vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

376 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, maprix, lagoudakis, Milarepa

Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία

Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #255 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 01:53 »
Στη δουλεια μια πελατης ειπε στη μανα μου οτι ενας γνωστος της γιατρος απο Αγγλια (Ελληνας) ειπε οτι το ηλ.κ κανει κακο. Απλα το αναφερω. Αποδειξεις εννοειται δεν προσκομισε...

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #256 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 03:01 »
Κι εγώ μπορώ να σου πω πολλά που έχω ακούσει. Τα περισσότερα είναι βλακείες και εκτός πραγματικότητας.

Μπορώ να σου πω επίσης πως τουλάχιστον το μισό νοσοκομείο περιμένει να δει τα αποτελέσματα της μελέτης που κάνουμε, με σκοπό να αρχίσουν το η.τ. (για να κόψουν το κ.τ.).

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #257 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 03:16 »
Γιατρε μου αν σε δουμε με κανενα lavatube στο χερι δηλαδη να υποθεσουμε οτι βγηκαν τα αποτελεσματα της ερευνας και οτι ειναι καλα;  :))
Την καλησπερα μου!  :bye:
Παιδια λαβετε μερος στη ερευνα! Εκτος απο την ερευνα αυτη καθαυτη,ποτε ηταν η τελευταια φορα που κανατε λεπτομερεστατο καρδιολογικο τσεκ απ δωρεαν;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #258 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 04:00 »
Κι εγώ μπορώ να σου πω πολλά που έχω ακούσει. Τα περισσότερα είναι βλακείες και εκτός πραγματικότητας.

Μπορώ να σου πω επίσης πως τουλάχιστον το μισό νοσοκομείο περιμένει να δει τα αποτελέσματα της μελέτης που κάνουμε, με σκοπό να αρχίσουν το η.τ. (για να κόψουν το κ.τ.).

Φιλε εχω προβλημα υγειας. Πιστεψε με εγω θελω να ειναι απολυτα ασφαλης οσο τιποτα αλλο. Δεν με παιρνει. Εχω οζο στο πνευμονι. (καλοηθη) και γιαυτο σταματησα το καπνισμα.   :'(

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #259 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 11:11 »
καλημέρα στο φόρουμ.
Υπενθυμίζω τις ημερομηνίες 11 και 12 Φεβρουαρίου (Σάββατο και Κυριακή) για την συμμετοχή στην έρευνα. Παρακαλώ όποιος έχει ήδη δηλώσει συμμετοχή, να το επιβεβαιώσει μέσω pm ώστε να κανονίσουμε συγκεκριμένη ώρα. Χρειάζομαι 10-15 άτομα ακόμη για να την ολοκληρώσουμε, οπότε θα παρακαλούσα την ενεργό συμμετοχή σας.

Επίσης, ετοιμάζουμε ένα ερωτηματολόγιο το οποίο θα αποσταλεί σε 100 μέλη του φόρουμ που θα επιλεχθούν τυχαιοποιημένα. Φυσικά η συμμετοχή-απάντηση στο ερωτηματολόγιο θα είναι εθελοντική, αν κάποιος που επιλεγεί δεν θέλει να απαντήσει απλά μας το δηλώνει. Το ίδιο ερωτηματολόγιο μεταφρασμένο στα αγγλικά θα σταλεί και σε μέλη ξένου φόρουμ για να γίνει σύγκριση των αποτελεσμάτων......

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #260 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 12:43 »
Μιας και θα είναι τυχαία η εοιλογή των μελών για το ερωτηματολόγιο, για να μην παιδεύεστε άδικα στέλνοντας μηνύματα σε μέλη που ίσως είναι ανενεργα καί είναι πιθανό να μη λάβετε ποτέ απάντηση, θα σας πρότεινα να ρίχνετε μία ματιά στην ημερομηνία τελευταίας σύνδεσης που είναι ορατή όταν βλέπουμε το προφίλ ενός μέλους. Ίσως και ο αριθμός των μηνυμάτων να αποτελεί ένα κριτήριο στη διάθεση για συμμετοχή. Δε μιλάω για μεγάλο αριθμό μηνυμάτων αλλά ένα μέλος με 0 μηνύματα το οποίο είναι εγγεγραμμένο για μήνες ίσως σας δείχνει ότι έχετε λιγότερες πιθανότητες να λάβετε κάποια απάντηση.
Αυτά όμως είναι στην κρίση σας. Εγώ απλά κατέθεσα κάποιες σκέψεις που ίσως σας φανούν χρήσιμες.

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #261 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 17:50 »
Έχεις δίκιο, και το έχω υπόψιν μου αυτό. Αυτή τη στιγμή είμαστε ακόμη στην κατασκευή του ερωτηματολογίου.


Επίσης, να πω ότι αν το Σαββατοκύριακο έχουμε αρκετή προσέλευση, ίσως την Κυριακή το βράδυ να έχουμε τα πρώτα αποτελέσματα μετά από στατιστική ανάλυση των δεδομένων, για τα οποία θα ενημερώσω το φόρουμ......



Διαγραφή άμεσης παράθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2012, 17:55 από jeke04 »

dksn20

Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #262 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 18:31 »
εγώ γιατρέ προσπαθώ να πίσω και την γυναίκα αλλά την έχουν πιάσει οι ντροπές της :P

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #263 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 18:35 »

Να μην ντρέπεται πες της. Έχουμε ειδική μπλούζα που φοράνε οι γυναίκες ώστε να μην είναι εκτεθειμένες.... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #264 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 18:42 »
για οποιαδηποτε ερωτηση ειμαι ανοιχτος μην μου ζητατε να κατεβω αθηνα γιατι θα χρειαστω 500 χιλιομετρα... αν ειναι τα εξοδα πληρωμενα τοτε το σκεφτομαι... :)) :)) :))  περα απο την πλακα περιμενω τα αποτελεσματα με ανυπομονησια

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #265 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 01:54 »
Για να μην κουράζεστε, δεν χρειάζεται να δηλώσετε συμμετοχή για το ερωτηματολόγιο. Από τυχαία επιλογή θα προκύψουν εκείνοι στους οποίους θα σταλεί το ερωτηματολόγιο, και όποιος θέλει απαντάει.

Συμμετοχή να δηλώνετε μόνο αν θέλετε να λάβετε μέρος στην μελέτη με τα υπερηχογραφήματα. Στις 14 Φεβρουαρίου λήγει η προθεσμία υποβολής εργασιών για παρουσίαση στο Πανευρωπαικό Συνέδριο Καρδιολογίας που γίνεται στο Μόναχο τον Σεπτέμβριο. Έχω κάποιες άλλες εργασίες να στείλω εκεί, αν τυχόν έχουμε τεράστια προσέλευση το Σαββατοκύριακο και προλάβω μπορεί να στείλω μέρος των αποτελεσμάτων και στο εν λόγω συνέδριο.....

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #266 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 02:40 »
Κάποια μηνύματα για συμμετοχή στο ερωτηματολόγιο διαγράφηκαν για να μην ακολουθήσουν κι άλλα. Όπως αναφέρθηκε, η επιλογή για το ερωτηματολόγιο θα είναι τυχαία οπότε δεν χρειάζονται δηλώσεις συμμετοχής.

Χρειάζονται όμως ακόμα άτομα για την έρευνα με τα υπερηχογραφήματα. Όσοι έχουν τη δυνατότητα και το χρόνο, ας μην αφήσουν την ευκαιρία να κάνουν και δωρεάν εξέταση ταυτόχρονα.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #267 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 10:34 »
Δηλώνω και εγώ εθελοντής για την έρευνα για αυτό το Σαββατοκύριακο.
Μόνο που δεν ξέρω τις λεπτομέρειες.. :dontknow:
Ας με ενημερώσει κάποιος με pm που και πως για να μπορέσω να πάω. ;)

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #268 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 10:49 »
Ας δωσουμε λιγο απ το χρονο μας να κανουμε μια πολυ σημαντικη εξεταση για εμας και μαλιστα δωρεαν !!!

συν του οτι μας ενδιαφερουν αμμεσα τα αποτελεσματα της ερευνας που κανει ο Γιατρος !!!

Αποσυνδεδεμένος stafnik

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία
« Απάντηση #269 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 10:59 »
Θέλω και εγώ να συμμετέχω αν είναι για Σ.Κ αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες για το που & πότε  :wall:. Αν μπορείτε να μου πείτε , ευχαρίστως να έρθω .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540858 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596695 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192753 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1170 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1122 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios