vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

152 επισκέπτες, 3 χρήστες
Milarepa, zamploutos, πολυς

Twitter

Πληροφορίες για νέους φίλους: Από καπνιστής σε χρήστης ηλεκτρικού τσιγάρου

Αποσυνδεδεμένος Zhen-Xlogic

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα στην παρέα,

Νέος user και εγώ και χτες το βραδύ έκανα παραγγελιά απο την NoBacco τα παρακάτω:


Πείρα 2 Liquid για να δοκιμάσω,
Εν αναμονή παραλαβής παραγγελιάς  :)

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Ελπίζω και εύχομαι μόνο να σε ικανοποιήσει η συγκεκριμένη συσκευή και να μην χρειαστεί σύντομα να κάνεις μετάβαση σε άλλη.
Το γράφω αυτό, γιατί όλοι όσοι ξεκινήσαμε με τέτοιες συσκευές, σύντομα χρειαστήκαμε κάτι καλύτερο. Η συγκεκριμένη βέβαια είναι πολύ καινούργια και δεν γνωρίζουμε ακόμη τις δυνατότητές της.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 05:08 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Zhen-Xlogic

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
To εύχομαι και εγώ να μην με απογοήτευση η συσκευή,
Τώρα για της δυνατότητες που έχει θα φανούν στην πράξη!  :) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 05:09 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Εγω καταλαβα οτι θελεις να εχεις κατι που να μοιαζει ακομα στο κτ ναι? ευχομαι αυτο το νεο ητ να ειναι οντος καλο μα σε λιγο καιρο σε βλεπω με κατι περισσοτερο δυνατο σε ολα του!!! Ειμαι εκατο τοις εκατο σιγουρη. Ολοι μας θελουμε δυνατο χτυπημα κ πλουσιο ατμο!! Ευχομαι η συσκευη που επελεξες να σε κρατησει μακρια απο το κτ!!!!! Να μας πεις εντυπωσεις ναι?

Edit: Το υγρο tobacco ειναι απο τα αγαπημενα μου κ ατμιζω μονιμα αυτο διχως ποτε να με εχει μπουχτισει! Ευχομαι να σου αρεσει γιατι πιστευω οτι ειναι απο τα πολυ καλα σε γευση . Βεβαια αυτα ειναι γουστα κ εσυ θα το κρινεις οταν θα δοκιμασεις κ το αλλο που παρειγγειλες. Σου ευχομαι καλη αρχη κ καλα ατμισματα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 05:09 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Zhen-Xlogic

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Εγω καταλαβα οτι θελεις να εχεις κατι που να μοιαζει ακομα στο κτ ναι?
Ακριβώς αυτό ήθελα κάτι να μοιάζει αρκετά στο μέγεθος του Κ.Τ.

ευχομαι αυτο το νεο ητ να ειναι οντος καλο μα σε λιγο καιρο σε βλεπω με κατι περισσοτερο δυνατο σε ολα του!!! Ειμαι εκατο τοις εκατο σιγουρη. Ολοι μας θελουμε δυνατο χτυπημα κ πλουσιο ατμο!!
Μακάρι να με κάλυψη αν δεν με κάλυψη θα πάμε για άλλο model αλλά κατά το Δεκέμβριο να μπει και το δώρο (αν μας το δώσουν)  :tongue_smilie:

Ευχομαι η συσκευη που επελεξες να σε κρατησει μακρια απο το κτ!!!!!
Μακάρι μακάρι!  ;)

Να μας πεις εντυπωσεις ναι?
Εννοείτε ότι θα σας πω της εντυπώσεις μου απλά ανησυχώ γιατί έκανα χτες την παραγγελιά και ακόμα είναι σε κατάσταση "Εκκρεμής" με βλέπω να τους περνώ τηλεφωνώ το απόγευμα.  ::)

Edit: Το υγρο tobacco ειναι απο τα αγαπημενα μου κ ατμιζω μονιμα αυτο διχως ποτε να με εχει μπουχτισει! Ευχομαι να σου αρεσει γιατι πιστευω οτι ειναι απο τα πολυ καλα σε γευση . Βεβαια αυτα ειναι γουστα κ εσυ θα το κρινεις οταν θα δοκιμασεις κ το αλλο που παρειγγειλες.
Πόλη χαίρομε που ακούω καλή γνώμη για το 1 liquid τώρα η δοκιμή θα δείξει εχει και μεγάλη ποικιλία η Nobacco  :))

Σου ευχομαι καλη αρχη κ καλα ατμισματα!!!
Σε ευχαριστώ πολύ!  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2011, 13:47 από Zhen-Xlogic »

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Ακριβώς αυτό ήθελα κάτι να μοιάζει αρκετά στο μέγεθος του Κ.Τ.
Μακάρι να με κάλυψη αν δεν με κάλυψη θα πάμε για άλλο model αλλά κατά το Δεκέμβριο να μπει και το δώρο (αν μας το δώσουν)  :tongue_smilie:
Μακάρι μακάρι!  ;)
Εννοείτε ότι θα σας πω της εντυπώσεις μου απλά ανησυχώ γιατί έκανα χτες την παραγγελιά και ακόμα είναι σε κατάσταση "Εκκρεμής" με βλέπω να τους περνώ τηλεφωνώ το απόγευμα.  ::)
Πόλη χαίρομε που ακούω καλή γνώμη για το 1 liquid τώρα η δοκιμή θα δείξει εχει και μεγάλη ποικιλία η Nobacco  :))
Σε ευχαριστώ πολύ!  :thumpup:
Δεν θελω να πω καλα λογια για την Nobacco γιατι θα μου θυμοσουν ισως καποιοι κ ισως κ να εχουν δικιο .. Ομως οτι εχω αγορασει απο εκει? εχει βγει καταπληκτικο!!!! Ειδα οτι θα διαθεσει αυτο το ητ σε πεντε μελη εδω!!! Αρα απο τις κριτικες τους θα καταλαβουμε σιγουρα τι λεει αυτο το νεο μοντελο  ;) ;)
Σιγουρα κ απο τις συμβουλες τους θα επωφεληθεις οσον αφορα την σωστη λειτουργια κ συντηρηση του ναι?

Δεν θελω να  αποκλεισω την πιθανοτητα να ειναι οντος ενα πολυ καλο ητ κ να ικανοποιει αυτους που θελουν ενα ητ που μοιαζει σε κτ κ ισως τελικα να ειναι κ πλουσιο σε ατμο !!

Εγω θα σου πω οτι απο τη στιγμη που εκανες το σωστο βημα να σταματησεις το κτ? εισαι σε πολυ καλο δρομο ακομα κ αν ατμιζεις απο μια κατσαρολα που λεει ο λογος ναι?  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Το ατμισμα θα δεις κ εσυ ειναι τελειως διαφορετικο απο το καπνισμα!! Ασε που θα νοιωσεις αλλος ανθρωπος!! κυριολεκτικα αλλος!!!   :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2011, 14:08 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Zhen-Xlogic

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Μέτα απο τηλεφωνώ που έκανα στην Nobacco επιτελούς η παραγγελιά πήγε Υπο εκτέλεση αύριο το πρωί θα το έχω όπως με ενημέρωσαν  :D

Εντυπώσεις από αύριο!  ;)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Με το καλο να το παραλαβεις!!! περιμενω εντυπωσεις!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 05:09 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Σήμερα αποφάσισα να αγοράσω το Ηλεκτρονικό τσιγάρο.
Είμαι 45 χρόνια καπνιστής, μου δώσατε οτι πληροφορία ήθελα.

Σας ευχαριστώ.

 :thank_you2: :thank_you2:

Την ego-t που χρησιμοποιεί μια γνωστη μου.
Ευχαριστώ και παλι.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 05, 2011, 09:37 από Νικος »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Καλωσήλθες στο forum  :thumpup:
Ποιά συσκευή πήρες ?

Καλησπέρα σε όλους τους... ατμίζοντες! :)
Θέλω να δοκιμάσω κι εγώ το ηλεκτρονικό τσιγάρο αλλά είμαι τελείως μπερδεμένη με όλες αυτές τις μάρκες που κυκλοφορούν και τα ανταλλακτικά τους.. Ούτε από πού μπορώ να το προμηθευτώ δεν ξέρω..Ποιο πρέπει να προτιμήσω?
Απ’ όσα διάβασα, το NOBACCO hybrid είναι αυτό μου μου φάνηκε περισσότερο ταιριαστό (εμφανισιακά τουλάχιστον)..Είναι όμως ακριβούτσικο. Υπαρχει κάτι ανάλογο σε χαμηλότερη τιμή? Και από γεύσεις τι? Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει σχετικά?
Καπνίζω γύρω στα 15 τσιγάρα ημερησίως (στριφτό).. χαχα σαν το «γιατρέ μου τι φάρμακο να πάρω» μου θυμίζει το μήνυμά μου αλλά δεν ξέρω από πού να αρχίσω :wall:
Ευχαριστώ και ζητώ συγγνώμη αν σας κουράζω :angel:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Νομίζω πως, για τον πρώτο μήνα, καλό θα ήταν να πάρεις ΗΤ με δεξαμενή, ώστε να έχεις συναίσθηση του υγρού που έχεις βάλει.
Κατόπιν διαλέγεις και Hybrid.

Το ακριβούτσικο εξαρτάται από πολλές παραμέτρους.
Σίγουρα αυτό ισχύει για 3 μήνες περίπου.
'Ομως, αν επιμείνεις (ναι, να το κάνεις), από τον τέταρτο θα έχεις σίγουρα κέρδος.

Καλώς ήρθες...  :bye:  :bye:  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
πουλαω εγω ενα σετακι ice αν θελεις!

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Καλησπέρα σε όλους τους... ατμίζοντες! :)
Θέλω να δοκιμάσω κι εγώ το ηλεκτρονικό τσιγάρο αλλά είμαι τελείως μπερδεμένη
...
Είναι όμως ακριβούτσικο. Υπαρχει κάτι ανάλογο σε χαμηλότερη τιμή?
...
Καλωσόρισες.
Αν θες κάτι σχετικά φθηνό, υπάρχουν και τα "μονά" πακέτα εκκίνησης η.τ., σαν αυτά:
http://www.ivape.eu/alter-ego-t-compact-kit.html
http://www.ivape.eu/alter-ego-900mah-dual-coils-compact-kit.html
http://www.vapormania.gr/index.php?route=product/product&product_id=189


Πέρνα κι από εδώ για την "επίσημη" παρουσίασή σου στο φόρουμ ;)

Χίλια ευχαριστώ όλους για το καλωσόρισμα και για τις συμβουλές!
Θα επανέλθω για νεώτερα και εντυπώσεις..
Προς το παρόν καλές ατμορουφηξιές! :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115703 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824206 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507209 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8905 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568676 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243723 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294099 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1722 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762669 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1096 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3993 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem