vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 6 χρήστες
geotron, Jorge, ZoeM, Chris66, KORG N364, lagoudakis

Twitter

Άτμισμα και Παχυσαρκία

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #120 στις: Απριλίου 05, 2013, 09:28 »
Θα πω και κάποια έξτρα πράγματα τα οποία σε εμένα τουλάχιστον δουλεύουν. Δεν είμαι διαιτολόγος και δεν ξέρω καν αν είναι επιστημονικά σωστά, αλλά σε μένα δουλεύουν.

Όπως είπαν και παραπάνω, όχι λευκά άλευρα.
Όχι δίαιτες στέρησης, το αντίθετο πετυχαίνουν.
Καθημερινή κατανάλωση πολλών φυτικών ινών, προτιμώ πίτυρο βρώμης (όχι κουάκερ)
3-5 γεύματα τη μέρα.
Πρωινό που να περιέχει πρωτεΐνη, εντός της πρώτης ώρας που ξυπνάμε.
Ελαφρύ από θέμα λιπών και υδατανθράκων βραδινό.
Άφθονη άπαχη πρωτεΐνη και λαχανικά.

Προσωπικά ακολούθησα και ακολουθώ τη διατροφή Dukan. Το ξαναλέω: με εμένα δούλεψε.

Αποσυνδεδεμένος noob

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #121 στις: Απριλίου 05, 2013, 09:42 »
Την συγκεκριμενη διαιτα δεν θα την προτεινα σε καμια περιπτωση. Ειδικα στην περιπτωση της mideia kai iokasth που πραγματικα απο οσα αναφερει, δεν εχει κανενα προβλημα με περιττα κιλα παρα μονο ανησυχια και το βασικο της "προβλημα" ειναι οτι ψηνεται για γλυκα συχνα.
Η Dukan λογω μειωμενου υδατ. μπορει να φερει τα αντιθετα αποτελεσματα σε αυτην την περιπτωση και να ψαχνεται να το μαζεψει μετα.
(btw προσεχε την και εσυ Cruiser. δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα οσο παρουσιαζονται απο τον συγκεκριμενο γιατρο/νευρολογο)

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #122 στις: Απριλίου 05, 2013, 09:47 »
αφου ψηνετε για γλυκακια
παιζουν και οι μπαρες δημητριακων με σοκολατα....
η ρυζογκοφρετες με σοκολατα

εγω αυτα τρωω για πρωινο απο τοτε που αρχησα διατροφη και εχω χασει μεσα σε 2μιση μηνες 8κιλα χωρις να μου λειπει τιποτα και με σταθερης πρωτεινη/υγρα στον οργανισμο μου

συμφωνα με τη διατροφολογο μου μου εχει βαλει ακομα και ενα γλυκο την εβδομαδα αλλα καθως σπανια μου λειπει το μονο που τρωω σε γλυκο ειναι οι μπαρες

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #123 στις: Απριλίου 05, 2013, 11:31 »
Τα γλυκά μου αρέσουν πολύ. Αυτές τις μπάρες όμως, ποτέ μου δε μπόρεσα να τις φάω.... :(
Mideia kai iokasth, ρίξε μια ματιά στην απάντηση #61 του νήματος (για να μην τα ξαναγράφω). Αντίστοιχα με ότι είπε και ο GiannisPap, και αρκετοί άλλοι.
Για τους 2 (κατ' εμέ πολύ βασικούς) λόγους που αναλύω στην #61, μην τρελαθείς αν πάρεις λίγα κιλάκια στην αρχή. Με τον καιρό θα βρει το σώμα σου και ο οργανισμός σου τις ισορροπίες του και θα επανέλθεις μετά από κάποιο διάστημα εύκολα.
Εκεί που πρέπει να επικεντρωθείς για αρχή είναι την πλήρη αποφυγή κτ.
Με τον καιρό, κι αφού έχεις κερδίσει αυτόν τον αγώνα, έχεις απεξαρτηθεί από το κτ πλήρως, έχεις βρει τη/τις γεύση/εις που σου ταιριάζουν και τον ατμοποιητή που σε βολεύει, Τότε θα ασχοληθείς με όλα τα άλλα, και θα δεις, δε θα δυσκολευτείς να τα "στρώσεις"! Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου. Κάθε ριζική αλλαγή που κάνουμε πάντα επιφέρει επιπτώσεις στον οργανισμό. Και το κόψιμο του κτ, ... αυτό κι αν είναι αλλαγή. Ένα - ένα και με τη σειρά....
(Προς αποφυγή παρεξηγήσεων: Τα παραπάνω αποτελούν προσωπική μου άποψη. Ο καθένας κρίνει και πράττει μόνος του ανάλογα με το τι θέλει.)

Αποσυνδεδεμένος mideia kai iokasth

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #124 στις: Απριλίου 06, 2013, 21:09 »
Σένια σε ευχαριστώ για το κουράγιο :)

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #125 στις: Απριλίου 10, 2013, 17:15 »
κι εγώ ducanίτσα είμαι, έχασα τα τελευταία 15 της εγκυμοσύνης με αυτήν, χωρίς ΚΑΜΙΑ παρασπανδία όμως όπως σωστά προαναφέρθηκε, και δεν τα ξαναπήρα. Δεν κάνω το τέταρτο στάδιο όμως άμα ξεφύγω καμιά μέρα κάνω μια μέρα πρωτείνης και δουλεύει :yes:

Αποσυνδεδεμένος noob

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #126 στις: Απριλίου 10, 2013, 21:04 »
κι εγώ ducanίτσα είμαι, έχασα τα τελευταία 15 της εγκυμοσύνης με αυτήν



(αν βγαινω οff ας το διαγραψει καποιος mod, στην ροη της κουβεντας το ανεβαζω πληροφοριακα)


O ανθρωπος που παραλιγο να πεθανει ακολουθωντας την Dukan
http://www.telegraph.co.uk/health/dietandfitness/9013566/The-man-who-nearly-died-on-the-Dukan-diet.html


Περιληψη (λιγο βιαστικη η μεταφραση αλλα βγαινει το νοημα) :
Με λιγα λογια το συγκεκριμενο αρθρο της βρεττανικης telegraph αναφερεται εκτεταμενα σε μια περιπτωση ενος 50χρονου ανδρα του Ashley Harrison, ο οποιος δεν ειχε ξανακανει ποτε διαιτα στην ζωη του, αποφασισε να ακολουθησει την Dukan και μετα απο λιγες μερες βρεθηκε στην εντατικη σε κομα γιατι: επασχε απο μια διαταραχη του μεταβολισμου (OTC deficiency) καθως ειχε ελλειψη ενος ενζυμου (otc) απαραιτητο για την αποβολη του αζωτου που προερχεται απο την διασπαση πρωτεινων. Χωρις αυτο το ενζυμο, το αζωτο συσσωρευεται σε μορφη αμμωνιας με αποτελεσμα συμπτωματα που ξεκινουν απο απλο εμετο και καταληγουν εως και σε κομα και θανατο,.
Συγεκριμενα ο γιατρος Yusof Rahman με ειδικευση στις διαταραχες του μεταβολισμου, αναφερει οτι η συγκεκριμενη διαταραχη αν την εχει καποιος μπορει να πυροδοτηθει απο διαιτες τυπου Dukan (υψηλης περιεκτικοτητας σε πρωτεινη διαιτα)




Παρακατω αναφερονται και αλλα παρομοια περιστατικα με ανθρωπους διαφορων ηλικιων (47χρ, 28χρ, 24χρ) που ακολουθησαν διαιτες της ιδιας φιλοσοφιας με την Dukan (πχ Atkins) και κατεληξαν με σοβαροτατα προβληματα υγειας (fatal coma αν εννοει κλινικα νεκρος η απλα σε κομα δεν γνωριζω, θεωρω ομως οτι εννοει το πρωτο )


Ο Dr Moran επισης αναφερει αρκετες αλλες διαταραχες με παρομοια συμπτωματα που μπορει να πυροδοτηθουν απο υψηλη ληψη πρωτεινης. Τα συμπτωματα περιλαμβανουν ασθενειες του υπατος (σχετικα κοινο συμπτωμα) και ασθενειες των μιτοχονδριων.


Ο ιδιος ο Dukan παρακατω λεει οτι το να χανεις βαρος ειναι μια ιατρικη διαδικασια και πριν καποιος αποφασισει να ακολουθησει την διαιτα θα πρεπει πρωτα να συμβουλευτει γιατρο και να κανει εξετασεις.


Ο Dr Moran που αναφερθηκε στην προτελευταια παραγραφο, δηλωνει οτι οι διαιτες τυπου Dukan θα πρεπει να συνοδευονται απο προειδοποιηση  "οι υψηλης περιεκτικοτητας σε πρωτεινη διαιτες, ειναι λανθασμενα προσανατολισμενες ουτως η αλλως. Αλλα αν καποιος πασχει απο ελειψη OTC η παρομοια διαταραχη, ειναι πιθανως θανατηφορες. Αν θα συνταγογραφουσα ενα φαρμακο, ειμαι υποχρεωμενος να αναφερω στον ασθενη τις πιο σοβαρες παρενεργειες που θα μπορουσε να εχει ακομα και αν αυτες ειναι σπανιες. Μια διαιτα σαν αυτην, δεν ειναι καν απαραιτητη κατα τον τροπο που ειναι ενα φαρμακο. Επομενως, υπαρχει μεγαλυτερη ακομα υποχρεωση να δηλωθουν οι πιθανοι κινδυνοι"


Για την ιστορια, ο Ashley Harrison εζησε τελικα.
Να συμπληρωσω εγω οτι οι υψηλης περιεκτικοτητας σε πρωτεινη διαιτες αλλα και οι πολυ χαμηλης εως μηδενικης περιεκτικοτητας σε υδατανθρακα διαιτες (κετογονικες) αν δεν απευθυνονται σε αθλητες που γνωριζουν ακριβως τι χρειαζεται το σωμα τους, εχουν συγκεκριμενους στοχους και ακολουθουν για καποια περιοδο τις συγκεκριμενες μεθοδους, ειναι μακροπροθεσμα επιβλαβεις ακομα και σε απολυτα υγιεις ανθρωπους. Το γιατι ειναι αλλο κεφαλαιο αλλα το φασμα των συμπτωματων μπορει να περιλαμβανει απο καθαρα σωματικα εως και αρκετα σοβαρα ψυχολογικα, ψυχοσωματικα.


αλλα 2 αρθρα στα ελληνικα που αναφερονται στην Dukan.
http://www.mednutrition.gr/diaita-dukan-h-diaita-tis-prigkipissas


http://www.nutricenter.gr/arthra/diatrofi-kai-adynatisma/%CE%B4%CE%AF%CE%B1%CE%B9%CF%84%CE%B1-dukan-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%83%CE%BC%CE%B1
(Μερικά συμπτώματα συνώνυμα με την Dukan είναι :πονοκέφαλοι, ευερεθιστότητα, κόπωση, ναυτία, έντονο αίσθημα πείνας, απώλεια συγκέντρωσης, κακή αναπνοή, δυσκοιλιότητα.
Πιο σοβαρές συνέπειες περιλαμβάνουν την άνοδο του ουρικού οξέος, την απώλεια ασβεστίου απο τα οστά και την επιβάρυνση της νεφρικής λειτουργίας. Γι’ αυτό η εν λογω δίαιτα είναι εξαιρετικά επικίνδυνη για άτομα με προβλήματα στα νεφρά, ουρική αρθρίτιδα αλλά και ινσουλινο-εξαρτώμενους διαβητικούς)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #127 στις: Απριλίου 10, 2013, 21:48 »
Δεν θεωρώ οτι πρεπει να διαγραφεί, αλλα ΠΡΕΠΕΙ να συμπληρωθεί κάτι.


ΟΛΕΣ αυτού του είδους οι δίαιτες, συμπεριλαμβανουμένης και της Atkins με την οποία μοιάζει και έχει τις ίδιες βάσεις απ ότο είδα εκ πρώτης όψεως, ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΓΚΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΑΣ, Η ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.


Εχουν φάει πολύ μεγάλο πόλεμο αυτές οι δίαιτες, και υπάρχουν όντως τέτοιες περιπτώσεις, αλλα η πλειοψηφία λέει άλλα.
Αλλα πρεπει να ξερουμε τι κανουμε.
Ενδεχομένως να χρειάζονται κάποια συμπληρώματα διατροφής , καποιοες βιταμίνες, ή το να ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ κάποιες βιταμίνες (οπως στην Atkins αποφεύγεται ο σίδηρος).
Και πάλι λοιπόν πρεπει να ξερουμε τι κανουμε.
προσωπικά εχω χάσει ουσιαστικά ακοπα πολλά κιλά πολλές φορές με τέτοιες διατροφές. Ποτέ δεν ειχα τη θέληση να ακολουθήσω δια βίου διατροφή για να παραμείνω εκεί δυστυχώς.
Οπότε, μην τρομοκρατούμαστε με την πρώτη ιστορία ασθενούς με πρόβλημα απο τέτοια δίαιτα, αλλα να ΜΗΝ τις θεωρούμε και πανάκεια που θα μας λύσει τα προβλήματα.
Πάνω απ όλα ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ.
Πώς το ακούμε οταν θέλουμε τσιγάρο και ανεβάζουμε νικοτίνη?
Να το ακούμε και όταν θελουμε κατι αλλα δεν ξερουμε τί. Ολα γίνονται με τον πρεπουσα προσοχή. μην τρομοκρατούμαστε αλλα και να ΜΗΝ το παίρνουμε αψήφιστα.
Μια απλή διατροφή με λιγότερες θερμίδες κλπ, μπορούμε να την κ΄'ανουμε όλοι!
Εδώ όμως, προσπαθούμε να "κοροϊδέψουμε" τον οργανισμό μας, και να νομίζει οτι κάτι αλλο γίνεται για να καψει το υπάρχων λίπος.
Προσοχή λοιπόν, και όλα καλά.

Αποσυνδεδεμένος noob

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #128 στις: Απριλίου 10, 2013, 21:53 »

ΟΛΕΣ αυτού του είδους οι δίαιτες, συμπεριλαμβανουμένης και της Atkins με την οποία μοιάζει και έχει τις ίδιες βάσεις απ ότο είδα εκ πρώτης όψεως, ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΓΚΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΑΣ, Η ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.



ακριβως αυτο

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #129 στις: Απριλίου 10, 2013, 22:03 »
Η συζήτηση έχει ξεφύγει ήδη εκτός θέματος.
Οι πρωτεινικες διαιτες μακράν είναι περαν του θέματος που συζητάμε.


Απορώ μάλιστα, πώς - ενώ είμαστε εδώ για να κάνουμε κάτι καλό για την υγεία μας - βρισκόμαστε να συζητάμε ως ενδεχόμενο να κάνουμε επικίνδυνες ενδεχομένως δίαιτες για να ελαττώσουμε τον "κίνδυνο" να πάρουμε κιλά λόγω διακοπής του κ.τ. (που το αλλάξαμε με το η.τ. για λόγους υγείας)
Δεν ξεφυγαμε απο την μια ακρότητα για να πάμε στην άλλη. Οι πρωτείνες μεταβολίζονται στο συκώτι, το οποιο δεν είναι φτιαγμένο για να μεταβολίζει τεράστιες ποσότητες ημερησίως.
Στον αθλητισμό τέτοιες ακραίες διατροφικές συνήθειες έχουν κυρίως οι αθλητές του body building, πίσω από τους οποίους υπάρχει μια καλοστημένη βιομηχανία σκευασμάτων.
Η πιο απλή συμβουλή για να μην πάρει κάποιος κιλά ειναι να έχει το στόμα του κλειστό.
Καταφέραμε με το η.τ. να κόψουμε το κ.τ. χωρίς να στερηθούμε τίποτα, ας μην τα θέλουμε όλα δικά μας.
Λίγη αυτοσυγκράτηση δε βλάπτει αν μας προβληματίζουν τα κιλά.
 :OnTopicPlease:   




Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #130 στις: Απριλίου 11, 2013, 12:12 »
Εγώ θα χαρακτήριζα το πρόβλημά μου σαν "λιγούρα" και όχι σαν πείνα. Ιδίως το βράδυ που αποφεύγω και το άτμισμα, μπορεί να φάω όλο το σπίτι. Σίγουρα υπάρχει και μια αυξημένη επιθυμία για γλυκό. Αλλά πιστεύω οτι υπάρχει ένας πολύ απλός τρόπος να χάσεις κιλά. Σύμφωνα με το ύψος μου πρέπει να είμαι γύρω στα 77-78 κιλά. Πέρισυ έφτασα τα 88. Εκοψα λοιπόν παντελώς τη ζάχαρη τα γλυκά, τα αναψυκτικά, τις μπύρες και το πολύ ψωμί και σε συνδυασμό με καθημερινό περπάτημα τουλάχιστον μισής ώρας έχασα 8 κιλά σε 3 μήνες. Στο φαγητό δεν έκανα καμμία υποχώρηση και μια μέρα τη βδομάδα επέτρεπα στον εαυτό μου και μια παρασπονδία π.χ την Κυριακή αν τρώγαμε παιδάκια, θα έπινα και 1-2 μπύρες. Ετσι γνώρισα και το νερό το οποίο το είχα αντικαταστήσει με αναψυκτικά και μπύρες. Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #131 στις: Απριλίου 11, 2013, 15:41 »
Συγνώμη, αλλά πρέπει να έπινες πολλέεεες μπύρες κ αναψυκτικά και πολλάααααα γλυκά γιατί 8 κιλά σε 3 μήνες......  :confused1:   :confused1:   :confused1:   !!!!!!!! Πολύ δεν είναι;;;;;;!!!!
Πάντως για εμένα το βραδινό άτμισμα είναι το καλύτερο!!!!!! Από το να φας το σπίτι, μήπως να το ξανασκεφτείς;;;; Όχι τίποτ' άλλο, αλλά πού καιροί για να χτίζεις πάλι σπίτι.....  :)) :)) :))

Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #132 στις: Απριλίου 13, 2013, 10:58 »
Κοίτα....όταν πίνεις 4-5 καφέδες με 3 κουταλιές ζάχαρη.....καταλαβαίνεις. Συν τα γλυκά συν τα ποτά, δεν θέλει και πολύ.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #133 στις: Απριλίου 13, 2013, 11:58 »
Λοιπόν, τό χα ξαναγράψει, κάπου στην αρχή του νήματος νομίζω, αλλα το ξανάπαθα τώρα, και το ξαναπαραθέτω, για "μελέτη". :tongue_smilie:
Είμαι χοντρός.
Καλα, οκ, ελαφρώς ευτραφής.
Εχω πιασίματα.
Μεγάλα! να κατι χερούλια ρε παιδάκι μου. :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Οποτε με την εναρξη ατμίσματος δεν ειδα καμμιά αλλοίωση του βάρους μου, γιατι δεν επαιρνε αλλο! :tongue_smilie:  Αλλα ουτε και στην ορεξη.
Την προπερασμένη βδομάδα, με επιασε για αλλη μια φορά, γιατι συμβαίνει σχετικά συχνά, μια ψιλοαπέχθεια προς τη νικοτίνη. οπότε για δυο τρείς μέρες, ατμιζα σκέτη μηδενική βυτζί.
Εκείνες τις μέρες λοιπόν, παρατηρήθηκε ΚΑΘΕΤΗ αυξησξ της όρεξης. Ηθελα να τρώω συνέχεια. Ακόρεστα. ητοι, και μολις να είχα φάει, γεμάτος με 5 κιλα φαί να ήμουν, ήθελα κι αλλο.
και λιγούρα. Συνέχεια ήθελα κατι.
Εγω λιγούρες δεν εχω ΠΟΤΕ. παρ ότι χοντρός και κοιλιόδουλος. Εϊμαι απο αυτούς που προτιμούν να κατσουν κάτω και να φάνε ενα σκασμό με τη μία παρά να τσιμπολογήσουν. Δεν τσιμπαω ποτέ. Παρ όλα αυτά, με το κόψιμο της νικοτίνης ήθελα συνέχεια κάτι.
Το παραθέτω μηπως βοηθήσει καποιον απο οσους εχουν πρόβλημα, και ίσως ψάχνουν την εξήγηση αλλού.
Προσωπικά ανεβοκατεβάζω συνέχεια τη νικοτίνη, δέν προσπαθώ να είμαι κάπου σταθερά, οπότε δέν εχω προσέξει αν υπάρχει κάποια χρυσή τομή περιεκτικότητας που μου κόβει την πείνα.
Ομως κάποιοι ίσως είναι σταθεροί και η λύση τους να είναι σε καναδυό mg παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος w1ldrs

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • May God have mercy upon my enemies, cause I won't.
Απ: Άτμισμα και Παχυσαρκία
« Απάντηση #134 στις: Απριλίου 13, 2013, 15:24 »
οταν εκοψα το καπνισμα, πηρα 20-25  κιλα. Απο 90-95   εφτασα να ειμαι 120-125 . Επειδη δεν τα καταφερνα με τις διαιτες (σηκωκομουν την νυχτα, ετρωγα κρυφα) ξεκινησα να πηγαινω βολτιτσες, ποδαρατα. Αγορασα και ενα ποδηλατο. εδω και 4 μηνες παω και γυμναστηριο. Ειμαι ΜΙΑ ΧΑΡΑ και τρωω οτι βρω :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324079 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:33
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 37 7264 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:57
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118450 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295932 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826070 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509440 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9275 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569949 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244885 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2117 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763913 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as