vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

166 επισκέπτες, 3 χρήστες
billaras, grag, razen

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος boom

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1545 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 18:24 »
Σκεφτομαι τωρα εγω σαν καταναλωτης..
Κατ αρχην μπραβο στην nobacco που περασε καποιο δειγμα απο τον Δημοκριτο..οκ..
Αλλα μηπως αυτοι οι ελεγχοι πρεπει να γινονται σε καθε εμπορο που εμπορευεται υγρα που εισπνεουμε ανα τακτα χρονικα διαστηματα?Γιατι οκ εβγαλα ενα δειγμα απο μια παρτιδα,το περασα,ολα καλα..
Μετα απο 2-3 πατριδες αν ο συσκευαζων το υγρο ειχε γριπη,φτρενιστηκε πανω απο το μπουκαλακι μου και κολλησω την γριππη των χοιρων???
Με την λογικη που υπαρχει τωρα στην αγορα οποιωσδηποτε φτιαχνει μια εταιρια,ανακατευει μια κατσαρολα σε μια υπογα και μετα πουλαει e-υγρα.
Εμας ποιος μας διασφαλιζει για το τι εισπνεουμε????
δεν νομιζω οτι αυτο ειναι εφικτο..γενικως ποτε δεν θα μαθουμε τι ακριβως εισπνεουμε,τι τρωμε κλπ..αν η nobacco ακολουθει μια συγκεκριμενη γραμμη παραγωγης κ συνταγης κ αυτη εχει καποια σοβαρη πιστοποιηση(την οποια δημοσιευει κιολας) τοτε νομιζω οτι ολοι θα στραφουν προς αυτην..εφοσον αλλωστε οι υπολοιπες εταιριες δεν εχουν πλεον το δικαιωμα να διακινουν τα νικοτινουχα υγρα τους..απλα ειναι τουλαχιστον πολυ ξαλαφρωτικο για ολους εμας που τουλαχιστον υπαρχει μια εταιρια απο την οποια θα μπορεσουμε να προμηθευομαστε τα υγρα μας,χωρις κοπο,πολεμο κ εμποδια..εμενα τουλαχιστον αυτο με ενδιαφερει..οπως κ προειπα..να μπορεσω να εχω το υγρο μου κ να μη φοβαμαι μην αυριο μεθαυριο το απαγορευσουν κ αυτο..   

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 15, 2011, 03:08
Παιδιά αυτά τα πράγματα δεν γίνονται. Την πιστοποίηση η Nobacco την έκανε γι αυτήν και τους πελάτες της, όχι για τον νόμο. Ο νόμος δεν ορίζει κάποιες συγκεκριμένες προδιαγραφές για τα υγρά, ορίζει πως δεν πρέπει να περιέχουν νικοτίνη. Νικοτίνη=παράνομο ασχέτως των όλων υπολοίπων.
ναι την πιστοποιηση την εκανε η Nobacco γι αυτην κ τους πελατες της ..οκ..το δεχομαι..τοτε γιατι μου ειπαν οτι δεν εχουν κανενα προβλημα νομικα?? το τονιζω! νομικα??
τι γινεται..μαλλον μας δουλευουν ..μου φαινεται...απο την αλλη παλι..γιατι ολα τα μαγαζακια της nobacco που πηρα τηλ(φαρμακειο στην Δωρου,καπνοπολις,ειδη καπνιστου Σιουτη) δεν περασαν απο ελεγχο κ δεν κατασχεθηκαν τα δικα τους υγρα?? οχι μονο δεν κατασχεθηκαν αλλα κ οι ιδιοι μου ειπαν το ιδιο ακριβως "εμεις δεν εχουμε προβλημα,πουλαμε nobacco τα οποια ειναι πιστοποιημενα απο τον δημοκριτο κ δεν εχουμε κανενα προβλημα με τον νομο"..κ μαλιστα ενας μου ειπε"τι λες ρε κοπελια!!καμια σχεση εμεις ειμαστε πιστοποιημενοι απο τον Δημοκριτο..να,πριν μιση ωρα παρελαβα υγρα με νικοτινη κ πολλα μαλιστα..οχι οχι κοπελια κανενα προβλημα"..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 15, 2011, 03:08 από Atmos »

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1546 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 18:33 »
E ναι μάλλον μας δουλεύουνε προφανώς.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1547 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 18:36 »
Πολυ περιεργα πραγματα boom.
Αν ειναι παρανομη η πωληση νικοτινουχων, ειναι παρανομα και τα υγρα της nobacco. Τι δουλεα εχει ο δημοκριτος τωρα, πέρα απο μια παραπανω σιγουρια στο θεμα της ποιοτητας? Αλλο πιστοποιηση ποιοτητας (δηλαδη οτι εχει μεσα αυτο που λεει ο κατασκευαστης οτι εχει ή οτι δεν ειναι επικινδυνο κλπ) και αλλο η εγκριση για νομιμη κυκλοφορια/πωληση.
Σορρυ, αλλά μαλλον τα εχουν κανει πλακακια με καποιον και μας δουλευουν.

Αποσυνδεδεμένος invivo

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1548 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 18:44 »
Απο την στιγμή που μόνο η NOBACCO πρώτη είχε βγάλει ανακοίνωση στο site της όταν γινόταν ο ντόρος και τώρα έχει και την έρευνα FameLab στην κεντρική της σελίδα ( νομίζω και άλλες δύο εταιρίες το βάλαν πρόσφατα ) ίσως κάτι παραπάνω απο εμάς ξέρουν. Κάποιες εταιρίες έχουν εξαφανιστεί πάντως απο προσώπου γης.

Αποσυνδεδεμένος invivo

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1549 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 18:53 »
Καλησπέρα σας,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η NOBACCO δεν έχει λάβει (μέχρι στιγμής) άδεια διακίνησης υγρών αναπλήρωσης φίλτρων, με νικοτίνη.

Ευχαριστούμε

NOBACCO Team

να η απάντηση

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1550 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 18:53 »

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1551 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 18:55 »
Τι γινεται ρε παιδια καθε 5 λεπτα αλλαζουν τα δεδομενα  :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος alexrho

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1552 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 18:57 »
Πολύ σωστή και πάλι η NOBACCO ωστε να αποφεύγονται οι παρεξηγήσεις!

Αποσυνδεδεμένος yiannisagiannis

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
  • Im...steaming...
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1553 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 19:05 »
για ποιες παρεξηγησεις μιλας αφου το θεμα δημιουργηθηκε απο nobacco λεγοντας στους πελατες της  για πιστοποιησεις και οτι δεν υπαρχει προβλημα.ολοι ξερουμε οτι πιστοποιηση δεν παιρνει ενα προιον με χημικη αναλυση και μονο και ο δημοκριτος δεν εδωσε καμια πιστοποιηση απλη διαπιστωση εκανε!

Αποσυνδεδεμένος alexrho

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1554 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 19:07 »
Ένας μας είπε οτι πήρε τηλέφωνο στην Nobacco και ξεκινησε το θέμα δεν μπορούμε να γνωρίζουμε κάτι παραπάνω

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1555 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 19:14 »
Δηλαδη ....

Τα νικοτινουχα της Οβαλε κατασχεθηκαν ή αποσυρθηκαν. Δεν πωλουνται πλεον, τελος παντων.

Τα νικοτινουχα της Νομπακο πωλουνται κανονικα, εφοσον εχουν "πιστοποιηση" δημοκριτου, ενω η ιδια η εταιρια λεει οτι δεν εχει αδεια διακινησης νικοτινουχων.

Καλα κρασια.

Αποσυνδεδεμένος alexrho

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1556 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 19:16 »
Άδικα γίνετε ντόρος φίλε μου!!!


Περιμένουμε και πράττουμε ανάλογα!!!!!

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1557 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 19:20 »
Συμφωνώ απόλυτα με τον Πάνο! :thumpup:
Αυτή την κατηγορία ανθρώπων πρέπει να την αντιμετωπίζεις με το εξής ωραίο που μου είχε πει κάποτε ο συγχωρεμένος ο παππούς μου, και είχε απ' ότι φαίνεται απόλυτο δίκιο.

'' Όταν συναντάς παιδί μου μπροστά σου ανθρώπους με απόλυτη άποψη, κοινώς αγύριστα κεφάλια, μην μπαίνεις στον κόπο να τους αλλάξεις άποψη.''

Να τους λες μόνο αυτό : Εσύ έχεις δίκιο κι εγώ την ησυχία μου

Τελικα δεν ειναι οπως τα λετε απολυτος. Την εχει αλλαξει την αποψη του... ;)
http://www.stupidity.gr/700/blog/e-cigarette/comment-page-1/#comment-3996
"Ναι, συμφωνώ πως αν κάποιος δεν μπορεί να το κόψει, είναι προτιμότερο το η.τ., καταλαβαίνω πως για κάποιους είναι παραπάνω από δύσκολη η απεξάρτηση."

Λεει πως θα κατεβασει τελειως το αρθρο...

Αποσυνδεδεμένος maze

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1558 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 19:24 »
λοιπον επειδη υπηρξε απο οτι βλεπω αρκετο ενδαιφερον οσο εγω εγραφα την προηγουμενη μου απαντηση...θα αποκαλυψω τις εταιριες..
Πρωτα λοιπον πηρα τηλ 3 μαγαζια της OVALE Κ ΤΑ 3 ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑ ΥΓΡΑ ΜΕ ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΤΑΣΧΕΘΗΚΑΝ ΧΤΕΣ Κ ΠΡΟΧΤΕΣ...(προσωπικα στενοχωρηθηκα γιατι φουμαρω OVALE)..
ΜΕΤΑ ΠΗΡΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ NOBACCO  Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..δεν τους πιστεψα..πηρα τηλ λοιπον στην NOBACCO ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ(αντιπροσωπεια ΝΟΒΑCCO) ..ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΜΗΜΑ..μου ειπαν οτι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΝΤΩΣ..Κ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΤΕ!! ΔΙΟΤΙ ΤΑ ΥΓΡΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟΚΡΙΤΟ για τοξικες ουσιες κ οτι ο ΕΟΦ το δεχεται αυτο.. κ ηταν κ απολυτος κ πολυ σιγουρος ...κ μαλιστα μου ειπε να παω απο κει να δοκιμασω οποια κ οσες γευσεις θελω..αυτα.σας καλυψα?     
μεχρι στιγμης ο εοφ απο οσο γνωριζω δεν εχει εγκρινει ΚΑΝΕΝΑ υγρο με νικοτινη.

Αποσυνδεδεμένος invivo

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1559 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 19:37 »
μεχρι στιγμης ο εοφ απο οσο γνωριζω δεν εχει εγκρινει ΚΑΝΕΝΑ υγρο με νικοτινη.

έχει απαντήσει η Nobacco στις ανακοινώσεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342822 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206748 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542031 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31229 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50396 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597712 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358268 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11811 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193269 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1428 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios