vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

93 επισκέπτες, 5 χρήστες
PsykieG, maprix, Buliwyf, pngtszs1976, manoslykos

Twitter

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1680 στις: Ιουλίου 24, 2012, 22:21 »
Αυτό είναι ένα θέμα που πραγματικά με προβλημάτισε και μένα σε εναν ή δυο, αλλά ούτως
ή άλλως σε όλους τους ce4 ακόμα και στους ce4+ V2 είναι αυτό! Δεν ξέρω αν με κάποιο
τρόπο προκαλούσες διαστολή και έσφιγγε  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος peris72

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • !!! LOL !!!
    • Ένα μικρό καθημερινό κέρδος ;-)
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1681 στις: Ιουλίου 24, 2012, 22:26 »
Εγώ χρησιμοποιώ πλέον εδώ και 1 μήνα αποκλειστικά ce4 για άτμισμα σε μπαταρίες ego.

Ειδικά με της ομαδικής δεν είχα κάποιο σοβαρό πρόβλημα.Όλοι μέχρι τώρα δούλευαν άψογα.

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα με αυτούς της τελευταίας παρτίδας είναι ότι σε κάποιους μαζί με το πιπάκι βγαίνει και το πάνω δαχτυλίδι.

Το έλυσα πιάνοντας με σιλοτέιπ το πάνω δαχτυλίδι μαζί με το πλαστικό του ατμοποιητή. :yes: :yes:

Μου έχει συμβεί σε έναν απο κατάστημα. Αλλα δουλεύει μια χαρά και έτσι. Ούτε διαρροές ούτε κάτι άλλο. Μια χαρά ανοίγει και κλείνει πάλι.



Sent from my iPhone 4S using Tapatalk.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1682 στις: Ιουλίου 26, 2012, 02:06 »
Eγώ πάντως είμαι αρκετά ευχαριστημένος απο αυτους της ομαδικής: Από τους 30 που πήρα, μετά από 2 μήνες, "ζούν" ακόμα οι 25, ίσως επειδή τους δουλεύω ανα 5 άρα λίγες ώρες τον καθένα, ίσως επειδή χρησιμοποιώ πάντα το ίδιο υγρό στον καθένα και όχι διάφορα, ίσως επειδή ήμουν και λίγο τυχερός στη παρτίδα, ίσως επειδή τους πλένω κάθε βδομάδα με μεγειρική σόδα, ίσως για όλα αυτά μαζί...Ποιός ξέρει...
1-2 εσωτερικά μικρο-ραγισματάκια είχα μόνο σε 2 διάφανους (φυμέ δεν πήρα) από αυτους (αλλά χωρίς διαρροές) μέχρι στιγμής...
Γεύση καμένου λαδιού είχα (σχεδόν πάντα) αλλά μόνο όταν ξεπερνουσα τα 3 - 3.5 volt στο Vmax & τα 3.5 - 4 volt στο Lava...
Τέλος, τα πιπάκια τους δεν είναι ότι καλύτερο (μυρωδιά πλαστικού) αλλά τα άλλαξα με μερικά απ' αυτά: http://www.fabvape.gr/p.Drip-Tip-CE4.355631.html που τα βρήκα σαφώς καλύτερα και μάλιστα...χρωματιστά...
Προβλήματα του είδους είχα όμως και σ' αυτους πού αγόρασα (συνολικά 4) από γνωστό στο forum κατάστημα της Αθήνας προς 7 Euro τον έναν, οπότε σίγουρα καλύτερα πέντε στη τιμή του ενός...
 
Υ.Γ: Δεν νομίζουμε ότι είναι τουλάχιστον υπερβολικό (να μην πώ αχάριστο) και σίγουρα άδικο να την "λέμε" αμέσως ή εμμέσως στον tornado (τον οποίο ευχαριστώ και πάλι) επειδή κάποιος ατμοποιητης που αγοράσαμε από την ομαδική που αυτός επιμελήθηκε αφιλοκερδώς δεν ήταν...αντάξιος των προσδοκιών μας? Come on guys!
 
Kαλές διακοπές σε όλους και Sorry για το off-topic...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 26, 2012, 03:00 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1683 στις: Ιουλίου 29, 2012, 14:08 »
δεν ξερω αν εχει ξανααναφερθει,ειμαι πολυ ικανοποιημενος με τους ce4,αλλα πολλες φορεσ εκει που ατμιζω εχω διαρροη υγρου απο τη βαση του ατμοποιτη,γτ συμβαινει αυτο???

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1684 στις: Ιουλίου 29, 2012, 14:20 »
anete από όσα γραφτεί τόσο εδώ όσο και σε άλλες ενότητες το εξωτερικό γυιαλί τάνκ των ce4 ήταν ευαίσθητο σε ορισμένα αρώματα
υγρών με αποτέλεσμα να κάνει μικρές ρωγμές στο κάτω μέρος (εκεί που μπαίνει στο μεταλλικό δακτυλίδι) και  έχει μικρές διαρροές
ειδικά σε αυτούς που χρησιμοποιούν υγρά με μεγάλη περιεκτικότητα pg η οποία είναι πιό αραιά από την vg.

Έχουν γραφεί σε κάποια νήματα σε ποιά αρώματα είναι ευαίσθητο το πλαστικό αλλά δεν θυμάμαι σε ποιά (είμαι και παππούς
βλέπης  και πιθανόν στην αρχή αλτσχάιμερ) :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Και σε μένα που χρησιμοποιώ αποκλειστικά τους 2 τελευταίους μήνες ce4 έχει συμβεί σε δύο νομίζω αλλά δεν υπήρχε μεγάλη διαρροή
γιατί χρησιμοποιώ υγρά με μεγαλίτερη περιεκτικότητα vg.

Τελευταία λέγεται ότι οι Κινέζοι προσέχουν και κάνουν πιο γερό το πλαστικό τανκάκι.

Εκείνο που μπορώ να πω ότι για μένα οι ce4 είναι μέχρι αυτή τη στιγμή από τους καλίτερους και πιό αξιόπιστους εργοστασιακούς
ατμοποιητές. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1685 στις: Ιουλίου 29, 2012, 14:44 »
δεν διακρινω ρωγμες η κατι γι αυτο μου εκανε εντυπωση,σ ευχαριστω για την απαντηση!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1686 στις: Ιουλίου 29, 2012, 20:38 »
Mισή σταγόνα υγρό στο πόλο της μπαταρίας κάθε 24 ώρες χρήσης παρατηρείται σχεδόν πάντα στους CE4 αλλα και σε άλλους ατμοποιητές...

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1687 στις: Ιουλίου 29, 2012, 21:18 »
Δεν έχω ποτέ παρατηρήσει κάτι τέτοιο αλλά αν θες τη γνώμη μου κοίταξε λίγο το tube μην σου
έχει κανένα ραγισματάκι στην ένωση με το δαχτυλίδι με το σπείρωμα και "χάνει" από κει καμιά
σταγόνα κυλώντας προς το σπείρωμα. :)

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1688 στις: Ιουλίου 29, 2012, 22:31 »
Πάντως αυτοί που έχω δεν καταλαβαίνουν τίποτα απο κακομεταχείρηση (τουλαχιστον ο ένας με σιγουριά  :)) ) , είχα εναν στο τσαντάκι που φορούσα στην μέση πάνω σε ego μπαταρία και πάνω στην δουλεια ξεχάστηκα και δεν την κλείδωσα με 5 κλικ με αποτελεσμα να είναι σε συνεχή λειτουργία υπολογίζω γύρω στο 20λεπτο-30λεπτο με διακοπές ανάμεσα απο τον ''κοφτη'' της μπαταρία.
Ο ατμοποιητής απο την θερμοκρασία, απο την πίεση που δεχόταν απο τα άλλα αντικείμενα μεσα στο τσαντάκι και απο τις κινήσεις μου στην δουλεια, άλλαξε σχήμα  (θα ανεβάσω αύριο φωτό), αλλα ούτε κάηκε (!!!), ούτε καμμένο βγάζει (!!!!) ούτε και κατεβασε υγρα κτλ κτλ, δουλεύει σαν να μην έγινε τπτ.
Δεν το πίστευα!  ;D

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1689 στις: Ιουλίου 30, 2012, 00:14 »
Χρησιμοποιώ ce4 μήνες τώρα. Είχα πάρει και από ομαδική εδώ. Έχω βρει την υγειά μου. Πολύ καλή γεύση, καμία διαρροή (με εξαίρεση κανένα 2 ελαττωματικά) εύκολα στο γέμισμα και πάνε τόσο σε ego όσο και σε mods. Μακράν καλύτερο απ ότι έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα σε μη επισκευάσιμο και έχω δοκιμάσει αρκετά. Μεγάλο + η γεύση

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1690 στις: Ιουλίου 30, 2012, 18:54 »
Οι δικοί μου δεν είναι απο την ομαδική, τους έχω πάρει απο τοπικό κατάστημα αλλα έχουν βγεί σκυλιά οπως λέει και ο φίλος papous.
Εδώ είναι και η φωτό με την παραμόρφωση που υπέστη ο ατμοποιητής και όμως συνεχίζει να λειτουργεί απρόσκοπτα και μάλιστα χωρίς ίχνος καμμένου (!!!)
Το μόνο που έκανα ήταν να τον αδειάσω απο το υγρό μην πέρασαν τπτ πλαστικά και τον ξαναγέμισα.
Το σχήμα βγήκε τόσο επιτυχία που σκέφτομαι να βρώ τρόπο να κάνω και τους άλλλους 2 έτσι  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1691 στις: Ιουλίου 30, 2012, 20:00 »
Πριν λίγο έπλυνα ένα ce4 της ομαδικής και είδα ότι στο κάτω μέρος εκεί που το εσωτερικό σφίγγει με το εξωτερικό πλαστικό τάνκ

έχει ένα πολύ λεπτό σιλικονένιο δαχτυλίδι το οποίο με το πλύσιμο είχε μετακινηθεί προς τα πάνω.

Ευτυχώς το είδα και το έβαλα στη θέση του.

Πιθανώς η σταγόνα στο πόλο που αναφέρει παραπάνω ο zacharis  να οφείλετε και σε αυτό.

Μπορεί στο καθάρισμα να του μετακινήθηκε ή να μην είχε τοποθετηθεί σωστά από την αρχή και να υπήρξε αυτή η μικρή διαρροή.

Δεν ξέρω να ανεβάσω και φωτογραφίες :wall: :wall: πιστεύω να καταλάβατε. :hmmm:

Μάνο σόρυ για τα οφ τόπιτς ξεφύγαμε λίγο λόγω συνήθειας. :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1692 στις: Ιουλίου 30, 2012, 20:38 »
papoys τη σταγόνα στο πόλο την έχω παρατηρήσει σε όλους σχεδόν τους CE4+ μου πριν καν τους καθαρίσω...Επειδή όμως την έχω παρατηρήσει και σε διαφορετικού τύπου ατμοποιητές ίσως να φταίνε οι adapter 510 to eGo που χρησιμοποιώ και γι' αυτό παράγγειλα άλλους...

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1693 στις: Ιουλίου 30, 2012, 20:43 »
Έχει δοκιμάσει κανείς ce4+ από εδώ ? μιλάω για ce4+ της Alter eGo
Έχω τρεις και τους δοκιμάζω μια βδομάδα τώρα και βλέπω απόδοση εντυπωσιακή


Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1694 στις: Ιουλίου 30, 2012, 21:19 »
Αυτο που παρατηρω (εκτος απο τα πολυ ωραια χρωματα) ειναι πως η ποιοτητα των φυτιλιων ειναι  παρομοια με αυτη που μετα απο πολλα σεταρισματα σε ce 4 κατεληξα να χρησιμοποιω (γιαλυστερο, χαλαρα στριφογυρισμενο). Το κακο ειναι πως μου τελειωνει και δεν ξερω που θα το ξαναβρω  :hmmm: . Απο ενα σημειο και μετα η ποιοτητα των φυτιλιων ειναι αυτη που καθοριζει το αποτελεσμα του ce4, ουτε καν το μηκος τους.  Γι αυτο με τον crystal με εργοστασιακα φυτιλια  :thumpdown: (δεν ασχοληθηκα καν να τον σεταρω) ημουν το πολυ στο 70% της αποδοσης των σεταρισμενων ce4.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1866 246204 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:48
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572183 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1918 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8056 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121986 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 704 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 413 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326825 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8622 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827649 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios