vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

163 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, camber

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1455 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:07 »
Κρατατε γερα καρντασια,
ερχομαι το απογευμα και εγω.

 :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος yiazir

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ δεν είναι αργά...
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1456 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:07 »
....Γιαννη ποια ομιχλη - προβοκατσια των ατμιστων ειναι.....
Θα το πουν και οι δημοσιογραφοι στις ειδησεις.....          :heat:         :lotpot:     

 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1457 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:10 »
Ειναι αυτο που προαναφερθηκε....Δυστυχως το "κριτικο πνευμα" στις μερες μας σπανιζει...λιγοι ειναι αυτοι που θα "φιλτραρουν" τα οσα ακουν δεξια κ αριστερα με τη λογικη τους, τη κριση τους, θα το ψαξουν λιγο το θεμα ρε παιδι μου....

Σε ανθρωπο που με ρωτησε "τι παιζει; γιατι κατι ακουσα, αλλα δε το εχω ψαξει" κ επειδη με ηξερε οτι γενικα τα ψαχνω στη ζωη μου, ειχα ολη τη καλη διαθεση να του δωσω τα δεδομενα οπως κ εγω τα εχω δει....

Υπαρχουν παλι κ οι πρακτικοι ανθρωποι...Φιλος δισπιστος τον οποια επισκεφθηκα για καφε, μετα απο 2 ωρες που καθησαμε στο κλειστο του χωρο μου ειπε: "Λοιπον ξερεις κατι, δεν πολυπιστευω αυτα που λενε οτι ειναι χειροτερο, εισαι εδω ποση ωρα κ ουτε ντουμανιασε το δωματιο, ουτε βρωμισε οπως αλλες φορες με το Marlboro"...Οχι οτι ειναι αποδειξη για κατι αυτο, απλα παραθετω τροπους σκεψης που υπαρχουν....

Εγω παλι, βασιστηκα, για την επιλογη μου αρχικα στις μελετες που διαβασα σε διαφορα site (συμπεριλαμβανομενου κ του φορουμ εδω) αλλα και στην επιβεβαιωση απο 2 φιλους γιατρους εκ των οποιων ο ενας ειχε κιολας ενα eGo-T οι οποιοι μου ειπαν "Κοιτα, προς το παρον, ολα δειχνουν οτι ειναι λιγοτερο βλαβερο...φυσικα....ξερεις πως ειναι αυτα τα πραγματα...μπορει μετα απο ενα μηνα μια μελετη-αναλυση να αλλαξει τα δεδομενα"....

Συνεχιζω να ατμιζω, εχοντας επιγνωση του παραπανω ρισκου, αφου βλεπω βελτιωση στη προσωπικη μου φυσικη κατασταση μεχρι νεωτερας....

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1458 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:15 »
Λές?  ;D Λιάκουρας έμεινα μ@λ@κ@ς... γιατι δεν έχω και κάτι περίεργο στο πρόσωπο...  με άγχωσε η ρουφιάν@!   >:(

συνήθως μου λένε τα κλασικά όπως και εσάς... δηλ. ότι κάνει κακό ότι το λέει η tv ο Εοφ κτλ κτλ κτλ αλλά αυτό εχθές πρώτη φορά το άκουσα...!!!
Μην στενοχωριέσαι ναι?

 Ό,τι άσχημο η περίεργο κ αν είδε αυτή η κυρία?  ήταν απλά η αντανάκλαση από τον  καθρέφτη σου!!!! Άρα?  εκείνη αυτό  που είδε ήταν το δικό της πρόσωπο μόνο.... Κ φυσικά  εσύ μια χαρά είσαι!!!  :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1459 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:19 »
@ DARK ANGEL :smile_lookdown:

:happy_roll_01: :wink_stil: 

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1460 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:19 »
εγω ακουσα οτι μεταμορφωνεσαι σε σαλαμανδρα

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1461 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:20 »
http://www.eof.gr/web/guest/home?p_p_id=62_INSTANCE_Cu81&p_p_lifecycle=0&p_p_state=maximized&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-2&p_p_col_count=10&_62_INSTANCE_Cu81_struts_action=%2Fjournal_articles%2Fview&_62_INSTANCE_Cu81_groupId=12225&_62_INSTANCE_Cu81_articleId=63179&_62_INSTANCE_Cu81_version=1.0


gia δειτε αυτό????

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:21
μπαινω να παραγείλω υγρά απο έξω γιατι δεν τα βλεπω καλά τα πράγματα...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1462 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:21 »
@DonVito

 ;) Είναι δύσκολο πολύ ξέρεις? να παραδεχτούν μερικοί  άνθρωποι της γης... την "ασχήμια" τους ......... κ έτσι καλέ μου φίλε νομίζουν ότι οι γύρω τους είναι οι άσχημοι είτε οι περίεργοι.....  :yes:

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1463 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:22 »
Παιδιά καθόμουν και το σκεφτόμουν όλο αυτό χθες (ναι ξέρω, φοβερό), και σας παραθέτω μια συλλογιστική που έκανα (συγκλονιστικό), έτσι για να τα βάλω σε μια σειρά:
Απ'ό,τι ξέρουμε θέλουν να απαγορεύσουν τα υγρά με νικοτίνη και να επιτραπεί μόνο η πώληση των non. Γιατί όμως?
- Έχουν πρόβλημα με τη νικοτίνη? Γιατί κυκλοφορούν ελεύθερα τόσα άλλα σκευάσματα που την περιέχουν (τα γνωστά: τσίχλες, patches, κλπ)?
- Έχουν πρόβλημα με την εισπνοή των υπόλοιπων υλικών που περιέχει το η.τ.? Άρα δεν θα έπρεπε να επιτρέπονται ούτε τα υγρά non (πράγμα που όπως ξέρουμε δεν μπορεί να γίνει, άσε που -όπως έχει ειπωθεί και αλλού- υπάρχουν πολλές συσκευές που νεφελοποιούν PG και την εισπνέουμε θέλουμε δε θέλουμε).
- Οπότε καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι το μόνο τους πρόβλημα (αφού υποθέτουμε ότι δεν τους πειράζει 1)η εισπνοή PG VG κλπ ούτε και 2)η εισαγωγή νικοτίνης στον οργανισμό μέσω κατάποσης -τσίχλα- ή μέσω επαφής με το δέρμα - patch) είναι η ΕΙΣΠΝΟΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ. Μμμμ..αναρωτιέμαι πού το έχω ξανακούσει αυτό. Να, εδώ το'χω. Τι άλλο κυκλοφορεί εκεί έξω με το οποίο μπορώ να εισπνεύσω νικοτίνη?? Όποιος μπορεί ας βοηθήσει ρε παιδιά!

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1464 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:24 »
To τσιγαράκι και το inhaler της Nicorette.. ;D
Ελπίζω να σε κάλυψα.. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1465 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:27 »
και αυτές είναι οι οδηγίες χρήσης :wall: :wall: :wall:
Πώς λειτουργεί?
Ο εισπνευστήρας NICORETTE® αποτελείται από ένα πλαστικό πιπάκι και ένα ανταλλακτικό
νικοτίνης

Για να το χρησιμοποιήσετε, χωρίστε το πλαστικό πιπάκι στα δύο μέρη του και τοποθετήστε μέσα το ανταλλακτικό νικοτίνης. Συναρμολογείστε πάλι και είναι έτοιμο προς χρήση.
Με την εισπνοή απελευθερώνει μια ελεγχόμενη ποσότητα φαρμακευτικής νικοτίνης που απορροφάται κυρίως στο στόμα και τον οισοφάγο, και τελικά φτάνει στον εγκέφαλο περιορίζοντας την ανάγκη σας να καπνίσετε. Επιπλέον είναι ειδικά σχεδιασμένο για να κρατά τα χέρια σας απασχολημένα, έτσι ώστε να σας βοηθήσει να ξεπεράσετε τη συνήθεια του καπνίσματος.Η μέγιστη δόση επιτυγχάνεται μετά από 20 λεπτά έντονης χρήσης (συνεχούς εισπνοής).
Ο χρόνος χρήσης μπορεί να επεκταθεί ανάλογα με την ένταση και συχνότητα των εισπνοών. Μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε με 2 διαφορετικές τεχνικές που έχουν όμοια αποτελεσματικότητα: είτε βαθιές εισπνοές (όπως στο κάπνισμα τσιγάρου), ή ρηχές εισπνοές στο στόμα (όπως στο κάπνισμα πίπας).

http://www.nicorette.gr/Home/Nicorette-Product-Range/Nicorette-inhaler

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1466 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:30 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Αληθεια.αυτο δεν το απαγορευσαν δηλ??? :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:
Καλα μιλαμε...το θεμα εχει πολυ γελιο.... :idiot1: :idiot1: :idiot1:
Αλλα καλα μας κανουν....αφου ζουμε σε ενα κρατος..που οτι θελουν το βαφτιζουν εν ονοματει του το νομου κτλ....και εμεις απλα ακολουθουμε >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1467 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:30 »
Θα φορολογήσουν  ότι ακόμα δεν έχουν φορολογήσει μάλλον κ σε λίγες μέρες θα ήμαστε μάλλον ξανά καλά.
Πιστεύω για τα χρήματα που χάνουν το κάνουν κ για κανέναν άλλο λόγο.

Δεν τους νοιάζει καθόλου η υγεία μας! Τους νοιάζει που τόσο καιρό τους είχαμε "ξεφύγει". Αυτή πιστεύω είναι η ιστορία......Μου είπαν ένα καλό ανέκδοτο εχτές με τον Χότζα? που είπε: Ο καυγάς για το πάπλωμα έγινε... Αυτό τώρα μου θυμίζει όλη αυτή η ιστορία κ μάλλον άδικα πανικοβληθήκαμε κάποιοι. (εγώ  :yes:)

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1468 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:31 »
όχι μόνο δεν απαγορεύεται αλλά έχει πάρει άδεια από τον ΕΟΦ




Αριθμός άδειας κυκλοφορίας: NICORETTE® Εισπνευστήρας: 66924/04-10-10 ]Φύλλο Οδηγιών
Εκδούσα αρχή: Εθνικός Οργανισμός Φαρμάκων

http://www.nicorette.gr/Home/Nicorette-Product-Range/Nicorette-inhaler

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1469 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:34 »
καποια εταιρεια δοκιμασε να παρει αδεια για νικοτινουχα υγρα? ????

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206589 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541702 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31131 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50260 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597365 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357867 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11578 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193128 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592090 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios