vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

328 επισκέπτες, 4 χρήστες
lagoudakis, gfilip, ZoeM, camber

Διακοπη η.τ.?

Αποσυνδεδεμένος smartmedia

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διακοπη η.τ.?
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 00:56 »
Παιδια καπνιζα 18mg νικοτινη ,και στην αρχη ημουν ενθουσιασμενος.Αλλα μετα δε βρηκα την ικανοποιηση που μου εδινε το κ.τ.Δεν ξερω ισως παρω και αλλη mod.Τι να πω...

Φίλε μην μπερδεύεσαι, καμία σχέση το Κ.Τ. με το Η.Τ. δεν υπάρχει μέχρι στιγμής κανένα Η.Τ. να προσομοιάσει 100% το Κ.Τ. Προφανώς η ποσότητα νικοτίνης που παίρνεις σε συνδυασμό με τον ψυχολογικό παράγοντα που είναι ο πιο βασικός, σε τραβάνε πίσω... Κάθε άνθρωπος ικανοποιείτε με συγκεκριμενη ποσότητα νικοτίνης, αν δεν την πάρεις τότε τρώγεσαι με τα ρούχα σου. Επίσης είναι πολύ βασικό να μην καπνίζεις ότι και να γίνει Κ.Τ. Ο οργανισμός σου είναι εθισμένος και θυμάται, Μέχρι να ξεχάσει θέλει χρόνο. Το Κ.Τ. στέλνει στον εγκέφαλο σου τη νικοτίνη σε 7 δεύτερα λόγω ασετόν, το Η.Τ. σε 7 λεπτά. Όπως είπαν πολύ σωστά τα παιδιά, χαλάρωσε, σκέψου θετικά, και ξανα προσπάθησε, εγώ έφαγα 3 κολοτούμπες (ψυχολογικές) εδώ και 2 μήνες που το έκοψα και άρχισα το Η.Τ. Είναι βαρύ το σαράκι που μας πότιζαν τόσα χρόνια.
Ηρεμία, καθαρό μυαλό, και όλα θα φτιάξουν.
Τα ίδια περνάμε όλοι, μην στεναχωριέσαι... 8)

Απ: Διακοπη η.τ.?
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 01:22 »
Παιδια σας ευχαριστω για την ανταποκριση σας.Με συγκινειτε.Θα το παλεψω.Αλλα παντα θα υπαρχουν και καποιοι που δεν θα τα καταφερουν......

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Διακοπη η.τ.?
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 02:22 »
Αλλα παντα θα υπαρχουν και καποιοι που δεν θα τα καταφερουν......
Πιθανόν, φίλε...  Αλλά δεν θα είσαι ένας απ' αυτούς!
:sign_psyxraimia:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Διακοπη η.τ.?
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 12:55 »
Και μια ακόμη προτροπή:
Μήν κατηγορείς τον εαυτό σου γιατί έπεσες πάλι στο κ.τ., μην νιώσεις νικημένος ουτε αποτυχημένος.
Δες τα πράγματα αισιόδοξα ακόμη και αν νιώθεις ότι προς το παρόν ηττήθηκες.

Το να κατηγορουμε τον εαυτό μας και να νιώθουμε απελπισμένοι και απογοητευμένοι σε μια πρόσκαιρη ήττα μας είναι ο τρόπος
που ο εαυτός μας χρησιμοποιεί σα δικαιολογία για να εγκαταλείψει την προσπάθεια!

Η λογική είναι
Δεν τα κατάφερα -> απότυχα -> Δεν είμαι ικανός/άξιος/κτλ -> Θα αποτύχω αν ξαναπροσπαθήσω -> Δεν έχει νόημα η προσπάθεια -> Δεν θα ξαναπροσπαθήσω... (ή θα ξαναπροσπαθήσω αλλά με μισή καρδία και μην περιμένοντας κάτι καλό)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2012, 13:02 από panos »

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διακοπη η.τ.?
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 13:04 »
Καλημερα σε ολους και καλη εβδομαδα..Αν και μονο μια εβδομαδα ατμιστης,εχω να πω το εξης..Μετα απο 14 χρονια υπερβολικα εντονου καπνισματος,αναβα το εν μετα το αλλο,μιυ εχει κανει εντυπωση που απο την μερα που αρχισα το Η.Τ δεν μου εχει λειψει το Κ.Τ ουτε για μια στιγμη...Μου φανεται πολυ παραξενο γιατι οπως ειπα καπνιζα εως τωρα Κ.Τ σαν μανιακος...Ατμιζω με Want...

Αποσυνδεδεμένος jonytzav

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστε Ελευθερα Παντου..για την υγεια ολων μας!!!
Απ: Διακοπη η.τ.?
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 13:15 »
Γρήγορα για mod ή VV. Είναι κρίμα μετά από τόσο καιρό να ξαναπάς στο κ.τ (:heat:)

Κάποια στιγμή όλοι μα όλοι καταλήγουν με mod. ή VV. Και έκει μετά ξεχνάς μια για πάντα το
κ.τ . Τι θες? Χτύπημα?Ννουμάνι?Γεύση? Θα τα έχεις ΟΛΑ.

Επίσης θα χρειαστείς και επισκευάσιμο ατμοποιήτη για να προσαρμόζεις τα παραπάνω
σύμφωνα με τις απαιτήσεις σου.

Ότι χρειαστείς είμαστε ΟΛΟΙ εδώ!!! :thumpup: :thumpup:
:thumpup: :thumpup: :thumpup:
Συμφωνω απολειτα με οσα σου ειπαν τα παιδια,συνεχησε και ψαχτω λιγο μεσα σου ;) ;) ;)
Μην το αφησεις τωρα..........sergio1
Δεν γινεται να μην σε πιανει τιποτα?Ασε τις απλες συσκευες και πηγαινε κατευθειαν σε MOD :thumbup_move_3:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Διακοπη η.τ.?
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 13:35 »
Παιδια σας ευχαριστω για την ανταποκριση σας.Με συγκινειτε.Θα το παλεψω.Αλλα παντα θα υπαρχουν και καποιοι που δεν θα τα καταφερουν......
Θα σου πώ κάτι κ αν αγαπάς κράτα το.... ;) Η δικιά σου προσπάθεια μετράει .......φτάνει να μην μείνεις στην προσπάθεια αλλά να κάνεις αγώνα για να τα κατεφέρεις να φτάσεις στην δικιά σου "κορυφή"  ;)  Για αυτό μην κοιτάζεις πίσω όταν πηγαίνεις μπροστά.   :)

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διακοπη η.τ.?
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 13:38 »
Φίλτατε Sergio1 να παραθέσω καθαρά την δική μου εμπειρία. Ατμιστής περίπου 4,5 μήνες τώρα. Ξεκίνησα με giant carto και με 20αρα νικοτίνη. Για 25 μέρες (μετρημένες) δεν έβαλα κ.τ. στο στόμα. Αρχισα να έχω θέμα με τον λαιμό μου (ερεθισμένος, φλέματα, αλλά όχι όπως το κ.τ. (εκεί ήταν απελπιστική η κατάσταση)). Αρχισε λοιπόν να μην με ικανοποιει το η.τ.. Δεν τα παράτησα. Αγόρασα μόντα και επισκεάσιμο ατμοποιητή (άλλο πράμα πραγματικά  :thumpup:). Παράλληλα έκανα 1-2 τσιγάρα (συνήθως μετά το φαί) και πάλι δεν τα καπνιζα όλα. Τα μισά τα πετούσα (μπλιαχ). Συνέχισα λοιπόν. Η γυναίκα μου καπνίστρια (αφού το είχε κόψει για 3 χρόνια  :wall: :wall:). Ενα πακέτο και , την μέρα κάπνιζε. Την έφερα και αυτήν στο η.τ. Και αυτήν με επισκευάσιμο και με τανκάκι για παραπάνω επιλογές. Καπνίζει κανα πακέτο την εβδομάδα πια μετά από 1 μήνα. Οπως το βλέπω και αυτό σε λίγο καιρό θα το πετάξει και θα ατμίζει καθαρά. Τι θέλω να πω? ΥΠΟΜΟΝΗ. Μέσα σε 4,5 μήνες, ΔΕΝ ΛΑΧΑΝΙΑΖΩ, ΑΝΑΠΝΕΩ ΜΕ ΕΥΚΟΛΙΑ και ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ όπως με το κ.τ. Σε όλους τους τομείς έχω δει βελτίωση μεγάλη. Μην το παρατάς το θέμα. Θα την βγάλεις την άκρη. :thumpup:

Υ.Γ. Και στην νικοτίνη έχω πέσει. 12mg πια και ικανοποιούμαι απόλυτα. Πριν ξεκινήσω ένα πακέτο 25άρι στριφτά την μέρα δεν μ' έφταναν. ;) Σκεψου το.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Διακοπη η.τ.?
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 13:40 »
παλεψετο και θα τα καταφερεις ολοι λιγο πολυ το καναμε μεσα μας συνεχισε και θα τα καταφερεις  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Διακοπη η.τ.?
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 13:47 »
Και μια ακόμη προτροπή:
Μήν κατηγορείς τον εαυτό σου γιατί έπεσες πάλι στο κ.τ., μην νιώσεις νικημένος ουτε αποτυχημένος.
Δες τα πράγματα αισιόδοξα ακόμη και αν νιώθεις ότι προς το παρόν ηττήθηκες.

Το να κατηγορουμε τον εαυτό μας και να νιώθουμε απελπισμένοι και απογοητευμένοι σε μια πρόσκαιρη ήττα μας είναι ο τρόπος
που ο εαυτός μας χρησιμοποιεί σα δικαιολογία για να εγκαταλείψει την προσπάθεια!

Η λογική είναι
Δεν τα κατάφερα -> απότυχα -> Δεν είμαι ικανός/άξιος/κτλ -> Θα αποτύχω αν ξαναπροσπαθήσω -> Δεν έχει νόημα η προσπάθεια -> Δεν θα ξαναπροσπαθήσω... (ή θα ξαναπροσπαθήσω αλλά με μισή καρδία και μην περιμένοντας κάτι καλό)

Στην υγειά σου ρε Πάνο!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Διακοπη η.τ.?
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 13:54 »
Γρήγορα για mod ή VV. Είναι κρίμα μετά από τόσο καιρό να ξαναπάς στο κ.τ (:heat:)

Κάποια στιγμή όλοι μα όλοι καταλήγουν με mod. ή VV. Και έκει μετά ξεχνάς μια για πάντα το
κ.τ . Τι θες? Χτύπημα?Ννουμάνι?Γεύση? Θα τα έχεις ΟΛΑ.


Επίσης θα χρειαστείς και επισκευάσιμο ατμοποιήτη για να προσαρμόζεις τα παραπάνω
σύμφωνα με τις απαιτήσεις σου.

Ότι χρειαστείς είμαστε ΟΛΟΙ εδώ!!! :thumpup: :thumpup:

Aυτό ποιος το λέει; Ολοι μα όλοι;
Μην είσαι τόσο απόλυτος και μην υποβαθμίζεις τόσο τα εργοστασιακά μοντέλα. Ο καθένας έχει τις προτιμήσεις και τους ρυθμούς τους. Στις μόντες μπήκαν άτομα αφού έκοψαν το η.τ. και ήταν σίγουροι ότι δεν θα ξαναγυρίσουν. Για να απολαμβάνουν περισσότερο το η.τ. ΟΣΟΙ δεν καλύπτονταν σε θέμα απόλαυσης από τα εργοστασιακά. Οχι για να μη ξαναγυρίσουν στο κ.τ. ΠΕρισσότεροι ακόμη είναι αυτοί που δεν μπήκαν ποτέ στις μόντες και παραμένουν φανατικοί του η.τ.
Νομίζω ότι το πρόβλημα του συνατμιστή μας είναι κυρίως ψυχολογικό. Δεν έκανε ακόμη το οριστικό κλικ μέσα του.
Δεν τον αποτρέπω από τη λύση που του έδωσες, αλλα πρέπει να γνωρίζει ότι ούτε κι αυτό είναι πανάκεια, αν αυτό που πραγματικά θέλει είναι το κ.τ.
Ισως να δει μέσα του και να απαντήσει πρώτα στον εαυτό του αν πραγματικά θέλει να γίνει ατμιστής. Αν ναι, ακολουθώντας τα όσα τεχνικά του είπαν οι συμφορουμίτες, θα κατασταλάξει στον εξοπλισμό που του ταιριάζει. Αν όχι, δεν θα του ταιριάξει τίποτα σήμερα τίποτα. Ισως σε λίγο καιρό, όταν φτάσει η κατάλληλη στιγμή για τον ίδιο

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διακοπη η.τ.?
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 13:58 »
 :thumpup: συμφωνω απολυτα με καθε σεβασμο για το παλικαρι, εγω παιδια ακομη θυμαμαι την αγωνια μου μολις ανοιξα το giant το γεμισα και λεω εδω ειμαστε, ακομη και στο κρεβατι ηθελα να το παρω, τα ειχα ετοιμοπολεμα και τα δυο και καιγανε απο τις τζουρες, αλλα το ηθελα πολυ, καπνιζα 1 25αρι βιρτζινια την μερα. και τωρα ουτε να το μυρισω....

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διακοπη η.τ.?
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 14:08 »
Παιδια σας ευχαριστω για την ανταποκριση σας.Με συγκινειτε.Θα το παλεψω.Αλλα παντα θα υπαρχουν και καποιοι που δεν θα τα καταφερουν......
Φιλε sergio1 πραγματικα αν εβλεπες πως καπνιζα εως τωρα με Κ.Τ θα παθαινες πλακα.Ειχα ψυχωση με το τσιγαρο..Και ομως να που τωρα με το Η.Τ ειμαι απολυτα ικανοποιημενος..Εχεις καταρχας περισσοτερεα επιλογες γευσεις,κανεις στην ακρη τασακια,σταχτες,αποτσιγαρα,απαισια μυρωδια,σου μενουν παραπανω χρηματα στην κατοχη σου και το σημαντικοτερο..Η υγεια σου...Μη το παρατας...Τι καλυτερο εχει το Κ.Τ απο το Η.Τ που θελεις να επιστρεψεις σε αυτο;Σου δινω απαντηση...Μονο μεσα στο μυαλο σου υπαρχεθ κατι καλυτερο..Στην πραγματικοτητα δεν εχει κανενα...Ουτε μισο πλεονεκτημα παραπανω το Κ.Τ απο το Η.Τ...

Απ: Διακοπη η.τ.?
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 14:14 »
δεν καταλαβαινω γιατι τοσο drama...
ο καθενας κρινει απο μονος του κ αποφασιζει τι τον καλυπτει κ πραττει αναλογως..

Απ: Διακοπη η.τ.?
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 14:16 »
Petra τα είπες όλα.  :respect: :respect: :respect:

και στην τελική κύριοι και κυρίες, όπως έχουν διαπιστώσει οι αγαπητοί ψυχίατροι το κόψιμο του καπνίσματος για κανένα χρόνο φέρνει κατάθλιψη και στεναχώρια (γιατί πρέπει να βγεις από τον ρόλο του καπνιστή και να αναδομήσεις την ζωή σου χωρίς την εξάρτηση που σου έδινε και καλά νόημα τρομάρα της).

Τι να κάνουμε ? Θα πονέσουμε. Χωρίς κόπο δεν κατακτιέται τίποτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2012, 14:22 από panospeter »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342128 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206384 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30965 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597114 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357615 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11431 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192944 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1221 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591647 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios