vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, Gabriel74, white varadero

Twitter

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1845 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 23:28 »
Δικιο εχεις που τρελαινεσαι Steamboy, οπως σαλτάρουμε ολοι μας αλλωστε.
Αλλά τα τελευταια δυο χρονια δεν παιζονται ρε παιδι μου. Πιο πριν ειχαμε δει και καλες μερες. Μπορουσαμε και καναμε πραγματα. Τωρα οχι.

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1846 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 18:52 »
οταν το φορολογησουν οπως τα κανονικα καπνα και δεν παιρνουν μονο τον φπα οπως γινεται τωρα απο τις εισαγωγες εκτος Ευρωπης,τοτε ολα θα ειναι καλα...

Αποσυνδεδεμένος nikosier

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • If you can’t convince them, confuse them.
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1847 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 21:03 »
 ε μαλλον για εκει παει το θεμα σιγα σιγα...
για φορολογια να τσιμπανε και αυτοι ενα κομματι απο την πιτα και ολα θα ειναι μελι γαλα μετα....
καλα χριστουγεννα σε ολους σας !!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος nikef

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1848 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 00:08 »
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την εισαγωγή ΗΤ.
Εχθές μου ήρθε στο τελωνείο μια παρτίδα eGo-T με 1300mAh μπαταρία και είναι όλα οκ.
Παραλαμβάνω τη δευτέρα.

Όσο για τα υγρά, δεν έχουν ακόμη καμία απόφαση, αλλά έπεσαν κάτι έλεγχοι από την επιτροπή ανταγωνισμού και ζήτησαν σχεδόν από όλους, επειδή αναφέρουν το ΗΤ ως ποιο υγιεινό κλπ κλπ κλπ να τους καταθέσουν τις επίσημες μελέτες οι οποίες αποδεικνύουν τους ισχυρισμούς αυτούς.

Αποσυνδεδεμένος sardanapalos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1849 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 00:11 »
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την εισαγωγή ΗΤ.
Εχθές μου ήρθε στο τελωνείο μια παρτίδα eGo-T με 1300mAh μπαταρία και είναι όλα οκ.
Παραλαμβάνω τη δευτέρα.

Όσο για τα υγρά, δεν έχουν ακόμη καμία απόφαση, αλλά έπεσαν κάτι έλεγχοι από την επιτροπή ανταγωνισμού και ζήτησαν σχεδόν από όλους, επειδή αναφέρουν το ΗΤ ως ποιο υγιεινό κλπ κλπ κλπ να τους καταθέσουν τις επίσημες μελέτες οι οποίες αποδεικνύουν τους ισχυρισμούς αυτούς.
Μαλλον Τριτη θα εννοεις! ;)

Αποσυνδεδεμένος nikef

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1850 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 02:52 »
όχι Δευτέρα. Έχουν βγει από τελωνείο, τα έχει ο εκτελωνιστής στο γραφείο του (φίλος). Οπότε τη δευτέρα που θα έρθει με γυναίκα και παιδιά από το σπίτι θα τα φέρει  ;)

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1851 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 03:00 »
Ρωτησα στο τοπικό κατάστημα της Nobacco στο Ηράκλειο Κρήτης και μου είπαν ότι δεν τρέχει τίποτα.
Η πληροφόρηση τους είναι ότι ο ΕΟΦ έκανε έναν έλεγχο στην "μαμα εταιρεία", είδε τα χαρτιά του προιόντος και έφυγε χωρίς παρατράγουδα. Προμηθεύομαι υγρά με νικοτίνη χωρίς κανένα πρόβλημα (προς το παρόν).

Δεν ξέρω αν στο μέλλον μας βγάλουν το λογαριασμό, αλλά καμμιά φορά σκέφτομαι πόσο λάθος είναι η κοινωνία που φτιάξαμε, και συνεχίζουμε να ζούμε σαν να μη συμβαίνει τίποτα.


Νίκος


Αποσυνδεδεμένος sardanapalos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1852 στις: Δεκεμβρίου 25, 2011, 07:51 »
όχι Δευτέρα. Έχουν βγει από τελωνείο, τα έχει ο εκτελωνιστής στο γραφείο του (φίλος). Οπότε τη δευτέρα που θα έρθει με γυναίκα και παιδιά από το σπίτι θα τα φέρει  ;)

:)) :)) :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kleovoylos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1853 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 23:48 »

Δεν ξέρω αν στο μέλλον μας βγάλουν το λογαριασμό, αλλά καμμιά φορά σκέφτομαι πόσο λάθος είναι η κοινωνία που φτιάξαμε, και συνεχίζουμε να ζούμε σαν να μη συμβαίνει τίποτα.


Δυστυχώς, βιώνουμε καθημερινά μια αλυσίδα καταστάσεων,που οι κρίκοι της έχουν σκουριάσει προ πολλού ... :(
Οι καπνιστές είναι απαραίτητοι στο κράτος.Προσφέρουν τεράστια ποσά στα κρατικά ταμεία είτε από άμεση φορολογία καπνού είτε από συντάξεις λόγω πρόωρων θανάτων..
Από τη στιγμή που οι πωλήσεις των προϊόντων καπνού μειώθηκαν αισθητά, αποκαλύφθηκε για άλλη μια φορά η υποκρισία του κοινωνικού μας κράτους!
Αντί να δώσουν κίνητρα διακοπής του καπνίσματος, κατηγορούν ως επιβλαβέστερο τον...ατμό!! (Geld über alles)

Αποσυνδεδεμένος ferrariGTS

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
  • VAPE ON VESPA PA PA PA
    • Vespa Forum Hellas
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1854 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 11:51 »
Παρασκευή 30 Δεκ 2011 στο Χαλάνδρι στο μικρό καφέ Βιβλιοπωλείο Ευριπήδη ρώτησα αν μπορώ να ατμίσω και μου είπε η κοπέλα κανένα πρόβλημα..και όπως έγινε.
Κάποιοι έριξαν το βλέμα τους αλλά τίποτε παραπάνω...συνέχισα και απόλαυσα το ητ μου(μέσα..όχι έξω)

Σαββάτο μεσημέρι 31 Δεκ στο Flocafe στο Χαλάνδρι..Πανικός απο κόσμο...Είναι χωρισμένο σε 2 κομμάτια η καφετέρια σε καπνίζοντες και μη.
Με το που μπήκα με την παρέα μου μας ρώτησαν καπνίζοντες ή μη καπνίζοντες(η παρέα που ήμουν κανείς δεν καπνίζει) μόνο εγώ του είπα ότι ατμίζω...και μας καθοδήγησε στους
μη καπνίζοντες όπου χαλαρά άτμιζα όλη την διάρκεια που ήμουν εκεί.

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1855 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 16:40 »
τι μου θυμίζει , τι μου θυμίζει...



Χωρίς διαφήμιση στοιχήματων από χθες, 1η Ιανουαρίου, τα αθλητικά media!

Οι ραδιοφωνικοί σταθμοί και τα sites διέκοψαν τη διαφήμιση των ιδιωτικών εταιρειών στοιχήματος, καθώς αυτές θεωρούνται ήδη παράνομες, με προφανείς συνέπειες στη ρευστότητα των επιχειρήσεων.

Οι ιδιωτικές εταιρείες στοιχήματος που δεν προσήλθαν μέχρι την τελευταία μέρα του χρόνου να υπάχθουν …στο προσωρινό καθεστώς λειτουργίας και να φορολογηθούν στο 60% των κερδών τους, θεωρούνται παράνομες. Αντίστοιχα, η διαφήμιση παράνομων εταιρειών επισείει ποινή φυλάκισης και υψηλό πρόστιμο.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1856 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 16:54 »
Όπου χάνονται φόροι χαρακτηρίζονται παράνομοι.  :tongue_smilie:
Με τη φόρα που 'χουν πάρει θα χαρακτηριστεί και η αναπνοή παράνομη μέχρι να βρουν έναν τρόπο να τη φορολογήσουν κι αυτή. Τότε όλα γίνονται νόμιμα ξανά.  :))

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1857 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 18:03 »

Για κλάματα είναι όχι για γέλια  :'(

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1858 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 18:28 »
Απο τις 30-12 εως σημερα 2-1 ειχα τη μητερα μου στο νοσοκομειο με μια αρρυθμια
Δηλωνω οτι ατμιζα ελευθερα μεσα στην καρδιολογικη και εκτος απο αυτο με χαρα παρατηρησα οτι παρα πολλοι γιατροι στο νοσοκομειο ειχαν ΗΤ και ατμιζανε.
Οι δε σεκιουριταδες ηταν μαλλον εξοικιωμενοι με την εικονα του ΗΤ. :thumpup:

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1859 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 22:06 »
σοβαρα ατμίζανε οι γιατροί  :confused1: λολ!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 02, 2012, 22:09 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 247990 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181194 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 251 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 228 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572869 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2185 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122999 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 833 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 534 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8981 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis