vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

399 επισκέπτες, 5 χρήστες
Thankin, aalex, camber, tony1976, jim356

Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια

Αποσυνδεδεμένος avalon

  • *
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • After-8 Premium ecig flavors
    • After-8 ecig flavors
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 23:56 »
Νομίζω, αν και προαναφέρθηκε και πριν, ότι γένια & μούσια το προκαλούν αυτό!
Εγώ το παθαίνω κάθε φορά που εκπνέω από μύτη!
Είμαι σχεδόν παππάς! :D

Αποσυνδεδεμένος xristosgr

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 03:27 »
Και εγω μια απο τα ιδια παιδια!! :-\
Aτμιζω κυριως velvet + λιγο αρωμα.Οταν ατμιζω εντονα και εκπνεω απο την μυτη εχω ακομα και καταρροη!
Α,ειμαι και τριχωτος. :yes:

Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 10:47 »
Καλημέρα,
Εμένα προσωπικά δεν μου έχει προκλέσει καμία παρενέργεια. Άψογη γέυση, αίσθηση και η αναγκαία ποσότητα νικοτίνης.
Θα μπορούσα να το πω ευλογημένο προϊόν! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Αποσυνδεδεμένος giannick

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 14:52 »
Τελικά από ότι κατάλαβα από τα παραπάνω αναφέρομενα είναι απόλυτα φυσιολογικό και όχι κάποια παρενέργεια που την είχα μόνο εγώ .
Σχεδόν σε όλους τους  ατμιστές τρέχει η μύτη τους .

to idio k egw

Αποσυνδεδεμένος nikos.1978

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Νίκος
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 15:22 »
Νομίζω ότι με την VG γίνεται αυτό κυρίως :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος EarthquakeRita

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αντε να μην τρελαθώ...... :P
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 23:55 »
Εμένα πάλι ακριβώς το αντίθετο ρε παιδιά....μου προκαλεί μεγάλη ξηρασία  :-\    Πρίν το η.τ ήταν υγρή και απο τότε που το ξεκίνησα έχει καταντήσει η μυτούλα μου χειρότερη και απο την έρημο Σαχάρα  :-[    pg ατμίζω με πολύ λίγη vg στα έτοιμα υγρά αλλά δεν έχω δεί την υγρασία και την καταροή που έχετε εσείς? Τι μπορεί να συμβαίνει?

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 00:09 »
Ειτε εκπνέει κανεις  απ τη μύτη είτε όχι ,  είτε με PG  είτε με VG, πάντα παρατηρήται μια συσσώρευση υγρού στη μύτη. Ο ατμος του ΗΤ μπαίνει στη ρινική κοιλότητα και υγροποιείται. Γενικά από έρευνες έχει διαπιστωθεί ότι μεγάλο μέρος του ατμού επικάθεται στο ανώτερο αναπνευστικό. Σε κάποιους αυτό δεν γίνεται αισθητό επειδή δεν το παρατηρούν ή εισπνέουν με ιδιαίτερο τρόπο ή ακόμα έχουν διαφορετικό οικολογικό περιβάλλον στο ανώτερο αναπνευστικό.
Αυτός κατά τη γνώμη μου είναι και ο λόγος που αισθανόμαστε μερικές φορές γαργάλημα και τάση για βήξιμο όταν ξαπλώνουμε. Επίσης σταγονίδια ατμού επικάθονται στο πρόσωπο δημιουργώντας ένα λιπαρό "φιλμ"
Ως αντιδοτο έχω να προτείνω
- πλύσιμο του προσώπου πριν την κατάκλιση και
- σχολαστικό φύσημα  της μύτης πριν τον ύπνο, αλλά και κατα τη διάρκεια της μέρας

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 00:17 »
 :bye:
Και όλα αυτά, που παρατηρούνται σε ορισμένους και σε μικρό βαθμό, δεν είναι τίποτα μπροστά στις ροχάλες-μαμούθ και το συνεχή βήχα που είχαμε με το ΚΤ.

Αποσυνδεδεμένος EarthquakeRita

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αντε να μην τρελαθώ...... :P
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 00:17 »
Εγώ πάντως δεν έχω καθόλου υγρασία απο τον ατμό....εκτός και αν κάτι δεν πάει καλά με μένα  :hmmm:    Πάντα φυσάω και καθαρίζω την μύτη μου πολλές φορές την μέρα και το κάνω με υγρά μαντηλάκια μπας και υγρανθεί λίγο και αισθανθώ καλύτερα μετά απο πέντε λεπτά όμως πάλι τα ίδια!!!  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 00:36 »
:bye:
Και όλα αυτά, που παρατηρούνται σε ορισμένους και σε μικρό βαθμό, δεν είναι τίποτα μπροστά στις ροχάλες-μαμούθ και το συνεχή βήχα που είχαμε με το ΚΤ.

και λίγα λές!!!!
 :laugh1: :laugh1:
 :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #55 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 00:38 »
εγω δεν εχω αντιμετοπίσει τετοια προβληματα αν και ατμιζω 50vg 50pg ενα θεματακι οταν πρωτο αρχησα ειχα με pg  μετα ολα οκ

dksn20

Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 15:35 »
Εγώ πάντως δεν έχω καθόλου υγρασία απο τον ατμό....εκτός και αν κάτι δεν πάει καλά με μένα  :hmmm:    Πάντα φυσάω και καθαρίζω την μύτη μου πολλές φορές την μέρα και το κάνω με υγρά μαντηλάκια μπας και υγρανθεί λίγο και αισθανθώ καλύτερα μετά απο πέντε λεπτά όμως πάλι τα ίδια!!!  :thumpdown:

η PG σε ορισμένους οργανισμούς προκαλεί τέτοια ξηρότητα αν σε ενοχλεί τόσο πολύ άλλαξε το ποσοστό σου να είναι μεγαλύτερο VG

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 13:11 »
Εμένα πάλι ακριβώς το αντίθετο ρε παιδιά....μου προκαλεί μεγάλη ξηρασία  :-\    Πρίν το η.τ ήταν υγρή και απο τότε που το ξεκίνησα έχει καταντήσει η μυτούλα μου χειρότερη και απο την έρημο Σαχάρα  :-[    pg ατμίζω με πολύ λίγη vg στα έτοιμα υγρά αλλά δεν έχω δεί την υγρασία και την καταροή που έχετε εσείς? Τι μπορεί να συμβαίνει?

Κάνε μια μέντα και θα γυρίσει ο κόσμος ανάποδα...  ;) (γιατί τόσο PG? έχεις δοκιμάσει VG καθαρή;)  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 15:26 »
Κάνε μια μέντα και θα γυρίσει ο κόσμος ανάποδα...  ;) (γιατί τόσο PG? έχεις δοκιμάσει VG καθαρή;)  :dontknow:
Γιατι τοσο PG;Γιατι χωρις αυτη παει περιπατο το χτυπημα και η γευση...Η VG ειναι καθαρα για εφε...Περισσοτερος και πυκνοτερος ατμος..Χωρις παρεξηγηση παντα..Προσωπικη γνωμη  ;)

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #59 στις: Μαρτίου 01, 2012, 17:38 »
Εγώ να πω την αλήθεια στην αρχη δεν έβγαζα ατμό από την μύτη ίσως φοβόμουν... :-\ :-\ :-\ Όταν όμως ένιωσα άνετα με το η.τ. άρχισα να το κάνω.. Μετά από κάποιο χρονικό διάστημα άρχισα να έχω παρόμοιες εκκρίσεις.. :hmmm: :hmmm: Το πρώτο πράγμα που ήρθε στο μυαλό μου ήταν πως βαδίζω για κρυολόγημα μιας και είμαι και επιρεπείς...Όταν όμως το κρυολόγημα δεν ερχόταν :dontknow: :dontknow: :dontknow: άρχισα να ψάχνομαι, :hmmm: :hmmm: και ύστερα από ενδελεχή έρευνα  ??? ??? ??? ανακάλυψα πως είναι από την εκπνοή του ατμού από την μύτη :eyesplash: :eyesplash:...!!!!!!!!!!!!! Όσο για το αν είναι καλό ή κακό δεν είμαι αρμόδια να το πω αλλά λίγο εκνευριστικό είναι σίγουρα :wall: :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541419 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50153 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11508 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193039 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591875 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios