vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

368 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, maprix, lagoudakis, Milarepa

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος TzinIs

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #975 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 23:06 »
Ειναι καιρος να καταλαβουν οτι μαλλον οι ατμιστες στην Ελλαδα ειναι πολλοι. Περισσοτεροι απο οτι υπολογιζαν.



Φιλε nivas,ειμαστε πολλοι και ειμαστε ΠΑΝΤΟΥ.......(κατι απο jumbo μου κανει αυτο... :)) :)))   και αυτο ενοχλει...

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #976 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 23:09 »
Εδώ υπάρχει σχετική νομοθεσία από Αγγλία που επιτρέπει νικοτίνη σε σκευάσματα τις τάξεως  < 7,5 %

http://www.pesticides.gov.uk/guidance/industries/pesticides/topics/pesticide-approvals/Withdrawal-and-Restrictions/active-substances-subject-to-the-poisons-law

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #977 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 23:19 »
Ειναι καιρος να καταλαβουν οτι μαλλον οι ατμιστες στην Ελλαδα ειναι πολλοι. Περισσοτεροι απο οτι υπολογιζαν.



Φιλε nivas,ειμαστε πολλοι και ειμαστε ΠΑΝΤΟΥ.......(κατι απο jumbo μου κανει αυτο... :)) :)))   και αυτο ενοχλει...
Και εγω πιστεύω ότι την κρισιμη μαζα την πιασαμε.
Κάθε εμπόδιο πλην φόρων που θια τους πληρώσουμε αναγκαστικα για αγορές απο Ελλάδα, θα αρθεί στην πράξη.
Το ποτάμι δεν θα γυρίσει πίσω...

Αποσυνδεδεμένος nivas

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #978 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 23:22 »
Θα ήθελα πολύ να δω με ποιο σκεπτικό θα απαγορεύσουν τη χρηση του η.τ. σε ανοικτους χώρους όταν επιτρέπεται το κ.τ. το οποίο είναι πιο επικίνδυνο (Δήλωση Μπεχράκη)
Θα ήθελα να δω επίσης ποιος νόμος θετει αυτή τη στιγμή το η.τ. στην ίδια κατηγορία με το κ.τ. στους κλειστους χώρους (τρώει λεει το ίδιο πρόστιμο με το τσιγάρο)

Το μόνο σκεπτικό που αποδέχομαι αρκει να ομολογηθεί επίσημα είναι "με το η.τ. μας μειώνετε τα έσοδα απο τους φόρους του κ.τ." και αυτό γιατί πουθενά δεν υπάρχει καμμια ένδειξη οτι το η.τ. είναι πιο επικίνδυνο απο το κ.τ., αντίθετα υπάρχουν πολλές ενδείξεις ότι είναι πολύ πιο ακίνδυνο.

Αυτη ειναι -κατα την ταπεινη μου αποψη- η λανθασμενη θεση που παιρνουν πολλοι. Και η οποια ευκολα μπορει να αντικρουστει.
Για να παρει το υπουργειο αποφαση να απαγορευσει ή να επιτρεψει την κυκλοφορια ενος προϊοντος δεν το κανει σε συγκριση με καποιο αλλο. Το κανει αυτονομα. Δεν εχει κανενα νοημα λοιπον η συγκριση του κ.τ. με το η.τ. Αν θελουν να δωσουν απαντησεις οι εταιριες θα πρεπει να το κανουν για το η.τ. και μονο.

Οσον αφορα το τί ενδεχομενως θα μπορουσε να σου απαντησει καποιος. Θα σου ελεγε οτι ακριβως επειδη το κ.τ. ειναι απολυτως επιβλαβες εχουν υποχρεωθει οι παρασκευαστριες εταιριες να εχουν χιλιεςδυο σημανσεις για το ποσο επικινδυνο ειναι. Επισης εχει απαγορευτει η διαφημιση του σε καθε μεσο. Και δεν απαγορευεται εντελως η κυκλοφορια του διοτι απασχολει εκατομ. εργαζομενων οι οποιοι θα μεινουν στο δρομο. Προσπαθουμε -θα μπορουσαν να πουν- να ενημερωσουμε τους καταναλωτες να αποφυγουν τη χρηση του προϊοντος χωρις να κλεισουμε τα εργοστασια δημιουργωντας οξυ κοινωνικο προβλημα...

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #979 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 23:28 »
Το θέμα είναι εμείς τι κάνουμε ...

Η και τα δυο θα κυκλοφορούν η κανένα . Εκτός αν θέλουν να μας τεκμηριώσουν τι προκαλεί το Η.Τ για κυκλοφορεί και αυτό με σημάνσεις .

Αποσυνδεδεμένος nivas

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #980 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 23:46 »
Το θέμα είναι εμείς τι κάνουμε ...

Η και τα δυο θα κυκλοφορούν η κανένα . Εκτός αν θέλουν να μας τεκμηριώσουν τι προκαλεί το Η.Τ για κυκλοφορεί και αυτό με σημάνσεις .


"Εμεις" δεν ειμαστε ολοι το ιδιο.
Υπαρχουν οι απλοι χρηστες.
Υπαρχουν οι "εμποροι" -το βαζω σε εισαγωγικα γιατι καποιοι ειναι απλοι ιδιωτες που πουλανε προϊοντα μεσω ιντερνετ απο το σπιτι τους-
Και υπαρχουν και οι εταιριες.
Εγω ως απλος χρηστης προσπαθω να βγαλω μια ακρη στο γιατι θελει το κρατος να το απαγορευσει εντελως και στο γιατι καποιοι εμποροι θελουν να ειναι εντελως ελευθερο χωρις κανεναν περιορισμο ή κανονα. Στη μεση προσπαθω να ειμαι και να κοιταζω ολες τις πλευρες μπας και καταλαβω τί συμβαινει.
Ουτε το Ελληνικο κρατος εμπιστευομαι οτι θα μου πει την πληρη αληθεια, ουτε ασφαλως κανεναν εμπορο ο οποιος θα φροντισει να υπερασπιστει το κερδος του. Συλλογη στοιχειων κανω :)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #981 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 23:48 »
λοιπον παιδια αυτα γραφη ο κ μπεχρακης σε αρθο του στο ΣΚΑΙ Καμία πρόταση για το ηλεκτρικό κάπνισμα δεν κατέθεσε στο υπουργείο Υγείας η Επιτροπή για τον έλεγχο του καπνίσματος διευκρίνισε στον ΣΚΑΪ ο πρόεδρος της Επιτροπής για τον έλεγχο του καπνίσματος και καρδιολόγος Παναγιώτης Μπεχράκης.

«Ποτέ δεν ζητήσαμε ποτέ την απόσυρσή του, δεν έχουμε πάρει θέση ούτε ως επιτροπή ούτε εγώ προσωπικά. Ποτέ δεν προτείναμε κάτι, η απαγόρευση του ηλεκτρονικού τσιγάρου είναι σκέψη του υπουργείου και του ΕΟΦ και δεν έχουμε κάτι γραπτό για να συζητήσουμε» τόνισε στην εκπομπή ΣΚΑΪ Τώρα.

Επικαλούμενος δημοσιευμένη έρευνα που έχει εκπονήσει ο ίδιος για το θέμα, ο κ. Μπεχράκης τόνισε ότι το ηλεκτρονικό κάπνισμα επηρεάζει τη μηχανική και την άμυνα του αναπνευστικού συστήματος, ίσως λιγότερο από το κανονικό τσιγάρο.

«Θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί σαν χρήση μεταβατικής - παροδικής διακοπής του καπνίσματος, αλλά τι μπορεί να προκαλέσει η χρήση του 10 – 20 χρόνια κανείς δεν μπορεί να το πει γιατί είναι πρόσφατο προϊόν» διευκρίνισε.

--------------------------------------------------------------------------------
 :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #982 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 23:50 »
Αυτη ειναι -κατα την ταπεινη μου αποψη- η λανθασμενη θεση που παιρνουν πολλοι. Και η οποια ευκολα μπορει να αντικρουστει.
Για να παρει το υπουργειο αποφαση να απαγορευσει ή να επιτρεψει την κυκλοφορια ενος προϊοντος δεν το κανει σε συγκριση με καποιο αλλο. Το κανει αυτονομα. Δεν εχει κανενα νοημα λοιπον η συγκριση του κ.τ. με το η.τ. Αν θελουν να δωσουν απαντησεις οι εταιριες θα πρεπει να το κανουν για το η.τ. και μονο.

Οσον αφορα το τί ενδεχομενως θα μπορουσε να σου απαντησει καποιος. Θα σου ελεγε οτι ακριβως επειδη το κ.τ. ειναι απολυτως επιβλαβες εχουν υποχρεωθει οι παρασκευαστριες εταιριες να εχουν χιλιεςδυο σημανσεις για το ποσο επικινδυνο ειναι. Επισης εχει απαγορευτει η διαφημιση του σε καθε μεσο. Και δεν απαγορευεται εντελως η κυκλοφορια του διοτι απασχολει εκατομ. εργαζομενων οι οποιοι θα μεινουν στο δρομο. Προσπαθουμε -θα μπορουσαν να πουν- να ενημερωσουμε τους καταναλωτες να αποφυγουν τη χρηση του προϊοντος χωρις να κλεισουμε τα εργοστασια δημιουργωντας οξυ κοινωνικο προβλημα...
Αυτά τα επιχειρήματα ίσως επιαναν πριν 2 χρόνια όταν υπήρχαν 100 ατμιστές στην ελλάδα οι οποίοι μετα φόβου αρχισαν το άτμισμα ίσως χωρίς να γνωρίζουν αν πραγματικά είναι κάτι καλό.
Στην πράξη οτιδήποτε τέτοιος νόμος (μιλώ για απαγόρευση κατοχής και χρήσης η.τ όχι για πώληση που είναι πολύ πιο εύκολο να απαγορευτεί είναι ήδη απαγορευμένη για ηλεκτρονικά τσιγάρα -συσκευες που μοιάζουν με τσιγάρο.) για να πείσει θα πρέπει να βασιστεί σε ακλόνητα στοιχεία
 ότι το η.τ. μπορεί να προκαλέσει βαριές και ανίατες ασθένειες και μιλώ και για την εκδοχή του χωρίς νικοτίνη και για την εκδοχή όπου το κατασκευάζω ο ίδιος και για την εκδοχή που απλα αγοράζω PG απο ένα φαρμακείο και την κάνω ατμό.
Δηλαδή θα βγει νομος που να λεει οτι απαγορεύεται η ατμοποίση PG VG? και με την PEG400 τι γίνεται? Με ατμό νερου + άρωμα τι γίνεται? Θ απαγορευτή οποιαδήποτε εισππνοή ατμών?
  Και κατι παπουδες σε κατι χωριά που ρίχνουν τσίπουρο στους ατμ? Ειναι πολύ γενικό το θέμα και ξεφεύγει λιγο.
Δεν στέκει νομικά με τίποτε να πωλουνται ελεύθερα όλα τα συστατικά ενός πράγματος (έστω πλην νικοτίνης) αλλά να απαγορεύεται ένας συνδυασμός τους
Επίσης θα πρέπει να απαγορευτεί η κατοχή νικοτίνης, η οποία είναι μια νόμιμη ουσία.
Ολοι οι νόμοι που δεν έπεισαν καταργήθηκαν στην πράξη, ας είναι καλά το Internet και η ελευθερη αγορά της ΕΕ όσο ακόμη έχουμε Ευρω και όχι δραχμή.

Επίσης η ατμοποίηση και αυτό δεν το έχουν λαβει υπόψιν τους είναι μια ιδέα που ξεφεύγει πολύ απο το κάπνισμα ειδικά αν αφαιρέσεις τη νικοτίνη.
Αλλο σχήμα (εκτός απο αυτα που θυμίζουν τσιγάρο) άλλη δράση (ειδικά όσα δεν έχουν νικοτίνη) πολύ περισότερες επιλογές συστατικών απο το τσιγάρο που έχει μόνο τον καπνό.

Πάντως εξακολουθώ να συμφωνώ με το σκεπτικό σου για τους εμπόρους.
Αυτοί θα έπρεπε να μπουν μπροστά και θα ήθελα να μάθω αν έστω ένας απο τους 2-3 πιο μεγάλους  της Ελληνικής αγοράς (τρομάρα μας) αποπειράθηκαν κάποια συνεννόηση με τον ΕΟΦ για να μου ξεκαθαριστεί κι εμενα η απορία αν δηλ. ο ΕΟΦ απλά αρνείται να δωσει άδεια χωρις καν να το συζητά  ή αν οι προυποθέσεις που θετει χρειάζονται πολύ μεγαλύτερο πάικτη (πχ φαρμακοβιομηχανία), γιατί αν ήταν κάτι απλό θα είχαν πάρει λογικά.
Εχει κανείς καμμια προσβαση σε ΕΟΦ για να ρωτήσει τι χρειάζεται για μια τετοια αδειοδότηση?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2011, 00:00 από panos »

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #983 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 23:59 »
Πάνο η απάντηση στη τελευταία σου ερώτηση είναι 20.000€ ανά κωδικό προϊόντος , οπότε καταλαβαίνεις γιατί κανένας δεν έκανε καμία κίνηση... ;)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #984 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 00:02 »
Sorry, απλά σκάω 20 χιλιάρικα και παιρνω άδεια για η.τ. με νικοτίνη? Χωρις 10 χρόνια ερευνών σε 1000 διαφορετικά άτομα κτλ?
Ωραίος είναι ο ΕΟΦ αν ισχύει κατι τέτοιο.
Ο καθένας μπορεί να πάρει άδεια τότε. Πως?
Οριστε πως.
Φερνω ένα η.τ. και υγρό με χ νικοτίνη χωρίς άρωμα και σκαω 20 χιλ. στον ΕΟΦ για άδεια.
Πουλαω τα αρώματα χωριστα απο άλλη εταιρία και ο χρήστης τα αναμιγνύει απλά.

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #985 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 00:06 »
οι έμποροι οργανώνονται αμεσα σε σωμα.

καιρος να οργανωθούν και οι ατμιστες...  :yes:

καντε εναν σύλλογο οσο μπορείτε πιο γρηγορα και μην σκατε πολύ για τα διαδικαστικά. στις τάξεις σας έχετε τους ανθρώπους που μπορούν να βοηθήσουν. μια αρχη θελει..

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #986 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 00:11 »
Βασικά το θέμα είχε ξεφύγει ... μέχρι και η κουτσή Μαρία έφτιαχνε υγρά στο υπόγειο της και τα πουλούσε , μέχρι και στο παζάρι , έλεος . Αν όλα αυτά γίνονται για την ασφάλεια του καταναλωτή , τότε και εγώ μαζί τους ... Όποιος θέλει να ασχοληθεί σοβαρά και να πληρεί τις προϋποθέσεις τότε ας κάνει τις σωστές ανεργίες !!!

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #987 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 00:20 »
Τι να λεμε ομως τωρα.....

Αυτη η  δυσφημιση που εχει γινει μονο την ζωη δυσκολη μας εχει κανει.

Επισκευτηκα τους γονεις μου σημερα και ο πατερας μου παλιος καπνιστης, που εχει εγχειριστει και κοψει το τσιγαρο και τα τελευταια χρονια ειναι φανατικος αντικαπνιστης, μου ελεγε "πετα αυτη την βλακεια" και "κανε τσιγαρα, απλα οχι πολλα... 4-5 ας πουμε...."

Αν αυτος ο ανθρωπος που τοσα χρονια μου εκανε κυρηγματα κυρηγματων καθε φορα που επερνα τσιγαρισια τζουρα, τωρα που με ειδε με το σ.π.α. μου ειπε να κανω τσιγαρα φανταστητε τι σκεφτεται πλεον ο κοσμος...!

Σημειωση: εγω λεω παντως να καθιερω την παραπανω προταση που ειδα....
νομιζω το Σ.Π.Α (Συσκευη Παραγωγης Ατμου) ειναι και πιο "καθαρη" ονομασια.... και λιγο παιχνιδιαρικη ;)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #988 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 00:21 »
Παράθεση
Αυτη ειναι -κατα την ταπεινη μου αποψη- η λανθασμενη θεση που παιρνουν πολλοι. Και η οποια ευκολα μπορει να αντικρουστει.
Για να παρει το υπουργειο αποφαση να απαγορευσει ή να επιτρεψει την κυκλοφορια ενος προϊοντος δεν το κανει σε συγκριση με καποιο αλλο. Το κανει αυτονομα. Δεν εχει κανενα νοημα λοιπον η συγκριση του κ.τ. με το η.τ. Αν θελουν να δωσουν απαντησεις οι εταιριες θα πρεπει να το κανουν για το η.τ. και μονο.

Exεις λάθος και πάλι, και όχι,  δεν μπορεί να αντικρουστεί καθόλου εύκολα!
Δεν μπορεί μια ουσία να είναι παράνομη και ταυτόχρονα νόμιμη. Εννοώ τα νικοτινούχα υγρά και το νικοτινούχο τσιγάρο. Στην ποτοαπαγόρευση απαγορεύονταν εξίσου τόσο η μπύρα όσο και το ουίσκυ.
Αρα ο ΕΟΦ είναι εντελώς εκτεθειμένος αν απαγορεύσει τα νικοτινούχα.
Επιτρέπονται τα νικοτινούχα ? ναι ή όχι ? αν ναι με ποιό ποσοστό % ? Αν όχι πρέπει οπωσδήποτε να γίνει γενική απαγόρευση και στα τσιγάρα, δεν υπάρχει μέση λύση.
Κατά την άποψη μου το πιο απαράδεκτο προϊόν είναι τα σκευάσματα και αυτοκόλητα νικοτίνης. Αυτά πρέπει να απαγορευτούν. Πρόκειται για μια καθαρή ληστεία. Τα πουλάνε πανάκριβα και είναι εντελώς αναποτελεσματικά. Δουλεύουν τους κακομοίρηδες καπνιστές ότι έτσι θα κόψουν το τσιγάρο και πράσινα άλογα. Το κόστος ενός τσιρότου είναι μερικά λεπτά και το πουλάνε πανάκριβα.
Ετσι θέλουμε να καταντήσει και το νικοτινούχο υγρό ? προϊόν εκμετάλευσης? Κάναμε αμαν να φτάσουμε τα υγρά σε υποφερτές τιμές, κάποτε αγοράζαμε 15 ευρώ τα 10ml . Τώρα μου κοστίζει 1/2 ευρώ το 10ml μπουκαλάκι, θέλετε να τα αγοράζουμε 20 ? Εκεί το πάνε οι αλλότριοι!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2011, 00:36 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #989 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 00:27 »
Σωστός ο Σταύρος. Όπως και να έχει, το σίγουρο είναι πως η όποια απόφαση θα παρθεί με καθαρά "οικονομικά" κριτήρια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540858 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596695 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192753 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1170 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1122 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios