vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

317 επισκέπτες, 3 χρήστες
thanos1071, antiklitos140, tasos1976

NJoy-Ν Pro (με cartomizer).

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 18, 2009, 23:12 »
Αν το κανεις αυτο Κωστα θα εχεις φτιαξει το απολυτο ΗΤ
Και φυσικα 8α το ονομασουμε  Κwstaleon ( οπως kameleon)  :thumpup:

Μα ήδη αυτή τι στιγμή αλλάζοντας τα καπάκια το MiniTurbo-leon(  :)) ) χρησιμοποιεί 3 διαφορετικούς ατμοποιητές.
Τον 801, τον 901 και τον 510.



Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #46 στις: Οκτωβρίου 18, 2009, 23:18 »
Παιδια Μπραβο Παρα πολυ καλες και κατατοπιστικες οι κριτικες σας.
Πιστυω οτι τι κοστος του καρτομαιζερ θα παιξει τον σημαντικοτερο ρολο τελικα

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #47 στις: Οκτωβρίου 18, 2009, 23:22 »
έγραψα καί παραπάνω πως το κόστος θα είναι "η ευχάριστη έκπληξη"   ;)

(βλέπεις asala, είχα το προνόμιο να παραλάβω μόνος μου, άρα καί να ενημερωθώ!!!).

το κακό είναι ότι αργούνε   :'(
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 18, 2009, 23:42 από alfisti »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #48 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 01:22 »
Ξέχασα να πω ότι το αγόρασα κι εγώ. Πάντα ήμουν υπέρμαχος της φιλοσοφίας των καρτομάιζερ και παρά του ότι είχα στοκ σε 401, (και 901-Mini Turbo) δεν μπόρεσα να αντισταθώ.  :tongue_smilie:

Πραγματικά το καρτομάιζερ κρατάει πάρα πολύ. Οι μπαταρίες δεν είναι κακές απλά σε όλα τα η.τ. τις βρίσκω... λίγες. Αυτά ισχύουν για το εργοστασιακό καρτομάιζερ, αν το γεμίσεις μόνος σου, κρατάει λιγότερο αλλά δεν έχει και την ίδια σταθερή απόδοση. Υποθέτω ότι παίζει ρόλο και το υγρό.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #49 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 01:54 »
Δεν εχω καταλαβει, το cartomizer πωλειται κανονικα;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #50 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 01:58 »
Όχι ακόμα γιατί δεν είναι τελειοποιημένα.
Αν επιμένεις όμως (και υπάρχουν), ναι.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #51 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 02:08 »
Πηγα να κανω edit να συμπληρωσω κι αλλα που θελω να ρωτησω και με προλαβες :)
Λοιπον: Αυτο που κρατω ως τωρα ειναι οτι το cartomizer κραταει περιπου 250 εισπνοες. Οτι μπορουμε να το ξαναγεμισουμε με οτι υγρο θελουμε. Το ποσες φορες ειναι σχετικο μαλλον. Δεν εχω καταλαβει τι γινεται, αν προσπαθησουμε να το γεμισουμε περισσοτερες φορες απο οσες 'αντεχει', 'μπουκωνει' ο ατμο; 'χαλαει' ο πολυεστερας; Στην δικη μου περιπτωση μαλλον θα χρειαζομουν τουλαχιστον 4 cartomizer την ημερα, αλλα αν πραγματικα μπορει να ξαναγεμισει, ισως και 1 να μου ητανε αρκετο. Αν η τιμη του ειναι καπως...λογικη, πιστευω οτι εχει ενδιαφερον.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #52 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 02:17 »
Για το γέμισμα, δεν ξέρω να σου πω κατά πόσο θα είναι πετυχημένο. Εγώ το δοκίμασα βγάζοντας την μικρή άσπρη τάπα με την τρυπούλα από τη μεριά που τραβάμε τη τζούρα αλλά είναι σχετικά εύθραυστη και σπάει εύκολα. Εμένα μου έσπασε αλλά το άφησα έτσι ανοιχτό και άτμισα κανονικότατα.

Υποθέτω ότι μετά από μερικά γεμίσματα θα παθαίνουν αυτό που παθαίνουν και οι άλλοι λίγο αργότερα: Πτώση της απόδοσης.

Όσο για την τιμή, θα τη δούμε. Δεν μπορεί να είναι υπερβολική πάντως. Μόλις είχα μια συζήτηση για ένα πουράκι με καρτομάιζερ εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,573.msg9920.html#msg9920

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #53 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 05:01 »
Κριτικη NjOY NPRO

Ειμαι ο τελευταιος απο οσους επιλεχθηκαν που παρελαβα το πακετο,γιαυτο και η αργοπορημενη κριτικη  ;D
Καταρχας ευχαριστω την εταιρια και τον κ.Πετροπουλο για την ευκαιρια που μου δοθηκε να δοκιμασω αυτο το η.τ.

   * Για τη συσκευασια και την τιμη της δεν μπορω να βαλω βαθμολογια,αφου ηταν δωρεαν για δοκιμη.Ωστοσο οι εντυπωσεις ειναι αριστες.Βαρυφορτωμενη με 2 πακετα cartomizers,ενα βανιλια και ενα καπνο,μπολικα κανονικα φιλτρακια,2 μπαταριες και ενα ατμοποιητη

    * Εμφάνιση 8/10

Η μπαταρια ειναι σε πολυ ωραιο μαυρο χρωμα,ομως δεν ταιριαζει καθολου με το χρωμα των καρτ. και των φιλτρων που ειναι το κλασσικο πορτοκαλι.Πιστευω πως σε μαυρο θα ηταν πολυ πιο ωραιο εξωτερικα.Ωστοσο αυτη ειναι καθαρα η δικη μου υποκειμενικη αποψη

    * Ατμοποιητης 8/10

Αρκετα καλος ο ατμ.,αφου δεν χρειαστηκε καθολου στρώσιμο,το ντουμανι ικανοποιητικο,με μετριο προς καλο χτυπημα στο λαιμο.Χρειαζεται αργες και μακροσυρτες τζουρες για την καλυτερη αποδοση απ'οτι εχω καταλαβει.Σε συγκριση με TITAN και prestige χρειαζεται περισσοτερη δυναμη στο τραβηγμα,αλλα σε συγκριση με το EVO πολυ λιγοτερη.Το σταξιμο ειναι ευκολο,αφου αν και δεν ειναι ανοικτου τυπου,η γεφυρα του ατμ.ειναι μεγαλη και μπορεις να τη δεις καθαρα.

   * Cartomizer 10/10

Δεν το περιμενα,αλλα με το καρτ. επαθα πλακα  :) .Απλα εξαιρετικό.Πολυ ντουμανι,ζεστος ατμος,ιδιεταιρα στις πρωτες τζουρες ειναι πραγματικα απιθανο,το χτυπημα στο λαιμο σαν κανονικο τσιγαρο!!Και με μεγαλη διαρκεια!Συγκεκριμενα,για να εξαντλησω εντελως ενα καρτ. χρειαστηκαν 2 σχεδον μπαταριες(και ακομα ατμιζε,αλλα φυσικα με πολυ χαμηλη αποδοση)Και οι 2 γευσεις πολυ καλες,ειδικα το regular εξαιρετικο και η βανιλια πολυ καλη αν και δεν συμπαθω τη γευση ιδιεταιρα.

    * Μπαταρίες 6/10

Το αδυνατο σημειο για μενα σε αυτο το τσιγαρακι.Η αποδοση τους και η διαρκεια τους ειναι γενικα μετρια και επισης εχουν και το πολυ ενοχλητικο cutoff,που δεν επιτρεπει πολυ μεγαλες τζουρες

Γενικα ειναι ενα καλο η.τ.,που προσωπικα αν ηταν manual οι μπαταριες θα ητανε για μενα το καλυτερο,αφου το cartomizer ειναι απλα εκπληκτικο,απολαυστικοτατο,αλλα και ο ατμ. ειναι αρκετα καλος

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #54 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 07:32 »
Σε λίγο έρχεται και η βίντεο - κριτική σε 16:9 true HD από τον tronicgr  :))

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #55 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 08:44 »
Βασικά έχουμε και του skortis και του Under και φυσικά την video παρουσίαση του tronic.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #56 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 12:49 »
Και οι τρεις βίντεο θα έχουν.  :)
Ίσως ετοιμάζουν υπερπαραγωγή.  :hmmm:
  ;D

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #57 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 14:26 »
Καθυστερησα γιατι ειμαι εν μεσω μετακομισης και δεν εχω προσβαση στο PC μου. Παρόλα αυτα εχω ανεβασει την βιντεο παρουσιαση μου στο καναλι μου στο youtube... Αλλα θα φτιαξω και συμπληρωματικο βιντεο αφου μετα απο εκτεταμενη χρηση εμαθα περισσοτερα για Npro που αξιζει να τα μοιραστω μαζι σας!

 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #58 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 22:22 »
Με γεια το Njoy Ατμος!
Προς το παρόν απολαμβάνω το Npro με το cartomizer του, το οποίο ήταν υπέροχη έκπληξη και καινοτομία στα ηλεκτρονικά τσιγάρα.
Κι ας με αφήνουν γρήγορα οι μπαταρίες, η ευκολία χρήσης του με κερδίζει.
Έχω πνιγεί λίγο στη δουλειά, αλλά δεν πειράζει, αποκτώ εμπειρία χρήσης του njoy σε καταστάσεις...πίεσης :))


Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #59 στις: Οκτωβρίου 28, 2009, 18:17 »
Άργησα (άτιμη δουλειά!) αλλά τα κατάφερα!!!  ;D

Παρακάτω θα δείτε το video-review για το NPRO...
Παρακαλώ να θυμάστε πως είναι το πρώτο μου review, πως οι ικανότητές μου στο video editing είναι για τα μπάζα και πως ποτέ δεν έγραφα καλά στην κάμερα...

Περιμένω λοιπόν τα σχόλιά σας, χωρίς φόβο και πάθος, αλλά να θυμάστε πως το κουμπάκι του ban είναι κοντά μου, και με τρώει το δάχτυλο να το χρησιμοποιήσω!! :fight_knuppel: :fight_knuppel:
(αστειεύομαι φυσικά!)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qwgQ5pG7t_w[/youtube]

Μια επιγραμματική βαθμολογία για το NPRO

Πακέτο: 4/5 - δεν παίρνει το 5άρι, μονο και μόνο επειδή εχει μόνο 1ατμ. Με 2 θα ήταν πολύ καλύτερα
Μπαταρία: 4/5 - 2,5 ώρες είναι καλή αυτονομία για την κατηγορία του, αλλά θα μπορούσε και καλύτερα.Θα έβαζα 3, αλλά κερδίζει ένα βαθμό επειδή (αν και αυτόματη) η μπαταρία δεν επηρρεάζεται από δυνατούς θορύβους και αέρα
Εμφάνιση: 3/5 - Κλασσικό στυλ, όχι κάτι εξεζητημένο αλλά όχι και κάτι πολύ διαφορετικό. Δεν μου άρεσε το ότι τα φίλτρα είναι καφέ και όχι μαυρα, αλλά αυτα είναι προσωπικά γούστα (σε άλλους άρεσε)
Ευκολία χρήσης: 3/5 - Ευκολο στην χρήση, και στο ξαναγέμισμα αλλά δυστυχώς ΠΟΛΥ σφιχτή τζούρα!
Ατομάιζερ: 3/5 - Πολύ καλός ατμός, πολύ ωραίο στις γεύσεις, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής αλλά ελάχιστο throat hit.
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 3,3 - Άνω του μετρίου, με κάποια πολύ καλά στοιχεία που μόνο αδιάφορο δεν το καθιστούν. Well Done NJOY!  :thumpup:

Cartomizer: 5 - 5άρι, και μάλιστα άνετα! Ακόμα και με το πρόβλημα του σταξίματος! Μιλάμε το τσιγαράκι αναγεννάται με το cartomizer! Αν φτιαχτεί το στάξιμο και η τιμή είναι σχετικά καλή, το Npro θα είναι το ιδανικό τσιγάρο του αρχάριου, και ένας ισχυρότατος διεκδικητής της αγοράς των πιο έμπειρων.

Περιμένω λοιπόν με αγωνία τα cartomizer, και μια φιλική συμβουλή στην Njoy: Σκεφτείτε να κάνετε κάτι με αξεσουάρ (θήκες, e-case, passthrough κλπ), και προσθέστε και ενα 2ο ατμ στα starter pack. Ο ανταγωνισμός είναι σκληρός  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354513 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10206 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191015 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 645 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 521 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588658 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7184 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312500 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6579 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11871 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13100 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711