vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

212 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Razor.QQ15, thanos1071, gfilip, gianniskouk, Doubt, nightdream

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1455 στις: Μαΐου 27, 2012, 15:05 »
Καλό φύσιμα (να φύγει ότι έχει μαζέψει ο άξονας), βίδωμα το πιπάκι μέχρι τέρμα και λογικά θα είσαι εντάξει, πάντως κι εγώ μια σταγόνα υγρό την βρίσκω στον πόλο της μπαταρίας...

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1456 στις: Μαΐου 27, 2012, 15:50 »
Τον πλένω κάτω από τη βρύση
και με σαπούνι μάλιστα, το μόνο που προσέχω είναι να μην περάσει νερό στο σωλήνα αερισμού.

και πως γινεται να τον βαλουμε κατω απο την βρυση και να μην μπει νερο μεσα στο σωληνα? :confused1: :confused1: :confused1

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1457 στις: Μαΐου 27, 2012, 15:57 »
Το σαπούνι το βλέπω υπερβολή... Γέμισε μέχρι τη μέση νερό (χωρίς να περάσει νερό στον κεντρικό άξονα), βίδωσε πιπάκι, κάνε το φραπεδάκι, επανέλαβε 2-3 φορές, καλό στέγνωμα και είσαι οκ...

[edit] Αν βγαίνει εύκολα το διάφανο τανκ, ακόμα καλύτερα, ξεπλένεις τα φυτίλια με τρομερή ευκολία...

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1458 στις: Μαΐου 27, 2012, 19:56 »
Καλό φύσιμα (να φύγει ότι έχει μαζέψει ο άξονας), βίδωμα το πιπάκι μέχρι τέρμα και λογικά θα είσαι εντάξει, πάντως κι εγώ μια σταγόνα υγρό την βρίσκω στον πόλο της μπαταρίας...

Και φύσιμα έκανα και τον πόλο έπαιξα δεξιά αριστερά και το επιστόμιο δοκίμασα σφιχτό χαλαρό αλλά στον πόλο της μπαταρίας συνεχίζει να μαζεύεται υγρό.
Όχι μία σταγόνα αλλά λίγο περισσότερο, τόσο ώστε να δυσκολεύει το άτμισμα.
Ευχαριστώ πάντως για τη συμβουλή

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1459 στις: Μαΐου 27, 2012, 20:00 »
και πως γινεται να τον βαλουμε κατω απο την βρυση και να μην μπει νερο μεσα στο σωληνα? :confused1: :confused1: :confused1
Τον βάζεις λίγο κυρτά για να πέφτει το νερό(χαμηλή ροή) και ξεπλένω κάνοντας το "σεικερ" αδειάζω και ..έτοιμος. Φυσάω από το drip και τέλος.
Να μην γεμίζετε με υγρό μέχρι επάνω τον ατμοποιητή και θέλει καλό βίδωμα αλλιώς θα πηγαίνει υγρό στον σωλήνα αερισμού και ή θα χετε μπουρμπουλήθρες ή δεν θα βγάζει ατμό με το "ρούφηγμα"  :)

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1460 στις: Μαΐου 28, 2012, 10:21 »
Τώρα όμως έχεις περισσότερες πιθανότητες διαρροών, αν δεν σε πειράζει τότε οκ...

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1461 στις: Μαΐου 28, 2012, 12:23 »
δεχτηκα καποια τηλεφωνηματα αυτο το διημερο απο φιλους μου οι οποιοι εχουν παραγγειλει αυτονομα ατμοποιητες απο alibaba και μαλιστα ο ενας που ειχε σημαντικο προβλημα ειχε φερει ατμοποιητες απο το ιδιο σαιτ που εγινε η ομαδικη ( οχι απο την ομαδικη....το τονιζω) .
το προβλημα που ειχε στους 9 ατμοποιητες απο τους 30 που εφερε ηταν το εξης ....
ενω βιδωνε το καπακι μεχρι το τελος υπηρχε ενα κενο αναμεσα στο σιλικονακι με το πιπακι της ταξης των 2-3 χιλιοστων.
ΛΥΣΗ :
τοποθετουμε μεχρι το τελος το πιπακι...μολις σφιξει λοιπον το στριβουμε μια στροφη προς το ξεβιδωμα....τοποθετουμε τον ατμοποιητη σε μια μπαταρια και πιεζουμε πιανοντας τον ατμοποιητη προς τα κατω...και απο την μπαταρια ταυτοχρονα προς τα επανω.....αυτο εχει ως αποτελεσμα χωρις καμια παρεμβαση να σπρωξει τον πυρηνα προς τα επανω. θα δειτε οτι με αυτο το κολπο οτι το σιλικονακι θα ερθει και θα ακουμπισει το πιπακι....μην το παρακανετε δεν θελει πολυ κοπο ουτε τεραστια δυναμη. ειχαμε 100% επιτυχια και στους 9 με αυτο τον τροπο. το ιδιο ειπαμε και εκανε και ο αλλος φιλος και αυτος τα ιδια....100% επιτυχια.
το γραφω αυτο εδω διοτι πολλα παιδια που δεν εχουνε καλη επαφη με ''τεχνικα'' μην νομιζουν οτι ελαβαν προβληματικο προιον. ειναι λογικο καποιες παρτιδες να εχουν τετοιες μικροαστοχιες οι οποιες βεβαια διορθωνονται πανευκολα!!!! ελπιζω να μην τυχει σε κανεναν...αλλα αν τυχει η λυση ειναι εδω.   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1462 στις: Μαΐου 28, 2012, 13:21 »
Καλησπέρα ...
Πρώτο μου ποστ στο φορουμ και θα ήθελα την γνώμη σας πάνω στον καινούργιο CE4+ Που αγόρασα μόλις εχθές...
Σαν χρήστης απο τα Χριστούγεννα αρκετών egoΤ θα ήθελα την γνώμη σας πάνω στο θεματάκι/απορία που μου δημιουργήθηκε με την αγορά του CE4+...
Ενώ βγάζει απίστευτο άρωμα (maxx blend) που δεν "ξαναγεύτηκα" σε κανέναν egoT (και για αυτό θα τον κρατήσω), το kick που μου δίνει είναι παντελώς ψόφιο (κυριολεκτικά, θα πρέπει να γονατίσω την μπαταρία για να νοιώσω πνίξιμο) εν αντιθέση με τους egoT που με λίιιιιγο ζόρισμα μου έκαιγαν τον λαιμό.
Η ερώτηση έχει ως εξής...Με 1000mA μπαταρίες θα μπορέσω να έχω κάποια βελτίωση στο χτύπημα ή θέλει κάτι άλλο (πάλι θέλω την γνώμη του φορουμ) για να δω βελτίωση?

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1463 στις: Μαΐου 28, 2012, 13:28 »
μηπως το καψιμο ηταν φυτιλιλα και οχι επιγευση?
δοκιμασε να αλλαξεις αντισταση καποια στιγμη ...εχει υποθει πως γινεται αυτο...επισης υπαρχει και ετοιμος με χαμηλη αντισταση

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1464 στις: Μαΐου 28, 2012, 13:38 »
μηπως το καψιμο ηταν φυτιλιλα και οχι επιγευση?
δοκιμασε να αλλαξεις αντισταση καποια στιγμη ...εχει υποθει πως γινεται αυτο...επισης υπαρχει και ετοιμος με χαμηλη αντισταση
Χμ...Δεν έχει καεί (ξέρω πως είναι το κάψιμο απο τους egoT)...

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1466 στις: Μαΐου 28, 2012, 13:45 »
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1125&products_id=8028
Άρα η απαντησή σου είναι να πάω στον v2 (σωστά υπέθεσες οτι έχω αυτόν με το κοντό φυτίλι),ε...
Με μεγαλύτερες μπαταρίες δεν θα καταλάβω διαφορά?

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1467 στις: Μαΐου 28, 2012, 13:51 »
...Η ερώτηση έχει ως εξής...Με 1000mA μπαταρίες θα μπορέσω να έχω κάποια βελτίωση στο χτύπημα ή θέλει κάτι άλλο (πάλι θέλω την γνώμη του φορουμ) για να δω βελτίωση?

Τα mA έχουν να κάνουν με τη διάρκεια της μπαταρίας, για παράδειγμα η 1000άρα θα σου κρατήσει πολύ περισσότερο από μια 650άρα...
Εάν θέλεις βελτίωση στο κτύπημα, ακολουθείς την συμβουλή του kingGreece για άτμο με χαμηλότερη αντίσταση ή παίρνεις μοντάκι για να ανεβάσεις τα volt... Εκτός κι αν φτιάξεις μόνος σου αντίσταση, οπότε θέλεις φυτίλια και σύρμα... Καλωσήρθες στο forum... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1468 στις: Μαΐου 28, 2012, 14:11 »
Τα mA έχουν να κάνουν με τη διάρκεια της μπαταρίας, για παράδειγμα η 1000άρα θα σου κρατήσει πολύ περισσότερο από μια 650άρα...
Εάν θέλεις βελτίωση στο κτύπημα, ακολουθείς την συμβουλή του kingGreece για άτμο με χαμηλότερη αντίσταση ή παίρνεις μοντάκι για να ανεβάσεις τα volt... Εκτός κι αν φτιάξεις μόνος σου αντίσταση, οπότε θέλεις φυτίλια και σύρμα... Καλωσήρθες στο forum... :thumpup:
Ok then...Θα ψάξω για τους v2...

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1469 στις: Μαΐου 28, 2012, 14:59 »
σε vv συσκευες στα ποσα volt ατμιζετε τον ατμοποιητη?
Εγω εχω 4 κοματια version 2 με μακρυ φυτιλι
Στο πολυμετρο μου δειχνουν 2.4ωμ
Μεταξυ 3.7 και 3.9 volt αποδιδουν θαυμασια γευση και καλο ντουμανι
σΤΑ 4 βολτ αρχιζει και χαλαει και απο 4,1 με 4,2   ξεκινανε τα καμένα
Ειναι φυσιολογικο αυτο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354893 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10342 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191215 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 586 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588968 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797184 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7245 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312712 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6683 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11967 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13217 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711