vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

294 επισκέπτες, 0 χρήστες

ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #105 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 20:52 »
παρ οτι επιστημων, μπορει να ειναι απ τους ανθρωπους οπου προτιμουν να εχουν γραμμενα τα λεγομενα τους ωστε να μη χασουν τον ειρμο του λογου που μπορει να μην εχουν ως ταλεντο γενικοτερα....
δεν δειχνει για λαμογιο οπου τα εχει παρει για να κανει διαφημιση, μιας κ μιλαει για το η.τ. γενικα κ οχι ειδικα στο να προτιμησουμε καποια συγκεκριμενη εταιρια.

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #106 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 21:03 »
δεν ξέρω φίλε, δεν νομίζω να ειναι δικα του...κάθησε και έψαξε και το όνομα του κινέζου και την εταιρεία και δεν ξέρω τι άλλο...κάπου βρήκε κάποιο άρθρο, διαβάζει το άρθρο και βάζει και δικά του ως ''σάλτσα''... :respect: ...στον δόκτορα...όπως και να 'χει οκ, υποθετικά πάντα μιλάμε και μπράβο του που τα λέει με το όνομα του. Αυτο που με προβλημάτισε είναι το σημείο που μιλαει ιατρικα, για ιατρους κτλ, οταν οι μισοι ιατροι καπνίζουν και λένε ελα μωρε..οκ...ο μισος πλανήτης καπνίζει.. :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #107 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 21:13 »
Αυτά που λέει, για τον κινέζο κλπ., τα έχει γραμμένα σε ένα blog του. Διαβάστε το.

Αν έκανε διαφήμιση, θα υπήρχε κάποιας μορφής ατάκα/κάποιος υπαινιγμός/κάποια τοποθέτηση προϊόντος. Δεν υπήρχε τίποτα όμως.
Ακούστε τον εαυτό σας όπως υπερασπίζεστε το η.τ σε κάποιον φίλο σας για να τον πείσετε να το χρησιμοποιήσει: Δεν ακούγεστε λες και βγάζετε ποσοστά;

Αλλά και διαφήμιση να κάνει, τι μας νοιάζει εμάς; Αυτό ακριβώς χρειαζόμαστε: γιατρούς πρόθυμους να διαφημίσουν το η.τ . Καταναλωτικό προϊόν είναι, και θέλουμε να δώσουμε έμφαση - να προωθηθούν - τα χαρακτηριστικά του. Το μόνο επάγγελμα που μπορεί να υπογράψει για τα δύο βασικά από αυτά, την καταλληλότητά του για διακοπή του καπνίσματος και την ασφάλειά του σε σχέση με το τσιγάρο, είναι οι γιατροί. Ε, αυτό έγινε!

Θα ορμήξουν να τον φάνε. Ρισκάρει το πτυχίο του. Δεν νομίζω πως θα το έκανε για ένα ποσοστό επί των πωλήσεων από ένα τοπικό μαγαζάκι. (πόσα φαντάζεστε πως θα περίσσευαν από ένα τέτοιο γι' αυτόν;)

Ακούστηκε αξιοπρεπέστατος, και έτσι φάνηκε και στις σελίδες του που ξεφύλλισα.

Μέχρι (αδιάσειστης!) αποδείξεως του εναντίον λοιπόν, εγώ ψηφίζω αθώος!

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #108 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 21:22 »
φίλε Λιάκο πολύ καλά τα λές. Αλλωστε εγω ανέφερα οτι μπορεί να κανει, μπορει να μην κάνει διαφημίση και εμένα προσωπικά με αφήνει παντελώς αδιάφορο άν κάνει ή οχι. Επίσης είπα δυο φορες , μπράβο  που χρησιμοποιεί το όνομα του. όμως στάθηκα σε αυτά που αναφέρει εξαρχής περι ιατρικών, ιατρών κτλ και αυτα ειναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε...

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #109 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 21:29 »
Εγω πάλι λεω οτι μου φανηκε γιατρος που εχει δει καλυτερα απο εμας τι κανει το τσιγαρο στον ανθρωπο, ειδε ολα τα προιοντα που κατα καιρους βγηκαν για διακοπη καπνισματος και απετυχαν, και φανηκε οτι εχει εντυπωσιαστει απο το ποσο αποτελεσματικο ειναι σαν εναλακτικη μορφη καπνισματος πολυ πιο ακινδυνο απο το κ.τ. Ειναι ο μονος μαλλον μεχρι τωρα που τολμησε να το συγκρινει με το κ.τ. ευθεως!! το οτι ηταν ενημερωμενος για τα παντα σχετικα με το η.τ. δειχνει οτι ειναι ψαγμενος και δεν λεει παπαγαλια πραγματα, το εχει μελετησει το θεμα προφανως.. τι διαφημηση  εκανε? στο η.τ.? σε ποια εταιρεια? δεν ειναι μονοπωλιο το η.τ. ωστε να διαφιμησει καποια εταιρεια :dontknow:οσο για τα ιατρικα ανεφερε οτι ειναι αβασιμες οι ενστασεις καποιων ερευνητων σχετικα με το η.τ. γιατι απ οτι ξερουμε δεν εχει γινει καποια ερευνα για να κριθουν βασιμες..και τελος το συνεστησε και ειπε εγω προσωπικα το συνηστω..μιλησε για την παρτυ του...

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #110 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 21:42 »
Στο 0:20 ξεκινάει και λέει οτι..''το κάπνισμα για ένα γιατρό, είναι σαν ένα κόκκινο πανί''...! και συνεχίζει..''διότι η δουλεια ενος γιατρού....''...αυτα τα αναφέρω ως άλλα λόγια να αγαπιόμαστε ή ως μπαρμπούτσαλα όπως ανέφερα ή αν θέλετε άλλα ντάλα της παρασκευής το γάλα....τωρα άν κάνει διαφήμιση ποσώς με ενδιαφέρει, αλλα μια και το συζητάμε, πιστεύω πως ουτε διαφήμιση κάνει (δεν εχει λογο μετα απο 40 χρονια στην δουλεια), ούτε ρισκάρει τίποτε παίζοντας το όνομα του (γιατι ειπαμε..40 χρόναι φούρναρης, καποια στιγμη ερχεται και η συνταξη)...αλλα παρ'όλα αυτά μπράβο του! Γιατι ειναι ο μονος που λέει κάποια πράγματα που άλλοι ου τε καν τα σκέφτονται... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9643
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #111 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 21:46 »
http://ovale-chania.blogspot.com/p/liquid-shop.html    ;)

Ενα από τα τέσσερα τηλέφωνα που αναφέρονται το βλέπουμε και στη σελίδα του γιατρού στο facebook και φαίνεται να ανήκει στον ίδιο.
Αυτό βέβαια μπορεί να μη σημαίνει τίποτα δεδομένου ότι ο συγκεκριμένος γιατρός διατηρεί και ιατρείο διακοπής καπνίσματος.......
Kαι κάτι ακόμα (σχετικό με τους τηλεφωνικούς αριθμούς) :
http://www.vrisko.gr/details/374_761gafbh6gb22g17500d1bced54c?what=%CE%9E%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%87%CE%B5%CE%AF%CE%B1&where=%CE%A1%CE%AD%CE%B8%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%BF

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 04, 2011, 22:11
http://e-cig-e-liquid.blogspot.com/p/blog-page_2893.html
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2011, 22:11 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος trabakoulas

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #112 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 22:57 »
Φιλε Στρατο,
ειπε ο Γιατρος, οτι λεμε και εμεις και του την πεφτουμε.
Δεν βλεπουμε την διαφορα στον εαυτο μας ;

Aκριβως αυτη ειναι η διαφορα. Οτι αυτος ειναι ΓΙΑΤΡΟΣ και λεει οτι θα ελεγες εσυ και εγω. Απο εναν Γιατρο δεν περιμενεις να ακουσεις αυτα. Περιμενεις  να ακουσεις πολλα περισσοτερα και μαλιστα με σοβαρα επιχειρηματα.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #113 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 23:04 »
Αν εινε δυνατον ρε παιδια. Φτασαμε 8 σελιδες για τον Γιατρο που στο κατω κατω δεν ειπε κατι κακο. Δηλ τι θα γινοταν αν ελεγε οτι εινε καταστροφη. Θα ψαχναμε παλι τα αντιστροφα αιτια.  :wall: :wall: :wall:

Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #114 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 00:53 »
Φίλοι συνατμιστές ο καθόλα σεβαστός κύριος του βίντεο  ένας παθολόγος γιατρός είναι. Τι περιμένετε να ακούσετε. Για να βγουν ασφαλή συμπεράσματα στην ιατρική για κάτι τόσο σύνθετο και καινούργιο σαν το ΗΤ χρειάζονται έρευνες από εξειδικευμένους γιατρούς σε αναλύσεις χημικών ουσιών και τις παρενέργειες τους σε βάθος χρόνου στον ανθρώπινο οργανισμό. Θα σας πω ένα άσχετο παράδειγμα για να καταλάβετε τι  εννοώ: ο Αμίαντος αν τον φας είναι αβλαβές, αν τον αναπνεύσεις είναι 100% καρκινογόνος. Δεν είναι καθόλου απλό λοιπόν το θέμα. Αν έβλεπα ένα βίντεο με τις απόψεις ενός παθολόγου που  τρομάζει αρνητικά τον κόσμο για το ΗΤ πάλι δεν θα μου έλεγε τίποτα. Το σίγουρο είναι ότι το ΚΤ έχει σοβαρές έως θανατηφόρες συνέπειες στην υγεία αποδεδειγμένα εδώ και χρόνια. Το ΗΤ δεν ξέρουμε ακόμα αν είναι βλαβερό μπορεί και να μην είναι. Ή μπορεί να αποδειχθεί ότι μακροπρόθεσμα είναι βλαβερό λόγω της τάδε βάσης ή της τάδε ουσίας και να αντικατασταθεί από μια άλλη που θα το κάνει καθολικά ακίνδυνο.
Εγώ έτσι το βλέπω αν και καινούργιος ατμιστής ας μιλήσει λοιπόν η επιστήμη και όχι τα οικονομικά συμφέροντα.
Μέχρι τότε K E E P   O N   V A P I N G ! ! !

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #115 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 01:35 »
ειμαστε μυστηριοι ανθρωποι τελικα..τον κανιβαλισαμε τον καημενο τον γιατρο ειχαμε δεν ειχαμε και ας ειπε αυτο που τοσο καιρο ποθουμε διακαως να ακουσουμε..
δεν με παραξενευει ομως και τοσο μιας και σημερα, την ωρα που προσπαθουσα να πεισω την μητερα μιας φιλης που καπνιζει 3 πακετα την ημερα για το η.τ, μου ειπανε οτι ακουγομαι σαν ντίλερ που προσπαθω να πουλησω!!!
Λοιπον ο γιατρος κατα την γνωμη μου μιλησε πολυ προσεκτικα χωρις φαμφαρες και κορδελες και απο οτι καταλαβα αναφεροταν στα υγρα με 0 νικοτινη ως οφειλει σαν γιατρος.
Το μη χειρον βελτιστον μας ειπε με λιγα λογια..

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #116 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 02:02 »
 :sign_psyxraimia:

δεν νομίζω οτι περιμέναμε άπαντες διακαώς, να ακούσουμε εναν παθολόγο να μας λέει οτι το ΗΤ είναι καλύ λύση και καλύτερο απο το ΗΤ.
Θεωρώ οτι αυτο το ξέραμε και το πιστευουμε εδω πέρα τουλάχιστον το 99, 9%.
Απλά ο άνθρωπος είανι ιατρός και επώνυμα είπε κάποια πράγματα, που άλλοι ιατροί δεν λένε.

Απο 'κει και πέρα θεωρώ οτι άπαντες περιμένουμε ειδήσεις απο μακροχρόνια τεστ και επιτέλους κάτι επίσημο, αλλα απο τεστ και όχι με λόγια.

Αποσυνδεδεμένος Mikes

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep vapeing
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #117 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 16:02 »
Ρε παιδια εδω δεν μας πηραξε που ο Γιωργακης που μας κυβερνουσε κιολας οτι μας ελεγε το διαβαζε και εκανε και σαρδαμ.... και μας πηραξε ο γιατρος που τα διαβαζε??????

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #118 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 23:17 »
 :sign_kalooo: :sign_koufo:

εντάξει, ο Γιωργάκης έιναι και Made in usa... ;D
ο πατέρας του έφερε άρον άρον να τον ε-κάνει υπουργό... :eyesplash:
σαν ανέκδοτο με τον Κωστίκα και τον Γιωρίκα ήταν τελευταία χρόνια στη χώρα... :respect:

φιλε μου πέρα απ'τη πλάκα, γιατι βγαίνουμε και οφ τίποκ.. :-[ ...απλά δεν κατάλαβα άν τα έγραψε και τα διάβασε ή άν διάβαζε κάποιο άρθρο...γιατι έτσι μου φάνηκε και όπως είπα-με , απο ιατρό περιμένεις άλλα και όχι..άλλα ντάλα και αυτά και τα ίδια που κουβεντιάζουμε εμείς στον καφενέ με... 8)

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Η.Τ
« Απάντηση #119 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 09:17 »
Μιάς και θυμηθήκαμε και τον Γιωργάκη, όπως λένε οι Αμερικανοί, follow the money:
Ποιος μπορεί να του δώσει 10.000 Ευρώ για να μιλήσει υπέρ του η.τ.; Δεν υπάρχει εταιρεία που να βγάζει τόσα χρήματα από το η.τ. τον μήνα!
Ποιος θα μπορούσε να του δώσει 10.000 Ευρώ για να μιλήσει κατά του η.τ.; Όλες οι καπνοβιομηχανίες και οι φαρμακευτικές βγάζουν 10.000 Ευρώ το λεπτό!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30855 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49936 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192795 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1133 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591366 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios