vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

376 επισκέπτες, 9 χρήστες
camber, Amcm, maraki1308, athmichalop, dallaskdp, thanos1071, Milarepa, πολυς, grag

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Αποσυνδεδεμένος Leader133Gr

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #330 στις: Μαρτίου 04, 2012, 23:42 »
κριμα :'(γιατι ομως ? :dontknow:δεν ειναι ιδια με ego t ?
Η zerobacco εχει CE4 PLUS Clearomizer ?αν οχι απο που αλλου μπορουμε να παρουμε ?
Το plus τι διαφορα εχει με τα πρωτα ?
Ασημι μπαταρια που να μπαινει το CE4 PLUS ?

Ευχαριστω πολυ.

Κωστα με μπερδεψες τωρα  :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #331 στις: Μαρτίου 04, 2012, 23:43 »
Γιαννη κοιταξε το 1ο ποστ  8)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #332 στις: Μαρτίου 04, 2012, 23:47 »
Στο μεταξι πειτε μου σας παρακαλω ποιος φανταζεστε οτι ειναι ο λογος που βγαινει με μικρο φιτιλακι στην παραγωγη γιατι εμενα στερεψε η φαντασια μου!
Εγω δεν μπορω να καταλάβω καθόλου πως λειτουργεί αυτος ο ατμοποιητης.
Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος ότι η τροφοδοσία του γίνεται κυρίως από το εξωτερικό μερος του φιτιλιού***.
Καποιος με ταλεντο στα μηχανολογικα μπορεί να δει μηπως ανεβαίνει υγρό απο τον κεντρικό σωλήνα στο εσωτερικό του φιτιλιού?

***π.χ. αν δωσει καμενο και φυσήξεις (οχι ρουφηξεις) στο πιπακι, αμεσως εχει και παλι υγρό και ατμιζει ωραία...

Αποσυνδεδεμένος vapeit

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
  • Απαλά και με διάρκεια!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #333 στις: Μαρτίου 05, 2012, 00:02 »
Οχι το φυτιλι τραβα υγρο απο εξω!
Το κεντρο του (σωληνακι) ειναι αυτο που θα τραβιξει αερα απο το κατω σημειο του ατμοποιητη! :)

Αποσυνδεδεμένος Leader133Gr

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #334 στις: Μαρτίου 05, 2012, 00:09 »
Γιαννη κοιταξε το 1ο ποστ  8)
Γιαννη το ειδα και πιστευω οτι με την μπαταρια που θελω (ασημη ego c ) http://www.ivape.eu/alter-ego-c-battery-650-mah.html
δεν θα εχω προβλημα ετσι ?σορρυ που ζαλιζω απλα δεν θελω να κανω μ.....α και να μην τεριαζουνε μετα οι μπαταριες.
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #335 στις: Μαρτίου 05, 2012, 00:11 »
Εγω δεν μπορω να καταλάβω καθόλου πως λειτουργεί αυτος ο ατμοποιητης.
Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος ότι η τροφοδοσία του γίνεται κυρίως από το εξωτερικό μερος του φιτιλιού***.
Καποιος με ταλεντο στα μηχανολογικα μπορεί να δει μηπως ανεβαίνει υγρό απο τον κεντρικό σωλήνα στο εσωτερικό του φιτιλιού?

***π.χ. αν δωσει καμενο και φυσήξεις (οχι ρουφηξεις) στο πιπακι, αμεσως εχει και παλι υγρό και ατμιζει ωραία...

Φαντάζομαι πως είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα γιατί από κάτω έχει τρύπα. Δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός...

Αποσυνδεδεμένος vapeit

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
  • Απαλά και με διάρκεια!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #336 στις: Μαρτίου 05, 2012, 00:13 »
Γιαννη το ειδα και πιστευω οτι με την μπαταρια που θελω (ασημη ego c ) http://www.ivape.eu/alter-ego-c-battery-650-mah.html
δεν θα εχω προβλημα ετσι ?σορρυ που ζαλιζω απλα δεν θελω να κανω μ.....α και να μην τεριαζουνε μετα οι μπαταριες.
Ευχαριστω
Η μπαταρια που εχεις στο LINK ειναι αυτη που θελεις για να δουλεψει ο CE4! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #337 στις: Μαρτίου 05, 2012, 00:21 »
Και παλι δεν μπορω να καταλαβω πως αν φυσηξω ενω ειναι καθετος ο ατμ το φιτιλι παιρνει υγρό..
Εν τω μεταξυ οταν του αλλαξα αντισταση, εβαλα διπλο μακρυ φιτίλι και δεν τροφοδοτεί καλύτερα απο πριν.
Παρολα αυτα οταν ερθει καμενο και εδω με φυσημα το φιτίλι απο καπου τραβα υγρό
Αλλοι παλι με μακρυ φιτιλι βρηκαν την υγειά τους.
μυστηριο...

Αποσυνδεδεμένος vapeit

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
  • Απαλά και με διάρκεια!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #338 στις: Μαρτίου 05, 2012, 00:26 »
Υπαρχει καπου ετοιμοπαραδοτος ο CE4?
Tην Τεταρτη θα εχει ατοιμοπαραδοτο το www.e-vape.gr στο Μενιδι, και τους αποκαλει  LL  (Leak Less)
Αλλα λογο καψας τωρα αν υπαρχει ετοιμοπαραδοτο στην Αττικη οπουδήποτε θα παω αυριο!
Εχω παραγγελεια εναν με μεγαλα φυτιλια!
Εύτασεεεε!!!

Αποσυνδεδεμένος Leader133Gr

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #339 στις: Μαρτίου 05, 2012, 00:27 »
και κατι ακομη  :laugh1:
οι CE4 για 510 σπειρωμα απ την ζερομπακο εχουν στρογγυλο πιπακι ή πλακε ?
ποσα ωμ ειναι ,γιατι θα μπουν σε EGO μπαταρια

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #340 στις: Μαρτίου 05, 2012, 00:35 »
πλακέ πιπάκι και ωμ πανω απο 2.5 :yes:

Αποσυνδεδεμένος vapeit

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
  • Απαλά και με διάρκεια!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #341 στις: Μαρτίου 05, 2012, 00:36 »
Παιζει να παω αυριο zerobaco και να βρω? :D

Αποσυνδεδεμένος vapeit

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
  • Απαλά και με διάρκεια!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #342 στις: Μαρτίου 05, 2012, 00:40 »
πλακέ πιπάκι και ωμ πανω απο 2.5 :yes:
Ερωτηση!
Με το πλακε πιπακι οταν το βιδοσουμε καθετε τυχαια? στις μοιρες σε σχεση με το κουμπι!

Αποσυνδεδεμένος IAPETTOS

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #343 στις: Μαρτίου 05, 2012, 01:19 »
Και παλι δεν μπορω να καταλαβω πως αν φυσηξω ενω ειναι καθετος ο ατμ το φιτιλι παιρνει υγρό..
Εν τω μεταξυ οταν του αλλαξα αντισταση, εβαλα διπλο μακρυ φιτίλι και δεν τροφοδοτεί καλύτερα απο πριν.
Παρολα αυτα οταν ερθει καμενο και εδω με φυσημα το φιτίλι απο καπου τραβα υγρό
Αλλοι παλι με μακρυ φιτιλι βρηκαν την υγειά τους.
μυστηριο...
..μετα απο σκεψη πάνω στον προβληματισμο σου φιλε συνατμιστη, και με πολλα πειραματα (αφου τον εχω 2 μερες τωρα..) κατεληξα στο οτι με το φυσημα δεν τραβαει εξτρα υγρο το φιτιλι,.. αντιθετα αποβαλεις την περιττη ποσοτητα απο αυτο ..που εχει σαν συνεπεια να "μπουκώνει-κολυμπαει" η αντισταση και να μην εχεις καλη πυρακτοση αυτης με normal μπαταρια ego(και εγω αυτην εχω)με συνεπεια να σου ερχεται γευση καμενου και λιγος ατμος,.. άρα φυσώντας 2-3 φορές στραγκιζει ελαφρα το εξτρα υγρο και ειναι καλυτερη η καυση-πυρακτοση, αρα και το ντουμανι-γευση! Πραγματικα δουλευει καλυτερα  με το τρικ αυτο, ;) επαναλαμβανω σε νορμαλ μπαταριες EGO (650 ή 1000), δεν γνωριζω ομως αν αυτο χρειαζετε σε "καλυτερες" μπαταριες..ή αντισταση με λιγοτερα ωμ (2,0 και κατω θα δουλευει και σε μας μαλλον πολυ καλυτερα χωρις να "μπουκωνει" !!)
Αυτα προς το παρον ..OVER  :)

Αποσυνδεδεμένος vapeit

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
  • Απαλά και με διάρκεια!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #344 στις: Μαρτίου 05, 2012, 01:42 »
..μετα απο σκεψη πάνω στον προβληματισμο σου φιλε συνατμιστη, και με πολλα πειραματα (αφου τον εχω 2 μερες τωρα..) κατεληξα στο οτι με το φυσημα δεν τραβαει εξτρα υγρο το φιτιλι,.. αντιθετα αποβαλεις την περιττη ποσοτητα απο αυτο ..που εχει σαν συνεπεια να "μπουκώνει-κολυμπαει" η αντισταση και να μην εχεις καλη πυρακτοση αυτης με normal μπαταρια ego(και εγω αυτην εχω)με συνεπεια να σου ερχεται γευση καμενου και λιγος ατμος,.. άρα φυσώντας 2-3 φορές στραγκιζει ελαφρα το εξτρα υγρο και ειναι καλυτερη η καυση-πυρακτοση, αρα και το ντουμανι-γευση! Πραγματικα δουλευει καλυτερα  με το τρικ αυτο, ;) επαναλαμβανω σε νορμαλ μπαταριες EGO (650 ή 1000), δεν γνωριζω ομως αν αυτο χρειαζετε σε "καλυτερες" μπαταριες..ή αντισταση με λιγοτερα ωμ (2,0 και κατω θα δουλευει και σε μας μαλλον πολυ καλυτερα χωρις να "μπουκωνει" !!)
Αυτα προς το παρον ..OVER  :)
:thumpup:Ωραια η αναλυση σου !!
Εγω προτεινω να ξεβιδοσουμε την μπαταρια νατην καθαρισουμε σχολαστικα και να βιδοσουμε μετα τον LL (Leak Less) ή CE4 και να ατμισουμε καμια 10αρια τζουρες μετα να ξεβιδοσουμε και να ελανξουμε την μπαταρια που κατα πασα πιθανοτητα δεν θα δουμε καθολου υγρα.Βιδωνουμε ξανα και τον φισαμε! Το μονο που θα εχουμε καταφερει ειναι να στραγιξουμε στιγμιαια το φυτιλι και να καταληξουν στο κατω μερος δηλαδη στην μπαταρια.Με αυτον τον ατμοποιητη λοιπον ο μονος τροπος για να βρεθουν υγρα στην μπαταρια ειναι το φυσιμα! Σε αντιθεση με τους περισοτερους ατμοποιητες της αγορας οπου αν δεν τηρεις πιστα το¨Απαλά και με Διάρκεια¨ ολλα γινοντε μουσκεμα,ο LL ή CE4 ειναι όντος Leak Less.
Καληνυχτα συνατμιστες! :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355715 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10761 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191696 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 866 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 726 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589463 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797623 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7415 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313222 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6926 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12231 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13494 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711