vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

212 επισκέπτες, 6 χρήστες
Giannis.B, manoslykos, john67, azografos, camber, Mulder

Twitter

iMist repairable(?) atomizer

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #315 στις: Μαρτίου 05, 2012, 12:26 »
Όλα τα υγρά μου πλέον είναι ATMOS LAB, με VG ίση ή λιγότερο από 40%.
Βέβαια, τα "χώνω" στα αρώματα...
Παίζει ρόλο πολύ το άρωμα στην καρβουνίλα της αντίστασης, άρα;
 :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #316 στις: Μαρτίου 05, 2012, 13:35 »
παιδια αυτος βγαζει ζεστο ατμο? κανενα λινκ?!

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #317 στις: Μαρτίου 05, 2012, 16:05 »
εγω τον εχω ακριβος μια εβδομαδα.....με συνεχη χρηση.....και εμενα η αντισταση εχει μαυρισει αλλα και πως να το περιγραψω τωρα.....γουργουριζει να το πω?????δεν θα κρυψω οτι οι τροποι καθαρισματος με εχουν μπερδεψει λιγο.........ο imist μου χρειαζεται καθαρισμα?πειτε το μου θα το αντεξω.....ελπιζω τολαχιστον......:P

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #318 στις: Μαρτίου 05, 2012, 16:21 »
efhka

λογικα χρειαζεται  :)

vaporaki

μπολικο και χλιαρο θα ελεγα

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #319 στις: Μαρτίου 05, 2012, 22:55 »
Έχω κατασταλάξει σε δυο τύπους καθαρίσματος του iMist.

Μικρός Καθαρισμός

Όταν πλέον θα καταλάβω κάτι σαν αλλαγή της γεύσης (ίσως και λίγο καμμένο) τότε κάνω τα εξής (περίπου κάθε 5-7 μέρες με 1,5 γεμισμα του τανκ ημερησίως):

 Ανοίγω τον iMist. Απλό βούτηγμα της βάσης με την αντίσταση μέσα σε λίγο καθαρό οινόπνευμα, στο χρόνο αυτο ξεπλένω το φυτίλι με καθαρο οινόπνευμα και στεγνώνω με πίεση σε ένα χαρτομάνδηλο. Τοποθετώ το φυτίλι στη βάση του και βάζω 1-2 σταγόνες υγρό, αφήνω στην άκρη.
 Βγάζω τη βάση απο το οινόπνευμα και τρίβω, με ένα βουρτσάκι καθαρισμού ενδιάμεσων δοντιών λίγο σκληρό (είναι αρκετά φτηνά και αντέχουν), την αντίσταση αρκετά καλά, δεξιά αριστερά πάνω, ξεπλένω τη μαυρίλα στο οινόπνευμα και επαναλαμβάνω. Φυσάω απο τη μεριά του σπιρώματος προς την αντίσταση για να στεγνώσει το οινόπνευμα και σκουπίζω, βάζω 2 σταγόνες υγρο πάνω στη αντίσταση και δένω τον iMist. Τοποθετώ το τανκ στη θέση του και ατμίζω. Γεύση ξανά καθαρή και γεμάτη από τη 2η τζούρα. Μου παίρνει περίπου 5-10 λεπτά.

Μεγάλος Καθαρισμός

Τον έχω κάνει πάνω στο μήνα στον 1ο iMist που είχα αγοράσει.
Κάνω όλη την διαδικασία του μικρού καθαρισμού όμως επιπλέον κάνω στεγνό κάψιμο της αντίστασης (DB), με πατήματα 2-3 δεπτερολέπτων εώς ότου πυρώσει όλη η αντίσταση. (θέλει υπομονή γιατι το πλέγμα μπορει να έχει αρκετή ποσότητα υγρού), φύσιγμα, στέγνωμα, λίγο υγρό και έτοιμος. Η αντίσταση γίνεται σαν καινούρια γιατι έτσι καθαρίζει και απο κάτω, αλλά η γεύση θέλει 2-3 ml για να στρώσει. Χρόνος : περίπου 15 λεπτά.

 Και στις δυο περιπτώσεις κάνω μερικές τζούφιες τζούρες για να ξαναπάρει υγρό το πλέγμα.

Αυτός είναι ο δικός μου τρόπος. Φίλοι συνατμιστές χρησιμοποιούν άλλους. Δεν είμαι ειδήμων. Αν κάνω κάτι λάθος Παρακαλώ διορθώστε με.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 05, 2012, 23:04 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #320 στις: Μαρτίου 06, 2012, 03:13 »
εγω βαζω την αντισταση σε ενα μπρικι με νερο και λιγη κοκα κολα και αφηνω να βρασει για κανα 5 λεπτο,μετα τη βγαζψ και τη περναψ σε ενα στομιο εσπρεσιερας για κανα 2λεπτο.Το αποτελεσμα ειναι 8εαματικο ιχνος μαυριλας η μυρωδιας!φιτλι φτιαχνς δικο μου με μονο 2μμ φιτλι και πλεγμα με διαστασεις να φτανει ακριβως στο τελος του κωνου δηλαδη στα πλαγια να μην φαινετε το φυτιλι η καλυτερα αν δεν το διατιπωνω σωστα να μην ε3εχει .Κριμα που δεν 3εκινησα με αυτον διοτι με τον εγο τ και c παιδευτηκα πολυ!

Αποσυνδεδεμένος gkolokot

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #321 στις: Μαρτίου 06, 2012, 11:26 »
Τον καθαρισα με ολους τους τροπους αλλα γευση δεν εχει με τιποτα. καποια αλλη λυση εκτος του να παρω καινουργιου  :)) εχουμε?

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #322 στις: Μαρτίου 06, 2012, 12:08 »
καλημερα....εχω τον imist μια εβδομαδα....οπως εχω ξαναπει μου αρεσει πολυ αν και ειμαι νεα ατμιστρια και δεν εχω δοκιμασει πολλους......απο χθες παρατηρησα οτι ζεσταινεται αρκετα στο σημειο της αντιστασης πραγμα που δεν εκανε πριν και ειναι ενας λογος που μου αρεσε σε σχεση με τον ego-t......ειναι κατι που πρεπει να κανω?
ειμαι ασχετη το ξερω..... :helpsmilie:  :P

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #323 στις: Μαρτίου 06, 2012, 12:21 »
λιγο καθαρισμα δεν κανει κακο  :)


Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #324 στις: Μαρτίου 06, 2012, 12:50 »
και φυσικα δεν κανει..... :)κακο κανει το να εισαι νεος ατμιστης και να μην ξερεις ποτε κι αν χρειαζεται..... ;)

Αποσυνδεδεμένος gkolokot

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #325 στις: Μαρτίου 06, 2012, 12:52 »
περιπου καθε εβδομαδα να τον καθαριζεις

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #326 στις: Μαρτίου 06, 2012, 12:53 »
Ποσα ml την ημερα ατμιζεις ? Εγω για παραδειγμα με 2,5 ml vg την ημερα , καθαριζω τον i-mist , καθε 6-7 μερες ...

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #327 στις: Μαρτίου 06, 2012, 12:56 »
2ml ισως και 3 καποιες μερες......να κανω το καθαρισμα που περιγραφετε πιο πανω με το οινοπνευμα?σε γευση και σε "ντουμανι" δεν εχει χασει απλα αυτο ζεστενεται.....

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #328 στις: Μαρτίου 06, 2012, 12:59 »
Καλο ειναι να το καθαρισεις , γιατι οσο μαζευει  μαυριλα , τοσο πιο δυσκολα θα καθαριζει ...  :yes:
Κανε τον ''μικρο καθαρισμο''που λεει πιο πανω ο φιλος .

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #329 στις: Μαρτίου 06, 2012, 13:02 »
με οινοπνευμα και σχετικα ε?εχω και εσπρεσιερα αμε .......  :tongue_2: :tongue_2:
ευχαριστω θα το κανω το απογευμα και θα δειξει......εχω καβαντζα κι αλλους οποτε να μην αγχοθω πως θα καταληξει...... ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246363 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572257 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122086 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298066 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511841 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios