vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 4 χρήστες
Parolos, paiktaras, Buliwyf, Geraki

Twitter

NJoy-Ν Pro (με cartomizer).

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #60 στις: Οκτωβρίου 28, 2009, 19:03 »
Τι να πω...
Καταπληκτικός  :thumpup:
Και πολύ επαγγελματική παρουσία(ση).

Συγχαρητήρια  :)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #61 στις: Οκτωβρίου 28, 2009, 20:26 »
Πολύ καλή παρουσίαση Under  :thumpup: :thumpup:
Και όντως επαγγελματική :respect:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #62 στις: Οκτωβρίου 28, 2009, 21:11 »
 :)



[το συνημμένο έχει διαγραφεί από τον Διαχειριστή]

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #63 στις: Οκτωβρίου 28, 2009, 21:26 »
 :yes:

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #64 στις: Οκτωβρίου 28, 2009, 23:34 »
Μπραβο Under!!!! Πολυ καλη παρουσιαση...!!! 

Το μονο που τραβηξε την προσοχη, ειναι που κοβεται αποτομα το βιντεο... Πλακα κανω... Μια χαρα ειναι!!!!!  ;D


Αντε και η σειρα μου σιγα σιγα, πολυ το καθυστερησα!  :wall:




Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #65 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 01:50 »
Μπράβο Under! Super review, περιεκτικότατο, αναλυτικότατο και ευχάριστο.
 
Ολα τα λεφτά το σήμα με τους τίτλους στην εναρξη και η εισαγωγή σου!
"Γειά σας ειμαι ο Undertaker απο το e-kapnisma.gr"   :respect:
 
Πρέπει να σε εκμεταλλευτουν στην Njoy με διαφημιστικο τιτλο σε στυλ...
"δοκιμαστε το μην σας πάρει ο ....χάρος!"
 
Πέρα απο την πλάκα, πολυ καλή δουλεια!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #66 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 01:59 »
Έι! Τελικά γράφεις πάρα πολύ καλά στην κάμερα, αν και λίγο υποφωτισμένος. Αλλά τι Undertaker θα ήσουνα σε άπλετο φως!  ;D  Τον "αέρα" τον έχεις πάντως.  8)
 
Για την παρουσίαση - κριτική, πρέπει να πω ότι ήταν πάρα πολύ καλύτερη από πολλούς ξένους "συναδέλφους" που έχω δει. Πραγματικά μου άρεσε!  :thumbsup_move_1:
Πολύ καλή και η αναφορά στο φόρουμ μας.  :thumbup_move_2:
Επίσης το κείμενο του μηνύματος περιεκτικότατο και χρήσιμο. Πραγματικά επαγγελματική παρουσίαση!
 
 

Τώρα για το τσιγαράκι έχω να πω ότι η μπαταρία του τελικά είναι μια χαρά ή για να το πω κι αλλιώς, είναι πολύ καλύτερη από ό,τι περίμενα. Το χρησιμοποιώ μερκές μέρες τώρα και με εξέπληξε ευχάριστα από άποψη διάρκειας. Σκέφτομαι να το γυρίσω αποκλειστικά σε NPro με καρτομάιζερ. Το μόνο που με προβληματίζει ακόμα είναι το στοκ που έχω σε 401 parts αλλά και η τιμή των καρτομάιζερ (που ακόμα δεν έχει δοθεί επίσημα). Η αλήθεια είναι ότι αν καλομάθεις στο NPro με καρτομάιζερ, δύσκολα θα σε ικανοποιήσει κάποιο άλλο.
Για τους λόγους που ανέφερα πριν, προσπαθώ να μην καλόμάθω ακόμα αλλά δεν βλέπω να τα καταφέρνω.  :tongue_smilie:
 
Επίσης έχω γεμίσει μερικές φορές κάποια καρτομάιζερ με σχετικά καλά αποτελέσματα. Μπορεί να μην πέτυχα τη διάρκεια του εργοστασιακού αλλά δούλεψε σχεδόν το ίδιο καλά. Ο τρόπος γεμίσματος που επέλεξα είναι ο απλούστερος: Με μια σύριγγα με πλαστική "βελόνα" που βάζω από τη μεριά που βιδώνει η μπαταρία, ριχνω λίγο λίγο το υγρό μέσα χτυπώντας το φίλτρο μερικές φορές πάνω στο τραπέζι για να απλωθεί στο εσωτερικό του. Στο τέλος ένα φύσημα (από τη μεριά που τραβάμε), για να φύγει πιθανόν πλεονάζον υγρό (που μπορεί να καταλήξει στην μπαταρία), σκούπισμα και έτοιμο.
 
Κάνοντας έναν πρόχειρο υπολογισμό, με μια υποθετική τιμή γύρω στα 3 ευρώ το καρτομάζερ, ακόμα κι αν το γεμίσεις 5 φορές βγαίνει κάπως ακριβότερο από ένα τσιγάρο με κανονικό ατομάιζερ. Μιλάω βέβαια για κάποιο τσιγάρο με ατομάιζερ των 5-6 ευρώ και φτηνά υγρά, και βέβαια για βαριά χρήση. Για ελαφριά χρήση είναι αχτύπητο. Μιλάω πάντα για χρήση με καρτομάιζερ, έτσι;
 
Ένα μείον: Μου τη σπάει άφάνταστα το πολύ κόκκινο, φωτεινό λαμπάκι. Επειδή είναι και λίγο χοντρούτσικη η μπαταρία, έχει και μεγάλη επιφάνεια και κάνει "μπαμ" από τα 100 μέτρα.  :tongue_smilie:  Πρέπει να σκεφτώ κάτι που να είναι καλαίσθητο και να μειώνει τη φωτεινότητα. Όποιος έχει κάποια ιδέα ας τη ρίξει.
 
Στον κ. Πετρόπουλο θα έλεγα να σκεφτεί σοβαρά τη λαϊκη σοφία που λέει "Η φτήνεια τρώει τον παρά". Σε περίπτωση ακριβων καρτομάιζερ είναι σίγουρο ότι θα αναζητηθούν αλλού πηγές εφοδιασμού από τους χρήστες. Το προϊόν είναι πολύ καλό, ακόμα και με τα υπάρχοντα καρτομάιζερ που έχουν το περιστασιακό μικρο-πρόβλημα σταξίματος υγρού στο στόμα κατά το τράβηγμα.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #67 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 02:22 »
Under μπράβο. Από τις πιο άνετες παρουσιάσεις που έχω δει. Άμεσότητα, καθόλου φλυαρεία και σωστά στοχευμένη κριτική.  :thumpup:

Btw, μήπως πηγαίνεις στο Aligator;

Αποσυνδεδεμένος cap

  • *****
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
  • EGO/GG/NPRO
    • Γυρίζω και μυρίζω!
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #68 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 09:40 »
Εξαιρετική η παρουσίαση του Undertaker. Από τις πιό "επαγγελματικές" εκφωνήσεις που έχω δει από Ελληνα, χωρίς όμως να φαίνεται στημένη.

Για τα cartomizers, έχω να πω οτι τα έχω ερωτευτεί (παρά το στάξιμο, το οποίο όμως δεν βρήκα ιδιαίτερα ενοχλητικό,εκτός από 1-2 cartomizers που ήταν λίγο τιγκαρισμένα). Δύο παρατηρήσεις όμως:

Ο under λέει οτι "230 τζούρες = περίπου δυο πακέτα" αν άκουσα καλά. Εγώ θα έλεγα οτι 1 ΚΤ = 15 τζούρες, άρα 230 τζούρες = περίπου 15 τσιγάρα, οχι δύο πακέτα.

Από την άλλη, βρε παιδιά, εγώ από ΚΤ έχοντας γυρίσει πλέον σε 0,3 (όποτε κάνω), θεωρητικά αν ξεμείνω από ΗΤ θέλω 1 - 1,5 πακέτο ΚΤ. Στα cartomizers θέλω 3 (low) την ημέρα. Overdose; Τόσο καιρό χρησιμοποιώ το ΗΤ και δεν έχω καταλάβει (ακόμα) ποιά η αντιστοιχία λήψης νικοτίνης σε σχέση με το ΚΤ. Διαφωτίστε με κάποιος!

Επίσης, το ξαναγέμισμα των cartomizers εγώ το κάνω με συριγγούλα από την τρυπίτσα (και περιμένω 5-10 λεπτά να ποτίσει). Γενικά όμως δεν μου κρατάνε παραπάνω από ένα ξαναγέμισμα γιατί πέφτει πολύ η απόδοσή τους. Ισως το υγρό που χρησιμοποιώ να μην είναι ιδανικό (janty ry2 και cml από funstore). Εμπειρίες με άλλα υγρά (π.χ. ecopure); Εχετε διαφορά;







Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #69 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 13:10 »
@under well done  :thumpup: Εύγε παιδί μου, άντε να σε δούμε και σε δελτία ειδήσεων  :))
@cap Πρόεδρε έχω την εντύπωση πως δεν θα βρεις άκρη σε σχέση με το βαθμό απορρόφησης νικοτίνης από το σώμα ενός ατμιστή Η.Τ. σε σχέση με το κανονικό.
Είναι κατά πολύ μικρότερος από αυτόν του κ.τ. (ΕΥΤΥΧΩΣ)  :)

Με ecopure (rich/ regular/ menthol όλα σε low), πολύ καλή γεύση και ατμός  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #70 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 14:05 »
Ευγε στον under και σε ολους
Παράθεση
Ένα μείον: Μου τη σπάει άφάνταστα το πολύ κόκκινο, φωτεινό λαμπάκι
Τι θα ελεγες για μια μικρη επαλειψη με μαυρο ανεξητιλο μαρκαδόρο ?
Ημιμετρα βεβαια θα μου πεις...αλλα αμα σε εκνευριζει τοσο δοκιμασε

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #71 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 14:08 »
Το έχω δοκιμάσει σε άλλο τσιγάρο παλιότερα αλλα δεν έπιασε. Η διαφορά ήταν ελάχιστη.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #72 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 14:20 »
Ο under λέει οτι "230 τζούρες = περίπου δυο πακέτα" αν άκουσα καλά. Εγώ θα έλεγα οτι 1 ΚΤ = 15 τζούρες, άρα 230 τζούρες = περίπου 15 τσιγάρα, οχι δύο πακέτα.

Όντως, κάπου έγινε λάθος στον υπολογισμό από τον Under. Με το ζόρι βγαινει 1 πακέτο.

Παράθεση
Επίσης, το ξαναγέμισμα των cartomizers εγώ το κάνω με συριγγούλα από την τρυπίτσα (και περιμένω 5-10 λεπτά να ποτίσει). Γενικά όμως δεν μου κρατάνε παραπάνω από ένα ξαναγέμισμα γιατί πέφτει πολύ η απόδοσή τους. Ισως το υγρό που χρησιμοποιώ να μην είναι ιδανικό (janty ry2 και cml από funstore). Εμπειρίες με άλλα υγρά (π.χ. ecopure); Εχετε διαφορά;

Κι εγώ δε γέμισα πολλές φορές ακόμα το ίδιο καρτομάζιερ. Μέχρι 2 φορές όμως ήταν αποδεκτή η ποιότητα και η λειτουργία του (με RY4 ή Flue Cured Tobacco).
Ίσως το υποθετικό 5 φορές που ανέφερα να είναι υπεραισιόδοξο. Μάλλον θα εξαρτάται και από το υγρό αλλά και από τους γνωστούς κινέζικους χίλιους δυο παράγοντες. Αν θυμάμαι καλά ο Alfisti νομίζω ανέφερε ότι το γέμισε πολλές φορές.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #73 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 14:25 »
Το έχω δοκιμάσει σε άλλο τσιγάρο παλιότερα αλλα δεν έπιασε. Η διαφορά ήταν ελάχιστη.

Λίγη μαύρη μονωτική ταινία?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #74 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 14:39 »
Κλασικός modder!  :tongue_smilie:   :))
Είπα να ναι και καλαίσθητο.  ::)
 
Μάλλον λίγο γκρίζο πλαστικό χρώμα από αυτό που βάφουμε τους τοίχους θα΄κανε τη δουλειά αλλά δεν έβαψα κάτι γκρι τελευταία για να έχω εύκαιρο.  :(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1113825 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 505648 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8706 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154001 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567955 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243120 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293295 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1494 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762066 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 930 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3830 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13775 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios