vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

97 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, bloodlessz, camber, Aspirecigs, I.P, PsykieG, maprix

Twitter

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1695 στις: Ιουλίου 30, 2012, 23:23 »
Έχει δοκιμάσει κανείς ce4+ από εδώ ? μιλάω για ce4+ της Alter eGo
Έχω τρεις και τους δοκιμάζω μια βδομάδα τώρα και βλέπω απόδοση εντυπωσιακή


Σε πολύ γενικές γραμμές, είναι καλός για εμπορίου!
Εντυπωσιακό δε τον λέω, γιατί σε γεύση είναι περίπου στο 60% μέγιστο!
Παραγωγή ατμού έχει αρκετή!
Το κακό είναι πως μετά από 2-3 μέρες το υγρό αλλάζει χρώμα και αυτό σημαίνει κατάλοιπα, τα οποία αναμειγνύονται μέσα σε αυτό!
Η διάρκεια ζωής της αντίστασής του, χωρίς πειράγματα, είναι εξαιρετική!
Το παράδοξο είναι πως συνήθως έχουν αρκετά υψηλή αντίσταση, αλλά αν το χρησιμοποιήσεις στα ανάλογα Volts αλλοιώνεται η γεύση αρκετά (π.χ. 2.8 Ohms στα 4.5 Volts)!
Αντίθετα σε απλή eGo μπαταρία έχει φανταστική απόδοση σε γεύση και παραγωγή ατμού, παρόλο που οι eGo ζήτημα να αποδίδουν 3.5 Volts!
Πιστεύω πως ο crystal v2 καθώς και το vivi nova v2 είναι σκάλες ανώτερα από όλες τις απόψεις (τιμή, κεφαλές, γεύση, παραγωγή ατμού, κλπ) και κορυφαία, ως τώρα, απ όλα τα clearomizer που κυκλοφορούν!

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1696 στις: Ιουλίου 30, 2012, 23:35 »
Σε 2-3 μέρες αλλάζει χρώμα το υγρό αλλά η διάρκεια ζωής είναι εξαιρετική...? ??? Περίεργο μου ακούγεται ....

Sent from my A100 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1697 στις: Ιουλίου 31, 2012, 00:41 »
Εχω παρατηρήσει πάντως ότι η αλλαγή χρώματος στο υγρό γίνεται συνήθως από την πρώτη μέρα χρήσης.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1698 στις: Ιουλίου 31, 2012, 02:29 »
Σε 2-3 μέρες αλλάζει χρώμα το υγρό αλλά η διάρκεια ζωής είναι εξαιρετική...? ??? Περίεργο μου ακούγεται ....

Sent from my A100 using Tapatalk

Εννοώ την αντίσταση, Δημήτρη, πως αντέχει!
Το χρώμα σε όλους αυτούς τους ατμοποιητές γενικά αλλάζει γρήγορα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2012, 02:36 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1699 στις: Ιουλίου 31, 2012, 08:09 »

Πιστεύω πως ο crystal v2 καθώς και το vivi nova v2 είναι σκάλες ανώτερα από όλες τις απόψεις (τιμή, κεφαλές, γεύση, παραγωγή ατμού, κλπ) και κορυφαία, ως τώρα, απ όλα τα clearomizer που κυκλοφορούν!

Για την αλλαγή χρώματος στα υγρά πιστεύω ότι οφείλετε αποκλειστικά και μόνο στα αρώματα που χρησιμοποιεί ο κάθε ατμιστής.

Είμαι φαν του ce4 τον χρησιμοποιώ αποκλειστά για 2 μήνες με μπαταρίες ego θα σας πω ότι μετά από χρήση 3-4 ημερών τόσο στον ατμοποιητή που χρησιμοποιώ καπνικό άρωμα όσο και στον ατμοποιητή που χρησιμοποιώ καπνικό με φρουτένιο καμία αλλαγή στο χρώμα των υγρών δεν έχω παρατηρήσει.

Πάντα εγώ στις 3-4 μέρες τους ανοίγω τους πλένω τους στεγνώνω  και έτσι είναι πάντα καθαροί.
Γιαυτό έχω κολήσει στους ce4 επειδή είναι εύκολοι στο γενικό πλύσιμο αφου ανοιχτούν.Πιστεύω δε ότι παρατείνεται και η ζωή τους έτσι γιατί μέχρι σήμερα
στους δύο μήνες που τους χρησιμοποιώ κανέναν δεν έχω πετάξει από αντίσταση.Συνήθως τους καταργώ για μικροπροβλήματα διαροών στο κάτω μέρος λόγω
μικρορωγμών ή λασκάρισμα των δαχτυλιδιών από το βγάλε πλύνε βάλε .

Ο πρώτος μου ce4 με κοντά φυτίλια μάλιστα μετά από 45 μέρες  συνέχιζε να ατμίζει και μάλιστα ικανοποιητικά απλά τον κατήργησα γιατί το φυτίλι και ειδικά το
κομμάτι που βρίσκεται μέσα  και δίπλα στην αντίσταση είχε μαυρίσει και ενώ ο υπόλοιπος που τον έπλενα καθάριζε  σε εκείνο το σημείο πλέον δεν. :nope: :nope:

Το άνοιγμα πλύσιμο  πλέον είναι πανεύκολο ακόμη και για τις κυρίες του φόρουμ  :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: (καλά μη βαράτε δεν σας είπα και γριές) :) με τους νέους ce4
crystal όπως αναφέρει και παραπάνω ο steamboy.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2012, 08:14 από papoys »

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1700 στις: Ιουλίου 31, 2012, 11:27 »
Σε όλους τους clearomizers παρατηρείται μετά από λίγες μέρες να αλλάζει το χρώμα του υγρού.
Μάλιστα αυτό πάντα σκουραίνει αλλά ποτέ τις πρώτες μέρες χρήσης, μετά από 7-8 μέρες.
Πιθανόν από την επανασυμπλήρωση υγρών χωρίς να έχει ποτέ καθαριστεί από τα υπολείμματα
των υγρών τα οποία δέχονται σε παρατεταμένη παραμονή τους αλλοιώσεις χρωστικές λόγω
φωτός και συστολές και διαστολές λόγω θέρμανσης της αντίστασης όταν ατμίζουμε.
Το καλύτερο είναι να γίνεται τακτικά καθαρισμός με χλιαρό νερό ή και με οινόπνευμα.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1701 στις: Ιουλίου 31, 2012, 15:47 »
Έχω την θεωρία ότι σκουραίνει το υγρό επειδή οι χρωστικές (κάποια συστατικά των αρωμάτων) δεν εξατμίζονται το ίδιο εύκολα με τα υπόλοιπα, με αποτέλεσμα να αυξάνει η συγκέντρωσή τους, χωρίς όμως αλλοιώσεις.
Θεωρία είναι, μπορεί να κάνω λάθος.


Αποσυνδεδεμένος snot

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1702 στις: Αυγούστου 01, 2012, 20:28 »
 Είχα πάρει 2 κομμάτια από healthcabin τα οποία αν και έπαιζαν καλά δεν άνοιγαν με τίποτα και τα διέλυσα στην προσπάθεια να τα ανοίξω. Έτυχε να πέσει στα χέρια μου ένα κομμάτι από zerobacco το οποίο ανοίγει πανεύκολα, η αλλαγή της αντίστασης είναι υπόθεση 5λέπτου και σε lr παίζει πολύ καλά ο συγκεκριμένος άτμο με πολύ ντουμάνι και καλό χτύπημα.
Δυστυχώς,  το υγρό αλλάζει χρώμα πολύ γρήγορα και  σε συνδυασμό με το ότι το dry burn δεν ενδείκνυται λόγω της σιλικόνης, πρέπει να αλλάζεις τις αντιστάσεις με το που στρώνουν  :(

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1703 στις: Αυγούστου 02, 2012, 05:11 »
Αφού ήθελες να τα ανοίγεις γιατί δεν έπαιρνες c4+ V2 crystal ?  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1704 στις: Αυγούστου 02, 2012, 05:59 »
Είμαι της ίδιας άποψης με τον Γιάννη!
Αν δεν είναι κάτι κατασκευασμένο να επισκευάζεται και εφόσον το ποσό ενός τέτοιου ατμοποιητή είναι αρκετά μικρό δεν υπάρχει λόγος για ανοίγματα, κλπ!
Καλύτερη λύση είναι να αγοράσει κάποιος, επίσης με μικρό κόστος πλέον, έναν CE4+ v2 που απλά αλλάζεις κεφαλή με λιγότερο από 0.80€!
Η διάρκεια δε της κάθε κεφαλής έχει δείξει πως δεν αξίζει καν το χρόνο να παιδευτεί κάποιος!
8)

Αποσυνδεδεμένος snot

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1705 στις: Αυγούστου 02, 2012, 08:30 »
Αφού ήθελες να τα ανοίγεις γιατί δεν έπαιρνες c4+ V2 crystal ?  :)) :))

 Μα δεν είχαν βγει τότε οι crystal  ::) . Πάντως σε σχέση με τους crystal οι απλοί έχουν το προτέρημα ότι μπορείς να βγάλεις τελείως την φυτιλοαντίσταση να την κάψεις με γκαζάκι και να την ξαναβάλεις. Στους crystal έτσι και την βγάλεις, δεν ξαναμπαίνει ή τουλάχιστον δεν έχω βρει εγώ τον τρόπο.
 

Αποσυνδεδεμένος snot

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1706 στις: Αυγούστου 02, 2012, 19:46 »
Παίδες έχετε δίκιο για τους crystal. Όμως, όταν ένας άτμο επισκευάζεται τόσο εύκολα, δεν μου κάνει να τον πετάξω. Αυτή την στιγμή λειτουργώ και τους 2.

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1707 στις: Αυγούστου 03, 2012, 00:15 »
Αυτό είναι πολύ όμορφο και δεν θα με πείραζε αν είχα 2-3 από αυτά..









Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1708 στις: Αυγούστου 03, 2012, 00:39 »
απίθανο το χρώμα...... :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1709 στις: Αυγούστου 03, 2012, 01:05 »
Από ότι είδα έρχεται σε λίγο σε Ελληνικό κατάστημα !!! ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1866 246196 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:48
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572182 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1918 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8056 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121961 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 704 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 413 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326816 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8621 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298011 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827647 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511747 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios