vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

141 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, Jorge

Twitter

Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 01, 2012, 17:51 »
Εμένα πάλι ακριβώς το αντίθετο ρε παιδιά....μου προκαλεί μεγάλη ξηρασία  :-\    Πρίν το η.τ ήταν υγρή και απο τότε που το ξεκίνησα έχει καταντήσει η μυτούλα μου χειρότερη και απο την έρημο Σαχάρα  :-[    pg ατμίζω με πολύ λίγη vg στα έτοιμα υγρά αλλά δεν έχω δεί την υγρασία και την καταροή που έχετε εσείς? Τι μπορεί να συμβαίνει?

Μήπως είσαι γενικά ανάποδη σαν άνθρωπος;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Domin

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 03, 2012, 00:01 »
σε πολλα ητ το catridge "ιδρωνει" εξωτερικα απο τον ατμο. ιδιως στα μικρα ητ οπως στο ελιπς. πιστευω οτι και αυτο συμβαινει με τις μυτουλες μας,μπαινει ο ζεστος ατμος και υγροποιειται στη μυτη οταν εκπνεουμε απο αυτην. ευχομαι τα υγρα μπουκαλακια αναπληρωσης που αγοραζουμε να ειναι εγγυημενης, καλης ποιοτητας... ???

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 06, 2012, 11:35 »
Εγώ πάντως δεν έχω καθόλου υγρασία απο τον ατμό....εκτός και αν κάτι δεν πάει καλά με μένα  :hmmm:    Πάντα φυσάω και καθαρίζω την μύτη μου πολλές φορές την μέρα και το κάνω με υγρά μαντηλάκια μπας και υγρανθεί λίγο και αισθανθώ καλύτερα μετά απο πέντε λεπτά όμως πάλι τα ίδια!!!  :thumpdown:
Δοκιμάσε να ατμίσεις κ με άλλα υγρά!!!! Αυτό που λές το έχω παρατηρήσει (πρόσφατα) με κάποια υγρά δλδ να μου ξηραίνουν την μύτη κ  ειδικά τον λαιμό!!! Μόλις το κατάλαβα  τα άλλξα κ τώρα  είναι όλα μια χαρά. ;)

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 06, 2012, 14:16 »
μεχρι το μεσσημερι σημερα,παροτι ειχα δει το θεμα εδω μεσα,δεν το ειχα διαβασει καθως δεν με αφορουσε,δεν ειχα ποτε αυτο το περιστατικο στην δικια μου μυτη.
μεχρι το μεσσημερι ομως ατμιζα με hybrid μπαταρια και kr808 καρτο.
το μεσσημερι λοιπον επισκεφτηκα τον μιχαλη στην μεταμορφωση καθως βρισκομυν κοντα στην περιοχη για να παρω 2-3 drip tip για τα καρτο μου.2 μεταλικα και 1 πλαστικο.βαζωντας το μεταλικο πανω στο kr808 για δοκιμη,αισθανθηκα κρυο τον ατμο αλλα πολυ καλυτερη αποδοση γευσης,οπως μου ειχε πει νομιζω η petra.
στην κουβεντα με τον μιχαλη,εκπνεοντας απο την μυτη αισθανθηκα αυτη την υγρασια και ξαφνιαστηκα.ενιωθα την μυτη υγρη σαν να ειχα καταροη.αλλαζω το μεταλικο drip tip με το πλαστικο και παλι τα ιδια,με την διαφορα οτι ειχα περισσοτερο ζεστο ατμο.μεχρι σημερα το πρωι δεν ειχα αυτο το περιστατικο,το αποκτησα βαζωντας το drip tip.
τωρα θα πω και κατι ακομα που μπορει να ακουγεται χαζομαρα αλλα εγω ετσι το ενιωσα και το μοιραζομαι μαζι σας.τις τελευταιες μερες εχω ενα μπουκωματακι στην μυτη,μαλλον ελαφρυ κρυωμα η κατι τετοιο.με την υγρασια που ενιωσα χρησιμοποιωντας το drip tip,καθε φορα που εκπνεω απο την μυτη και νιωθω αυτη την υγρασια,ειναι σαν να βαζω στην μυτη μου otrivin η καποιο παρομοιο σκευασμα.ανοιγει η μυτη μιλαμε.ξεμπουκωνει εντελως.
αυτο ειναι καλο η κακο?  :hmmm:
Λοιπόν αγαπητέ γιατρος δεν είμαι αλλά αν καταφέρνεις με το η.τ. ότι και με το otrivin τότε είσαι πολύ τυχερός.... :)) :)) :)) :)) :)) αν σκεφτείς που έχει φτάσει η τιμή του!!!!!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: Πέρα από την πλάκα όμως πιστεύω και είναι απλά άποψη μου (δεν είναι επιστημινικά τεκμηριομένη) πως ο ατμός βοηθά στην αποσυμφόρηση της μύτης άρα είναι μάλλον φυσιολογικό που έχουμε τόσο δραστήριες μύτες!!!!!!! ;) ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2012, 14:25 από ktm »

Αποσυνδεδεμένος RioSif

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 07, 2012, 17:59 »
Καλησπέρα,
Μου έχει σπάσει κ μένα τα νεύρα αυτή η καταρροή εδώ κ κάποιες μέρες! Δεν έχω σχεδόν καθόλου τρίχες στη μύτη(της κόβω με ξυριστική). Κάνω ΗΤ ένα μήνα κ κάτι. Άρχισα με ego-t κ υγρά αν θυμάμαι καλά 50-50 κ 9mg νικοτίνη. Μετά πήρα ego-c LR. Νομίζω κάπου εκεί άρχισε κ η καταρροή. Αλλά τρελή καταρροή λέμε! Κ ένα γαργαλητό στη μύτη που προκαλεί φτέρνισμα κ μεγαλύτερη καταρροή! Τόσο σπαστικό που αρχίζω να σκέφτομαι να ελαττώσω κ να κόψω κ το ΗΤ σιγά σιγά. Εν το μεταξύ άλλαξα κ υγρά, πήρα natura τα οποία δεν αναφέρουν PG στη σύνθεση τους παρά μόνο Φυτική Γλυκερίνη. Δεν θυμάμαι μόνο αν η καταρροή παρουσιάστηκε πριν ή μετά την αλλαγή στα υγρά.

Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 07, 2012, 19:10 »
Καλωσόρισες RioSif
Φυσικά να ρωτήσεις και έναν γιατρό γι αυτό που λες και εν τω μεταξύ μείωσε την Vg να δεις.


ΥΓ Της Άνοιξης τα συμπτώματα με καταρροή-φτερνίσματα και υγρασία με σκόνη τα χεις σκεφτεί?
εννοώ κάποια αλλεργία μην έχεις γιατί τώρα είναι σε έξαρση

Αποσυνδεδεμένος RioSif

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 07, 2012, 19:43 »
Κάτι πρέπει να έχω γενικά αλλά αυτό είναι πάρα πολύ διαφορετικό κ είμαι σίγουρος ότι προέρχεται από το ΗΤ. Μάλλον φταίει ο LR ατμο. Αν ρωτήσω γιατρό θα μου πει να κόψω το ΗΤ έτσι απλά!

Το σύμπτωμα το ανέφερα απλά για να υπάρχει μήπως βγει ένα συνολικό συμπέρασμα

Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 07, 2012, 19:45 »
Μάλλον φταίει ο LR ατμο. Αν ρωτήσω γιατρό θα μου πει να κόψω το ΗΤ έτσι απλά!
Δεν φταίει σίγουρα ο ατμοποιητής  :D δηλαδή αν ήταν Nr θα ήταν καλύτερα επειδή
έχει λιγότερο ατμό ?  :D

ΥΓ Ο γιατρός όταν κάπνιζες τι σου έλεγε ? συνέχιζε να καπνίζεις  :)

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 07, 2012, 19:56 »
Ο συνδυασμός vg υγρών και lr ατμοποιητή δίνει πολύ ατμό ο οποίος
με τη σειρά του υγροποιείται στη ρινική κοιλότητα (που έχει τρίχες
όσο και να τις κουρεύεις..) και αυτό είναι που σε ενοχλεί.
Σου προτείνω να δοκιμάσεις pg ή να γυρίσεις σε nr  :)

Αποσυνδεδεμένος Mexis7

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 10, 2012, 23:18 »
Καλησπέρα!!

Εγώ πάλι είμαι καινούριος ατμιστής, 2 μήνες τώρα. Έχω και μούσι και νορμάλ τρίχες στην μύτη αλλά αυτό με τα σταγονίδια δεν το έχω καθόλου και εκπνέω απο τη μύτη την πρώτη τζούρα πάντα. Αντιθέτως την τελευταία εβδομάδα σαν να νιώθω ένα μόνιμο ψιλομούδιασμα ψηλά στη μύτη!! Έχει νιώσει κανείς κάτι αντίστοιχο;
Πληροφοριακά ατμίζω VG virginia με 9mg νικοτίνη απο flavour art της bio και η.τ. ego-w της bio.

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 18, 2012, 22:57 »
καλησπερα παιδια,κι εγω μια απο τα ιδια παθαινω και επισης και πολυ φτερνισμα :o!

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 18, 2012, 23:01 »
Δοκιμάστε να εξάγετε τον ατμό και λίγο από το στόμα. λογικό είναι να υπάρχει υγρασία στη μύτη. <μια εκπνοή τζούρας στο φωτιστικό με κλειστό το φως του δωματίου, θα δείξει οτι ο ατμός αποτελείται από μικροσταγονίδια.. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Thanassis_R

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #72 στις: Ιουνίου 19, 2012, 16:51 »
Και ‘γω τα ίδια έχω και ίσως είναι λογικό εν μέρει .
Αλλά το φτάρνισμα και υγρασία στην μύτη μου έχουν δημιουργήσει ένα μόνιμο  μπούκωμα στην μύτη εδώ και 3 μήνες (όσο ατμίζω δλδ)  λες και είμαι κρυωμένος... δεν φεύγει με τίποτα… μόνο με Otrivin ανοίγει (που δεν κάνει να το χρησιμοποιείς όλη την ώρα χωρις λόγο!).
Μόλις τραβήξω 10 τζούρες ξαναμπουκώνω!   :wall:
Μήπως το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το έντονο μπούκωμα?

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #73 στις: Ιουνίου 20, 2012, 07:05 »
Aν κάνεις υγρά δικά σου με 100% VG, δοκίμασε να κατεβάσεις την VG και να προσθέσεις λίγη PG.
Αν παίρνεις έτοιμα δοκίμασε κάποια με αναλογία 50%PG και 50%VG.
Δεν είναι λογικό να έχεις μπούκωμα στην μύτη για 3μήνες, εγώ το αποδίδω στα υγρά που κάνεις,
εκτός αν υπάρχει κάτι άλλο... :thumpup:

Δοκίμασε να αλλάξεις υγρό και πές μας  ;)
 

Αποσυνδεδεμένος mpoygatsa kollias

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #74 στις: Ιουνίου 20, 2012, 07:11 »
με σκετη vg κι εγω το ιδιο προβλημα ειχα αλλα τωρα που ατμιζω 50 50 ολα καλα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 245964 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572016 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121592 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326694 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8594 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827584 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511639 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios