vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

286 επισκέπτες, 7 χρήστες
liabovas, Jorge, Tem, Ηρακλης1985, dinos_74, Milarepa, mathimatikos1966

Twitter

Πληροφορίες για νέους φίλους: Από καπνιστής σε χρήστης ηλεκτρικού τσιγάρου

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
πολυ απλο πας στομ μιχαλη κ στα δειχνει ολα live....εκει παιρνεις αποφαση

Αυτο ειναι το καλυτερο να σου πω...απλα ηθελα να βεβαιωθω οτι θα γινεται...γιατι διαβαζα για mod κλπ κι ελεγα μην ειναι πιο εξειδικευμενος..ξερεις για μυημενους....
 :wall: τι λεω...

ευχαριστω μαλλον θα παω αυριο κι ολας... :)

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
για εξιδικευμενους και οχι μονο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Αρχικά θα πάρεις 1 πακέτο, στην πορεία όμως, όταν θα χαλάσουν οι ατμοποιη΄τες του θα πειραματιστείς και με άλλους. Οπότε, πολύ σημαντικό θέμα είναι οι μπαταρίες.
Eγώ ανήκω στη μειοψηφία που ατμίζει με μπαταρία με σπείρωμα 901, αντί των ego που έχουν 510. Εχω συμβατότητα με λιγότερα μοντέλα ατμοποιητών, αλλά και πάλι έχω αρκετές επιλογές.
Αυτό που μου αρέσει στο δικό μου είναι ότι δεν έχει κουμπι (η μπαταρία είναι αυτόματη) και η μπαταρία του είναι ζωντανή. Η λύση που βρήκα για μικρό είναι η εξής: Οι μπαταρίες του hybrid nobacco με καρτοποιητές 808d. Δηλαδή, κάρτο από μικρό μοντέλο, μπαταρία από μεγάλο.
Η εμπειρία μου από ego είναι μικρή  για να σου δώσω οποιαδήποτε απάντηση, οι συνατμιστές που το προτιμούν θα σε ενημερώσουν.

Σε ευχαριστω για την απαντηση αν και σε καποια σημεια παλι... :wall:
Το κουμπι τι ρολο παιζει??Συνηθως προτιματε να μην εχει?
Μπαταρια ζωντανη=κραταει πολυ η κατι αλλο??
πωπω παλι ατμοποιητες θα βλεπω στον υπνο μου μεχρι να καταλαβω τα παντα... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Κουμπί: πατάς για να ατμίσεις  vs "ζωντανές" μπαταρίες ρουφάς και ατμίζεις χωρίς να χρειάζεται να πατήσεις κάποιο κουμπί
Τι να προτιμήσεις γούστα είναι, πάντως όπως και να το κάνεις θεωρητικά οι"ζωντανές" είναι πιο ευαίσθητες σε πεσίματα υγρα κτλ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2011, 16:27 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Μαλιστα..οπως το ακουω μαλλον θα προτιμουσα ζωντανη μπαταρια...
Ευχαριστω για τις απαντησεις...το απογευμα θα προσπαθησω να βρω το μαγαζι του Μιχαλη μπας και απο κοντα ξεμπερδευτω πιο ευκολα...

ps ευχαριστω και τα παιδια που μου στειλαν πμ αλλα δυστυχως δεν εχω την δυνατοτητα να απαντησω..μαλλον επειδη ειμαι νεο μελος... :-[

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
χα! καλή η μετάφραση της ζωντανής...
Βέβαια εγώ εννοούσα ζωντανή σε αντίθεση με την ψόφια, την ανίσχυρη άνευρη μπαταρία.
Διότι αυτές που χρησιμοποιώ κρατάν πολύ, δεν πέφτει η απόδοση μέχρι να αδειάσει εντελώς η μπαταρία και είναι νομίζω πιο ισχυρές από άλλες.
Τώρα, για το κουμπί, τι να πω... δε χρειάζεται να πατάω και να ξαναπατάω για να την ασφαλίσω όταν τη βάζω στην τσέπη, ούτε να πατάω για να ατμίσω.
Ωστόσο, όλα είναι θέμα προτιμήσεων. Μην ξεχνάς ότι οι manual ego έχουν γίνει προτυπο, ενώ οι δικές μου είναι για ... λίγους.

Αποσυνδεδεμένος Basstar5

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Mπραβο για την παρουσιαση!σημαντικες πληροφοριες για καποιον που ακομα δεν το εχει αποφασισει να κανει το περασμα απο το κ.τ στο η.τ!

σε ευχαριστω!


Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 14, 2011, 16:22
Καλημέρα παιδια!
Σήμερα εχουν περάσει 2μιση μέρες χωρίς κ.τ
Το παλεύω αρκετά κ τα καταφερνω.
Χρησιμοποιώ το camel desert ship καθώς αυτο αντιστοιχούσε στο μαυρο prince στα 16mg.

Μερικές τζουρες είναι σαν κ.τ,άλλες πάλι σαν να καπνιζω lights χωριά ιδιαίτερο hit.

Να πάω σε 24mg η 18mg;
Έχει η nobacco 24αρια;
Ευχαριστω προκαταβολικά!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2011, 16:22 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος foxergr

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα, είναι ατμός....
καλημέρα φίλε μου... ποιά συσκευή έχεις ?

Αποσυνδεδεμένος Basstar5

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Το Iwant.λες να είναι αδύναμη για αυτο που ζητάω;

Αποσυνδεδεμένος foxergr

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα, είναι ατμός....
θεωρώ οτι το i-want υστερεί σε χτύπημα... αν για παράδειγμα δοκιμάσεις την ίδια γεύση που έχεις σε ένα giant για παράδειγμα θα καταλάβεις την διαφορά.... κάθε ατμοποιητής διαφέρει κ σε απόδοση γεύσης και σε χτύπημα...

για το i-want θα σου πρώτεινα φρουτένιες γεύσεις στα 18mg
τώρα για καπνικές νομίζω υστερεί λίγο σε απόδοση χτυπήματος κ γευσης.

μπορείς να πάρεις να δοκιμάσεις ένα ατμοποιητή giant κουμπόνει μια χαρά στην μπαταρία σου... 5,5 € έχει μόνο.

διαφορετικά δοκίμασε να κάνεις πιο μακρόσυρτες τζούρες μέχρι να γεμίσει το στόμα σου. αλλά όχι πολύ απανωτές για να μπορεί να τροφοδοτιθει η αντίσταση με υγρό... γιατί αν τραβάς συνέχεια υπαρχει περίπτωση να σου στεγνώσει κ να σου φέρει καμένο.

επίσης αν νομίζεις οτι πέφτει η απόδοση στο χτύπημα. τράβα 2 καλές κούφιες τζούρες χωρίς να πατάς το κουμπι. έτσι τροφοδοτείτε με υγρό η αντίσταση. και μετά κάνε κανονικά... νομίζω θα σε βοηθήσει αυτό.

οτι θές εδώ είμαστε όλοι μας... κουράγιο στην αρχική σου προσπάθεια... κόψτω το κ.τ. οι τρεις πρωτες μέρες ειναι οι πιο δύσκολες.... τουλάχιστον ήταν για μένα...

καλημέρα

Αποσυνδεδεμένος Basstar5

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Δοκιμάζω αυτο με τις κούφιες.Έχω την εντύπωση πως κατι βλέπω στον ορίζοντα.μακάρι φίλε μου να γλιτώσουμε απο τη λερα κ.τ
Η χρήση του η.τ Εκτός απο την ιδιότητα που Έχει ως μέσο διακοπής του κ.τ,αρχίζει να αποτελεί τρελο gadget!

Αποσυνδεδεμένος dinosk

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα!
Εκανα αυτο το κολπο με τις κουφιες σε i-go t και επειτα οταν τραβηξα τζουρα ακουγα μπουρμπουληθρες απο μεσα και μετα απο λιγο εβγαλε υγρο εκει που κουμπωνει η μπαταρια με τον ατμοποιητη.

Κατι ακομα που το εχω απορια ως νεος χρηστης. Πως καπνιζετε το ητ σας; Δηλαδη:
1) Πατατε το κουμπακι και τραβατε τζουρα οση ωρα το πατατε και μονο;
2) Πατατε το κουμπακι και περιμενετε 2-3 sec πριν τραβηξετε τζουρα μεχρι να ακουστει το χαρακτηριστικο φρρρ;
3) Πατατε το κουμπακι και το αφηνετε πριν τελειωσει η τζουρα σας;

Αυτα...Ελπιζω να μη σας κουρασα και ευχαριστω εκ των προτερων για τις οποιες απαντησεις..

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Εγω παταω το κουμπακι για 1-2 δευτερα και τραβαω τη τζουρα μου.Οταν σταματησω το ρουφηγμα αφηνω και το κουμπακι.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2011, 17:37 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Από τη συντονιστική ομάδα και τη διαχείριση:
Υπενθύμιση κανονισμών φόρουμ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.msg40667.html#msg40667
Κάποια μηνύματα εκτός θέματος έχουν διαγραφεί.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 44 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 46 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325013 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8126 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1119607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296512 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826564 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510146 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9377 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156173 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570561 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245332 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios