vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

128 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, Tem

Twitter

Πληροφορίες για νέους φίλους: Από καπνιστής σε χρήστης ηλεκτρικού τσιγάρου

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Εχω προσαρμοστεί πλέον μετά από 3 μέρες με το η/τ.
Δεν νομίζω να ξανακάνω κ/τ.
Πριν από λίγο δοκίμασα απο περιέργεια να ανάψω ένα  κ/τ και το πέταξα αμέσως.
Νομίζω οτι μετά από 45 χρονια εχω απαλλαγεί απο αυτή την καταστροφική συνήθεια. (Ειμαι 62 ετών)
Μάλιστα σήμερα από το πρώι και ως τώρα δεν μου έχει τελειώσει το πρώτο γέμισμα (ego-t)
To site με βοήθησε πάρα πολύ, παρά το ότι άρχισα το η/τ από τυχαίο δώρο, γιατί μπόρεσα και πηρα την πληροφόρηση που δεν μπορούσε να μου δώσει κανεις.
Επίσης σας ευχαριστω που ασχοληθήκατε και απαντήσατε στις απορίες μου.

Μπράβο σας
 :thank_you2:


Αποσυνδεδεμένος bolk2012

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα παιδια!
ατμιζω εδω και ενα μηνα και ηδη νιωθω μεγαλη διαφορα!
μια ερωτηση να σας κανω που ισως εχει ξανα γινει αλλα θα ηθελα την γνωμη σας.
πως καταλαβαινουμε αν ο ατμοποιητης εχει ''ληξει''; λενε η διαρκεια ζωης του ειναι απο 10-30 μερες.εγω εναν χρησιμοποιουσα ολον αυτον τον μηνα.παρατηρησα οτι αρχισε η γευση του υγρου να μην ειναι τοσο εντονη και καποιες φορες,ιδιως σημερα, να εχει μια γευση καμμενου! τι γινεται;;; χαλασε;

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Συνηθως η γευση καμμενου οφειλετε στην "κακη" τροφοδοσια με υγρο του ατμοποιητη!  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 05:11 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος bolk2012

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
δηλαδη; υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να το διορθωσω;

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
 Τι ατμοποιητη χρησιμοποιεις?

Αποσυνδεδεμένος bolk2012

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Προσπαθησε να βγαλεις την αμπουλα και την μπαταρια και να φυσηξεις απο την μερια που ατμιζεις ωστε να φυγει το περριτο υγρο που εχει μαζευτει μεσα στον ατμοποιητη σου (θα βγει το υγρο απο την μερια που βιδωνει η μπαταρια) σκουπισε το καλα ξαναγεμισε το  tank και πριν το κουμπωσεις στον ατμοποιητη σταξε καμια-δυο σταγονες απευθειας στο φυτιλι κουμπωσε το tank  και αστο κανενα λεπτο να ποτισει το φυτιλι και ξαναπροσπαθησε να ατμισεις πιστευω να διωρθοθει το προβλημα !Αν παραμενει και δεις οτι ο ατμο ζεσταινετε περισσοτερο απο οτι στις αρχες και δεν βγαζει αρκετο ατμο μαλλον ηρθε η ωρα για αλλαγη! Πιστευω να σε βοηθησα! :bye:

Αποσυνδεδεμένος bolk2012

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
θα το δοκιμασω!ευχαριστω παρα πολυ αδερφε!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Εχω προσαρμοστεί πλέον μετά από 3 μέρες με το η/τ.
Δεν νομίζω να ξανακάνω κ/τ.
Πριν από λίγο δοκίμασα απο περιέργεια να ανάψω ένα  κ/τ και το πέταξα αμέσως.
Νομίζω οτι μετά από 45 χρονια εχω απαλλαγεί απο αυτή την καταστροφική συνήθεια. (Ειμαι 62 ετών)
Μάλιστα σήμερα από το πρώι και ως τώρα δεν μου έχει τελειώσει το πρώτο γέμισμα (ego-t)
To site με βοήθησε πάρα πολύ, παρά το ότι άρχισα το η/τ από τυχαίο δώρο, γιατί μπόρεσα και πηρα την πληροφόρηση που δεν μπορούσε να μου δώσει κανεις.
Επίσης σας ευχαριστω που ασχοληθήκατε και απαντήσατε στις απορίες μου.

Μπράβο σας
 :thank_you2:
Δεν θα ξανακανεις κτ απο τι στιγμη που το πηρες αποφαση!!! Απλα να ενημερωθεις οσο καλιτερα μπορεις για το ητ ωστε να μην εχεις καποιο προβλημα κ τα παρατησεις με την πρωτη αναποδια ναι?

Θελω να σου πω οτι δεν ηταν τυχαιο που απεκτησες αυτο το ητ αλλα ηταν ενα δωρο την στιγμη που το ειχες απιστευτη αναγκη!!! Αυτο θα το θυμηθεις  το πολυ σε τρεις μηνες απο σημερα!!!!!!!  ;) ;) ;)

Οταν θα δεις την απιστευτη βελτιωση της υγειας σου θα καταλαβεις πολλα!!!  :) :)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Να εισαι καλα,
αλλα εχω παραγγειλει ηδη 2 ατμοποιητες μπαταρια και μερικα αναλωσιμα, ωστε να μην μεινω ποτε.
Επισης δοκιμασα να καπνισω και δεν τα καταφερα.
Τωρα περιμενω να δω την βελτιωση που λες.
 :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 05:11 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος NonSmoking

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα.
Προσωπικά δεν είμαι καπνιστής, το έκοψα μόνος μου πριν απο αρκετά χρόνια. Επειδή όμως με ενδιαφέρει να μάθω για δικό μου πρόσωπο, θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος στις εξής ερωτήσεις, μιας και δεν βρήκα στο Forum απάντηση (δεν έχω και τον χρόνο να ψάξω περισσότερο):
Το ηλεκτρονικό τσιγάρο το χρησιμοποιείτε για να αντικαταστήσετε απλώς το κανονικό τσιγάρο με κάτι λιγώτερο βλαβερό ή για να κόψετε εντελώς τη συνήθεια;
Βλέπω να ψάχνετε γεύσεις, ευκολίες ... η πρόθεση να το κόψετε εντελώς υπάρχει;
Υπάρχουν χρήστες που το κατάφεραν;

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Το Η.Τ καποιοι το χρησιμοποιουν ως υποκαταστατο του καπνισματος(πιο υγιες τουλαχιστον)
καποιοι ως μεσο για την διακοπη του καπνισματος αλλα κ της συνηθειας γενικοτερα...
Ψαχνουμε γευσεις κ διαφορα αλλα πραγματα για οποιους θελουν να εχουν την πληρη
απολαυση αυτου που ατμιζουν και βεβαια καποιοι τα εχουν καταφερει κ εχουν σταματησει κ
το ατμισμα μετα απο λιγο η περισσοτερο καιρο...

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Καλησπέρα.
Προσωπικά δεν είμαι καπνιστής, το έκοψα μόνος μου πριν απο αρκετά χρόνια. Επειδή όμως με ενδιαφέρει να μάθω για δικό μου πρόσωπο, θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος στις εξής ερωτήσεις, μιας και δεν βρήκα στο Forum απάντηση (δεν έχω και τον χρόνο να ψάξω περισσότερο):
Το ηλεκτρονικό τσιγάρο το χρησιμοποιείτε για να αντικαταστήσετε απλώς το κανονικό τσιγάρο με κάτι λιγώτερο βλαβερό ή για να κόψετε εντελώς τη συνήθεια;
Βλέπω να ψάχνετε γεύσεις, ευκολίες ... η πρόθεση να το κόψετε εντελώς υπάρχει;
Υπάρχουν χρήστες που το κατάφεραν;
......για αρχη NonSmoking κανε μια βολτα απο εδω :yes:

Αποσυνδεδεμένος jimny

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανένα
Παιδιά, μπορώ να προσμίξω έτοιμα υγρά διαφορετικών εταιρειών με διαφορετικές βάσεις (PG, VG) και ποσότητες νικοτίνης ή υπάρχει πρόβλημα?

Βασικά, θέλω να φτιάξω ένα δικό μου υγρό προσθέτοντας σε ένα άδειο μπουκαλάκι 2/3 Ecopure (0mg νικοτίνη) και 1/3 υγρό Prime 15 (6mg νικοτίνης).

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Βέβαια μπορείς ,το υγρό όμως που λες θα βγει 2mg.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115778 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824242 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8914 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154714 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568716 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1732 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1101 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3998 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem