vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

165 επισκέπτες, 9 χρήστες
Buliwyf, nipapa, xloupas, maprix, Chris66, I.P, geotron, Jorge, ZoeM

Twitter

Άτμισμα και Παχυσαρκία

Αποσυνδεδεμένος xaimena

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #135 στις: Απριλίου 18, 2013, 15:29 »
Πριν ένα χρόνο 168,8

πριν 3 μήνες 118 περίπου (αρχίζω το άτμισμα)

αρχίζω να πεινάω (σε έναν άνθρωπο που βγάζει στερητικά φαγητού μηνών,το να ξαναβγάλει στερητικά απο το τσιγάρο το ηλεκτρονικό είναι πολύ άσχημο)

την πρώτη μέρα ατμίσματος ενώ έχω ρυθμίσει τον όργανισμό ρολόι (πεινάω,πεινάω πολύ) λέω ή ξανααρχίζεις το κωλοτσίγαρο ή ξεκινας πρωινό περπάτημα)

Λέω σπύρο διάλεξε...

Ξυπνάω κάθε μέρα στις 6 με 6μιση(στην αρχή με τρομερό ζόρι)(παλιά κοιμόμουν 6 το πρωί)λέω το κωλοτσίγαρο δεν το ξαναπιάνω,τώρα πια κάνω 5-6 χιλιόμετρα την ημέρα, διατάσεις αλλά κωσταντάρα,λίγες αντιστάσεις και λίγα βάρη,αποτέλεσμα να έχω χάσει στο τελευτάιο τρίμηνο αλλά 15-16 κιλά και όλα αυτά δίπλα στην θάλασσα.

και πριν δίπλα στην θάλασσα ήμουν αλλά με το κωλοτσίγαρο και το βάρος τα έχανα όλα τα όμορφα.

Για την ιστορία ήμουν το προηγούμενο σάββατο 103 και συνεχίζω.

Αν μου έλεγε κάποιος πάρε βάρος ή ξεκίνα το κάπνισμα θα έλεγα ξαναπηγαιντε με στα 168,8.

Μυρίζω την θάλασσα πια,το ιώδιο,σε ένα φίλο προχθές είπα μυρίζω το οξυγόνο και με κοιταζε σαν εξωγήινο.

Εξαιτίας της επαναφοράς της γεύσης ελάττωσα σε τρελό ποσοστό ζάχαρη και αλάτι.

Όμορφα πράγματα,θα μου κρατήσει  συντροφία για λίγο ακόμα και θα το θυμάμαι σαν μια ομορφη γκόμενα που μου φέρθηκε όμορφα και με βοήθησε αλλά είμαι πάνω και πέρα απο αυτήν, θα την αγαπώ πάντα ίσως καμιά φορά να τραβώ και καμιά τσουρίτσα(ανευ νικοτίνης εκει νομίζω τα χαλάμε με την κοπελια),έτσι για το ντουμάνι και όλα όμορφα.  :bye:



Αποσυνδεδεμένος voltaire

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #136 στις: Μαΐου 12, 2013, 11:30 »
Το θέμα αυτό μετράει 15 περίπου μήνες, ίδιο καιρό είμαι ατμιστής και εγώ.
Ομολογώ πως το είχα φόβο, αρκετό. Στο 1.85 και 130 κιλά που ήμουν σίγουρα είχα λόγο να φοβάμαι τα χειρότερα.
15 λοιπόν μήνες μετά, χωρίς ίχνος δίαιτας ή έστω περιορισμού είμαι 140.
Ναι, έβαλα 10 κιλά. Ναι, όλα είναι πλέον πιο νόστιμα.
Ποιά είναι η διαφορά;
Πριν από δύο χρόνια ακριβώς πήγα στο σπίτι μιας φίλης, στα γενέθλια της. Μένει στον 6ο , χωρίς ασανσέρ. Α και μαζευτήκαμε στην ταράτσα, στον 7ο... Θυμάμαι πως μου είχε κοπεί η ανάσα. Έπρεπε να περάσει ένα δεκάλεπτο για να καταφέρω να πω Χρόνια πολλά.
Φέτος πάλι τα γιόρτασε σπίτι της. Ανέβηκα κανονικά. Ψάρωσα .. 
Δύο μέρες μετά πήγα για τρέξιμο. Έτρεξα μια ώρα.. Πιάστηκαν τα πόδια μου, καρδιά πνευμονία τίποτα. Σήμερα πήγα ξανά. Πολύ άνετα, λες και είμαι 20 χρόνων.
Θα επανέλθω σε ένα 6μηνο , κοντά στα 85 κιλά.

Ο νέος μου άκαπνος εαυτός τα πάει πολύ καλά. Καλή συνέχεια συνατμιστές




Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος morfeas3kala

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #137 στις: Μαΐου 12, 2013, 13:33 »
Διαβάζω τις ιστορίες σας και νιώθω σαν να κάνω κατι λάθος.. Και θα σας πω τη δική μου...

Κάπνιζα περίπου ένα 25αρι πακέτο τη μέρα.. Ήμουνα 70 κιλά..

Ξεκινάω πριν 2 μήνες το άτμισμα.. Αυξάνεται η όρεξη και τρωω φανερά περισσότερο! Είμαι 70 κιλά.. :hmmm: :hmmm:

Ξεκινάω το ποδόσφαιρο σε μία ομάδα ποδοσφαίρου.. Προπόνηση 4 φορές την εβδομάδα. Αγώνα κάθε Σάββατο η Κυριακή..
Είμαι 70 κιλά :dontknow: :dontknow:

Έρχομαι στη γιαγιά μου... Με τα'ί'ζει σαν ελέφαντα για συνεχόμενες μέρες και επειδή είναι και γιαγιούλα, ΔΕΝ καπνίζω και ΔΕΝ ατμιζω για όλες τις μέρες που ήμουνα εκεί.. Είμαι 70 κιλά :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:


Τι λάθος κάνω σε σχέση με τους άλλους που χάνουν και πέρνουνε κιλά για πλάκα????????

Αποσυνδεδεμένος Bensoz

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
  • It's kinf of FUN to do the impossible
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #138 στις: Μαΐου 12, 2013, 13:39 »
Morfea δεν κανεις κάτι λάθος απλά ο μεταβολισμός σου δεν επηρεάστηκε από την διακοπή τοιού καπνίσματος αυτό είναι καλο τώρα αν θες να πάρεις δεν έχει σχέση με το ηλεκτρονικό κάπνισμα μπορείς να απευθυνθείς στον προπονητή σου η σε κάποιο fitness shop :D

Αποσυνδεδεμένος morfeas3kala

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #139 στις: Μαΐου 12, 2013, 13:44 »
Μπα όχι δεν έχω πρόβλημα.. Είμαι και 1,73 στο ύψος οπότε θεωρώ πως είμαι μια χαρά!! Και νιώθω και μια χαρά!!
Απλά μου έκανε  εντύπωση και εμένα, γιατί με αυτά που άκουγα, περίμενα να έπερνα κάποια κιλά με την διακοπή του καπνίσματος.. Αλλά τελικά όπως λες Bensoz δεν επηρεάζεται με τίποτε!!

Αποσυνδεδεμένος Bensoz

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
  • It's kinf of FUN to do the impossible
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #140 στις: Μαΐου 12, 2013, 13:48 »
Χάχα μην το λες όχι και με tpt :D
Απλά δεν έχει σχέση με αυτό εδώ το νήμα :D
Υπάρχουν καλούδια που το επηρεάζουν αλλα απότι είπες παίζεις μπάλα μια χαρά είσαι στα κιλά σου για το ύψος !για να μην μας κράξουν για offtopic όμως αυτά για το βάρος σου :P

Αποσυνδεδεμένος xaimena

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #141 στις: Μαΐου 12, 2013, 14:28 »
Το θέμα αυτό μετράει 15 περίπου μήνες, ίδιο καιρό είμαι ατμιστής και εγώ.
Ομολογώ πως το είχα φόβο, αρκετό. Στο 1.85 και 130 κιλά που ήμουν σίγουρα είχα λόγο να φοβάμαι τα χειρότερα.
15 λοιπόν μήνες μετά, χωρίς ίχνος δίαιτας ή έστω περιορισμού είμαι 140.
Ναι, έβαλα 10 κιλά. Ναι, όλα είναι πλέον πιο νόστιμα.
Ποιά είναι η διαφορά;
Πριν από δύο χρόνια ακριβώς πήγα στο σπίτι μιας φίλης, στα γενέθλια της. Μένει στον 6ο , χωρίς ασανσέρ. Α και μαζευτήκαμε στην ταράτσα, στον 7ο... Θυμάμαι πως μου είχε κοπεί η ανάσα. Έπρεπε να περάσει ένα δεκάλεπτο για να καταφέρω να πω Χρόνια πολλά.
Φέτος πάλι τα γιόρτασε σπίτι της. Ανέβηκα κανονικά. Ψάρωσα .. 
Δύο μέρες μετά πήγα για τρέξιμο. Έτρεξα μια ώρα.. Πιάστηκαν τα πόδια μου, καρδιά πνευμονία τίποτα. Σήμερα πήγα ξανά. Πολύ άνετα, λες και είμαι 20 χρόνων.
Θα επανέλθω σε ένα 6μηνο , κοντά στα 85 κιλά.

Ο νέος μου άκαπνος εαυτός τα πάει πολύ καλά. Καλή συνέχεια συνατμιστές




Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2


Φίλε ευγε για την απόφασή σου να ξεκινήσεις όμορφα πράγματα,όμως στα λόγια σου διέκρινα έναν ερεθισμό να το πω ευγενικά  ;D και για αυτό μπράβο σου αλλά φιλική συμβουλή και αμα θες την κρατας.

Μην κάνεις δίαιτα,κάνε διατροφή,οχι διατροφικά τρικ.
Δεν είναι για 6 μήνες είναι για πάντα η διατροφή, η διαιτα για 6 μήνες άρα μετά τι;  :confused1:

να βάλεις στο προγραμμά σου λίγη ασκηση πολύ λίγη για αρχή,περπάτημα,γιατί τα γόνατα είναι οτι πιο σύνθετο έχεις στο σώμα σου απο πλευράς αρθρώσεων.

Πιο μικρό στόχο γιατί άνθρωπος είσαι που λέει και το τραγούδι,και λυγάς  ;D

Στα κιλά σου ένας οκ στόχος είναι σε 6 μήνες να είσαι 30 κιλα κάτω.σουπερ είναι και αυτό και μετά επαναπροσδιορίζεις.

κάντο σωστά γιατί κρίμα ταλαιπωρία

Φιλικά και αν θες τα ακούς.

Καλή αρχή και καλά αποτελέσματα. :respect:

καλή σου μέρα

Υ.Γ Αν θες αγάπα το σώμα σου που σε εφερε μέχρι εδώ με τόσα κιλά και δεν είπε ποτέ τπτ χωρίς κανένα παράπονο.Πες του ένα ευχαριστώ και δώστου όμορφα πράγματα να δουλέψει βάλε κατοστάρα βενζίνη και όλα θα πάνε άριστα,πρώτα απο όλα η υγεία


Διορθωση παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 12, 2013, 17:31 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος voltaire

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #142 στις: Μαΐου 13, 2013, 01:18 »

Πολύ καλά μου τα λες φίλε μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
Δεν έχω σκοπό να κάνω ούτε δίαιτα ούτε διατροφή. Απλά θέλω να βάλω την άσκηση στην ζωή μου.
Όταν καπνίζεις χρόνια έχεις συμβιβαστεί με κάποια πράγματα, ξέρεις πως αυτά είναι για τους "άλλους", όχι για σένα. Τα δεχόμαστε σιωπηλά μέσα μας και ανάλογα με τις συνθήκες βρίσκουμε τις ανάλογες δικαιολογίες, βλέπε δουλειά, υποχρεώσεις, καιρός κτλ.
Όταν καπνίζεις 15+ χρόνια δύο πακέτα την μέρα, έχεις διαγράψει από το μυαλό σου και το περπάτημα και το τζόκινγκ και το μπάσκετ και το κολύμπι και όλα.
Το δικό μου τουλάχιστον το μυαλό ήθελε τον χρόνο του να με αλλάξει κατηγορία, να με εντάσσει ξανά στους ανθρώπους με λειτουργικά πνευμόνια.
Δεν βάζω στόχο να χάσω κιλά σε 6 μήνες, άλλο κατάλαβες. Βάζω στόχο να απολαύσω τα απαλλαγμένα από τον καπνό πνευμόνια μου, θα περπατήσω, θα κολυμπήσω, θα τρέξω, θα παίξω μπάσκετ, είμαι σίγουρος πως θα δω αποτελέσματα και στην ζυγαριά, και θα επανέλθω σε 6 μήνες για αναφορά.

Υ.Γ. Δεν έχει διαφορά στην απόδοση η κατοστάρα, τζάμπα λεφτά είναι κατ'εμέ

Καλό βράδυ συνατμιστές :-)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 13, 2013, 03:09 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος xaimena

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #143 στις: Μαΐου 13, 2013, 15:12 »
Αρκετός κόσμος με έχει βοηθήσει αρκετά εδω μέσα και νιώθω πολύ καλά με αυτό.

οπότε θα μπώ να γράψω λίγα λογάκια ακόμα σε κάτι που πιστέυω λιγουλάκι το προσπαθώ όμορφα και ορθόδοξα.

την υγεία την αντιμετωπίζουμε σαν όλο και όχι χωριστά πνευμόνια, καρδιά, μάτια γόνατα κτλ και αν σε ενδιαφερει πραγματικα η υγεία ορίζεται σε σωματικό ψυχικό πνευματικό και διανοητικό επίπεδο αυτά δεν τα λέω εγώ,τα είπανε πριν πολλά χρόνια κάτι σοφοί τύποι που ήταν και έλληνες.Αλλά αν θες τσέκαρε και τον παγκόσμιο οργανισμό υγείας να το δεις πως ορίζεται η υγεία, εκεί περιλαμβάνεται και η υπόθεση του βάρους και των κιλών.όλα είναι ένα.Τα γόνατα είναι σημαντικά άρα για να παίξεις μπάσκετ αργότερα και όχι τώρα χρειάζεσαι και πνευμόνια και καλά γόνατα και το μυαλό να δουλεύει.

Όσο για την βενζίνη θα σου πω το εξής:

Τα φρούτα τα λαχανικά οι ξηροί καρποί τα όσπρια και τα σιτηρά ολικής άλεσης είναι κατοστάρα βενζίνη.

Δεν λέω να τρως μόνο αυτά αλλά αυτά είναι κατοστάρα βενζίνη χονδρικα και σε σχέση με το μαζουτ ( κρέας , κορεσμένα λιπαρά, fast food πολύ αλάτι, πολύ ζάχαρη) και πολλά πολλά άλλα που δεν αναφέρω τώρα,δεν βοηθάνε πολύ στον στόχο σου.

ο οργανισμός είναι ένα σύστημα,πολύ πολύπλοκο και πολύ όμορφο και απαιτεί σεβασμό,αρκετή ανισσοροπία του προκαλέσαμε τρώγοντας.

Α! και ο ύπνος και το νερό εξαιρετικά πράγματα τόσο όσο τα πνευμόνια μας.

Στις τελευταίες γενικές εξετάσεις αίματος και ούρων πριν λίγες μέρες η μικροβιολόγος αν και ακόμα ( ή για λίγο ακόμα ) η ζυγαριά δειχνει τριψήφιο νούμερο μου είπε οτι πριν 4 χρόνια είχε δει τόσο καλές εξετάσεις.

Αρά η κατοστάρα αξίζει τον κόπο. Γνώμη μου  :bye:

πάντα φιλικά  :)



Αποσυνδεδεμένος gastonegr

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #144 στις: Ιουλίου 12, 2013, 00:29 »
Ευτυχώς κιλό ακόμα δεν εχω βάλει.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #145 στις: Αυγούστου 29, 2013, 12:00 »
εγω κατάλαβα μετα απο 1 χρόνο +
αποκλειστικα ατμίσματος με 100% vg


οτι το άτμισμα με παχαίνει
 (οχι οτι μου έχει ανοίξει την όρεξη ,πάντα είχα όρεξη)
μάλλον τα 3 ml γλυκερίνης την ημέρα

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1938
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #146 στις: Αυγούστου 29, 2013, 12:06 »
Άρα φίλτατε WILDE, έχεις πάρει ένα κιλό και κάτι!!

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #147 στις: Αυγούστου 29, 2013, 12:09 »
η αλήθεια για τα δεδομένα μου έχω πάρει κανα 4 -5 κιλά
και προσπαθώ να τα χάσω αλλά μάταια
γι' αυτό λέω φταίει η γλυκερίνη

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1938
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #148 στις: Αυγούστου 29, 2013, 14:40 »
Μπαααααα......... Με 3 ml τη μέρα, άρα περίπου 3gr, δεν μαζεύονται 4-5 κιλά!!!!  ;D ;D Και κάτι άλλο κάνεις.....  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #149 στις: Αυγούστου 29, 2013, 15:11 »
η αλήθεια για τα δεδομένα μου έχω πάρει κανα 4 -5 κιλά
και προσπαθώ να τα χάσω αλλά μάταια



Τσίμπα ένα ποδήλατο κ άρχισε να γράφεις χλμ  :)) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 37 7275 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:39
από Buliwyf
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324084 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118455 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295937 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826071 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509449 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9278 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569954 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244888 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763917 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as