vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

160 επισκέπτες, 6 χρήστες
PsykieG, tapantari, bloodlessz, chkontog, azografos, manoslykos

Twitter

Υγρά από heaven-gifts

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #60 στις: Οκτωβρίου 26, 2009, 23:03 »
Το....αναμενω ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2009, 00:33 από lionor »

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #61 στις: Οκτωβρίου 28, 2009, 10:02 »
Χθες έκανα και γω μια μεγαλούτσικη παραγγελία στην Heaven (RuyanDirect).
Πέρα από 10 καινούργιους ατμοποιητές 4075 είπα να δοκιμάσω και κάτι καινούργιο σε υγρό.
Έτσι παράγγειλα σε μπουκαλάκια των 10ml τα εξής υγρά (γλυκά και τσιγαρίσια):
Marlboro
Caramel
Chocolate
Cuba Cigar
Ruyan4#
Cream

Οι εντυπώσεις μου όταν έρθουν.

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #62 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 22:00 »
Παρέλαβα το πρωϊ
1) Flue cured tobacco low
2) Camel low
3) Cappuccino non
4) ατμοποιητές 901 και manual μπαταρίες για 901.

Δοκίμασα πρώτα το 3 . Πολύ έντονη γεύση για τα γούστα μου. Είναι το πρώτο καπουτσίνο που δοκιμάζω. Μοιάζει με το cafe της janty με τη διαφορά ότι γεύεσαι και την κανέλα!
Το 2 γλυκίζει αρκετά και δε με ενθουσίασε.
Το 1 γλυκίζει λιγότερο και είναι πιο απαλό. Το προτιμώ.
Επειδή ακόμα και τα low υγρά με τσούζουν στο λαιμό (αλλά και τα non, προς το παρόν, παραείναι "ελαφριά") έκοψα μερικά ml από το 1 με ίσα ml από το 3. Το έκανα για δοκιμή και για να μειώσω τη νικοτίνη καθώς δεν είχα άλλα υγρά PG διαθέσιμα. Βγήκε ένα ελαφρότερο είδος καπουτσίνο σε γεύση και φυσικά η παραγωγή ατμού στα ίδια επίπεδα με το αν τα άτμιζα μεμονομένα.   

Όλα τα δοκίμασα
a) με ατμο 901 με τη manual μπαταρία
b) με ατμο 901 και αντάπτορα, στο j.stick
c) για λίγο στο EVO

Οι 901 (πρώτη φορά) γενικά με ψιλοαπογοήτευσαν :'( . Ίσως να θέλουν στρώσιμο. Θα τους δώσω 1-2 μέρες περιθώριο (αν και από το πρωί έχω τζαζέψει  :hapy_crazy:από τις δοκιμές και τις εναλλαγές υγρών και ατμο) .
Λίγο εντονότερη γεύση και hit έχουν στο stick. Θέλουν πολύ προσπάθεια στο τράβηγμα για να παράγουν ατμό .
Στο EVO τα υγρά παράγουν μαλακότερη γεύση αλλά εντονότερο ατμό.
Οι 901 με τα ecopure όμως (για να λέμε και την αλήθεια) παράγουν ικανοποιητικότατο ατμό.

Υποτεύομαι οτι η αιτία όλων είναι οτι είναι PG. Η σύγκριση έρχεται αναπόφευκτα με τα ecopure (VG) που συνδυάζουν την παραγωγή τρομερού ατμού με το απαλό τράβηγμα και νομίζω ότι για μένα ο κύβος ερρίφθη. Από δω και πέρα μόνο VG. Άσε που τα PG μου γδέρνουν και το λαιμό.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #63 στις: Οκτωβρίου 29, 2009, 23:55 »
Πολυ κατατοπιστικος marbass
Γιατι σε μενα συμβαινει το αντι8ετο ?  Με γδeρνουν τα VG !
Τελικα μηπως ( οπως και στο ΚΤ, ειναι οτι συνηθησεις ?
Μηπως αμα ατμιζουμε  10 γευσεις την ημερα , ειναι σαν να καπνιζουμε 2 τσιγ μαλμπορο , μετα 1 καμελ στη συνεχεια 3 γκολουαζ και μετα πιπα και το βραδυ πουρο ? (καλο 8εμα για τα ιατρικα , αρχηγε)
Ειναι , απο τους ψυχολογους, παραδεκτο οτι ο homo sapiens (οπως αλλωστε καθε ζωο) εχει τις συνη8ειες του , που οταν παραβιαζονται κοστιζουν λιγο η περισσοτερο στο σωμα του
Βεβαια , το εν λογω ειδος (homo sapiens) θα ζουσε ακομα στις σπηλιες αν δεν πειραματιζοταν με κα8ε ευκαιρια, και εδω ακριβως ειναι η ομορφια του , η αντιφαση του αλλα και η αναγκη αισθησης του μετρου !
Γιατι τα λεω αυτα ?
Δεδομενου οτι το ατμισμα ( για μενα τουλαχιστον , αυτη την εποχη) ειναι προϊον αναγκης και οχι απολαυσης, μηπως πρεπει εγω και οι ομοιοι μου να επιλεξουμε επιτελους 1 υγρο ( αντε το πολυ 2)  και τελος?
Μηπως το παρακανουμε με της εναλλαγες υγρων ?
αναρωτιεμαι ...

τωρα ... το εντονο καπουτσινο, που to φανταζομαι σαν το παλιο nobacco , με την καταλληλη αραιωση υπηρξε μια απο τις καλυτερες απολαυσεις μου ( να η αντιφαση, που λεω οτι ατμιζω απο αναγκη !!! )
Τελευταια ( επειδη οι αποτυχιες ηταν πολλες) για τις δοκιμες ,  σταζω απευ8ειας στον ατμοποιητη 1 σταγονα ας πουμε ecopure και 1 σταγονα καπουτσινο
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2009, 00:12 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #64 στις: Οκτωβρίου 30, 2009, 01:03 »
Μην φοβασαι, δεν το παρακανεις... Ολοι μας αλλαζουμε υγρα συχνα σαν να προκειται για αλλη γευση τσιχλας!!!

Απλα τελευταια, εγω τουλαχιστο, καθε Σαββατο δοκιμαζω οτι γευσεις εχω και ατμιζω για ολη την εβδομαδα το μπουκαλακι με αυτη που θα μου κατσει καλα την δεδομενη στιγμη. Με εκπληξη βλεπω οτι καθε βδομαδα μου αρεσει διαφορετικη γευση!  :eyesplash:


Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #65 στις: Οκτωβρίου 30, 2009, 09:38 »
Δεδομενου οτι το ατμισμα ( για μενα τουλαχιστον , αυτη την εποχη) ειναι προϊον αναγκης και οχι απολαυσης, μηπως πρεπει εγω και οι ομοιοι μου να επιλεξουμε επιτελους 1 υγρο ( αντε το πολυ 2)  και τελος?

Αφού κατέληξα στο Flue Cured σταμάτησα τα πειράματα, εάν και ποτέ δεν ήμουν ιδιαίτερα της δοκιμής διαφορετικών γεύσεων.
Εδώ και μήνες το ατμίζω πια αποκλειστικά.
Μόνο κάποιες δοκιμές έχω κάνει.
Είχα δοκιμάσει τις προάλλες το RY4. Στην αρχή μου ήταν καλό, στη συνέχεια όμως είχα γδάρσιμο στο λαιμό και μια γλυκάδα που δεν με ικανοποιούσε.
Το Flue Cured είναι το μόνο που με αφήνει ικανοποιημένο.
Οι αλλαγές στις γεύσεις με ενοχλούνε στο λαιμό ακριβώς όπως και η αλλαγή της μάρκας του τσιγάρου.

Οφείλω όμως να ομολογήσω ότι η "τρέλα" με τις διαφορετικές γεύσεις με έπιασε και μένα προχτές και παράγγειλα διάφορα από την Heaven.  :)
Βέβαια ελπίζοντας να βρω κάτι και για τη γυνάικα μου.

Μηπως το παρακανουμε με της εναλλαγες υγρων ?
αναρωτιεμαι ...
Εφόσον σε ευχαριστεί τι να παρακάνεις πέρα ίσως απ' το να ξοδεύεις λεφτά?

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 02, 2009, 13:09 »
Πήρα σήμερα το Caramel low.......
Μακρυααααααααααα!!!!!!!  :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

αφήνει μια έντονη μυρωδιά στον χώρο, η γευση θυμίζει οτιδήποτε άλλο εκτός από καραμέλα και δεν φευγει από τον ατμ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!
Μόνο ο (πολύ πλούσιος) ατμός αξίζει...

Αποτυχημένη αγορά, που θα μείνει στο συρτάρι μου μόνο και μόνο για την απόλυτη ωρα ανάγκης που θα έχω ξεμείνει απο τα πάντα, και θα άτμιζα μέχρι και υγρό κουζίνας!

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 02, 2009, 20:15 »
Tο γδάρσιμο του λαιμού από τα PG υγρά της Ruyan συνεχίστηκε με ερεθισμό και ελαφρύ τοπικό πρήξιμο της άκρης της γλώσσας μου! Θυμίζω ότι ατμίζω από την αρχή που ξεκίνησα μόνο ecopure.Θα πει κανείς: μάλλον αλλεργικός θα είσαι στην PG.
Nα μην το πει όμως γιατί τα έδωσα σε φίλο και συνατμιστή μου ο οποίος ατμίζει υγρά janty (χωρίς πρόβλημα, εκτός του ότι δεν παράγουν αρκετό ατμό στο janty dura του) και μετά 1-2 μέρες μου παραπονέθηκε κι αυτός για το ίδιο ακριβώς πρόβλημα.   :hmmm:
Αποφασίσαμε και οι δύο να δοκιμάσουμε τα VG υγρά της flavourart και κάναμε την παραγγελία μας. Αναμένετε κριτικές.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 02, 2009, 22:06 »
Tο γδάρσιμο του λαιμού από τα PG υγρά της Ruyan συνεχίστηκε με ερεθισμό και ελαφρύ τοπικό πρήξιμο της άκρης της γλώσσας μου! Θυμίζω ότι ατμίζω από την αρχή που ξεκίνησα μόνο ecopure.Θα πει κανείς: μάλλον αλλεργικός θα είσαι στην PG.
Nα μην το πει όμως γιατί τα έδωσα σε φίλο και συνατμιστή μου ο οποίος ατμίζει υγρά janty (χωρίς πρόβλημα, εκτός του ότι δεν παράγουν αρκετό ατμό στο janty dura του) και μετά 1-2 μέρες μου παραπονέθηκε κι αυτός για το ίδιο ακριβώς πρόβλημα.   :hmmm:

Τοτε καλά κάνεις! Μακρια και αγαπημένοι. Δεν εχω ξανακουσει πάντως κάτι παρόμοιο, αλλα μπορει να ειχε κατι το συγκεκριμενο υγρο. Κοινώς, πέτα το!  :)
 
Αποφασίσαμε και οι δύο να δοκιμάσουμε τα VG υγρά της flavourart και κάναμε την παραγγελία μας. Αναμένετε κριτικές.

Αναμένουμε!  :)

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 02, 2009, 22:35 »
Nαι μάλλον για πέταμα θα πάνε αλλά ίσως μείνουν και στο συρτάρι για μια μελλοντική δοκιμή.
Δεν ξέρω ποιό από τα τρία (ή και τα τρία?) προκάλεσε το πρόβλημα γιατί τα ατμίσαμε ανακτεμένα (Camel, flue cured tobacco, καπουτσίνο). Μπορεί να φταίει και αυτό, δεν ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 07, 2009, 02:23 »
Ειχα δοκιμασει σοκολατα 18mg και επειδη μου αρεσε πολυ πηρα σε 24mg για να την αναμειξω με 0 mg που ηδη εχω. Δυστηχως τα 3 μπουκαλια των 10 ml σοκολατα 24 mg που πηρα δεν εχουν σχεδον καμια γευση ουτε καν αρωμα :(
Πηρα και camel 24 mg και 0 mg για να κανω την αγαπημενη μου μειξη. Το χρωμα του βγηκε πολυ ανοιχτο κιτρινο σε αντιθεση με προηγουμενη αναμειξη που ειχα κανει και ειχε σκουρο κιτρινο χρωμα. Και το αρωμα ειναι πολυ πιο...διακριτικο. Στην γευση δεν το χω ακομα δοκιμασει γιατι εχω λιγο ακομα απο το παλιο. Παντως κατι δεν παει καλα....ή αλλαξανε λιγο τις γευσεις ή κολλανε οτι ετικετα να ναι απ' εξω....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2009, 02:29 από lionor »

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 07, 2009, 02:39 »
ή αλλαξανε λιγο τις γευσεις ή κολλανε οτι ετικετα να ναι απ' εξω....

Το θεωρώ δεδομένο οτι έχουν κάνει λάθος. Δεν εχω δοκιμάσει απο αυτη την εταιρεία αλλά ειδικά τη γευση της σοκολάτας δεν υπάρχει περιπτωση να μην την καταλάβεις.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #72 στις: Νοεμβρίου 07, 2009, 02:45 »
Κι εγω ετσι νομιζω. Ασε που εχω λιγη ακομα σοκολατα 18mg και μυριζει χλμ μακρια, μυριζω και αυτην που υποτιθεται οτι ειναι 24mg και δεν μυριζει σχεδον τπτ  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #73 στις: Νοεμβρίου 08, 2009, 05:55 »
Χθες έκανα και γω μια μεγαλούτσικη παραγγελία στην Heaven (RuyanDirect).
Πέρα από 10 καινούργιους ατμοποιητές 4075 είπα να δοκιμάσω και κάτι καινούργιο σε υγρό.
Έτσι παράγγειλα σε μπουκαλάκια των 10ml τα εξής υγρά (γλυκά και τσιγαρίσια):
Marlboro
Caramel
Chocolate
Cuba Cigar
Ruyan4#
Cream

Οι εντυπώσεις μου όταν έρθουν.

Οταν με το καλο τα παρεις και τα δοκιμασεις πες μας σε παρακαλω η σοκολατα μοιαζει για....σοκολατα; Θα θελα και την αποψη σου για το cream :)

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Υγρά από RyanDirect
« Απάντηση #74 στις: Νοεμβρίου 10, 2009, 20:08 »
Μετά το σκάνδαλο ζτην Κίνα με την μελανίνη που έβαζαν στο γάλα, δεν μπορώ να την εμπιστευτώ σε υγρά. Ευρώπη και πάλι ευρώπη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246396 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572280 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1952 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8088 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 714 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8657 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298085 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827701 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511885 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios