vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

143 επισκέπτες, 5 χρήστες
dvelev, Επιτέλους το έκοψα, maprix, djfloor, Buliwyf

Twitter

Υγρά από heaven-gifts

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #105 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 10:40 »
Τελικά βλέπει κανείς πόσο "περίεργες" μπορεί να είναι οι γεύσεις του καθενός μας και πόσο σημαντικό είναι να δοκιμάσει κανείς μόνος του.
Προσωπικά το δοκίμασα και δεν μου άρεσε.

Συμφωνω απολυτα! Εξαλλου παιζουν ρολο και τοσοι παραγοντες: η κατασταση του ατμο, η 'σταθεροτητα' στην ποιοτητα του υγρου (βλ. heaven) κ.ά.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #106 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 10:47 »
Συμφωνω απολυτα! Εξαλλου παιζουν ρολο και τοσοι παραγοντες: η κατασταση του ατμο, η 'σταθεροτητα' στην ποιοτητα του υγρου (βλ. heaven) κ.ά.

Για κάποιο λόγο η προηγούμενη απάντησή μου δεν εμφανίστηκε.

Έγραψα ότι παρότι δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω, γιατί οι δύο τελευταίες μου παραγγελίες (λόγω ποσότητας) έγιναν στην bestecig, εάν κάτι είχε αλλάξει στην "σταθερότητα" ή ποιότητα των υγρών της heaven θα είχε (φαντάζομαι) σίγουρα συζητηθεί στο γερμανικό φόρουμ και θα το ήξερα και από κει.

EDIT:
Μου κινήσατε πάντως την περιέργεια.
Λέω να παραγγείλω λίγο Flue Cured για δοκιμή.  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2010, 11:11 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #107 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 12:01 »
H ποιοτητα των υγρων της εχει αλλαξει, δυστηχως προς το χειροτερο. Αυτη την στιγμη εχω περιπου 25 μπουκαλακια με υγρα απο heaven γι αυτο και εχω αποψη. Γευσεις οι οποιες μου αρεσαν απιστευτα, απλα τωρα δεν ατμιζονται. Η συγκριση φυσικα γινεται στο ιδιο υγρο το οποιο ειχε αγοραστει τον Σεπτεμβρη (ημερ. παραγωγης αυγουστος) και αγορασμενο ξανα τον Δεκεμβρη. Χρωμα, οσμη και γευση, εντελως διαφορετικες. Η πλακα ειναι οτι ουτε η ονομασια εχει παραμεινει η ιδια το camel το λενε camal τωρα, το kent το λενε Kant το winston winstn κ.ο.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #108 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 12:21 »
Η πλακα ειναι οτι ουτε η ονομασια εχει παραμεινει η ιδια το camel το λενε camal τωρα, το kent το λενε Kant το winston winstn κ.ο.

Ισχύει η διαφορά σε όλες τις γεύσεις που έχεις δοκιμάσει?
Εάν ισχύει σε ελάχιστες μπορεί να έχει γίνει και λάθος στη συσκευασία.

Η αλλαγή στα ονόματα μπορεί να έχει να κάνει και μόνο με νομικούς λόγους.

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #109 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 12:59 »
Έχοντας δοκιμάσει καραμέλα VG από Esmoke και την αντίστοιχη από Heaven σε none κ οι δυο, θα συμφωνήσω με τον Abet. Καμία σχέση η μια με την άλλη! :yes:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #110 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 13:02 »
Έχοντας δοκιμάσει καραμέλα VG από Esmoke και την αντίστοιχη από Heaven σε none κ οι δυο, θα συμφωνήσω με τον Abet. Καμία σχέση η μια με την άλλη! :yes:
Αυτό είναι κάτι άλλο.
Ο lionor μιλάει για διαφορές στη γεύση μεταξύ ίδιων υγρών της ίδιας εταιρίας (heaven).

Εκτός και εάν και η heaven και η esmoke αγοράζουν από τον ίδιο προμηθευτή, που δεν το γνωρίζω.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #111 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 13:13 »
Ισχύει η διαφορά σε όλες τις γεύσεις που έχεις δοκιμάσει?
Εάν ισχύει σε ελάχιστες μπορεί να έχει γίνει και λάθος στη συσκευασία.

Η αλλαγή στα ονόματα μπορεί να έχει να κάνει και μόνο με νομικούς λόγους.

Πηρα 3 μπουκαλακια σοκολατα 10ml 24mg και 1 30ml 8 mg, που μονο σοκολατα δεν ειναι. 1 camel 30 ml 24mg που το χτυπημα δεν μου κανει ουτε για low. 3 cappuccino των 30ml που μονο cappuccino δεν ειναι και 3 flue των 10ml 18mg. Αυτες τις γευσεις τις ειχα ξαναπαρει και μου αρεσαν, γι αυτο και πηρα ξανα σε μεγαλυτερες ποσοτητες. Ακομα εχει μεινει ελαχιστο απο τα πρωτα υγρα και μπορω να κανω αμεσα την συγκριση. Να κανανε λαθος στις ετικετες; Παιζει και αυτο... Απλα βαρεθηκα και ψυχολογικα αλλα και χρηματικα να αναλωνομαι σε...συγκρισεις :)

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #112 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 13:24 »
Δεν μπορώ να απαντήσω με σιγουριά για το αν έχουν αλλάξει οι ίδιες γεύσεις σε διάστημα 4-5 μηνών από Heaven :-\
To καπουτσίνο ναι έχει αλλάξει. το διαπίστωσα κ εγώ αυτό.
Αλλά το Ruyan 4 k το Flue Cured μου φαίνονται ότι δεν έχουν αλλάξει.
Για άλλες γεύσεις ΔΕΝ έχω άποψη γιατί δεν έχω δοκιμάσει πριν κ μετά(Αύγουστο κ Δεεκέμβριο) :-\

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #113 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 13:27 »
Πηρα 3 μπουκαλακια σοκολατα 10ml 24mg και 1 30ml 8 mg, που μονο σοκολατα δεν ειναι. 1 camel 30 ml 24mg που το χτυπημα δεν μου κανει ουτε για low. 3 cappuccino των 30ml που μονο cappuccino δεν ειναι και 3 flue των 10ml 18mg. Αυτες τις γευσεις τις ειχα ξαναπαρει και μου αρεσαν, γι αυτο και πηρα ξανα σε μεγαλυτερες ποσοτητες.
Γεύσεις σαν την σοκολάτα και το cappuccino δεν μου άρεσαν ποτέ από την heaven (αλλά και από άλλους το ίδιο ήταν).
Η σοκολάτα μου ήταν πάντοτε πολύ νερουλή.
Το Camel το είχα βρεί καλό, παρότι πιο γλυκό από το Flue Cured.
Το πρώτο υγρό που δοκίμασα που είχε πραγματικά γεύση καφέ ήταν το vinirette.

Ακομα εχει μεινει ελαχιστο απο τα πρωτα υγρα και μπορω να κανω αμεσα την συγκριση. Να κανανε λαθος στις ετικετες; Παιζει και αυτο...
Για γεύσεις όπως cappucino και σοκολάτα λίγο δύσκολο το βλέπω.
Να ήταν λάθος μεταξύ Camel και Flue Cured ή κάτι τέτοιο θα μπορούσα να το καταλάβω.

Απλα βαρεθηκα και ψυχολογικα αλλα και χρηματικα να αναλωνομαι σε...συγκρισεις :)
Πως σε καταλαβαίνω...
Έχω εδώ σχεδόν 300ml υγρών διαφόρων γεύσεων.
Μερικά είναι για πέταμα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2010, 13:39 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #114 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 13:36 »
Το RY4 δεν είναι άσχημο αυτό ατμίζω τώρα. Αν και το περίμενα πιό "ζόρικο" με πιό σφικτή γεύση σε σχέση με κάτι προγεμισμένα που είχα ατμίσει παλαιότερα.

Παράθεση
Πηρα 3 μπουκαλακια σοκολατα 10ml 24mg και 1 30ml 8 mg, που μονο σοκολατα δεν ειναι
Αυτό είναι και το βασικό πρόβλημα στις γεύσεις και τα υγρά γενικώς.
Και έχεις όλο το δίκιο να αγανακτείς.
Αφού έχεις προηγουμένως παραγγείλει 10ml από διάφορα υγρά για δοκιμή, εχεις φάει την αναμονή 20 μέρες και έχεις αποφασίσει οτι το τάδε σου κάνει, γεμάτος αυτοπεποίθηση παραγγέλνεις 60 η 90 ml τρως άλλον ένα μηνα αναμονη και τελικά και σου βγαίνει άλλ' αντ' άλλων  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #115 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 13:38 »
Eιχα παρει 2 μπουκαλακια των 30 ml cappuccino high και low και ειχα ξετρελλαθει (κανω προσπαθειες να μην ατμιζω συνεχεια σε high). Παιρνω τωρα 3 των 30ml και ειναι χαλια γμτ! Ο καφες πουθενα σχεδον δεν τον πετυχαινουν. Ισως καποια στιγμη δοκιμασω τον...περιβοητο vinirette. 24αρι camel και να μην εχει καθολου χτυπημα; Ψαχνω ηδη για νεο τροφοδοτη υγρων :)

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #116 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 13:39 »
Το RY4 δεν είναι άσχημο αυτό ατμίζω τώρα. Αν και το περίμενα πιό "ζόρικο" με πιό σφικτή γεύση σε σχέση με κάτι προγεμισμένα που είχα ατμίσει παλαιότερα.
Αυτό είναι και το βασικό πρόβλημα στις γεύσεις και τα υγρά γενικώς.
Και έχεις όλο το δίκιο να αγανακτείς.
Αφού έχεις προηγουμένως παραγγείλει 10ml από διάφορα υγρά για δοκιμή, εχεις φάει την αναμονή 20 μέρες και έχεις αποφασίσει οτι το τάδε σου κάνει, γεμάτος αυτοπεποίθηση παραγγέλνεις 60 η 90 ml τρως άλλον ένα μηνα αναμονη και τελικά και σου βγαίνει άλλ' αντ' άλλων  :wall: :wall:

Λες και το κανουν...επιτηδες. Οταν παραγγελνεις για 1η φορα και...δοκιμαστικα σου βαζουν τα 'καλα' υγρα και οταν σε κανουν 'πελατη' σου δινουν τα 'σκαρτα'. Λες...?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #117 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 13:49 »
Καφές, σοκολάτα και Virginia από Vinirette είναι με διαφορά τα κορυφαία υγρά στον πλανήτη από όλες τις απόψεις( χτύπημα, γεύση, ντουμάνι). Μόνο η τιμή Δεν είναι κορυφαία :laugh1: σε σύγκριση πάντα με τα Κινέζικα

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #118 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 14:44 »
24αρι camel και να μην εχει καθολου χτυπημα;
Το να έχει γίνει λάθος και να σου στάλθηκε με λίγη ή χωρίς νικοτίνη είναι πιθανό.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από heaven-gifts
« Απάντηση #119 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 14:46 »
Λες και το κανουν...επιτηδες. Οταν παραγγελνεις για 1η φορα και...δοκιμαστικα σου βαζουν τα 'καλα' υγρα και οταν σε κανουν 'πελατη' σου δινουν τα 'σκαρτα'. Λες...?  :hmmm:

Τώρα εάν σου πω τι έχω παραγγείλει από heaven σε υγρά...
Και πάντα ήταν τα ίδια.
Δεν το πιστεύω αυτό.

Άσε που και αυτοί από αλλού τα προμηθεύονται και δεν τα κατασκευάζουν οι ίδιοι.
Όσο γνωρίζω ο προμηθευτής της heaven σε υγρά, είναι η εταιρία Dekang (http://www.yndekang.com/), η οποία παράγει το 90% της παγκόσμιας αγοράς υγρών.
Άρα και άλλοι (για να μην πω σχεδόν όλοι) έμποροι πρέπει να έχουν το ίδιο πρόβλημα, εφόσον ισχύει αυτό.

EDIT:
Ξεκίνησα και ένα thread στο γερμανικό φόρουμ με αυτό το θέμα.
Να δούμε τι λένε και εκεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2010, 15:01 από Kostas »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 26 6209 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:54
από Tem
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117238 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825393 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508476 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155323 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569403 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244449 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294882 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1971 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763386 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1300 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog