vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #345 στις: Μαρτίου 05, 2012, 01:45 »
Και ο i-mist leak less ειναι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #346 στις: Μαρτίου 05, 2012, 01:54 »
Παιδια τον εχει μετρησει κανεις?  (Ohm) ???

Αποσυνδεδεμένος babispan

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #347 στις: Μαρτίου 05, 2012, 02:59 »
:thumpup:Ωραια η αναλυση σου !!
Εγω προτεινω να ξεβιδοσουμε την μπαταρια νατην καθαρισουμε σχολαστικα και να βιδοσουμε μετα τον LL (Leak Less) ή CE4 και να ατμισουμε καμια 10αρια τζουρες μετα να ξεβιδοσουμε και να ελανξουμε την μπαταρια που κατα πασα πιθανοτητα δεν θα δουμε καθολου υγρα.Βιδωνουμε ξανα και τον φισαμε! Το μονο που θα εχουμε καταφερει ειναι να στραγιξουμε στιγμιαια το φυτιλι και να καταληξουν στο κατω μερος δηλαδη στην μπαταρια.Με αυτον τον ατμοποιητη λοιπον ο μονος τροπος για να βρεθουν υγρα στην μπαταρια ειναι το φυσιμα! Σε αντιθεση με τους περισοτερους ατμοποιητες της αγορας οπου αν δεν τηρεις πιστα το¨Απαλά και με Διάρκεια¨ ολλα γινοντε μουσκεμα,ο LL ή CE4 ειναι όντος Leak Less.
Καληνυχτα συνατμιστες! :bye:

Εμένα πάντως, με φυσιολογική χρήση (χωρίς φυσήματα κτλ), μου βγάζει υγρά στον πόλο. Αν δεν τηρώ δε το "απαλά και με διάρκεια", μου βγάζει αρκετά υγρά. Λιγότερα από ce2, αλλά βγάζει.

Αποσυνδεδεμένος Leo

  • *
  • 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Customizing is my hobby
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #348 στις: Μαρτίου 05, 2012, 03:19 »
Παίξτε με το πιπάκι. Βιδωμα ξεβίδωμα. Όταν είναι πολύ σφιχτα βιδωμένο πιθανόν το λαστηχάκι που είναι από κάτω να κόβει τη ροή του υγρού. Όταν είναι λάσκα μπαίνει υγρό και από πάνω.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #349 στις: Μαρτίου 05, 2012, 07:09 »
Ερωτηση!
Με το πλακε πιπακι οταν το βιδοσουμε καθετε τυχαια? στις μοιρες σε σχεση με το κουμπι!
Τυχαία κάθεται, αλλα λόγω ελαστικότητας εχει αρκετές ανοχές. Γυρω στο 1/4 του κύκλου το έχεις χωρίς διαρροές.
Παιδια τον εχει μετρησει κανεις?  (Ohm) ???
εγω μετρησα εναν στα 2,7 αλλα παει δυσανάλογα καλα για τοσο υψηλη! Δεν του φαίνεται καθόλου!!!!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #350 στις: Μαρτίου 05, 2012, 07:12 »
:thumpup: Ωραια η αναλυση σου !!
Εγω προτεινω να ξεβιδοσουμε την μπαταρια νατην καθαρισουμε σχολαστικα και να βιδοσουμε μετα τον LL (Leak Less) ή CE4 και να ατμισουμε καμια 10αρια τζουρες μετα να ξεβιδοσουμε και να ελανξουμε την μπαταρια που κατα πασα πιθανοτητα δεν θα δουμε καθολου υγρα.Βιδωνουμε ξανα και τον φισαμε! Το μονο που θα εχουμε καταφερει ειναι να στραγιξουμε στιγμιαια το φυτιλι και να καταληξουν στο κατω μερος δηλαδη στην μπαταρια.Με αυτον τον ατμοποιητη λοιπον ο μονος τροπος για να βρεθουν υγρα στην μπαταρια ειναι το φυσιμα!
Με φυσημα της αρκουδας που του ριχνω, ουτε η παραμικρη υποψια ιχνους σταγόνας δεν μου εμφανιζεται απο τη μεριά της μπαταρίας..
 
Επιμενω ότι με φύσημα το μονο που βλέπω στον ατμ. που εχω στα χερια μου, είναι να ατμίζει καλύτερα όταν το φιτίλι αρχίζει να στεγνώνει,
λες και το φυσημα υγραινει το φιτίλι.
Εβγαλα τον ατμ απο την μπαταρία, του εριξα10 αποτομα και μικρης διάρκειας φυσηματα και παρολα αυτα δεν βλέπω ιχνος υγρου απο τη μερια της μπαταρίας.
Τον ξαναβιδωσα επανω στην μπαταρία, τραβηξα 1-2 τζουρες και μου ηρθε ελάχιστο υγρό στο στόμα (αλλα καθόλου καμενο), σαν να ήταν υπερβολικα
ποτισμενο το φιτίλι, σαν τα 10 φυσηματα όχι μονο να υγραναν το φιτίλι αλλά να το κολύμπησαν

Εξακολουθω να μην καταλαβαίνω γιατι έχει αυτή τη συμπεριφορά, και μάλλον παραιτούμαι απο το να το ψάχνω.

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #351 στις: Μαρτίου 05, 2012, 10:26 »
Με το φύσημα που κάνεις είναι λογικό να υγραίνετε ποιο πολύ το φιτίλι γιατί πολύ απλά δημιουργείται υποπίεσι επάνω στο φιτίλι με αποτέλεσμα να τραβάει ποιο γρήγορα το υγρό  ;) ;)

 Και εγώ αυτό κάνω αλά με ελάχιστα ποιο αραιωμένο υγρό  :thumpup: :thumpup:

Διαρροές δεν υπάρχουν σε καμία περίπτωση είναι ο καλύτερος ατμό στο θέμα αυτό όπως άλλωστε και ο imist
με κομμένη η χαλασμένη τάπα σιλικόνης σίγουρα θα έχει διαρροές όπως και με ραγισμένο πλαστικό  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #352 στις: Μαρτίου 05, 2012, 10:59 »
Ξανά... Αλλά τώρα "ο δωδεκάλογος της απογοήτευσης"....
(Μετά από δυο μέρες χρήση)

1. Τα γριτσ-γρουτσ, κλατσ-κλουτσ  του ήχου σε κάθε τζούρα δεν έπαψαν
2. Ο ατμός-σύνννεφο μειώθηκε  υ π ε ρ β ο λ ι κ ά!
3. Από γεύσεις έχασε τα μέγιστα την απόδοσή  του  [εεε, όχι να μην καταλαβαίνω την κανέλλα!!!]
4. Άρχισε να μην του κάνει ώς κι η μπαταρία ovale  egoC 650άρα.  Ζορίζεται πολύ να γίνει ατμοποίηση. (με τις άλλες egoΤ, είπαμε ήδη δεν μου παίζει)
5. Τα ίδια και με την καινούργια 650αρα imist.  Την εξαντλεί στο πιτς-φυτίλι!  (Η 1100 ακόμα κρατάει, ας πούμε...)
6. Καμένο δεν ένιωσα καμια φορά!!!  (άρα; δεν τον έχω κάψει)
7. Ο πόλος της μπαταρίας γίνεται μούσκεμα από το υγρό. (το καταλαβαίνω και το ελέγχω απ' την πτώση απόδοσης της μπαταρίας)
8. Ο ατμός γίνεται όλο και πιο υγρός και ζεστός
9. Δεν αποφεύγεται η διαρροή υγρού στο στόμα
10. Το υγρό αδειάζει στο δίωρο, σαν να έχει "αόρατη" τρύπα διαφυγής... [Ή είναι αυτό που πίνω;]
11. Φυσάω, τραβάω και πλέον δεν λαλάει το κόλπο, που περιγράψαμε πριν 7 σελίδες με τον Πάνο...
12. Με την ευθυγράμμιση της πλακέ πίπας, και τον αέρα που παίρνει αρχίζουν τα γουργουρητά, σαν ναργιλές!  Ζορίζομαι στη τζούρα

Μα τι στα κομμάτια γμτ@#$%^ να κάνω πια;
Ποιος ατμοποιητής είναι για μένα;



[Επεξεργασία : Το λινκ πρώτης εντύπωσή μου]
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 05, 2012, 11:16 από Misirlou »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #353 στις: Μαρτίου 05, 2012, 11:15 »
Με το φύσημα που κάνεις είναι λογικό να υγραίνετε ποιο πολύ το φιτίλι γιατί πολύ απλά δημιουργείται υποπίεσι επάνω στο φιτίλι με αποτέλεσμα να τραβάει ποιο γρήγορα το υγρό  ;) ;)

 Και εγώ αυτό κάνω αλά με ελάχιστα ποιο αραιωμένο υγρό  :thumpup: :thumpup:

Διαρροές δεν υπάρχουν σε καμία περίπτωση είναι ο καλύτερος ατμό στο θέμα αυτό όπως άλλωστε και ο imist
με κομμένη η χαλασμένη τάπα σιλικόνης σίγουρα θα έχει διαρροές όπως και με ραγισμένο πλαστικό  :yes: :yes:
Αυτη είναι ισως η πιο πιθανη ερμηνεία, δεν μπορω να το επιβεβαιώσω αλλα ακουγεται λογικο!

@misirlou, περίεργο, φοβάμαι ότι κατι χαλασε για να έχεις διαρροές...
Εγω τον ανοιξα και του αλλαξα αντισταση μετα απο μερικές ημέρες οχι αποκλειστικής χρησης (5 -6 γεμισματα) και αυτο το εκανα
από περιέργεια, δεν είχε χαλάσει η γεύση καθόλου, ατμισα 4 γεμίσματα ακόμη και δεν εχω δει διαρροή ή κακή γευση.
Αυτός ο ατμ είναι μυστηριο τραίνο!
Εχεις δευτερο για να δοκιμάσεις?

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #354 στις: Μαρτίου 05, 2012, 11:17 »
Όχι!  Και μάλιστα θα πάω να προμηθευτώ, γιατί αύριο θα λείπω για μια βδομάδα....
(τη γκαντεμιά μου, πιά!!! όλα αυτά με έχουν κάνει να ανοίγω πακέτο...)
 :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #355 στις: Μαρτίου 05, 2012, 14:35 »
μπορουμε να τελιωσουμε ολο το υγρο μεσα στο τανκ η πρεπει οταν κατεβει κατω απο τα 0.8 να αναπληρωσουμε?μεχρι στιγμης το φερνω οριζοντια στο στομα μου για να βρεχονται τα φιτιλια και δεν μου ερχετε καμενο.,

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1943
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #356 στις: Μαρτίου 05, 2012, 14:56 »
Γιατί να μην μπορείς???? Αρκεί να φροντίσεις να μην στεγνώνει το φυτίλι.

Αποσυνδεδεμένος vapeit

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
  • Απαλά και με διάρκεια!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #357 στις: Μαρτίου 05, 2012, 19:36 »
Όχι!  Και μάλιστα θα πάω να προμηθευτώ, γιατί αύριο θα λείπω για μια βδομάδα....
(τη γκαντεμιά μου, πιά!!! όλα αυτά με έχουν κάνει να ανοίγω πακέτο...)
 :wall: :wall: :wall: :wall:
Οχι Misirlou μη το κάνεις αυτο! :o

Αποσυνδεδεμένος vapeit

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
  • Απαλά και με διάρκεια!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #358 στις: Μαρτίου 05, 2012, 21:26 »
μπορουμε να τελιωσουμε ολο το υγρο μεσα στο τανκ η πρεπει οταν κατεβει κατω απο τα 0.8 να αναπληρωσουμε?μεχρι στιγμης το φερνω οριζοντια στο στομα μου για να βρεχονται τα φιτιλια και δεν μου ερχετε καμενο.,
Οσο το εχουμε οριζοντια και βρεχετε το φυτιλι δεν ερχετε ποτε καμενο!
Ειναι ωραιος ατμο! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #359 στις: Μαρτίου 05, 2012, 21:32 »
σημερα πηρα για ενα φιλο που δεν ξερει και πολλα απο ητ τον δοκιμασα και γω γιατι μου  εκανε και μενα εναν  δωρο μεχρι στιγμης πεταει γευση καλη χτυπημα ικανοποιητικο καμενο καθολου καμια σχεση με τον want  που καθε λιγο φυσα ρουφα για να μην εχεις καμενο ιδωμεν

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355691 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10753 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191679 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 723 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589441 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797590 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7408 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313187 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6914 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13488 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711