vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

82 επισκέπτες, 7 χρήστες
ThioVag, lagoudakis, Sergios, bloodlessz, marauder800, Jorge, th3ofilos

Twitter

Υγρά από heaven-gifts

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #90 στις: Δεκεμβρίου 05, 2009, 20:10 »
Παράθεση
Για κάθε παραγγελία, δίνουν δωρεάν ένα μπουκαλάκι με γεύση καφέ..... και υπάρχει και δυνατότητα για δωρεάν αποστολή !!!
Και όχι μόνο!! :)  Και ένα λουράκι (χειροποίητο και δερμάτινο παρακαλώ  :o),  από 12/12 μαζί με το δωρεάν υγρό (το πως μπορεί να κρεμαστεί τώρα ένα ΗΤ από λουράκι, θα δείξει   :hmmm:)
http://www.heaven-gifts.com/index.php?gOo=help_details.dwt&articleid=25

Δοκίμασα το ΤΑΒ και το RY4. To TAB μου άρεσε πιο πολύ. Τσιγαρίσιο, πιο στεγνό και ευχάριστο. Έμοιαζε (αν όχι ίδιο) με το RY3 janty (αν θυμάμαι καλά τη γεύση του RY3).
Το RY4 πιο λικεράτο, σιροπιαστό, "υγρό" και γλυκό, παρόμοιο με το RY4 janty.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2009, 20:17 από marbass »

Αποσυνδεδεμένος librarian

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #91 στις: Δεκεμβρίου 23, 2009, 00:12 »
Άφιξη υγρών 555, dunchill, flue cure tobacco, camel.
1. Δοκιμή fl/cure με bl και διαπιστώνω το εξής : έχει την ίδια γεύση με μείξη που έκανα πριν λίγο καιρό. Είχα ΤΑΒ και δεν μπορούσα να το ατμίσω λόγω της πολύ έντονης "ταμπακίλας", μπούκωνε και τον ατμο. Το ανακάτεψα με υγρό non flavour σε αναλογία 20% ΤΑΒ 70% non flavour και τελικά πήρα μια ανεκτή γεύση με ανεπαίσθητη αίσθηση ταμπάκου. Το υγρό που μου ήρθε έχει την ίδια ακριβώς γεύση.
2. Camel στο M401 (είχα ξαναδοκιμάσει και ήταν νορμάλ γευστικά, ίσως λίγο γλυκό) και παθαίνω την πλάκα μου!!! Απαίσια μυρωδιά, αίσθηση χαλασμένου υγρού γενικά δεν μπορώ να το περιγράψω. Αλλάζω ατμο και βάζω καινούριο, το ίδιο. Δίνω και στη γυναίκα μου να δοκιμάσει, που είναι καπνίστρια, μπας και έχω τρελάνει τους γευστικούς μου κάλυκες με το άτμισμα και μου επιβεβαίωσε τη μυρωδιά. Θα επικοινωνήσω με την εταιρεία για τα περαιτέρω.
Για τα 555 και dunchill μόλις δοκιμάσω θα αναφέρω.

Αποσυνδεδεμένος librarian

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #92 στις: Δεκεμβρίου 24, 2009, 22:15 »
Γευσιγνωσία 1: 555
Με Μ401, νέος ατμο. Καθαρά τσιγαρίσια γεύση. Θα έλεγα πολύ τσιγαρίσια έως το κλασσικό με τα ''αποτσίγαρα''. Αφήνει στον ατμο μια τέτοια μυρωδιά που την μυρίζεις και μετά χωρίς άτμισμα.
Γευσιγνωσία 2 : dunchill
Με Μ401, ατμο με μικρή χρήση φίλτρων από heaven. Για όσους έχουν δοκιμάσει το  camel από heaven είναι παρόμοιο αλλά χωρίς τη γλυκάδα, πιο ξηρό ή σκληρό. Θα το προτιμούσα από το camel.
Και τα δυο κανονικό ατμό και χτύπημα καλό (δυνατό). 18mg.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #93 στις: Δεκεμβρίου 26, 2009, 00:31 »
Δυστηχως εχουν 'χαλασει' πολυ τα υγρα τους. Τον Σεπτεμβρη που ειχα πρωτοπαρει απο κει, ημουνα σχετικα ευχαριστημενος. Τωρα πια παιρνω μονο cappuccino και caramel.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #94 στις: Δεκεμβρίου 28, 2009, 23:24 »
Σημερα ηρθε και η επιβεβαιωση σε οτι ειπα προχτες... Στην παραγγελια που μου ηρθε ειχε μεσα καταρχην αυτο το lanyard το οποιο ειναι μια βλακεια και μιση, εναν ανταπτορα που συνδεει 510 μπαταριες με 901 ατμο (πολυ πρακτικο), 5 αδεια καρτομαϊζερ (δοκιμασα να γεμισω ενα, εβγαλα την ταπα που εχει απο πισω, το γεμισα με υγρο αλλα δεν με ενθουσιασε η αποδοση του, επιφυλλασομαι να το δοκιμασω και με αλλα υγρα) και 3 υγρα cappuccino. Δεν το εχω δοκιμασει ακομα, αλλα ειμαι βεβαιος οτι δεν ειναι το ιδιο υγρο με αυτο που ατμιζα ως τωρα. Το χρωμα του ειναι διαφορετικο και η οσμη του ειναι πολυ πιο ελαφρια. Οταν το ατμισω θα εχω πιο ασφαλη συμπερασματα αλλα η...διαισθηση μου σπανια με προδιδει. Αν ειναι 'μαπα' δεν ξαναπαιρνω απο αυτους υγρα  >:(

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #95 στις: Ιανουαρίου 09, 2010, 02:09 »
Επανερχομαι κι εγω ολοκληρωνοντας την κριτικη μου για το cappuccino που τοσο μου αρεσε απο την heaven. Πηρα 3 μπουκαλακια αυτη την φορα και για κακη μου τυχη ειναι επιεικως απαραδεκτη η γευση του. Καμια σχεση με το cappuccino που ηξερα. Απο οτι φαινεται δεν υπαρχει σταθεροτητα στην ποιοτητα των υγρων της. Στην επομενη παραγγελια μου θα παρω μονο caramel που ως τωρα μου αρεσει απιστευτα.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #96 στις: Ιανουαρίου 09, 2010, 02:14 »
caramel  ?  και πήρα μόνο ένα   >:(

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #97 στις: Ιανουαρίου 09, 2010, 03:23 »
Kαλα μην απογοητευεσαι γιατι αμα δεν σου αρεσει δεν θα ξερεις απο που να το πεταξεις! Εξαλλου καποιος το χει δοκιμασει σε low και τα σχολια του, μονο ενθαρρυντικα δεν ητανε! Προσωπικα το ατμιζω σε high και 901 ατμο και ισως ειναι το νο1 υγρο μου αυτη την στιγμη. Φοβαμαι οταν ...καποτε παραγγειλω ξανα αν θα εχει την ιδια γευση  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #98 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 03:20 »
Αλλη μια φορά η διαπίστωση "περι ορέξεως ....", θα πρέπει να γράψω και 11η εντολή στη χαμένη κιβωτό της διαθήκης
11. Ουκ επιθυμήσεις όσα υγρα τω πλησίον σου εστί !

Η καραμέλα , ποιά καραμέλα ? καμμιά σχεση με γευση καραμέλας ( αν έτσι ειναι οι καραμέλες στην Κίνα, λυπάμαι τα παιδάκια) μάλλον για κολώνια μιλάμε . Και τί κολώνια , μου μαγάρισε 2 ατμοποιητές που δε λένε να ξεκολήσουν απ την κολώνια!

Σόρυ για την απαξίωση φίλε lionor , μεταξύ σοβαρού και αστείου το λέω ( αλλά αν ξεχωρίσουμε το σοβαρό απ το αστείο , το υγρό δεν ατμίζεται)  ;D :confused1: :'(
lionor , που μένεις να στο δώσω ?  είναι 30ml , 24mg
Και να φανταστείτε ότι τις προάλλες σε συνάντηση με alf του είχα δηλώσει ότι ατμίζω τα πάντα έστω κι αν δεν μου πολυαρέσουν!

Αποσυνδεδεμένος librarian

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #99 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 03:34 »
Ούτε εγώ το τελείωσα το μπουκαλάκι. Το άφησα λίγο καιρό μπας και ''καραμελώσει'' αλλά τελικά ήταν για τα μπάζα (υποκειμενικό).

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #100 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 03:53 »
Όχι τίποτε άλλο , αλλά θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε . Εννοώ ότι αν πάρεις πχ  ρούμι , θες να έχει γευση ρούμι. Αν πάρεις καραμέλα  θες να έχει γεύση ψημένης ζάχαρης σιρόπι, αλλιώς δεν είναι καραμέλα.

Αποσυνδεδεμένος librarian

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #101 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 04:19 »
Εκτός κι αν οι Κινέζοι έχουν διαφορετικούς γευστικούς κάλυκες ή άλλο πράγμα εννοούν με το caramel. Σε γενικές γραμμές κάτι δεν πάει καλά με heaven το τελευταίο διάστημα. Περιμένω να δω τι θα μου στείλουν για ένα camel που διαμαρτυρήθηκα ότι ήταν τουλάχιστο αλλοιωμένο.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #102 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 10:21 »
Το caramel το ειχα παρει 1η φορα τον Σεπτεμβρη. Το δοκιμασα λιγο τοτε και το βαλα στην ακρη. Μετα απο κανα μηνα ειπα να του δωσω αλλη μια ευκαιρια, πριν το πεταξω. Τοτε ηταν που ξετρελλαθηκα. Ισως ειχα απογοητευτει απο τις τοσες ανουσιες γευσεις και μου αρεσε πολυ. Αυτη η εντονη, αποσδιοριστη γευση του μου αρεσει/ Τωρα κανω το 2ο μπουκαλακι των 10 ml high και συνεχιζει να μου αρεσει. Η γευση του συμφωνω οτι δεν μοιαζει με καραμελα, ισως θυμιζει...φαρμακιλα. Αλλα δεν ξερω, μου αρεσει πολυ...Χμμ εχω υγρα που δεν τα κανω, καλο θα τανε να κανονιζαμε μια μερα καμια ανταλλαγη :)
Οσο για την heaven της: μακρια και αγαπημενοι πια  :))

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #103 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 10:34 »
Η γευση του συμφωνω οτι δεν μοιαζει με καραμελα, ισως θυμιζει...φαρμακιλα. Αλλα δεν ξερω, μου αρεσει πολυ...

Τελικά βλέπει κανείς πόσο "περίεργες" μπορεί να είναι οι γεύσεις του καθενός μας και πόσο σημαντικό είναι να δοκιμάσει κανείς μόνος του.
Προσωπικά το δοκίμασα και δεν μου άρεσε.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #104 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 10:36 »
Εκτός κι αν οι Κινέζοι έχουν διαφορετικούς γευστικούς κάλυκες ή άλλο πράγμα εννοούν με το caramel. Σε γενικές γραμμές κάτι δεν πάει καλά με heaven το τελευταίο διάστημα. Περιμένω να δω τι θα μου στείλουν για ένα camel που διαμαρτυρήθηκα ότι ήταν τουλάχιστο αλλοιωμένο.

Και εγω ειχα ΄διαμαρτυρηθει΄ για το camel και την σοκολατα. Εκανα καινουργια παραγγελια που περιειχε και τα 2 αυτα υγρα. Καμια σχεση με οτι...ηξερα! Και το cappuccino που ειχα λατρεψει, χαλια εντελως, και το flue ετσι κι ετσι. Πολυ απλα δεν ξαναπαιρνω υγρα απο αυτους :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240871 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500843 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 183 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12513 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195655 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan