vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

81 επισκέπτες, 7 χρήστες
tsoutseki, Aoratix, manoslykos, dallaskdp, zamploutos, cmih1966, skoubri

Twitter

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1815 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 11:31 »
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΔΟΤΟ
φιλος μου καλος προσφατως ατμιστης ηρθε χθες απο το περιπτερο με κατι μουτρα μεχρι το πατωμα...
-τι ειναι ρε? του λεω...
-ωραιος φιλος εισαι ρε...μου λεει...μου εδωσες αυτο το μαραφετι για να παθω καρκινο να παθω πυον στον πνευμονα να πεθανω...
-.......
-δε μιλας ε?...πιασε δυο λακυ στραικ μαλακο....
Απίστευτο...
Δεν ζητάς απο το φίλο σου να σου εξηγήσει τι ακριβώς περιμένει να πάθει απο το τσιγάρο?
Ισως να περιμένει ότι θα του αυξηθεί η αντοχή στο τρέξιμο, όλα να τα περιμένεις....

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1816 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 11:58 »

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1817 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 01:13 »
οπως δειχνει το πραγμα, η δουλεια εγινε γαργαρα και συνεχιζουμε κανονικα παρα το ντορο 3-4 ημερων, και τα υγρα επανηλθαν, ανεπισημα παντα ??? α ρε Ελλαδαρα :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1818 στις: Δεκεμβρίου 22, 2011, 15:37 »
Σημερα πηγε ο bro να μου αγορασει υγρα σε γνωστο καταστημα στην παλληνη και του ειπαν μονο με 0mg

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1819 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 02:57 »
Παιδιά,μία συμβουλή..

  Ο κόσμος είναι "απλός". Δεν θέλει και δεν καταλαβαίνει σύνθετες απαντήσεις,καταλαβαίνει το "σύμφωνα με τις τελευταίες μελέτες,το η.τ. είναι καρκινογόνο,και κακό για την υγεία σας και αφύσικο,ΦΟΡΤΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ USB!!!" και όχι το "η μελέτη τάδε λέει αυτό και η μελέτη εκείνη λέει το άλλο και άρα φτάνουμε εκεί λόγω αυτού κλπ".Αν θέλετε να υπερασπιστείτε το τσιγάρο στον κόσμο,βρείτε κάτι απλό.Δεν είναι θέμα του να εκθέσετε την αλήθεια,ο απλός κόσμος δεν θέλει αλήθειες,θέλει "καραμέλες".

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1820 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 03:56 »
Η απαντητική μου καραμέλα στις π#@αριές που ακούω απο γύρω, είναι " Θέλουν να αυξήσουν το φορο στα τσιγάρα σου οπότε προσπαθούν να σε εμποδίσουν να στραφείς σε αυτό που είναι καλύτερο. Να, δοκίμασε"

Αποσυνδεδεμένος nikosier

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • If you can’t convince them, confuse them.
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1821 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 08:33 »
η απαντηση μου ερωτηση ειναι η εξης....
''αφου απαγορευουν την νικοτινη γιατι αφηνουν το κανονικο ελευθερο...σκεψου και απαντα....''

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1822 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 10:19 »
Παιδιά,μία συμβουλή..

  Ο κόσμος είναι "απλός".

Ο κοσμος ειναι χαζος.

*fixed*

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1823 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 10:30 »
Τι λέτε ρε παιδιά, ο κόσμος ούτε απλός είναι ούτε χαζός.
Πανέξυπνος και με πολύπλοκα κίνητρα είναι! Όλοι μας έτσι είμαστε.
Απλά δεν τυχαίνει να θέλουν όλοι να εμβαθύνουν σε αυτό που εμείς θέλουμε, και τούμπαλιν.

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1824 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 10:42 »
συνάντηση με γνωστό μας ζευγάρι στους οποίους είχα πάρει δύο ΗΤ να απαλλαγούν από τους καρκινοσωλήνες , καθόμαστε για καφέ και μου πετάνε στο τραπέζι πακέτα ΚΤ.  :angry_orange:


- Τι είναι αυτά ρε;  :o
- Ε να ακούσαμε τη τηλεόραση ότι είναι καρκινογόνα...
- Ε και; το πιστέψατε ; ακούτε ότι λέει η  TV?  :confused1:
- Ε να μωρέ δε θέλαμε και πολύ...  :eyesplash: , σκάμε κάνα ΗΤ που και που...  :eyesplash:
- Όλα για τους φόρους γίνονται μωρέ ξυπνάτε >:(


τσάμπα χρόνο έχασα να τους απαλλάξω ...  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1825 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 10:43 »
Ο κόσμος (εκεί που και εμείς ανήκουμε) είναι έξυπνες μονάδες που απαρτίζουν ένα "χαζό" σύνολο. Αυτό που βλέπουμε παγκοσμίως σήμερα είναι η δύναμη που εχουν τα ΜΜΕ στη διαμορφωση της λεγόμενης "κοινης γνωμης", η οποια διαφερει απο την προσωπικη αποψη του καθενος.

Παρ'ολα αυτα το αθροισμα πολλων εξυπνων αποψεων-στασεων-ιδεων "βγαζει" ενα χαζο* αθροισμα.

*με τον ορο χαζο εννοω ενα ευπλαστο, ευμεταβλητο συστημα ιδεων, που χαιρεται, πανικοβαλλεται, ησυχαζει και εξαπτεται κυριολεκτικα ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ.


Παιρνοντας ως παραδειγμα αυτο του η.τ. μπορουμε να φανταστουμε κι ολες τις αλλες προεκτασεις που μπορει να εχει στη δημοσια ζωη: οικονομια, διπλωματια, θρησκειες, διαφημιση, κ.ά. .....

προσωπικη μου αποψη, αλλα πιστευω οτι αυτοι που μας κυβερνουν ξερουν πολυ καλα και μπορουν πολυ ευκολα να μας πεισουν οτι ειμαστε ελεφαντες και να μην μπορουμε να αποδειξουμε το αντιθετο με τιποτα. Αρκει ενα δελτιο τυπου.

Αποσυνδεδεμένος jonytzav

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστε Ελευθερα Παντου..για την υγεια ολων μας!!!
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1826 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 11:09 »
Παιδιά,μία συμβουλή..

  Ο κόσμος είναι "απλός". Δεν θέλει και δεν καταλαβαίνει σύνθετες απαντήσεις,καταλαβαίνει το "σύμφωνα με τις τελευταίες μελέτες,το η.τ. είναι καρκινογόνο,και κακό για την υγεία σας και αφύσικο,ΦΟΡΤΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ USB!!!" και όχι το "η μελέτη τάδε λέει αυτό και η μελέτη εκείνη λέει το άλλο και άρα φτάνουμε εκεί λόγω αυτού κλπ".Αν θέλετε να υπερασπιστείτε το τσιγάρο στον κόσμο,βρείτε κάτι απλό.Δεν είναι θέμα του να εκθέσετε την αλήθεια,ο απλός κόσμος δεν θέλει αλήθειες,θέλει "καραμέλες".
Ετσι ακριβως ειναι tomas12343 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Ο κόσμος (εκεί που και εμείς ανήκουμε) είναι έξυπνες μονάδες που απαρτίζουν ένα "χαζό" σύνολο. Αυτό που βλέπουμε παγκοσμίως σήμερα είναι η δύναμη που εχουν τα ΜΜΕ στη διαμορφωση της λεγόμενης "κοινης γνωμης", η οποια διαφερει απο την προσωπικη αποψη του καθενος.

Παρ'ολα αυτα το αθροισμα πολλων εξυπνων αποψεων-στασεων-ιδεων "βγαζει" ενα χαζο* αθροισμα.

*με τον ορο χαζο εννοω ενα ευπλαστο, ευμεταβλητο συστημα ιδεων, που χαιρεται, πανικοβαλλεται, ησυχαζει και εξαπτεται κυριολεκτικα ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ.


Παιρνοντας ως παραδειγμα αυτο του η.τ. μπορουμε να φανταστουμε κι ολες τις αλλες προεκτασεις που μπορει να εχει στη δημοσια ζωη: οικονομια, διπλωματια, θρησκειες, διαφημιση, κ.ά. .....

προσωπικη μου αποψη, αλλα πιστευω οτι αυτοι που μας κυβερνουν ξερουν πολυ καλα και μπορουν πολυ ευκολα να μας πεισουν οτι ειμαστε ελεφαντες και να μην μπορουμε να αποδειξουμε το αντιθετο με τιποτα. Αρκει ενα δελτιο τυπου.

Δεν νομιζω οτι μπορει να γινει αυτο γιατι ο κοσμος πιστευω,οτι αργει να δει την αληθεια,εχει καποιους ενδιασμους σιγουρα αλλα καποιοι που το συζηταμε,ξαναγυριζουν στο η.τ οσοι το εκοψαν,για τους λογους που βγηκαν στα καναλια και ειπαν!!!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1827 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 11:38 »
Ο κόσμος (οι μονάδες) είναι αντιφατικός. Και χαζός και έξυπνος ταυτόχρονα πολλές φορές στο ίδιο ακριβώς θέμα.
Το κακό είναι ότι συνήθως γαντζώνεται άκριτα σε εξωτερικές πηγές πληροφόρησης απλά και μόνο για να επιβεβαιώσει και να δικαιολογήσει
τους φόβους τις ενοχές και τις επιθυμίες που έχει στο κεφάλι του ή απλά και μόνο για να ασκήσει έλεγχο στους γύρω του ή για να λάβει επιδοκιμασία
απο τους γύρω του ή καθαρά για να προωθήσει το προσωπικό συμφέρον του, και όχι για να μάθει κάτι νεο ή να διορθώσει την ημιμάθειά του.

Παραδείγματα
Πολλοί καπνιστές βρίζουν το η.τ.  (χωρίς να το ψάξουν) ως πιο επικίνδυνο  μόνο και μόνο για να ανακουφίσουν την ενοχή τους που συνεχίζουν να καπνίζουν
Πολλοί που έκοψαν μόνοι τους το τσιγάρο -με κόπο και υπερπροσπάθεια πιθανότατα- βρίζουν το η.τ. για να φανούν δυνατότεροι οι ίδιοι που είχαν τη θέληση (ή την απόφαση) να το κόψουν, και να αποσπάσουν θαυμασμό και επιδοκιμασία για την ισχυρή τους θέληση.
Πολλοί περιπτεράδες φροντίζουν απλά το συμφέρον τους (έχουν πεσει οι πωλήσεις)
Πολλοί χαίρονται απλά και μόνο να βλέπουν την ανήσυχη φάτσα ενός ατμιστή όταν του μιλούν για τόσους φανταστικούς κινδύνους. Απλά χαίρονται να ασκουν έλεγχο επάνω του μεταβάλλοντας τη διάθεσή του.
Τέλος πολλοί,ειδικά σε περιβάλλοντα εργασίας, χαίρονται που συνεχίζουν να ασκούν έλεγχο στους ατμιστές λέγοντας πχ "Και πριν που κάπνιζες έξω πήγαινες και τωρα που ατμίζεις και θα απαγορευτεί έξω πάλι θα είσαι! Τι νόμισες θα τη γλύτωνες έτσι χωρίς να υποφέρεις?"


Μήν ψάχνετε για επιβράβευση/αποδοχή/επιδοκιμασία για το τι κάνετε παρά μόνο απο τον εαυτό σας και εκεί με μέτρο.
Οχι απο τους γύρω, δεν έχει καμμία αξία, όπως καμμί αξία δεν έχουν οι αποδοκιμασίες των γύρω.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2011, 11:47 από panos »

Αποσυνδεδεμένος kostas71

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • 2 Σεπτεμβρίου 2011, ημέρα ανεξαρτησίας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1828 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 11:40 »
Στη δικη μου περιπτωση η απαντηση μου ειναι απλα "πες μου το νομο που το λεει".

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1829 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 11:49 »
Χεστήκαμε για το τί λενε οι γύρω έτσι κι αλλιώς. Νομιζω δεν ειμαι ο μόνος που θέλησα να επηρεάσω τους γύρω μου για δικο ΤΟΥΣ όφελος. Οχι για δικό μου. Δεν θέλουν? καλώς.
Προτιμούν να πιστέψουν τις ειδήσεις? καλώς.
προτιμουν να βγαλουν την ουρά τους απέξω ωστε να μη χρειαστεί καν να προσπαθήσουν? καλώς. Δε μας χεζουν ολοι λοιπόν? Απλα ΔΕΝ ξανασχολούμαι να σωσω κανεναν. Στ @@ μου απο δώ και περα, και αν μου πει και κανείς τιποτα περι ΗΤ θα τον κόψω στα μισα και θα φαει και χεσίδι επειδη μου κανει κριτική.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 49 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 33 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248748 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767047 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 173 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181494 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 366 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 333 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573445 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123997 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios