θα τρέξει υγρό... Παρ' όλα αυτά σε συνεχόμενες τζούρες (σκληρη χρήση) από δημιουργία υδρατμών στο επιστόμιο μου έχει έρθει λίγο...

Αποσυνδεδεμένος makisk

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1429 στις: Μαΐου 23, 2012, 22:16 »
παιδια μια ερωτηση,αν το γυρισεις αναποδα(το επιστομιο προς τα κατω) θα τρεξει υγρο??ευχαριστω!!!!

Εμένα πάλι ο δικός μου εάν τον γυρίσω ανάποδα βγάζει υγρό στο επιστόμιο και μετά βγάζει και υγρό κάτω στο σπείρωμα και στον πόλο της μπαταρίας, μπουκώνει και για να συνέλθει θέλει φύσημα και σκούπισμα... :angry_orange: :angry_orange:.Λέτα να είναι ελλατωματικός??

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1430 στις: Μαΐου 23, 2012, 22:57 »
εφοσον κουμπωνει καλα, κατι δεν παει καλα με την φλαντζα...

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1431 στις: Μαΐου 23, 2012, 23:06 »
Όχι δεν θα τρέξει υγρό... Παρ' όλα αυτά σε συνεχόμενες τζούρες (σκληρη χρήση) από δημιουργία υδρατμών στο επιστόμιο μου έχει έρθει λίγο...
Αν σε κάθε γέμισμα ξεπλένεις λίγο με νερό την πιπέτα δεν θα έχεις ποτέ ..υγρασία στην πιπέτα  :yes:

Εμένα πάλι ο δικός μου εάν τον γυρίσω ανάποδα βγάζει υγρό στο επιστόμιο και μετά βγάζει και υγρό κάτω στο σπείρωμα και στον πόλο της μπαταρίας, μπουκώνει και για να συνέλθει θέλει φύσημα και σκούπισμα... :angry_orange: :angry_orange:.Λέτε να είναι ελλατωματικός??
Βίδωσε καλά το drip να σφίξει η τσιμούχα και σπρώξε λίγο από κάτω τον ατμοποιητή προφανώς έχει 1/2 χιλιοστό βγεί το σωληνάκι αερισμού. Αν έχεις μπουρμπουλίθρες φύσηξε προς το σπείρωμα μερικές φορές δυνατά να φύγουν  :yes:

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1432 στις: Μαΐου 24, 2012, 00:23 »
21 μέρες και δουλεύει άψογα. Ίσως γιατί κάθε 2-3 γεμίσματα το βάζω στη βρύση ώστε να περνά μέσα από το κεντρικό σωληνάκι νερό υπό πίεση.

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1433 στις: Μαΐου 24, 2012, 00:41 »
Δημητρα θάθελα να σου πω ότι επειδή εγώ ατμίζω ταυτόχρονα με ego-c και ce4 (για να ψύχονται και λίγο ειδικά ο c που ζεσταίνεται πιό πολύ) με το ίδιο υγρό και οι
δύο δεν παρατηρώ διαφορά στο χτύπημα.

Αυτό που έχουν διαφορά είναι λίγο στη γεύση  εμένα προσωπικά μου αρέσει λιγάκι περισσότερο η γεύση που δίνει ο c.
aytο ακριβως ξεκινησα να κανω κι εγω εδω και 3 μερες που αγορασα τον CE4. στην μια μπαταρια εχω το ενα και στην αλλη μπαταρια το αλλο. η διαφορα τους ομως για μενα ειναι τεραστιες,απλα δεν συγκρινονται δλδ ο e go-c μου μεχρι στιγμης παει σφαιρα οπως τον εχω απο την μανα του που λενε, σε γευση, σε ατμο και σε χτυπημα ειδικα ,ειναι απιστευτος ενω ο ce4 λες και καπνιζω αερα κοπανιστο.βγαζει μονο ντουμανι αλλα μεχρι εκει,ολα τα αλλα ανουσια! απλα μου κανει απιστευτη εντυπωση πως ενω δεν εχει καποιο προβλημα γιατι συμπεριφερεται ετσι. εγω τον προτημησα  πιο πολυ γιατι χωραει πιο πολυ υγρο και δεν εχει καθολου διαρροες,οπως και το διαπιστωσα, νομιζωντας οτι τα αλλα, γευση και χτυπημα θα ειναι αυτονοητα και μονο αυτα δεν βρηκα. ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ, ισως απλα δεν κανει για μενα και τα γουστα μου,τι αλλο να πω :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1434 στις: Μαΐου 24, 2012, 00:44 »
Ειχα και εγω καποια προβληματα με τον συγκεκριμενο μετα απο 2-3 γεμισματα.
Μπουρμπουληθρες,διαρροη απο τον πολο και ελαχιστο χτυπημα.
Με το φυσημα διορθωθηκε η κατασταση για 4-5 τζουρες και μετα ξαναρχησε.
Το επιστομιο ηταν καλα βιδωμενο και δεν ειχε κενο.
Τον εστειλα στα σκουπιδια και εκει αναπαυεται εν ειρηνη.
Και του χρονου!

Αποσυνδεδεμένος TZOLAS

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1435 στις: Μαΐου 24, 2012, 21:11 »
Δοκίμασα να καθαρισω τον CE4 στον ατμό της καφετίερας μου (εσπρεσίερα).
Καινούριος..... 8)

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1436 στις: Μαΐου 24, 2012, 23:30 »
επειδη 169 σελιδες ειναι πολλες για να τις διαβασω για τον συγκεκριμενο ατμο μπορει να μου πει κανεις γιατι μου δινει 1-2 τζουρες καλες και μετα ολο καμενο; ειναι ο πρωτος μου ce4..απο ντουμανι καλος αλλα μου βγαζει ολο καμενο!..επισης αυτος που πηρα ειναι με το μακρυ φυτιλι!


Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1438 στις: Μαΐου 24, 2012, 23:49 »
ευχαριστω για το λινκ αλλα δεν καταλαβα καθολου τι λεει ο φιλος..εννοω για την διαδικασια..το μονο που καταλαβα ειναι οτι πρεπει να τον ανοιξω για να τον φτιαξω και μιλαμε για εναν ατμο που εχει 5 ευρω !!! αρα για μενα o ce4  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1439 στις: Μαΐου 24, 2012, 23:54 »
Δεν χρειαζεται να τον ανοιξεις παρα μονο οσο-οπως πρεπει για να του κανεις μια συντηρηση, δλδ απο το επιστομιο (δες αυτο το βιντεακι http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,9478.msg377327.html#msg377327 . Πιστευω οτι σε ολα τα μοντελα-μαρκες αυτης της τιμης, ενα ανοιγματακι και μια συντηρησουλα επιβαλλεται. Αν τον ανοιξεις οπως δειχνει στο βιντεο, ισως σου γινει πιο κατανοητο τι εννοει ο φιλος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355067 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10419 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191292 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 733 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 613 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589061 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797232 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7267 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312814 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6725 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12024 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13272 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711