vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

154 επισκέπτες, 4 χρήστες
lagoudakis, manoslykos, io, Milarepa

Twitter

iMist repairable(?) atomizer

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #330 στις: Μαρτίου 06, 2012, 13:04 »
Δεν παθαινει τιποτα ... ειναι σκυλος η αντισταση  :yes:
Ακολουθα τις παραπανω οδηγιες και  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #331 στις: Μαρτίου 06, 2012, 13:07 »
ευχαριστωωωωω....... :) :)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #332 στις: Μαρτίου 06, 2012, 14:11 »

Διευκρινίζω τα εξής : Δεν έχω εσπρεσσιέρα γι αυτο και κάνω καθαρισμό με οινόπνευμα. Πιστεύω ότι η χρήση εσπρεσσιέρας όπως προτείνει ο DjLouiS ή παλιότερα έγραψε και ο Bill_tsiminieras μου ακούγεται πιο σωστή γιατί έτσι ο iMist γλυτώνει το Dry Burning, θα πρέπει φαντάζομαι να προσέξουμε πως θα πιάσουμε τον iMist για να μην καούμε.  Επίσης πιο σωστή χρήση του οινοπνεύματος θα ήταν να αφήσουμε τη βάση σε καθαρό οινόπνευμα για 6-7 ώρες. Πιστεύω ότι τότε θα γίνει λαμπίκο.

καλημερα....εχω τον imist μια εβδομαδα....οπως εχω ξαναπει μου αρεσει πολυ αν και ειμαι νεα ατμιστρια και δεν εχω δοκιμασει πολλους......απο χθες παρατηρησα οτι ζεσταινεται αρκετα στο σημειο της αντιστασης πραγμα που δεν εκανε πριν και ειναι ενας λογος που μου αρεσε σε σχεση με τον ego-t......ειναι κατι που πρεπει να κανω?
ειμαι ασχετη το ξερω..... :helpsmilie: :P

Εμένα μου συμβαίνει αυτό όταν κάνω παρατεταμένες και συνεχόμενες τζούρες. Δεν νομίζω ότι είναι κάτι ανυσηχιτικό θέλει λίγο προσοχή όμως για να μη σου βγάλει γεύση καμμένου. Μεγάλωσε λίγο τον ενδιάμεσο χρόνο μεταξύ 2 τζούρων.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 22:51 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος giorgoskilkis

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #333 στις: Μαρτίου 08, 2012, 03:50 »
τα τανκακια του αϊ- μηστ, μπορουν να χρησιμοποιηθουν σε απλο ιγκο-τ ατμοποιητη?

Αποσυνδεδεμένος Μπίλυ

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τη Στιρέλα! Τη Στιρέλα!
    • http://www.facebook.com/pages/%CE%A1%CE%9F%CE%9A-%CE%91-%CE%9C%CF%80%CE%AF%CE%BB%CF%85-%CE%BF-%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8C%CF%82/166036306763416
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #334 στις: Μαρτίου 08, 2012, 04:23 »
Καλημέρα στους ξενύχτηδες ατμιστές! (Τέτοια ώρα που γράφω...)
Αύριο κλείνω μια εβδομάδα ατμισμού, ενθουσιασμένη με το η.τ., το άλλο ούτε που μου έλειψε, ούτε το ξανάδα μέσα στο σπίτι μου.
Σήμερα, που προτίμησα να ατμίσω υγρό με γεύση πράσινο μήλο (έχω δοκιμάσει ενδιάμεσα καραμέλα, φουντούκι, εσπρέσο) μου φάνηκε πολύ άτονη και κάποια στιγμή μου ήρθε και κάτι καμένο. Είπα λοιπόν, να καθαρίσω τον ατμο.
Βγάζω τη βάση με την αντίσταση, τη βράζω για πέντε λεπτά, μετά την βουτάω σε καθαρό οινόπνευμα και την αφήνω να μουλιάσει για τέσσερις ώρες. Βγάζω και το φιτίλι, το περνάω με οινόπνευμα στην χαρτοπετσέτα. Ωραία! Στεγνώνω την αντίσταση με φύσημα και σκούπισμα, αφού πρώτα την έξυσα με μια σκληρή οδοντογλυφίδα, τα συναρμολογώ όλα, πάμε!
Σοκ! Δεν δούλευε τίποτα! Το χάλασα το εργαλείο, λέω. Τα αποσυναρμολογώ όλα. Βγάζω το φιτίλι πιο έξω, προς την πλευρά της αντίστασης, του ρίχνω λίγο υγρό, ρίχνω λίγο και στην αντίσταση, κάνω μια γρήγορη προσευχή και τα ξανασυναρμολογώ. Δούλεψε. Παρ' όλα αυτά αισθάνομαι πως η γεύση παραμένει άτονη. Ίσως να φταίει ότι τα φουντούκια και οι καραμέλες έχουν πιο μεστή γεύση, πιο γεμάτη σε σχέση με το μηλαράκι και μου κακοφάνηκε. Λέω, ας κάνω ακόμα ένα τεστ. Παίρνω ξανά να ατμίσω φουντούκι να δω αν θα έχει διαφορά. Δεν αισθάνομαι την ίδια ένταση στη γεύση με αυτήν πριν δυο μέρες.
Τι να φταίει;   

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #335 στις: Μαρτίου 08, 2012, 10:00 »
πες μου τετοια να αρχισω να τρομαζω....ειναι η μερα σημερα που θα ειχα λιγο χρονο να τον καθαρισω....αλλα ειμαι ετοιμη να αλλαξω γνωμη.....με αυτα που ειπες.....

Αποσυνδεδεμένος chro7

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • VV by SEB + A2
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #336 στις: Μαρτίου 08, 2012, 10:06 »
Καλημέρα στους ξενύχτηδες ατμιστές! (Τέτοια ώρα που γράφω...)
Αύριο κλείνω μια εβδομάδα ατμισμού, ενθουσιασμένη με το η.τ., το άλλο ούτε που μου έλειψε, ούτε το ξανάδα μέσα στο σπίτι μου.
Σήμερα, που προτίμησα να ατμίσω υγρό με γεύση πράσινο μήλο (έχω δοκιμάσει ενδιάμεσα καραμέλα, φουντούκι, εσπρέσο) μου φάνηκε πολύ άτονη και κάποια στιγμή μου ήρθε και κάτι καμένο. Είπα λοιπόν, να καθαρίσω τον ατμο.
Βγάζω τη βάση με την αντίσταση, τη βράζω για πέντε λεπτά, μετά την βουτάω σε καθαρό οινόπνευμα και την αφήνω να μουλιάσει για τέσσερις ώρες. Βγάζω και το φιτίλι, το περνάω με οινόπνευμα στην χαρτοπετσέτα. Ωραία! Στεγνώνω την αντίσταση με φύσημα και σκούπισμα, αφού πρώτα την έξυσα με μια σκληρή οδοντογλυφίδα, τα συναρμολογώ όλα, πάμε!
Σοκ! Δεν δούλευε τίποτα! Το χάλασα το εργαλείο, λέω. Τα αποσυναρμολογώ όλα. Βγάζω το φιτίλι πιο έξω, προς την πλευρά της αντίστασης, του ρίχνω λίγο υγρό, ρίχνω λίγο και στην αντίσταση, κάνω μια γρήγορη προσευχή και τα ξανασυναρμολογώ. Δούλεψε. Παρ' όλα αυτά αισθάνομαι πως η γεύση παραμένει άτονη. Ίσως να φταίει ότι τα φουντούκια και οι καραμέλες έχουν πιο μεστή γεύση, πιο γεμάτη σε σχέση με το μηλαράκι και μου κακοφάνηκε. Λέω, ας κάνω ακόμα ένα τεστ. Παίρνω ξανά να ατμίσω φουντούκι να δω αν θα έχει διαφορά. Δεν αισθάνομαι την ίδια ένταση στη γεύση με αυτήν πριν δυο μέρες.
Τι να φταίει;

Περιμενε και μαλλον θα στρωσει η αντισταση

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1939
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #337 στις: Μαρτίου 08, 2012, 10:10 »
Πιθανότατα, έχει απομείνει λίγο νεράκι και πρέπει να του δώσεις λίγο χρόνο...... Μην το παρακάνετε με το οινόπνευμα.

Αποσυνδεδεμένος mihalis78

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν πιστευω να βαλουν ατμο-φορους?
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #338 στις: Μαρτίου 08, 2012, 10:39 »
απο που μπορουμε να αγορασουμε τον I-mist.?  δεν βλεπω να τον εχουν καπου

Αποσυνδεδεμένος BART

Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #339 στις: Μαρτίου 08, 2012, 10:41 »
Καλημέρα,
Έχει στο zerobacco.

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #340 στις: Μαρτίου 08, 2012, 10:42 »
απο που μπορουμε να αγορασουμε τον I-mist.?  δεν βλεπω να τον εχουν καπου

Ένα είναι αυτό δεν γνωρίζω άλλο προς το παρόν
http://www.madsteam.gr/

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #341 στις: Μαρτίου 08, 2012, 10:44 »
Σωστα madsteam  kai zerobacco

Αποσυνδεδεμένος giorgoskilkis

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #342 στις: Μαρτίου 08, 2012, 11:42 »

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #343 στις: Μαρτίου 08, 2012, 13:00 »
http://etigara-electronica.ro

και στη μισή τιμη των Ελλήνων
μήπως του Ρουμάνου είναι.....Κινέζικα :))

Αποσυνδεδεμένος Μπίλυ

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τη Στιρέλα! Τη Στιρέλα!
    • http://www.facebook.com/pages/%CE%A1%CE%9F%CE%9A-%CE%91-%CE%9C%CF%80%CE%AF%CE%BB%CF%85-%CE%BF-%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8C%CF%82/166036306763416
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #344 στις: Μαρτίου 08, 2012, 15:34 »
Έστρωσε! Μια χαρά σήμερα, γεύση και ντουμάνι!

Efhkal, εγώ να δεις τι τρομάρα πήρα νυχτιάτικα... Στο τσακ ήμουν, από άγχος, να καπνίσω τα κανονικά τσιγάρα που ξέμειναν στο συρτάρι. Όμως... βράχος!!!
Μην το φοβηθείς, θα σου δουλέψει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246381 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572266 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8078 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122102 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326895 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios