vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

443 επισκέπτες, 3 χρήστες
thanos1071, makiskar, Razor.QQ15

NJoy-Ν Pro (με cartomizer).

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #135 στις: Νοεμβρίου 06, 2009, 01:46 »
Εγώ έχω επίσης 3 φορτιστές για 401 και ποτέ δεν είδα πράσινο. Δεν ξέρω καν αν έχουν. Μιλάω γι' αυτούς που βιδώνει κατευθείαν η μπαταρία πάνω στο σώμα (όχι main to USB)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #136 στις: Νοεμβρίου 06, 2009, 01:51 »
Οχ, σόρυ, μπερδεύτηκα. Main to USB είναι κι αυτοί που είπα (του 401). Απλά έχω το μικρό USB ανταπτοράκι πάνω και το έχω κοτσαρισμένο μόνιμα πάνω τους με αποτέλεσμα να τους θεωρώ ενιαίο σύνολο!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος VAG-ROU

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
    • PAOK EVERYWHERE
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #137 στις: Νοεμβρίου 06, 2009, 09:01 »
λοιπον η πρωτη μου μερα χθες με το npro και θα πω και γω τις εντυπωσεις μου..
Το πακετο συμπαθητικο (δεν περιμενα να δω κατι φαντεζι αλλα και μονο που δεν εχει εμφανιση 'φαρμακειου΄και ειναι προσεγμενο μου αρκει)
Φορτησα την μπαταρια και εβαλα για αρχη εινα απο τα παλια φλτρα τα οποια ειναι μαζι με την συσκευασια.. (κανονικη γευση none )
Η πρωτη μου εντυπωση θετικη , μου θυμηζει παρα πολυ ναργιλε ( ::)) αλλα υπαρχει ενα σοβαρο προβλημα..
Οπως ανεφερα και πριν ο ατμος που βγαινει δεν με ικανοποιει καθολου.. Διαβασα προσεκτικα ολο το τοπικ και ολοι οσοι κανατε κριτικη , αλλα και στα βιντεο, ειδα οτι βγαζετε ντουμανια ενω εγω οχι.. κι οταν λεω οχι εννοω οτι βγαινει μεν ατμος αλλα οχι το τρελο ατμο που να με κανει να γουσταρω.. δεν ξερω αν πρεπει να πειραξω κατι ,ηδη διαβασα κατι για το χνουδακι που εχει μεσα το φιλτρο και το βγαλα για να δοκιμασω..
Ειδα μια μικρη διαφορα αλλα οχι τρελα πραγματα...
Εκει που απογοητευτηκα τελειως ειναι οταν εβγαλα το παλιο φιλτρο και εβαλα ενα απο τα καινουρια με το ατομαζερ μαζι...
Τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου.. (με την διαφορα οτι γευομαι την διαρροη ενω με το παλιο φλτρακι τπτ...)
Δεν ξερω πραγματικα τι να κανω λετε να πειραξω τον ατμοποιητη??

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #138 στις: Νοεμβρίου 06, 2009, 13:35 »
Ετσι οπως το περιγραφεις μοιαζει να παιζει κατι με την μπαταρια
Σα να μην υπαρχει αρκετη ταση για να δουλεψουν τα atomizer - cartomizer

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #139 στις: Νοεμβρίου 06, 2009, 14:06 »
Δοκίμασε κ άλλη μπαταρία γιατί μπορεί να έχει δίκιο ο Αbet :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #140 στις: Νοεμβρίου 06, 2009, 20:51 »
Θα το επιβεβαιώσω κι εγώ.
Η παραγωγή ατμού του Njoy είναι θεαματική για super mini μοντέλο.
Χτύπημα δεν θα έχεις με το ατομάιζερ αλλά το καρτομάιζερ  θα …σε χτυπήσει κανονικά!
Να υποθέσω βέβαια ότι δεν παίρνεις μικρή και δυνατή τζούρα σαν κ.τ. αλλά αργή, μακρόσυρτη τζούρα η.τ.;
¨
EDIT:Προσπάθησε επίσης να κλείσεις τη μία τρύπα, εκεί να δεις ντουμάνι και χτύπημα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 06, 2009, 21:37 από sktoris »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #141 στις: Νοεμβρίου 06, 2009, 21:42 »
Παράθεση
και εβαλα ενα απο τα καινουρια με το ατομαζερ μαζι...
εννοεις cartomizer ?

Αποσυνδεδεμένος VAG-ROU

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
    • PAOK EVERYWHERE
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #142 στις: Νοεμβρίου 09, 2009, 12:53 »
Το προβλημα μου παιδια διορθωθηκε τελικα ηθελε το χρονο του οπως φανηκε.. ισως και εγω που δεν ηξερα πως να ρουφαω σωστα..

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #143 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 17:49 »
Λοιπόν σημερα παρέλαβα και εγώ το Njoy και θα ηθελα να πω και εγω την αποψη μου.Ξεκιναω λοιπον.
Με το δικο του atomizer δεν μπορω να καταλαβω που ειναι η δυσκολια της τζουρας.Το αντιθετο θα ελεγα.Ειναι τοσο αερας που αναγκαζομαι να κλεισω τις εισαγωγες αερα για να αισθανθω καποια αντισταση(λετε να επεσα σε προβληματικο atomizer :hmmm:)To ντουμανι πολυ καλο αλλα απο χτυπημα τπτ(υποψιν οτι ατμιζω Blackline και EVO με υγρο high).Αυτο με το φιλτρακι Regular Traditional.
Τωρα για το cartomizer(Regular High).Πολυ καλο throat hit,γευστικο(η γευση ειναι κατι υποκειμενικο βεβαια αλλα για εμενα ειναι η καλυτερη που εχω δοκιμασει στους τοσους μηνες που ατμιζω.Αν καποιος ξερει ποιο υγρο ειναι να παρω με το κιλο 8)) η τζουρα πολυ ανετη,σαν του BL(κλεινωντας και τη μια εισαγωγη αερα) ΑΛΛΑ ρε παιδια δεν ειναι το ντουμανι που βλεπω στα βιντεο.Αυτο που βλεπω στα βιντεο ειναι σαν υγρο VG και το δικο μου συμπεριφερεται σαν PG :hmmm:
Δοκιμασα 2 cartomizer και ειναι ακριβως το ιδιο.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #144 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 18:14 »
αν δείς στην παρουσίασή μου παραπάνω, μιλάω καί εγώ γιά ΠΟΛΥ ελεύθερη τζούρα, άλλοι γιά σκληρή ....
no συμπέρασμα   :hmmm: :hmmm:

το υγρό -εγώ τουλάχιστον, μπορώ να ορκιστώ πως- είναι ecopure. (Είναι ίδιο με τα evo φίλτρα πριν το καλοκαίρι).

Γιά τον ατμό ... μάλλον δεν θα βγάλεις άκρη. Σε μία συσκευή, "παίζουν" πολλά. Ο ατμοποιητής (ακόμη κι αν μιλάμε γιά καρτομάιζερ δεν μπορεί κάποιο να είναι ολόιδιο με άλλο), η μπαταρία (καί η φόρτισή της αλλά καί εργοστασιακές διαφορές), μέχρι καί .... η θερμοκρασία τού τόπου πού άτμιζε ο συνατμιστής καί τού τόπου πού είσαι εσύ!!!!!!!!!!

(Kostaaaaaaa... έγραψα πάλι   :)) :)) :)) :)) :)) :)))

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #145 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 18:22 »
Alfisti εδώ θα διαφωνήσω ... κάθετα  :)
Καμία σχέση η γεύση με το ecopure κατά τη γνωμη μου   ???
Υποψιν ατμίζω ecopure (από όλα τα είδη  :)) ) ακόμα και τώρα.
Το έχεις αναφέρει πολλές φορές και είπα να παρέμβω  ;)
Για να το κάνω "σίγουρο" γέμισα με ecopure τα καρτομάϊζερ αλλά όπως είπα και πιο πάνω... καμία σχέση με τη γεύση του njoy.
Αυτό δεν είναι κακό βέβαια, αλλά μου κάνει εντύπωση που σου φαίνονται ίδια  :confused1: (Α! και είχα υγρά ecopure και το καλοκαίρι  ;) )
Αυτά. Αν έχει κάποιος άλλος την ίδια γνώμη με εσένα, θα πρέπει μάλλον να εξετάσω τη γεύση μου σε ειδικό  :))

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #146 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 18:28 »
Γιά τον ατμό ... μάλλον δεν θα βγάλεις άκρη. Σε μία συσκευή, "παίζουν" πολλά. Ο ατμοποιητής (ακόμη κι αν μιλάμε γιά καρτομάιζερ δεν μπορεί κάποιο να είναι ολόιδιο με άλλο), η μπαταρία (καί η φόρτισή της αλλά καί εργοστασιακές διαφορές), μέχρι καί .... η θερμοκρασία τού τόπου πού άτμιζε ο συνατμιστής καί τού τόπου πού είσαι εσύ!!!!!!!!!!
Η ημέρα κατασκευής του ατμοποιητή, η ηλικία απ΄το κινεζάκι που το έφτιαξε, το φύλο του (π.χ το είχαν μόνο για κατασκευή ατμοποιητών?...), η ομορφιά του, το πάχος της γυναίκας του, εάν δίπλα του δουλεύει καμιά ομορφούλα κτλ.

(Kostaaaaaaa... έγραψα πάλι   :)) :)) :)) :)) :)) :)))
Πολύυυυυυυ καλά τα γράφεις, αλλά γράψτα όλαααααααααα  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Πάντως είναι η μόνο σωστή προσέγγιση στο θέμα:
Ο επόμενος ατμοποιητής ελπίζουμε πάντα ότι θα είναι καλύτερος  :))

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #147 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 18:37 »
@kosta : στην θερμοκρασία αναφερόμουνα όταν σε φώναξα, αλλά... τα ρεστα μου.

@atmistis.
δες τι λέω:  ΟΧΙ τα υγρά. Μιλάω γιά τα high φιλτράκια -πού λογικά είχαν ecopure- πού είχε η intellicig πριν τον Ιούλιο. (Tότε αυτά είχαν ecopure PG).

το γέμισμα με υγρό, δεν είναι ίδιο, άρα.. δεν θα βρούμε την γεύση, όπως όμως δεν ήταν καί τότε όταν ξαναγέμιζα το φίλτρο evo με ecopure VG

Δεν ξέρω αλλά εγώ από την πρώτη τζούρα, εκείνα τα φίλτρα θυμήθηκα.
(ίσως ο κος Πετρόπουλος μπορεί να βοηθήσει -αν ... επιτρέπεται βέβαια-).

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #148 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 18:40 »
και πάλι να σου πω ότι τα high φιλτράκια που άτμιζα και εγώ τότε καμία σχέση με τη γεύση του njoy. Αν κάπου πρέπει να... συμφωνήσω οτι μοιάζουν είναι στη.... γλύκα του ατμίσματος, αλλά πουθενά αλλού. Τεσπα, υποκειμενικά μιλάμε  :)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #149 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 18:43 »
τα πάντα στην ζωή, υποκειμενικά είναι!!!!

νάτη κι η φιλοσοφία!!! :) :) :)) :)) :)) :)) :) :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354989 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10384 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191266 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 722 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 601 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589015 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797212 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6706 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11995 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13241 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711