vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

308 επισκέπτες, 6 χρήστες
thanos1071, chief79, george kotsopoulos, Parolos, giorgosp, Razor.QQ15

NJoy-Ν Pro (με cartomizer).

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #150 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 18:45 »
αν δείς στην παρουσίασή μου παραπάνω, μιλάω καί εγώ γιά ΠΟΛΥ ελεύθερη τζούρα, άλλοι γιά σκληρή ....
no συμπέρασμα   :hmmm: :hmmm:

το υγρό -εγώ τουλάχιστον, μπορώ να ορκιστώ πως- είναι ecopure. (Είναι ίδιο με τα evo φίλτρα πριν το καλοκαίρι).

Γιά τον ατμό ... μάλλον δεν θα βγάλεις άκρη. Σε μία συσκευή, "παίζουν" πολλά. Ο ατμοποιητής (ακόμη κι αν μιλάμε γιά καρτομάιζερ δεν μπορεί κάποιο να είναι ολόιδιο με άλλο), η μπαταρία (καί η φόρτισή της αλλά καί εργοστασιακές διαφορές), μέχρι καί .... η θερμοκρασία τού τόπου πού άτμιζε ο συνατμιστής καί τού τόπου πού είσαι εσύ!!!!!!!!!!

(Kostaaaaaaa... έγραψα πάλι   :)) :)) :)) :)) :)) :)))
Φιλε alfisti η αληθεια ειναι πως η γευση και εμενα κατι μου θυμιζει αλλα εχω αλλαξει τοσα υγρα που δεν ξερω.
Παντως αυτο που μπορω να πω με σιγουρια ειναι οτι σε οποιον θελει να μπει στο κοσμο του ατμισματος απο εδω και μπρος θα προτεινω NJOY.Αυτο το λεω γιατι μεχρι τωρα εχω βαλει τουλαχιστον 50 και πολλοι απο αυτους τα παρατησαν διοτι δεν ηταν του ψαξιματος και δεν μπορουσαν την διαδικασια του γεμιζε,μπουκωσε το atomizer καθαριζε κλπ.To NJOY με τα cartomizer τα καταργει ολα αυτα σου δινει και το throat hit και την ευκολια της τζουρας.Μπορω να πω πως ειναι το ιδανικο προιον για καποιον που θελει να μπει στον κοσμο του ατμισματος χωρις να απογοητευθεi.Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στην NJOY απο εμενα :respect:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #151 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 18:51 »
... και να προσθέσω ότι δεν είναι τυχαίο. Αν δεις τις (καταπληκτικές) φωτό του alfisti στην κριτική του για το npro στην πρώτη σελίδα, έχει πέσει πολύ δουλειά και μελέτη στα καρτομάϊζερ.
Όταν και η ποιότητα των ανταλλακτικών βελτιωθεί και δεν έχει διακυμάνσεις από μπαταρία σε μπαταρία π.χ., τότε θα είναι ασυναγώνιστο εάν δεν κινηθούν γρήγορα και οι ανταγωνιστες του στην κατηγορία.

Υ.Γ. να ρωτήσω αν κάποιος έχει ζεστή τζούρα σε άλλο Η.Τ. (εκτός των mod βέβαια) και εάν ναι σε ποιό, γτ σε όλα αυτά που έχω εγώ, μόνο το njoy με το καρτομάϊζερ το καταφέρνει αυτό.

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #152 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 21:01 »
Ενα απο τα μειον που βρισκω στο τσιγαρο ειναι ο φορτιστης παντως.Δεν σου δεινει ενδειξη για το ποτε φορτισε η μπαταρια.Ειναι ακριβως ο ιδιος με αυτον που εχει το evo στο πακετο με τη διαφορα οτι το evo εχει στο usb stick που βιδωνει η μπαταρια λαμπακι που δειχνει την κατασταση της φορτισης ενω το καλωδιο του NJOY δεν εχει.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #153 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 21:07 »
Ενα απο τα μειον που βρισκω στο τσιγαρο ειναι ο φορτιστης παντως.Δεν σου δεινει ενδειξη για το ποτε φορτισε η μπαταρια.

Αυτό πρέπει να είναι ελάττωμα του φορτιστή σου.
Στον δικό μου ανάβει το κόκκινο όταν φορτίζει και πράσινο ότι έχει φορτίσει.
@Atmistis το 510 έχει πιο ζεστό ατμό από το 901 αλλά δεν υπάρχει σύγκριση με το cartomizer του Npro.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #154 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 21:11 »
Ευχαριστώ για την πληροφορία για το 510 αλλά δεν θα πάρω αφού το καρτ. όπως λες είναι καλύτερο.
όσο για τον φορτιστή και εμένα ανάβει πράσινο μια χαρά  :)

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #155 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 22:25 »
Σήμερα θα προσθέσω και γω τις εμπειρίες μου με το NJOY NPro.
To χρησιμοποιώ εδώ και δέκα μέρες παράλληλα με τον 4075 και τον 801 στο MiniTurbo.
Άφησα επίτηδες να περάσουν οι μέρες αυτές για να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.

Για την συσκευασία έχουν πει ήδη οι φίλοι συνατμιστές και δεν έχω να προσθέσω κάτι.

Θα μπω κατευθείαν στην ουσία του θέματος και θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο αντικειμενικός γίνεται:

1. Φορτιστής:
Ένας απλός φορτιστής, τίποτα το ιδιαίτερο. Ο δικός μου δεν ανάβει πράσινο όταν φορτιστεί η μπαταρία και βγάζει ένα περίεργο βούισμα το οποίο πιθανώς και να είναι φυσιολογικό. Πάντως φορτίζει κανονικά. Δεν ξέρω πόσοι φορτιστές έχουν το πρόβλημα με το λαμπάκι πάντως ειδικά οι νέοι φίλοι που δεν γνωρίζουν πολλά θα δυσκολεύονται σίγουρα να καταλάβουν πότε μια μπαταρία είναι φορτισμένη.

2. Μπαταριες:
Στο πακετάκι ήταν δύο. Μια ασημί και μια άσπρη.
Ειδικά την ασημί τη βρήκα κουκλί  :)
Η ασημί έριξε μετά από 4 φορτίσεις αισθητά την απόδοσή της και ίσως έχει κάποιο πρόβλημα με τον πνευματικό διακόπτη.
Οι δύο μπαταρίες είχαν από την αρχή μια διαφορετική συμπεριφορά.
Η ασημί έχει cut off περίπου στα ενάμιση με δύο δευτερόλεπτα και δεν σταματά να δουλεύει στη συνέχεια, ενώ η άσπρη στα τέσσερα δευτερόλεπτα, αναβοσβήνει στη συνέχεια και σταματά να δουλεύει για ένα μικρό χρονικό διάστημα προσπαθώντας να προστατεύσει τον ατμοποιητή από υπερβολική θερμοκρασία.
Νομίζω ότι οι δύο μπαταρίες είναι από διαφορετικές παρτίδες με την ασημί να είναι πιο παλιού τύπου.
Πάντως οι μπαταρίες δεν πληρούν τιςτεχνικές προδιαγραφές που απαιτούνται για ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο και πιστεύω ότι ο χρόνος ζωής τους δεν θα είναι μεγάλος. Ήδη η ασημί δείχνει τα πρώτα προβλήματα.
Μην το πάρετε λάθος δεν αφορά μόνο την NJOY αλλά όλες τις μικρές μπαταρίες ηλεκτρονικού τσιγάρου.
Θα έλεγα ότι οι μπαταρίες είναι της τάξης των 180mAh έως και μέγιστο 200mAh ίσως και λιγότερο. Εάν κάποιος το ξέρει πιο σίγουρα ας μας πει. Το θεωρητικά μέγιστο που μπορεί να δώσει μια τέτοια μπαταρία είναι 1000 mA, στην πράξη πιθανώς λιγότερο. Το ρεύμα όμως που απαιτείται από τον ατμοποιητή μετά από μέτρηση της αντίστασής τους είναι περίπου στα 1200 mA.
Η μπαταρίες καλούνται δηλαδή να δώσουν ρεύμα κατά 20% περισσότερο από το θεωρητικό τους μέγιστο.
Το αποτέλεσμα είναι η γρήγορη καταστροφή τους.
Επαναλαμβάνω ότι αυτό αφορά όλα τα ηλεκτρονικά και όχι μόνο τις μπαταρίες της NJOY.
Αλλά φυσικά μαζί με τον ατμοποιητή δίνουν την αίσθηση ενός πραγματικού τσιγάρου κάτι που για τους περισσότερους και ειδικά νέους φίλους είναι πολύ σημαντικό.
Η διάρκεια λειτουργίας της μπαταρίας προσωπικά δεν με ικανοποίησε (δεν την μέτρησα για να είμαι ειλικρινής) αλλά σίγουρα δεν είμαι το μέτρο σύγκρισης  :))

3. Αυθεντικός ατμοποιητής
Δεν τον δοκίμασα ακόμη, αλλά θα επανέλθω.
Δεν είδα όμως κάτι το ιδιαίτερο.

4. Καρτομάιζερ (ατμοποιητής μιας χρήσης)
Εδώ τα πράγματα άλλαξαν ριζικά.
Πραγματικά είναι μια σημαντική καινοτομία.
Η έκπληξη ήταν πολύ ευχάριστη. Δεν το περίμενα.
Τρομερό throat hit και πολύ παραγωγή ατμού.
Χτυπάνε στα ίσια και ίσως και καλύτερα τους 4075 που ξέρω καλά και βρήκα τη χαρά μου  :)

Με σαφώς περισσότερα πλεονεκτήματα κυρίως για νέους φίλους:
1. Σταθερότητα. Η κάθε ρουφηξιά είναι σχεδόν η ίδια κάτι σπάνιο για ατμοποιητή. Όλες σχεδόν τέλειες.
2. Ευκολία: Δεν χρειάζεται να συμπληρώνεις με υγρό κάθε τόσο. Πάντα η καλύτερη απόδοση.
3. Δεν χρειάζεται "στρώσιμο": Δεν εμπεριέχει εργοστασιακό υγρό το οποίο συνήθως έχει άσχημη γεύση και σχεδόν καθόλου χτύπημα και θες μια μέρα μέχρι να το ατμίσεις. Εδώ η πρώτη τζούρα είναι τέλεια.

Η γεύση του υγρού είναι πολύ καλή και δεν μυρίζει καμένο όπως στους 510.
Η παραγωγή ατμού είναι τρομερή.

Ειδικά σε νέους φίλους αυτά είναι πολύ σημαντικά.
Απλά παίρνεις τζούρα και έχεις πάντα την μέγιστη απόδοση.
Άντε τώρα να εξηγήσεις σε νέο φίλο πως να πάιρνει την καλύτερη τζούρα από έναν συμβατικό ατμοποιητή...

ΓΕΝΙΚΑ
Το καλύτερο τσιγαράκι που έχω δοκιμάσει με μεγάλη διαφορά από το 401.
Πάντα έψαχνα ηλεκτρονικό να έχω στα χέρια μου όταν είμαι με πελάτες ή σε συναντήσεις και δεν μπορώ να κρατώ το MiniTurbo. Τώρα το έχω.  :thumpup:
Το καρτομάιζερ είναι απλά καταπληκτικό.
Όσοι το δοκίμασαν το ζαχαρώνουν ήδη  :laugh1:

Εάν εξαιρέσουμε τις μπαταρίες, τα προβλήματα των οποίων είναι κοινά σε όλα τα ηλεκτρονικά, το συστήνω σε όλους τους νέους φίλους που θέλουν να ξεκινήσουν με το ηλεκτρονικό.
Το καρτομάιζερ θα τους αφήσει σαφώς ικανοποιημένους λόγω ευκολίας, σταθερότητας, "χτυπήματος" και ποσότητας ατμού.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2009, 22:42 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #156 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 22:34 »
ωραίοοοος!
(αλλά ρε παιδιά, αν συμφωνούμε όλοι, δεν θα έχει ενδιαφέρον :D)

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #157 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 22:35 »
Και για να συνεχίζω λίγο να σας πω και τις εμπειρίες μου με το καρτομάιζερ προσαρμοσμένο στο MiniTurbo.

Όποιος καταφέρει να κατεβάσει τζούρα είναι θεός  :))
Ειδικά το Extra High Flue Cured Tobacco που γέμισα δεν κατεβαίνει με τίποτα..  8)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #158 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 22:38 »
πας στοίχημα?

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #159 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 22:44 »
πας στοίχημα?

Θα σε δώ τι θα λες  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #160 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 23:03 »
Εχετε πλακα εσεις οι 2 φουγαροκαραβανες  ¨)

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #161 στις: Νοεμβρίου 11, 2009, 00:15 »
Αυτό πρέπει να είναι ελάττωμα του φορτιστή σου.
Στον δικό μου ανάβει το κόκκινο όταν φορτίζει και πράσινο ότι έχει φορτίσει.
@Atmistis το 510 έχει πιο ζεστό ατμό από το 901 αλλά δεν υπάρχει σύγκριση με το cartomizer του Npro.
Μηπως θα μπορουσες να παραθεσεις μια φωτο του φορτιστη σου?Εχω την εντυπωση οτι δεν θα εχουμε το ιδιο.Το λεω αυτο γιατι το led πανω στο φορτιστη εμενα ειναι κοκκινο(και οχι διαφανο για να μπορει να δειχνει και πρασινο)Παντως αυριο θα επικοινωνησω με αντιπροσωπεια να δω τι θα μου πουν.

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #162 στις: Νοεμβρίου 11, 2009, 00:30 »
Αυτον ειχε εμενα το πακετο


Αποσυνδεδεμένος VAG-ROU

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
    • PAOK EVERYWHERE
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #163 στις: Νοεμβρίου 11, 2009, 09:11 »
Τον ιδιο εχω και εγω και το λαμπακι οντως δεν γινεται πρασινο στο τελος της φορτισης.. Αλλα δεν το βρισκω κακο διοτι εχω το στανταρ μου οτι το αφηνω πανω απο 2 ωρες παντα.. (2 ωρες θελει η καθε μπαταρια) Παντως εχετε δικιο γαι το οτι οι νεοι χρηστες θα τα εβρισκαν σκουρα με αλλα η.τ...
Εγω οταν μπηκα στο φορουμ , πριν καν αποφασισω τι θα παρω διαβαζα για υγρα,πατεντες, εναλλακτικες λυσεις στρωσιματα κτλ. και σκεφτομουν οτι θα ταλαιπωρηθω αρκετα!! Αλλα τπτ  απο ολα αυτα εγινε καθως το Νjoy ειναι πολυ απλο στην χρηση..
Λιγο στην αρχη αναρωτηθηκα για καποια πραγματα αλλα ολα διορθωθηκαν..
Οσο για το cut-off εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα μου ειναι υπερ-αρκετα τα δευτερα που εχει οριο... (καπου 5-6? αν δεν κανω λαθος)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #164 στις: Νοεμβρίου 11, 2009, 09:16 »
Παράθεση
4. Καρτομάιζερ (ατμοποιητής μιας χρήσης)
Κωστα , με ποιου μοντελου βαση ειναι ειπαμε συμβατο το καρτομαιζερ ?
Εχει ξαναδημοσιευτει αλλα ψαχνω και δεν μπορω να το βρω
Το αντιθετου γενους ξερω οτι ειναι το 901 σωστα ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354984 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10382 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191266 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 722 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 601 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589014 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6706 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11995 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13241 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711