vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1800 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 11:14 »
[off topic]
Αχεμ, εμμμμ δηλαδη εσυ τωρα το καταλαβες οτι πρεπει να αμφιβαλλεις γιια τις ειδησεις που προβαλλονται στα ΜΜΑ (Μεσα Μαζικης Αποχαυνωσης);  ;)

Εγω παντως το δουλευω πραγματικα αντιστροφα.....Σιγουρευτηκα οτι το η.τ. κανει δουλεια οταν ακουσα στις ειδησεις οτι ειναι βλαβερο. Και πιο παλια, σιγουρευτικα οτι παμε "κατα διαολου" οταν ακουσα "υπαρχουν λεφτα". Και ουτω καθεξις!
[/off topic]

Αποσυνδεδεμένος steam man

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1801 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 13:22 »
Αυτο που μου κάνει εντύπωση ειναι το εξης:

Ενας κρατικος φορεας εξεδωσε μια ανακοινωση.
Ολη η Ελλαδα αναμασαει την ανακοινωση αυτη, χωρις να εξετασει πηγες, εγκυροτητα, σκοπιμοτητα, κλπ.
Ποσο (μα ποσο) ευκολο ειναι να χειραγωγησεις την κοινη γνωμη τελικα!

Αραγε συμβαινει και αλλου;  :hmmm:

Αν σκεφτω αντιστροφα, λοιπον, πρεπει να αρχισω να αμφιβαλλω ΕΝΤΟΝΑ για ολες τις "ειδησεις¨που βλεπω-ακουω..........

να μην αρχισεις να αμφιβαλεις απλα να εισαι σιγουρος οτι χειραγωγειται ακομα και χωρις ανακοινωση απο κρατικο φορεα μονο που θα ακουστει κατι απο τα ΜΜΑ (μεσα μαζικης αποχαυνωσης οπως λεει και ο Teodor και συμφωνω απολυτα μαζι του) ολη η ελλαδα το δενει φιογκο και τον καταπινει οπως το ψαρι το δολωμα και χωρις να φτυνει το αγκιστρι

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1802 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 20:40 »
Καλησπέρα σας
Δείτε το video !!!  τα σχόλια δικά σας

www.youtube.com/watch?v=Eb6NEmxTS-g&feature=related


Αποσυνδεδεμένος ΠΕΡΙΠΤΕΡΑΣ

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟΚΟΨΑ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ.....
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1803 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 20:41 »
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΔΟΤΟ
φιλος μου καλος προσφατως ατμιστης ηρθε χθες απο το περιπτερο με κατι μουτρα μεχρι το πατωμα...
-τι ειναι ρε? του λεω...
-ωραιος φιλος εισαι ρε...μου λεει...μου εδωσες αυτο το μαραφετι για να παθω καρκινο να παθω πυον στον πνευμονα να πεθανω...
-.......
-δε μιλας ε?...πιασε δυο λακυ στραικ μαλακο....

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1804 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 20:45 »
Απιστευτο!!!  :wall: :'( :thumpdown: :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1805 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 20:46 »
Ευκολοπιστοι φιλε μου θα υπαρχουν παντα.Ο καθενας πρεπει να βλεπει τις διαφορες απο το τσιγαρο στο ατμισμα στον εαυτο του και να κρινει και οχι να τρωει αμασητο οτι του σερβιρουν

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1806 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 20:48 »
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΔΟΤΟ
φιλος μου καλος προσφατως ατμιστης ηρθε χθες απο το περιπτερο με κατι μουτρα μεχρι το πατωμα...
-τι ειναι ρε? του λεω...
-ωραιος φιλος εισαι ρε...μου λεει...μου εδωσες αυτο το μαραφετι για να παθω καρκινο να παθω πυον στον πνευμονα να πεθανω...
-.......
-δε μιλας ε?...πιασε δυο λακυ στραικ μαλακο....

Ελεος !!!! :wall: :wall: :wall: :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash:

Δείτε το video !!!
www.youtube.com/watch?v=wBE_pzyD1SM&feature=related



Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1807 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 22:05 »

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1808 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 00:35 »
 :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Κορυφαιο!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1809 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 00:53 »
Ελεος !!!! :wall: :wall: :wall: :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash:

Δείτε το video !!!
www.youtube.com/watch?v=wBE_pzyD1SM&feature=related

Φίλε μου τα videos αυτά που παρέθεσες είναι 1χρόνο παλιά.  ;)
Από τότε εκεί έξω έχουν αλλάξει ΠΟΛΛΑ  8)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1810 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 00:54 »
Ωραίο εφέ για ερασιτέχνες!

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1811 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 01:20 »
και για να γελασουμε λιγο
http://www.youtube.com/watch?v=_9XMVSaFXXM&feature=related

Τι μας εβαλες να δουμε ρε Ζωη....!!! θα εχω εφιαλτες το βραδυ οτι σκαει το κεφαλι μου....! :wall: :wall:
Πως δεν βαλανε να σκαει και το κτιριο μαζι αραγε....? Και να λενε πως ειναι τρομοκρατες αυτοι που τα χρησιμοποιουν σε αποστολη αυτοκτονιας και γιαυτο τους κυνηγαμε.....!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2011, 02:41 από urahara »

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1812 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 11:05 »
Παράθεση
Συναγερμός στο ΥΠΟΙΚ από τη μείωση των τιμών στα τσιγάρα

Τετάρτη, 21 Δεκέμβριος 2011 - 10:04
Του Σπύρου Δημητρέλη

Συναγερμό έχει σημάνει στο υπουργείο Οικονομικών η μείωση των τιμών των τσιγάρων. Μεγάλες καπνοβιομηχανίες προχωρούν σε μειώσεις της λιανικής τιμής των προϊόντων τους σε μια προσπάθεια να ανακόψουν τη μείωση της ζήτησης, προκαλώντας ωστόσο σημαντικές απώλειες στα δημόσια έσοδα. Στο υπουργείο εξετάζουν αλλαγές στη φορολογία καπνού προκειμένου να συγκρατήσουν τη μείωση των εσόδων.

Πρόσφατα, μεγάλη καπνοβιομηχανία προχώρησε στη μείωση της τιμής του πακέτου για την πιο δημοφιλή μάρκα της. Πρόκειται για την μάρκα με την «πλέον ζητούμενη τιμή» όπως λέγεται στη φορολογική νομοθεσία και η τιμή του πακέτου μειώθηκε από τα 4 ευρώ στα 3,5 ευρώ. Η μείωση αυτή έγινε μέσω της περικοπής της προ φόρων εργοστασιακής τιμής των τσιγάρων. Με δεδομένο ότι ένα σημαντικό μέρος των φόρων στα τσιγάρα υπολογίζεται αναλογικά βάσει αυτής της τιμής, τα δημόσια έσοδα ακολουθούν πτωτική πορεία. Να σημειωθεί ότι αντίστοιχες μειώσεις έχουν γίνει σε διάφορες μάρκες τσιγάρων τους τελευταίους μήνες, ενώ θεωρείται δεδομένο από στελέχη του υπουργείου Οικονομικών ότι έρχονται και άλλες μειώσεις. Υπενθυμίζεται ότι τα τσιγάρα ήταν τα τελευταία δυο χρόνια σημαντικός αιμοδότης στα δημόσια έσοδα, αλλά η οικονομική κρίση φαίνεται ότι έχει αρχίσει να χτυπά τη ζήτηση και σε αυτό το προϊόν.

Αντιμέτωποι με την οικονομική κρίση, τη μείωση των εισοδημάτων τους αλλά και τη ραγδαία αύξηση της τιμής των τσιγάρων πολλοί καπνιστές προχωρούν σε κινήσεις προστασίας του εισοδήματός τους. Πολλοί προχωρούν σε διακοπή του καπνίσματος, άλλοι καταφεύγουν στην κατανάλωση καπνού (τα λεγόμενα στριφτά) ενώ αρκετοί είναι, σύμφωνα με στελέχη του υπουργείου Οικονομικών, και αυτοί που αγοράζουν λαθραία αφορολόγητα τσιγάρα. Οι περιοχές γύρω από τις λαϊκές αγορές και το υποβαθμισμένο κέντρο της πόλης είναι περιοχές που, σύμφωνα με στελέχη του ΥΠΟΙΚ, το λαθρεμπόριο τσιγάρων οργιάζει.

Στο υπουργείο διεξάγονται συζητήσεις για την αντιμετώπιση του προβλήματος. Στο πλαίσιο αυτό έχουν πέσει στο τραπέζι προτάσεις για αύξηση της φορολογίας του καπνού (δηλαδή των στριφτών) και της αύξησης του στάνταρ φόρου σε κάθε πακέτο με αντίστοιχη μείωση του αναλογικού (προκειμένου να αυξηθούν οι λιανικές τιμές των τσιγάρων στα προ μειώσεων επίπεδά τους). Δεδομένη θεωρείται η εντατικοποίηση των ελέγχων από το ΣΔΟΕ για την καταπολέμηση του λαθρεμπορίου τσιγάρων.

[email protected]

Τυχαίο?

Αποσυνδεδεμένος Adreas

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1813 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 11:09 »
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΔΟΤΟ
φιλος μου καλος προσφατως ατμιστης ηρθε χθες απο το περιπτερο με κατι μουτρα μεχρι το πατωμα...
-τι ειναι ρε? του λεω...
-ωραιος φιλος εισαι ρε...μου λεει...μου εδωσες αυτο το μαραφετι για να παθω καρκινο να παθω πυον στον πνευμονα να πεθανω...
-.......
-δε μιλας ε?...πιασε δυο λακυ στραικ μαλακο....

 :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1814 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 11:12 »
Συναγερμός στο ΥΠΟΙΚ από τη μείωση των τιμών στα τσιγάρα

Με αλλα λογια μας αποδεικνυουν αυτο που ειπαμε τοσες φορες σε αυτο το φορουμ....
Εχουν τα πολυτιμα εσοδα τους απο το τσιγαρο και προσπαθουν να πολεμησουν οτιδηποτε φαινεται να απειλει αυτην την πολυτιμη πηγη εσοδων...!  >:(

Γιαυτο εχουν βγει και οι οποιες ανακοινωσεις για το η.τ. Και καποια μερα ξυπνησει ο κοσμος και πει "σταματαω το καπνισμα ετσι απλα γιατι δεν γουσταρω" οι τυποι των υπουργιων θα αρχησουν να το διαφημιζω κιολας....  :tongue_smilie: ακομη και να δινουν επιδοματα τσιγαρου σε πρωην πανιστες....  :tongue_smilie: :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2914 420426 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:42
από xristos99
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 817 158327 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:04
από treloneritis
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15741 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131271 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 183 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 277 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 175 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249578 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767651 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 260 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog